Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Dziś ważą się losy Unii Europejskiej

Dziś ważą się losy Unii Europejskiej

2016-06-23 Komentarz ekonomiczny Patron FX
Notowania na większości europejskich parkietów w środę zakończyły się wzrostami, przy czym można było narzekać na obroty i dynamikę tych wzrostów, które były stosunkowo niewielkie. W sumie, nie ma się czemu dziwić, ponieważ trudno o hurraoptymizm przed tak ważnym testem, jaki czeka dziś Wielką Brytanię, a w konsekwencji również Unię Europejską.
Przebieg Brexit referendum krok po kroku

Przebieg Brexit referendum krok po kroku

2016-06-23 Rynki po południu
Dziś o godzinie 08:00 czasu polskiego zostały otwarte lokale do głosowania, w których to Brytyjczycy mają zaznaczyć jedną z dwóch możliwych odpowiedzi. Pytanie brzmi: czy Wielka Brytania ma pozostać członkiem Unii Europejskiej, czy też powinna opuścić Unię Europejską. Odpowiedzi do wyboru to: pozostać członkiem Unii Europejskiej oraz opuścić Unię Europejską.

Co ze złotym po referendum ws. Brexitu?

Co ze złotym po referendum ws. Brexitu?

2016-06-23 Rynki o poranku
W przypadku zagłosowania za opuszczeniem Unii Europejskiej przez Wielką Brytanię na wartości mógłby stracić także złoty. W zasadzie nasza waluta była wskazywana jako ta, która jest jedną z bardziej wrażliwych, jeśli chodzi o Brexit.
To jest ten dzień

To jest ten dzień

2016-06-23 Komentarz poranny TMS Brokers
Dziś Brytyjczycy idą głosować o tym, czy chcą opuścić, czy pozostać w UE. Jest to najważniejsze wydarzenie dla Europy w tym wieku i ma ogromne znaczenie dla tego, jak rynki będą wyglądać w dalszej części roku. Sondaże dają niewielką przewagę zwolennikom pozostania w UE i nawet jeśli ryzyka są rozłożone asymetrycznie, ruchy cen w obu kierunkach mogą być spore.
Los Unii Europejskiej w rękach Brytyjczyków

Los Unii Europejskiej w rękach Brytyjczyków

2016-06-23 Poranny Szkic walutowy AFS
Rozpoczęło się głosowanie w Wielkiej Brytanii. Wynik jest oczywiście niewiadomą, jednak większość wskazówek, jakie są dostępne w dniu referendum sugeruje, że rewolucji nie będzie. Dla złotego bilans szanse-zagrożenia przesunięty jest wyraźnie w stroną tych ostatnich. Straci mocno w przypadku Brexitu, zyska niewiele, jeśli Bremain.
PLN mocniejszy, referendum w centrum uwagi

PLN mocniejszy, referendum w centrum uwagi

2016-06-23 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Czwartkowy, poranny handel na rynku walutowym przynosi kontynuację wzrostów na wycenie PLN w oczekiwaniu na referendum w Wlk. Brytanii. Polska waluta wyceniana jest przez rynek następująco: 4,3607 PLN za euro, 3,8454 PLN wobec dolara amerykańskiego, 4,0100 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 5,6920 PLN w relacji do funta szterlinga.
Rozczarowująco niewielki spadek zapasów ropy w USA

Rozczarowująco niewielki spadek zapasów ropy w USA

2016-06-23 Komentarz surowcowy DM BOŚ
Podczas wczorajszej sesji notowania ropy naftowej spadały. Cenie amerykańskiej ropy gatunku West Texas Intermediate po raz kolejny nie udało się pokonać ważnego oporu w okolicach 50 USD za baryłkę. Środowy spadek cen ropy naftowej można uznać przede wszystkim za ruch techniczny, a więc można go odczytać jako kolejną nieudaną próbę pokonania wspomnianej psychologicznej bariery.
Nadszedł czas rozstrzygnięć

Nadszedł czas rozstrzygnięć

2016-06-23 Raport poranny FMCM
Wielki dzień, czas rozstrzygnięć, czas przełomu – mocnych słów tym razem nie ma sobie co żałować, bo wydarzenie rzeczywiście jest istotne. Mowa oczywiście o brytyjskim referendum. Cały dzień będzie pod napięciem, jakkolwiek pierwsze wyniki zaczną schodzić dopiero po godzinie pierwszej w nocy naszego czasu (Gibraltar i archipelag Scilly).
Gra na przeczekanie

Gra na przeczekanie

2016-06-22 Komentarz giełdowy DM BOŚ
Środowe notowania na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie przyniosły kolejną sesję, w trakcie której handel koncentrował się na wydarzeniach zewnętrznych i zachowaniu rynków bazowych. Wspólnym mianownikiem było oczekiwanie na jutrzejsze referendum w Wielkiej Brytanii.
Rośnie zmienność na rynkach

Rośnie zmienność na rynkach

2016-06-22 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Na rynek nie napłynęły nowe sondaże ws. brytyjskiego referendum. Te zapowiadane są na dzisiejszy wieczór – Opinium i Comres, ale i też na jutro – jak chociażby YouGov, który zostanie opublikowany o godz. 23:00, ...
Czekamy na kolejne sondaże z UK

Czekamy na kolejne sondaże z UK

2016-06-22 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Kluczowe informacje z rynków: Eurostrefa: Mario Draghi przemawiając wczoraj w Parlamencie Europejskim nawiązał do ryzyka potencjalnego Brexitu zaznaczając, że ECB jest gotowy na wszelkie scenariusze i będzie działać wspólnie z innymi bankami centralnymi, jeżeli zajdzie taka konieczność. Kluczowe będzie utrzymanie płynności, co można osiągnąć m.in. przez specjalne linie swapowe.
Brytyjczycy debatują, rynki czekają

Brytyjczycy debatują, rynki czekają

2016-06-22 Komentarz ekonomiczny Saxo Bank
Dzisiaj kolejne sondaże i kolejna debata w sprawie Breksitu. Badania opinii publicznej dają lekką przewagę zwolennikom pozostania Wielkiej Brytanii w UE, jednak trudno na tej podstawie wyrokować o wynikach jutrzejszego referendum.
Cena złota w dół za silniejszym dolarem

Cena złota w dół za silniejszym dolarem

2016-06-22 Komentarz surowcowy DM BOŚ
Dobra passa kupujących na rynku złota została przerwana. Już w minionym tygodniu cena tego kruszcu nie umiała przekroczyć trwale psychologicznej bariery na poziomie 1300 USD za uncję. Natomiast wczoraj cena złota osunęła się w dół o 1,7%, docierając w okolice 1270 USD za uncję, a dzisiaj rano porusza się wciąż w rejonie wczorajszego zamknięcia.
Złoto traci swój blask

Złoto traci swój blask

2016-06-22 Rynki o poranku
Notowania złota od początku roku do 16 czerwca zwyżkowały o ponad 22 proc., co uczyniło ten szlachetny metal jedną z lepszych inwestycji pierwszego półrocza. Popyt na złoto wynikał zarówno z czynników fundamentalnych jak i spekulacyjnych.
Cisza przed burzą, której rzekomo ma nie być

Cisza przed burzą, której rzekomo ma nie być

2016-06-22 Komentarz poranny TMS Brokers
W środę nastroje na rynkach pozostają dobre, ale zainteresowanie handel słabe, gdyż rynek wyczekuje rezultatów brytyjskiego referendum. Przy niskiej zmienności funt pozostaje silny, a dolar słaby; złoty stoi w miejscu; małe wzrosty rynku akcji, droższa ropa, tańsze złoto. Niby nastroje „risk on”, ale jakby bez przekonania.
Yellen łagodnieje, podwyżka stóp się oddala

Yellen łagodnieje, podwyżka stóp się oddala

2016-06-22 Poranny Szkic walutowy AFS
Dwoje najważniejszych bankierów centralnych świata przemawiających równocześnie, a w tle publikacja kolejnych sondaży przed referendum to dla rynków recepta na wzmożoną zmienność. I tak też wczoraj przebiegała sesja na rynku złotego. J. Yellen oddaliła perspektywę podwyżki stóp procentowych, ...
Kolejne sondaże kierują wyceną PLN

Kolejne sondaże kierują wyceną PLN

2016-06-22 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Środowy, poranny handel na rynku walutowym przynosi lekką korektę wczorajszych spadków na wycenie złotego. Polska waluta kwotowana jest na rynku następująco: 4,39000 PLN za euro, 3,9022 PLN wobec dolara amerykańskiego, 4,0550 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 5,7188 PLN w relacji do funta szterlinga.
Rynki czekają na Brexit lub jego brak

Rynki czekają na Brexit lub jego brak

2016-06-22 Raport poranny FMCM
Niżej niż mogłoby się wydawać: U progu tego tygodnia wydawało się być może, iż eurodolar przed referendum brexitowym będzie jednak ustawiony wysoko, z mocnym euro, w okolicach 1,1370 czy wyżej. Wczorajszy dzień pokazał jednak, że to nie takie proste.
Yellen, Draghi, Fed i Brexit

Yellen, Draghi, Fed i Brexit

2016-06-21 Raport poranny FMCM
W dół na głównej: Łaska rynku na pstrym koniu jeździ. Jeszcze niedawno byliśmy na eurodolarze niedaleko 1,14 – i wydawało się (niektórym, nam niekoniecznie), że czeka nas czas silnej aprecjacji euro przed czwartkowym referendum, że obawy o jego wynik rozwiały się.
Nastroje nadal lepsze przed referendum

Nastroje nadal lepsze przed referendum

2016-06-21 Komentarz giełdowy DM BOŚ
Dzisiejsza sesja miała przynieść uspokojenie nastrojów po wczorajszym solidnym odbiciu. Negatywne sondaże z ub. środy zostały w weekend zastąpione przez bardziej pozytywne i po silnych wzrostach wczoraj należało oczekiwać dziś stabilizacji.