Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Korekcyjne nastroje z zapiskami Fed w tle

Korekcyjne nastroje z zapiskami Fed w tle

2016-08-18 Komentarz ekonomiczny Patron FX
Inwestorzy spędzili środę, konsekwentnie realizując zyski. Zaczęły giełdy w Azji, a europejskie rynki podtrzymały ten trend. Nowojorskie parkiety również rozpoczęły handel od spadków. Uwzględniając fakt, że kalendarium było prawie puste, powodów możemy doszukiwać się w oczekiwaniu na publikację protokołu z ostatniego posiedzenia FOMC.
FED nadal manipuluje nastrojami rynkowymi

FED nadal manipuluje nastrojami rynkowymi

2016-08-18 Rynki o poranku
Zabawa Rezerwy Federalnej z rynkiem trwa w najlepsze. Jeszcze dwa dni temu William Dudley ogłosił, że września nie można wykluczyć jeśli chodzi o podwyżki stóp procentowych, a już protokół, który poznaliśmy wczoraj, sugeruje zupełnie co innego. Dokument, który został udostępniony był w zasadzie bezbarwny, a wielu obserwatorów spodziewało się bardziej jastrzębiego wydźwięku minutes.

Saudyjczycy zapowiadają rekordową produkcję ropy naftowej

Saudyjczycy zapowiadają rekordową produkcję ropy naftowej

2016-08-18 Komentarz surowcowy DM BOŚ
Bieżący tydzień na rynku ropy naftowej przynosi kontynuację ruchu wzrostowego. Notowania amerykańskiej ropy WTI dzisiaj rano sięgnęły już poziomu 47 USD za baryłkę. Ważnym wsparciem dla kupujących na rynku ropy WTI podczas wczorajszej sesji były dane dotyczące zapasów ropy naftowej w Stanach Zjednoczonych.
Nie licz na więcej niż grudzień

Nie licz na więcej niż grudzień

2016-08-18 Komentarz poranny TMS Brokers
Eurodolar jest ponad 1,13 a USD/JPY walczy (na razie niezbyt skutecznie) o pozostanie ponad 100,00. Dolar w Azji osłabił się do pozostałych walut G-10. Taki stan rzeczy obrazowo potwierdza, że ostatnie jastrzębie komentarze Dudleya i Lockharta nie znajdują cienia odbicia w protokole z lipcowego posiedzenia FOMC.
Fed gołębio. Czy to wystarczy, by utrzymać dobre nastroje?

Fed gołębio. Czy to wystarczy, by utrzymać dobre nastroje?

2016-08-18 Poranny Szkic walutowy AFS
Publikacją sprawozdania z posiedzenia w lipcu Fed nie dał do zrozumienia, że zamierza podnieść stopy procentowe przed końcem roku, co podtrzymało dobre nastroje na Wall Street. Scenariusz zacieśnienia polityki pieniężnej w USA w grudniu należy jednak realnie brać pod uwagę. Uwzględnienie tego w cenach wymusi przejściowo niższe wyceny akcji i walut gospodarek wschodzących.
PLN nieco słabszy, pomimo dobrych danych

PLN nieco słabszy, pomimo dobrych danych

2016-08-18 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Czwartkowy, poranny handel na rynkach finansowych nie przynosi istotniejszej zmiany na wycenie złotego wobec zagranicznych dewiz. Krajowa waluta kwotowana jest na rynku następująco: 4,2850 PLN za euro, 3,7914 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,9472 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,9464 PLN w relacji do funta szterlinga.
Eurodolar po zapiskach Fed

Eurodolar po zapiskach Fed

2016-08-18 Raport poranny FMCM
Raczej wysoko: Tzw. minutes Rezerwy Federalnej to – podobnie jak wiele innych dokumentów generowanych przez ten i inne banki centralne – dość niewdzięczna lektura, pełna mętnych sformułowań, ogólników i prawd przekazywanych między wierszami.
Wymuszona korekta

Wymuszona korekta

2016-08-18 Komentarz giełdowy DM BOŚ
Środowe notowania na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie odbywały się po spadkowych sesjach na Wall Street i w kontekście czytelnego cofnięcia na rynkach wschodzących. W efekcie o poranku walczyły na GPW dwie tendencje – spokojne otwarcie na rynkach europejskich i presja spadkowa ...
Sytuacja przed zapiskami FED

Sytuacja przed zapiskami FED

2016-08-17 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
… w zasadzie nie uległa większym zmianom. Dolar utrzymuje swoje pozycje względem walut Antypodów, oraz surowcowych, a najgorzej radzi sobie z euro, frankiem, jenem i funtem. Na koszyku BOSSA USD widać jednak, że utrzymanie się ponad poziomem 79,67 pkt., który jest minimum z lipca b.r., może nie być takie łatwe.
Polski orzeł traci

Polski orzeł traci

2016-08-17 Raport poranny FMCM
Temat eurodolara: Rynki finasnowe są trochę rozchwiane. Z jednej strony mieliśmy dziś na eurodolarze 1,1290, z drugiej zejścia do 1,1255, a gdy piszemy te słowa, kurs to ok. 1,1260-70. Ostatnie tygodnie generalnie umacniały przekonanie, że Fed nie dokona podwyżek stóp w tym roku, a już na pewno nie w najbliższych miesiącach.
Solidarne zamrożenie produkcji ropy naftowej mało prawdopodobne

Solidarne zamrożenie produkcji ropy naftowej mało prawdopodobne

2016-08-17 Komentarz surowcowy DM BOŚ
Ostatnie dwa tygodnie na rynku ropy naftowej były okresem dynamicznych wzrostów cen tego surowca. O ile sam początek tego ruchu można było uznać za czysto techniczne odreagowanie wcześniejszych spadków i odbicie od wsparcia w okolicach 40 USD za baryłkę (w przypadku amerykańskiej ropy WTI), ...
Rynek czeka na ważne informacje z FED

Rynek czeka na ważne informacje z FED

2016-08-17 Rynki o poranku
Przed nami niezwykle istotna publikacja protokołu z ostatniego posiedzenia FED. Jest to wydarzenie, które powinno mieć wpływ zarówno na rynek akcji, jak i walut. Patrząc na zachowanie rynku w ostatnich kilkudziesięciu godzinach, można odnieść wrażenie, że szykujemy się na dosyć jastrzębi wydźwięk protokołu. Publikacja już o godzinie 20:00.
Dzieci, nie czytajcie tego

Dzieci, nie czytajcie tego

2016-08-17 Komentarz poranny TMS Brokers
Osobiście chciałbym, żeby był już wrzesień i handel na rynku walutowym wrócił do normy, gdyż zdumiewające jest szaleństwo, jakie miało miejsce w ostatnich 24 godzinach. Wszytko działo się wokół USD po szyldem debaty na kształtem polityki monetarnej Fed. Teraz jest spokojniej, ale dolar wciąż ma kilka widocznych siniaków i pozostaje wrażliwy na dalszą słabość.
PLN nieco słabszy na płytkim rynku, inwestorzy patrzą na FED

PLN nieco słabszy na płytkim rynku, inwestorzy patrzą na FED

2016-08-17 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Poranny, środowy handel na rynku walutowym nie przynosi istotniejszych zmian na wycenie złotego po wczorajszej lekkiej przecenie. Polska waluta wyceniana jest przez rynek następująco: 4,2728 PLN za euro, 3,7947 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,9361 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,9407 PLN w relacji do funta szterlinga.
Głosy z Fed, dane makro, kurs dolara

Głosy z Fed, dane makro, kurs dolara

2016-08-17 Raport poranny FMCM
Kondycja głównej pary: Czy pro-dolarową tendencję na eurodolarze można jeszcze uratować? Czy w ogóle wciąż jest ona pro-dolarowa? W ostatnich dniach na pewno nie, ale powiedzmy, że mamy na myśli trzy i pół miesiąca – minione trzy i pół miesiąca, rzecz jasna.
Ropa naftowa coraz droższa

Ropa naftowa coraz droższa

2016-08-16 Rynki po południu
Ceny czarnego złota utrzymują się stosunkowo wysoko dzięki odnowionym nadziejom na cięcie wydobycia w krajach OPEC. Ropa Brent osiągnęła dzisiaj poziom 48.79 USD – to najwyżej od 7 lipca, natomiast ropa WTI osiągnęła cenę 46.18$ za baryłkę i jest najdroższa od 15 lipca.
Coraz gorsze perspektywy przed dolarem

Coraz gorsze perspektywy przed dolarem

2016-08-16 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
USA: Opublikowany w poniedziałek po południu indeks aktywności sektora przetwórczego z Nowego Jorku nieoczekiwanie spadł w sierpniu do -4,2 pkt. z +0,55 pkt. (oczekiwano odbicia do +2,0 pkt.). Z kolei wskaźnik nastrojów wśród pośredników nieruchomości NAHB wyniósł w sierpniu 60 pkt. (jak oczekiwano).
Dolar w opałach

Dolar w opałach

2016-08-16 Komentarz poranny TMS Brokers
W Polsce roboczy tydzień zaczyna się później, ale na rynkach finansowych zmienność też rusza z opóźnieniem. Po ospałym poniedziałku, wtorek startuje pod znakiem słabości USD, co ma związek z nieprzychylnymi danymi, gołębimi wzmiankami z Fed i wakacyjną tendencją do ograniczania pozycji.
Złoty pozostaje stabilny przy niskiej aktywności rynku

Złoty pozostaje stabilny przy niskiej aktywności rynku

2016-08-16 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Wtorkowy, poranny handel na rynku walutowym nie przynosi istotniejszych zmian na wycenie złotego, który od początku tygodnia stabilizuje się wobec zagranicznych dewiz. Polska waluta wyceniana jest przez rynek następująco: 4,2650 PLN, 3,8082 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,9194 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,9016 PLN w zestawieniu z funtem szterlingiem.
Główna para znów przy dwunastce

Główna para znów przy dwunastce

2016-08-16 Raport poranny FMCM
Jaki jest poranek? Wczoraj oczywiście nie było handlu i pracy w Polsce, tym niemniej na świecie zmagania rynkowe generalnie toczyły się bez przeszkód. W USA rozczarował indeks NY Empire State, który miał z 0,55 pkt wzrosnąć do 2,5 pkt (według prognoz), a spadł do -4,21 pkt.