Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy
Kolejny dobry tydzień WIG20
2016-08-12 Komentarz giełdowy DM BOŚPiątkowe notowania na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie odbywały się w neutralnym kontekście, ma który złożyły się spokojne sesje na rynkach bazowych i zbliżający się długi weekend związany z poniedziałkowym świętem. W efekcie rynek wybrał scenariusz konsolidacyjny, który zdominował niemal całość dzisiejszego rozdania.
Tydzień roboczy dobiega końca
2016-08-12 Raport tygodniowy FMCMCo z tym eurodolarem? Mamy piątek 12 sierpnia, godziny popołudniowe. Wciąż nie jest jasne, czy dolar na pewno przegrał swoją batalię o umocnienie – ale z pewnością po raz kolejny przyjął ciosy, a siły posiada coraz mniej.
Złoty pozostał regionalnym liderem
2016-08-12 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walutPolska waluta była w ostatnich dniach regionalnym liderem i nie przeszkodziły w tym nawet opublikowane w piątek rano wstępne szacunki dynamiki wzrostu PKB w II kwartale, które zwiększyły rynkowe oczekiwania na ewentualne cięcie stóp procentowych przez Radę Polityki Pieniężnej.
Nowa odsłona konfliktu na linii Rosja – Ukraina?
2016-08-12 Rynki po południuRubel notuje najgorszą sesję od dwóch tygodni, a rentowność obligacji rosyjskich jest najwyższa od 7 dni. Inwestorzy spekulują, że zwiększone napięcie z Ukrainą może skutkować surowszymi sankcjami wobec Rosji. Przede wszystkim obawiają się kolejnej odsłony konfliktu.
Cena ropy w górę na skutek możliwych działań producentów
2016-08-12 Komentarz surowcowy DM BOŚJeszcze w pierwszej połowie czwartkowej sesji notowania ropy naftowej znajdowały się pod presją podaży. Jednak późniejsze godziny przyniosły diametralną zmianę nastrojów na tym rynku – notowania ropy naftowej dynamicznie zwyżkowały, a cena amerykańskiej ropy WTI przekroczyła poziom 43 USD za baryłkę i utrzymuje się powyżej niego także dzisiaj rano.
Już to kiedyś słyszeliśmy
2016-08-12 Komentarz poranny TMS BrokersW wakacyjnym zastoju każda nowa informacja się liczy, więc sygnały z OPEC o stabilizacji rynku ropy pchnęły ceny w górę. Traderzy na rynku FX zdają się być bardziej zainteresowani śledzeniem wydarzeń w Rio niż utrzymywaniem pozycji. Stanowi to czynnik ryzyka dla reakcji rynku w obliczu bogatego kalendarza makro.
FX i FI stabilizują się, rynek czeka na krajowe dane makro
2016-08-12 Komentarz do rynku złotego DM BOŚPiątkowy, poranny handel na rynku walutowym ponownie nie przynosi istotniejszych zmian na wycenie złotego. Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,2561 PLN za euro, 3,8236 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,9182 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,9563 PLN w relacji do funta szterlinga.
Od Chin do PKB krajów Europy
2016-08-12 Raport poranny FMCMCo widzimy? Na ranem – o godzinie czwartej – napłynęły dane chińskie za lipiec. Były nieco słabe, w każym razie nie przebiły, ani nawet nie wypełniły prognoz. Oto np. produkcja przemysłowa za lipiec wzrosła o 6 proc. r/r, a oczekiwano ruchu w górę o 6,1 proc.
Który kierunek na eurodolarze?
2016-08-11 Raport popołudniowy FMCMRozmaite linie: Na wykresie EUR/USD możemy połączyć maksima z 3 maja i 9 czerwca – taka linia została rozbita już 2 – 3 sierpnia, choć od tego czasu zdążyliśmy jeszcze wrócić na moment pod nią. Druga linia – 3 maja i 23 czerwca – jeszcze się broni, a w zasadzie nie była nawet ostatnio przetestowana.
Odbicie na dolarze jednak kruche?
2016-08-11 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walutArgument dotyczący publikowanej jutro sprzedaży detalicznej w USA (godz. 14:30), przegrywa jednak z grą pod scenariusz wystąpienia szefowej FED w Jackson Hole 26 sierpnia. Pisaliśmy o tym w ostatnich raportach- rynek będzie raczej zakładać, że jej wystąpienie zostanie utrzymane w „gołębim” tonie, ...
Rynek ropy daleki od równowagi
2016-08-11 Rynki po południuWczorajsze dane o zapasach ropy naftowej w USA przyniosły mieszane rezultaty. Co prawda zmalały zapasy benzyny i destylatów, ale z kolei urosły czystego surowca. Rynek odczytał to jako okazję do wykonania korekty po ostatnim odbiciu. Dzisiejsza sesja stoi pod znakiem delikatnych wzrostów, ale rynek wyraźnie czeka na kolejne sygnały.
OPEC: 2017 r. przyniesie nadwyżkę na rynku ropy naftowej
2016-08-11 Komentarz surowcowy DM BOŚPo nieudanej próbie przekroczenia poziomu 43 USD za baryłkę, notowania amerykańskiej ropy naftowej WTI skierowały się na południe. Cena tego surowca wczoraj spadła o niemal 3%, a dzisiaj kontynuuje osuwanie się w dół, obecnie nieznacznie przekraczając poziom 41 USD za baryłkę.
Niektórzy nigdy się nie nauczą
2016-08-11 Komentarz poranny TMS BrokersRynki finansowe w większości przespały nocny handel, a dzień wolny w Japonii nie pomagał w rozruszaniu handlu. Wyjątkiem jest NZD, gdyż RBNZ nie pierwszy raz ponosi porażkę w starciu z rynkowymi oczekiwaniami.
Wyhamowanie umocnienia PLN, dług kontynuuje zwyżki
2016-08-11 Komentarz do rynku złotego DM BOŚCzwartkowy, poranny handel na rynku finansowym przynosi stabilizację kwotowań PLN, po wczorajszym wyhamowaniu trendu aprecjacyjnego. Polska waluta wyceniana jest przez rynek następująco: 4,2648 PLN za euro, 3,8217 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,9166 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,9613 PLN w relacji do funta szterlinga.
Los złotego i dolara
2016-08-11 Raport poranny FMCMNa wykresie eurodolara jesteśmy przy 1,1175 – gdy piszemy te słowa, tj. przed godziną szóstą. Oznacza to bytność w rejonie maksimów zakreślonych w pierwszej połowie lipca – i do tego poniżej szczytów z 2 – 3 sierpnia, które mamy ponad poziomem 1,1230.
Niska implikowana zmienność sprzyja ryzykownym aktywom
2016-08-10 Rynki po południuOstatnie dni przynoszą wzrosty wartości indeksów giełdowych, walut rynków wschodzących oraz wyprzedaż amerykańskiej waluty po jej umocnieniu na koniec ubiegłego tygodnia, co miało miejsce wraz z publikacją pozytywnych danych z amerykańskiego rynku pracy.
Strona podażowa znów w przewadze na rynku ropy naftowej
2016-08-10 Komentarz surowcowy DM BOŚPoczątek bieżącego tygodnia przyniósł test oporu w okolicach 43 USD za baryłkę na wykresie amerykańskiej ropy naftowej WTI. Poziom ten okazał się skuteczną barierą dla strony popytowej, która zresztą w ostatnich dniach i tak była wspierana raczej przez uwarunkowania techniczne, nie zaś fundamenty na rynku ropy naftowej.
Trwa dobra passa dla złotego
2016-08-10 Rynki o porankuSierpień rozpoczął się w bardzo optymistyczny sposób dla notowań złotego, który to nabrał wiatru w żagle po opublikowaniu szczegółów dotyczących ustawy frankowej już na początku tego miesiąca. Od tego czasu złoty jest najsilniejszy względem franka szwajcarskiego od 21 kwietnia, a za CHF należy zapłacić 3,91 PLN w porównaniu do ponad 4 złotych jeszcze przed ogłoszeniem wspomnianej ustawy.
Dolar w dół, najmocniejszy NZD
2016-08-10 Poranny raport DM BOŚ z rynku walutKluczowe informacje z rynków: Chiny: Ludowy Bank Chin ustalił średni kurs juana względem dolara na poziomie 6,6530 wobec 6,6594 wczoraj. Powołując się na wysoko postawione osoby, gazeta People’s Daily podała, że władze zarządziły duże kontrole w bankach.
Inwestorzy w USA pewni dalszych wzrostów
2016-08-10 Rynki o porankuWczorajsza sesja na Wall Street zakończyła się dosyć płasko, chociaż indeks Nasdaq Composite drugi raz w ciągu trzech sesji poprawił historyczny szczyt. To, że inwestorzy są pewni dalszych wzrostów pokazuje nie tylko rekordowo wysoka pozycja długa netto w kontraktach na Dow Jones i bliska rekordu na technologicznym Nasdaq.