Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Dolar podtrzymał wzrosty dzięki dobremu odczytowi ISM

Dolar podtrzymał wzrosty dzięki dobremu odczytowi ISM

2016-07-06 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Zwyżki dolara zostały w ostatnich godzinach wyhamowane, co jednak bardziej należy przypisać zwykłej korekcie opartej o czynniki natury technicznej, niż fundamentalnym aspektom. Zwłaszcza, że odczyt ISM dla usług, jaki został opublikowany dzisiaj o godz. 16:00 wypadł nieźle i dał powód do odrobienia wcześniejszych strat.
Stopy bez zmian, a co słychać w świecie?

Stopy bez zmian, a co słychać w świecie?

2016-07-06 Raport popołudniowy FMCM
Główna para: Eurodolar powoli, z rozmaitymi niewielkimi zaburzeniami, ale w sumie konsekwentnie idzie dziś na północ. To znaczy, z jednej strony mamy minima w okolicach 1,1035-40, notowane nad ranem – a z drugiej mamy poziomy wyższe niż 1,1080, obserwowane teraz, przed godziną 15:00.

Rynki boją się zarażenia gospodarczymi skutkami Brexitu

Rynki boją się zarażenia gospodarczymi skutkami Brexitu

2016-07-06 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
USA: Przemawiający wczoraj wieczorem szef oddziału FED z San Francisco (John Williams – bez prawa głosu w FOMC w tym roku) dał do zrozumienia, że wpływ Brexitu na gospodarkę USA może być niewielki i tym samym nie widać zbytnich powodów do zmiany wcześniejszego scenariusza zakładającego zacieśnienie polityki w tym roku, jeżeli dane makro będą dobre.
Stany Zjednoczone – kierunek dla kapitału na niepewne czasy

Stany Zjednoczone – kierunek dla kapitału na niepewne czasy

2016-07-06 Rynki o poranku
Głównym beneficjentem ostatnich wydarzeń politycznych, które to miały przełożenie na rynek kapitałowy, są Stany Zjednoczone. To właśnie do tamtejszych funduszy ETF napłynęło w ostatnim tygodniu najwięcej kapitału.
Szoki wtórne pogrążają funta

Szoki wtórne pogrążają funta

2016-07-06 Komentarz poranny TMS Brokers
Szoki wtórne związane z Brexitem oraz awersja do ryzyka wyraźnie osłabiają funta, ale na pogorszeniu rynkowego sentymentu cierpią też waluty surowcowe i rynków wschodzących. Kapitał ucieka do jena i dolara i ciężko wskazać w tym momencie wskazać powód za uspokojeniem rynków. Możemy być w środku większej zawieruchy.
Notowania złota najwyższe od ponad 2 lat

Notowania złota najwyższe od ponad 2 lat

2016-07-06 Komentarz surowcowy DM BOŚ
Ostatnich kilka sesji upływa pod znakiem nieprzerwanych wzrostów cen złota. Notowania żółtego kruszcu miały pewne trudności z pokonaniem oporu w okolicach 1360 USD za uncję, wyznaczonego przez maksimum z niezwykle zmiennej sesji z 24 czerwca, jednak dzisiaj rano udało im się tę barierę pokonać.
Bank Anglii odpowiada na Brexit. Pod lupą minutes Fed.

Bank Anglii odpowiada na Brexit. Pod lupą minutes Fed.

2016-07-06 Poranny Szkic walutowy AFS
Ponowny wzrost awersji do ryzyka w reakcji na decyzje funduszy rynku nieruchomości o wstrzymaniu umarzania jednostek. Załamanie na rynku domów to jedno z kluczowych zagrożeń dla brytyjskiej gospodarki po referendum.
Próba stabilizacji PLN w niesprzyjającym środowisku

Próba stabilizacji PLN w niesprzyjającym środowisku

2016-07-06 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Poranny, środowy handel na rynku walutowym przynosi względną stabilizację na wycenie PLN. Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,4393 PLN za euro, 4,0169 PLN wobec dolara amerykańskiego, 4,1017 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 5,1732 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 2,861% w przypadku obligacji 10-letnich.
Rynek i głosy z Rezerwy

Rynek i głosy z Rezerwy

2016-07-06 Raport poranny FMCM
Będą podnosić? John Williams, szef Fed w San Francisco, stwierdził wczoraj w wywiadzie telefonicznym, że Brexit prawdopodobnie nie wykolei gospodarki Stanów Zjednoczonych i wciąż pozostanie miejsce na podwyżki stóp jeszcze w tym roku, o ile prognozy Williamsa co do dynamiki PKB i wzrostu inflacji zostaną wypełnione.
Podaż będzie górą

Podaż będzie górą

2016-07-05 Komentarz giełdowy DM BOŚ
Wczorajsza burza związana z wypowiedzią prezesa PIS o możliwości likwidacji OFE zakończyła się odreagowaniem jeszcze wczoraj. Po bardzo niskim otwarciu na poziomie -2,5 proc. WIG20 zmierzał w kierunku domknięcia powstałej luki. Ostatecznie spadek wyniósł tylko -1,1 proc. co z kolei wydawało się przesadzonym odreagowaniem.
Niepewny szterling

Niepewny szterling

2016-07-05 Komentarz ekonomiczny Saxo Bank
Kurs funta może spaść do najniższych poziomów w tym cyklu w oczekiwaniu na dane z USA.
Wynik referendum w sprawie Brexitu pozostaje w centrum uwagi rynku. Wpływ tego wydarzenia jest różny, ale wywołał przede wszystkim wzrost globalnego apetytu na ryzyko oraz kursów najbardziej ryzykownych walut z powodu oczekiwanej zwyżki w dostępnej płynności.
Słaby dzień dla funta

Słaby dzień dla funta

2016-07-05 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Wtorek pokazał wyraźną słabość funta, który ugiął się pod wpływem słabszych danych makro (gorzej wypadł PMI dla usług), a także słów szefa Banku Anglii, który prezentował okresowy raport nt. stabilności finansowej. Sytuację dobrze obrazuje poniższy diagram stóp zwrotu.
Polski złoty jeszcze się nie podniósł

Polski złoty jeszcze się nie podniósł

2016-07-05 Raport popołudniowy FMCM
Co z główną parą? O 16:00 w USA pojawią się dane o zamówieniach za maj – w przemyśle, na dobra trwałego użytku oraz na dobra liczone bez środków transportu. Za nami już natomiast kilka innych publikacji makroekonomicznych, które można uznać za dość istotne.
Wraca nerwowość

Wraca nerwowość

2016-07-05 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Chiny: Ludowy Bank Chin ustalił średni kurs juana wobec dolara na poziomie 6,6594 wobec 6,6472 (juan był najsłabszy od grudnia 2010 r.). Indeks PMI dla usług liczony przez Caixin wspiął się do najwyższego poziomu od 11 miesięcy (52,7 pkt. wobec 51,2 pkt. wcześniej).
Brytyjski fundusz zawiesza wypłaty – wspomnienie kryzysu?

Brytyjski fundusz zawiesza wypłaty – wspomnienie kryzysu?

2016-07-05 Rynki o poranku
Firma Standard Life Investments poinformowała swoich klientów, że zawiesza wypłaty z funduszu, który inwestuje w nieruchomości na terenie Wielkiej Brytanii. Fundusz jest wyceniany na niecałe 3 miliardy funtów, co dla tak rozwiniętej gospodarki nie stanowi problemu, a dodatkowo wypłaty są zawieszone na 28 dni (na razie), ale inwestorzy mogą przestraszyć się wspomnień z przeszłości.
Ceny ropy naftowej w dół ze względu na obawy o popyt

Ceny ropy naftowej w dół ze względu na obawy o popyt

2016-07-05 Komentarz surowcowy DM BOŚ
Początek bieżącego tygodnia na rynku ropy naftowej odznacza się przewagą pesymistów. Notowania europejskiej ropy naftowej Brent zeszły z powrotem poniżej 50 USD za baryłkę, natomiast cena amerykańskiej ropy naftowej WTI nie są w stanie przebić tej psychologicznej bariery już od ponad tygodnia.
SKOK na OFE w wersji light

SKOK na OFE w wersji light

2016-07-05 Rynki o poranku
Przedstawiona wczoraj rano przez wicepremiera Mateusza Morawieckiego, nowa reforma OFE, zaserwowała polskiej giełdzie na dobry początek dnia terapię szokową. Indeks największych polskich spółek – WIG20 – zanotował na otwarciu sesji pokaźny, -2,7% spadek.
Nadal nieufnie

Nadal nieufnie

2016-07-05 Komentarz poranny TMS Brokers
Wraca zapotrzebowanie na bezpieczne przystanie, choć w skali, która jeszcze nie martwi. Ale inwestorzy są ostrożni, gdyż jeden dzień przestoju uświadamia, że rajd ryzyka ma wątłe podstawy, a o zmianę sentymentu jest łatwo.
Reforma emerytalna – kolejny cios dla złotego?

Reforma emerytalna – kolejny cios dla złotego?

2016-07-05 Poranny Szkic walutowy AFS
Rynek nie najlepiej przyjął plany reformy emerytalnej przedstawionej przez rząd, co w połączeniu z ogólnym odwrotem od ryzyka spowodowało powrót złotego do poziomów początku ubiegłego tygodnia. Przebicie 4,45 na EUR/PLN to nieuchronny ruch na 4,50.
PLN słabszy po prezentacji nowych planów dot. OFE

PLN słabszy po prezentacji nowych planów dot. OFE

2016-07-05 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Wtorkowy, poranny handel na rynku walutowym przynosi utrzymanie presji na wycenie PLN, który w trakcie wczorajszej sesji tracił do wszystkich głównych walut świata. Polska waluta wyceniana jest przez rynek następująco: 4,4386 PLN za euro, 3,9878 PLN wobec dolara amerykańskiego, 4,1031 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 5,2839 PLN w relacji do funta szterlinga.