Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Draghi, OPEC i manipulacje rynkowe

Draghi, OPEC i manipulacje rynkowe

2016-06-02 Rynki o poranku
Czwartek przyniesie rynkowi aż trzy wydarzenia wagi ciężkiej. Po pierwsze poznamy decyzję EBC w sprawie stóp procentowych, po drugie ADP poda dane o zatrudnieniu, a po trzecie zakończy się posiedzenie OPEC. Teoretycznie zaskoczeń być nie powinno, ale to nie oznacza, że dzisiejsza sesja będzie spokojna.
Diabeł tkwi w szczegółach

Diabeł tkwi w szczegółach

2016-06-02 Komentarz poranny TMS Brokers
Sentyment na rynkach podupadł i to wyraźnie szkodzi dolarowi, gdyż Fed potrzebuje klarownych oznak, że wszystko jest „OK”, aby podnieść stopy procentowe. ISM wyglądał imponująco na powierzchni, ale szczegóły były mniej zachęcające. W czwartek uwaga skupi się na konferencji prezesa ECB Draghiego i szczycie OPEC.

Draghi potrafi zaskakiwać

Draghi potrafi zaskakiwać

2016-06-02 Komentarz ekonomiczny Saxo Bank
Czwartkowymi emocjami można by obdzielić co najmniej cały tydzień. Wydarzeniem dnia jest posiedzenie EBC, który żadnych decyzji dotyczących stóp procentowych nie podejmie, ale to, co zadeklaruje Mario Draghi po spotkaniu może mieć wpływ na notowania euro.
Różnice zdań w sprawie oficjalnych limitów produkcji ropy w OPEC

Różnice zdań w sprawie oficjalnych limitów produkcji ropy w OPEC

2016-06-02 Komentarz surowcowy DM BOŚ
Wczoraj stronie popytowej na rynku ropy naftowej udało się ostatecznie wynieść ceny tego surowca na dzienne zwyżki. Tym samym, notowania ropy WTI oscylują obecnie tuż poniżej poziomu 49 USD za baryłkę, a cena ropy Brent porusza się na poziomie nieco niższym niż 50 USD za baryłkę.
PLN nieznacznie mocniejszy po PMI

PLN nieznacznie mocniejszy po PMI

2016-06-02 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Czwartkowy, poranny handel na rynku walutowym przynosi próbę stabilizacji PLN po wczorajszym, lekkim umocnieniu. Złoty wyceniany jest przez rynek następująco: 4,3853 PLN za euro, 3,9169 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,9633 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 5,6477 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 3,136% w przypadku obligacji 10-letnich.
Wspinamy się na dwunastkę

Wspinamy się na dwunastkę

2016-06-02 Raport poranny FMCM
Eurodolar i silniejsze euro: Jeśli chodzi o wykres eurodolara, to wczesnym rankiem 2 czerwca, około godziny piątej, jesteśmy w rejonie 1,1205 – 1,1210. Właściwie już za chwilę będzie można mówić o teście lokalnego oporu, który rozpoznać można mniej więcej w zakresie 1,1215 – 1,1225.
Najsłabsi na świecie

Najsłabsi na świecie

2016-06-01 Komentarz giełdowy DM BOŚ
Środowe notowania na Giełdzie Papierów Wartościowych odbywały się po trudnym rozdaniu wtorkowym, które przyniosło mocny spadek cen akcji w Warszawie i falę spekulacji, iż na rynku cieniem kładzie się ciągle niepotwierdzony pomysł, by dokonać kolejnej zmiany w systemie emerytalnym i scalić pozostałe dziś przy życiu OFE w jeden organizm pod egidą państwowego właściciela.
Zaskakująco dobry ISM dla przemysłu, ale…

Zaskakująco dobry ISM dla przemysłu, ale…

2016-06-01 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Zapowiadał się słaby odczyt biorąc pod uwagę rozczarowania indeksami regionalnymi FED w maju. Tym samym dzisiaj od rana inwestorzy próbowali się ustawiać pod ten fakt sprzedając dolara – zwłaszcza, że można było mieć obawy, czy nie zbliżymy się niebezpiecznie do bariery 50 pkt. lub ją naruszymy, ...
BREXIT – nierozstrzygnięta przyszłość funta

BREXIT – nierozstrzygnięta przyszłość funta

2016-06-01 Rynki po południu
Referendum dotyczące wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej zaplanowane jest na 23 czerwca tego roku, jednak już teraz emocje dotyczące Brexit sięgają zenitu. Zmienność na funcie rośnie wraz z regularnie pojawiającymi się wynikami sondaży instytutów badawczych; zmianami stawek u bukmacherów; czy zwykłych informacji agencyjnych.
WIG20 nad przepaścią, w zasięgu tegoroczne minima

WIG20 nad przepaścią, w zasięgu tegoroczne minima

2016-06-01 Komentarz giełdowy DM BOŚ
Wczorajsza sesja przyniosła bardzo mocną i dosyć nieoczekiwaną wyprzedaż na GPW. Kilka dni poprawy przy mniejszych obrotach szybko odeszło w zapomnienie po tym jak na rynek wrócili inwestorzy z Londynu i Nowego Jorku.
Dzień Dziecka, dzień jena (na razie)

Dzień Dziecka, dzień jena (na razie)

2016-06-01 Komentarz poranny TMS Brokers
Jeśli gdzieś na świecie jest dziecko, które zażyczyło sobie silniejszego jena, to rodzice tego dziecka postarali się o niespodziankę. Czerwiec rozpoczyna się od zagadkowych ruchów na USD/JPY, lepszych danych z Australii, a przed nami jeszcze wysyp indeksów PMI/ISM dla przemysłu.
 PLN bez większych zmian pomimo danych

PLN bez większych zmian pomimo danych

2016-06-01 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Środowy, poranny handel na rynku walutowym przynosi stabilizację na wycenie PLN po wczorajszej próbie umocnienia. Polska waluta wyceniana jest przez rynek następująco: 4,3866 PLN za euro, 3,9436 PLN względem dolara amerykańskiego, 3,9666 PLN wobec franka szwajcarskiego oraz 5,7071 PLN w relacji do funta szterlinga.
Ku czemu zmierzamy?

Ku czemu zmierzamy?

2016-06-01 Raport poranny FMCM
Na głównej parze: Odpowiadając na postawione pytanie, rzec możemy, że prawdpodobnie zmierzamy ku mocniejszemu dolarowi. Owszem, wczoraj wykres pary EUR/USD musnął dość wysokie poziomy, przez co należy rozumieć 1,1170 – ale przecież dziś rano, przed godziną piątą, sytuujemy się w pobliżu 1,1120.
Amerykańskie dane makro a kwestia dolara

Amerykańskie dane makro a kwestia dolara

2016-05-31 Raport popołudniowy FMCM
Czy nadal w trendzie? Eurodolar ochoczo podchodził dziś nawet do 1,1170 i wyżej, jakkolwiek na krótko przed siódmą wieczorem notowany jest poziom 1,1145. Jeśli połączymy teraz szczyty dzienne z 3, 10, 11 i 18 maja, to wyjdzie nam, że tak poprowadzona linia trendu została już przebita.
Podwyżka stóp procentowych w USA może być przesunięta w czasie

Podwyżka stóp procentowych w USA może być przesunięta w czasie

2016-05-31 Rynki po południu
Po dzisiejszej serii publikacji danych z USA można podejrzewać, że podczas kolejnego spotkania komitetu FOMC, które ma odbyć się 15 czerwca, podwyżka stóp procentowych jeszcze nie nastąpi. Opublikowane dzisiaj bazowy indeks cen wydatków konsumpcyjnych (Core PCE) w ujęciu rocznym pokazał wzrost o 1,6 proc., co było zgodne z rynkowym konsensusem.
Podaż pokazała kły

Podaż pokazała kły

2016-05-31 Komentarz giełdowy DM BOŚ
Po wczorajszej sesji bez obrotów, dziś na rynek miał wrócić normalny handel. Początek sesji zapowiedział się w umiarkowanie pozytywnych nastrojach, głównie wskutek sporym wzrostom w Chinach. W kalendarium było kilka istotnych danych makroekonomicznych.
Spokojny początek tygodnia na PLN

Spokojny początek tygodnia na PLN

2016-05-31 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Wtorkowy, poranny handel na rynku walutowym nie przynosi istotniejszych zmian na wycenie polskiego złotego. Krajowa waluta kwotowana jest na rynku następująco: 4,3910 PLN za euro, 3,9455 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,9735 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 5,7829 PLN w relacji do funta szterlinga.
Wtorek z walutowej perspektywy

Wtorek z walutowej perspektywy

2016-05-31 Raport poranny FMCM
Ile na eurodolarze? U progu nowego dnia (przynajmniej mierząc czasem obowiązującym w Polsce) eurodolar sytuuje się w okolicach 1,1145-50. To znaczy, że jest w obszarze wczorajszych maksimów. Linia trendu spadkowego jest teraz testowana.
Podwyżka podatku w Japonii znów przesunięta?

Podwyżka podatku w Japonii znów przesunięta?

2016-05-30 Rynki po południu
W Japonii toczy się ostatnio debata nad podniesieniem podatku od sprzedaży z 8% do 10%. Liczba ta na pierwszy rzut oka może wydawać się niezbyt wysoka, jednak dla gospodarki ma duże znaczenie. Polityka fiskalna premiera Shinzo Abe wraz z polityką monetarną Banku Japonii miała za zadanie walkę z deflacją a także wywołanie trwałego wzrostu gospodarczego. Abenomika początkowo wywołała pozytywne skutki, jednak w ostatnim czasie magia tego programu przestała działać.
Czwartek kluczowy dla euro

Czwartek kluczowy dla euro

2016-05-30 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
2 czerwca odbędzie się posiedzenie Europejskiego Banku Centralnego. Teoretycznie bez większego wpływu, bo przecież ECB dopiero, co w marcu poinformował o zwiększeniu obecnego programu QE o 20 mld EUR do 80 mld EUR miesięcznie, a także wejściu w nowe obszary rynku, jak chociażby skup obligacji korporacyjnych, ...