Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Pesymistyczne prognozy MAE dotyczące rynku ropy naftowej

Pesymistyczne prognozy MAE dotyczące rynku ropy naftowej

2016-09-14 Komentarz surowcowy DM BOŚ
Wtorkowa sesja na rynku ropy naftowej należała do sprzedających. Cena tego surowca w Stanach Zjednoczonych spadła wczoraj o 2,4%, docierając na koniec sesji do okolic 45 USD za baryłkę. Na pesymizm inwestorów na tym rynku wczoraj wpływ miał przede wszystkim raport Międzynarodowej Agencji Energetycznej (MAE), ...
Gdzie schować kapitał?

Gdzie schować kapitał?

2016-09-14 Komentarz poranny TMS Brokers
Rynki finansowe znalazły się na niespokojnych wodach, a fale nie są wywoływane przez jeden szczególny czynnik, ale grupę mniejszych powodów do obaw. Zarzuty o zbyt wysokie poziomy tak samo dotyczą akcji, jak obligacji, pozostawiając gotówkę jako ostatni cel dla ucieczki kapitału. Na FX wyróżnia się słabość JPY na spekulacjach dotyczących Banku Japonii.

Akcje i obligacje przewartościowane?

Akcje i obligacje przewartościowane?

2016-09-14 Poranny Szkic walutowy AFS
Nawrót obaw i wycofywania pieniędzy z rynków. Tracą niemal wszystkie klasy aktywów. Potencjał wzrostowy rynków rozwiniętych jest na wyczerpaniu. Wschodzące jeszcze nie pokazały pełni sił. Złoty uzyskuje przewagę nad koszykiem walut emerging markets i zakładamy, że taka sytuacja będzie się utrzymywać. EUR/PLN pozostanie poniżej 4,40.
Dolar kanadyjski dalej wyraźnie słaby

Dolar kanadyjski dalej wyraźnie słaby

2016-09-13 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Dolar kanadyjski to nadal najsłabsze ogniwo z walut surowcowych, ale i nie tylko. W rankingu najbardziej tracących w grupie G-10 dał się dzisiaj wyprzedzić tylko funtowi brytyjskiemu, który z pewnym opóźnieniem zaczął reagować na nieco słabsze od oczekiwań dane nt. sierpniowej inflacji CPI.
Blackout FOMC

Blackout FOMC

2016-09-13 Raport popołudniowy FMCM
Od dziś cisza: Nie mamy na myśli oczywiście jakiejś permanentnej ciszy we wszystkich aspektach – schodzić będą kolejne dane makro, kurs eurodolara (i innych par) będzie się zmieniać, nie zatrzymamy też polityki. Faktem jest jednak, że dziś zaczyna się tzw. blackout FOMC, w czasie którego przedstawiciele owego gremium nie mogą wypowiadać się publicznie w formie przemówień czy wywiadów.
Rynek dalej próbuje rozgrywać 21 września na korzyść dolara

Rynek dalej próbuje rozgrywać 21 września na korzyść dolara

2016-09-13 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
USA: Zdaniem Lael Brainard z zarządu FED gospodarka zachowywała się ostatnio gorzej, tym samym potencjalny wzrost gospodarczy jest mniejszy od oczekiwań. Brainard zwróciła uwagę na dość wolny wzrost dynamiki płac, jak na sytuację na rynku pracy. Niepokoi ją słaby popyt wewnętrzny, a także niska inflacja, która jest wyraźniej poniżej celu.
Wall Street szybko odrabia straty, koniec wskazówek od FED

Wall Street szybko odrabia straty, koniec wskazówek od FED

2016-09-13 Rynki o poranku
Piątkowe tąpniecie na Wall Street okazało się wyjątkowo krótkotrwałe, chociaż na pewno było istotnym sygnałem ostrzegawczym. Wczorajsza sesja pokazała, że kontrolę nad rynkiem nadal mają byki – główne indeksy zyskiwały w okolicy 1,5% nadrabiając około 2/3 piątkowych strat.
Rozważna przeciwwaga

Rozważna przeciwwaga

2016-09-13 Komentarz poranny TMS Brokers
Lael Brainard z Fed uderzyła w gołębie tony i przygasiła zapał tych inwestorów, którzy oczekiwali zmian na polu stóp procentowych w przyszłym tygodniu. Jednak sentyment na rynkach się poprawił, a przynajmniej uspokoił, choć niepewność w odniesieniu do globalnego krajobrazu polityki monetarnej pozostaje wysoka.
Przemówiła gołębia część FOMC – poprawa nastrojów

Przemówiła gołębia część FOMC – poprawa nastrojów

2016-09-13 Poranny Szkic walutowy AFS
Huśtawka na rynkach przed wrześniowym posiedzeniem Fed trwa w najlepsze. Raz zwycięża strach przed podwyżką, innym razem nadzieja na wydłużenie okresu obowiązywania niskich stóp. Taka sytuacja będzie się utrzymywać przez kolejne kilka dni, ale z czasem nastroje powinny ulec poprawie.
Fed i jego koncert życzeń oraz obaw

Fed i jego koncert życzeń oraz obaw

2016-09-13 Raport poranny FMCM
Nie ma pewności: Rankiem 13 września główna para walutowa oscyluje w rejonie 1,1230-40. Zdaje się potwierdzać to, co ostatnio sugerowaliśmy, a mianowicie formowanie się pewnego rodzaju konsolidacji, nawet dość wąskiej, która prawdopodobnie będzie obowiązywać do 21 września, kiedy to FOMC ogłosi, co robi ze stopami procentowymi.
Różne głosy w chórku FOMC

Różne głosy w chórku FOMC

2016-09-12 Raport popołudniowy FMCM
Wiele opinii: Nad ranem, gdy pisaliśmy nasz pierwszy komentarz, eurodolar rezydował w rejonie 1,1235-50. Podobnie jest wieczorem, przed godziną 21. W międzyczasie notowano wybicia do 1,1265, ale i zejścia do 1,1210.
Złoty dalej słabnie – powód: FED i wybory w USA

Złoty dalej słabnie – powód: FED i wybory w USA

2016-09-12 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Decyzja Moody’s, a raczej jej brak (agencja nie zdecydowała się w ostatni piątek na przegląd ratingu odwlekając decyzję do stycznia), nie dała pozytywnych bodźców złotemu. Globalny sentyment jest słaby, gdyż rynki obawiają się wyników posiedzenia FED zaplanowanego na 21 września (bardziej chodzi tu o komunikat, który mógłby zwiększyć prawdopodobieństwo takiego ruchu w grudniu, ...
Brutalna pobudka na Wall Street

Brutalna pobudka na Wall Street

2016-09-12 Rynki o poranku
Amerykańscy inwestorzy zapadli w sen letni i przez 40 dni nie byli w stanie wywołać ponad jednoprocentowego ruchu na głównych indeksach Wall Street. Tak niskiej zmienności przez tak długi okres czasu Dow Jones Industrial nie pamięta odkąd są dostępne dane sesyjne.
Problem jest wtedy, kiedy się zaczyna o nim mówić

Problem jest wtedy, kiedy się zaczyna o nim mówić

2016-09-12 Komentarz poranny TMS Brokers
Największa od dwóch miesięcy wyprzedaż na Wall Street najbardziej przebija się w mediach, ale to gwałtowny wzrost rentowności obligacji skarbowych odegrał główną rolę w piątkowej zawierusze. Wciąż brak jednoznacznego winnego, ale konkluzją jest koniec wakacyjnego spokoju i martwej zmienności.
Załamanie nastrojów na rynkach. Moody’s odsuwa decyzję.

Załamanie nastrojów na rynkach. Moody’s odsuwa decyzję.

2016-09-12 Poranny Szkic walutowy AFS
Jastrzębia wypowiedź łagodnie nastawionego do polityki pieniężnej E. Rosengrena z Fed z Bostonu popsuła nastroje wśród inwestorów. Rynek ponownie zwiększył oczekiwania na podwyżkę stóp w USA we wrześniu.
Rynek krajowy z tym samym ratingiem

Rynek krajowy z tym samym ratingiem

2016-09-12 Raport poranny FMCM
Na eurodolarze: Eurodolar pozycjonuje się na poziomie 1,1235-40 dziś rano, gdy piszemy te słowa. Trudno tu mówić o jakimś poważnym przełomie czy o opuszczeniu granic zakreślonych wahaniami z końcówki ubiegłego tygodnia.
Polacy, nic się nie stało

Polacy, nic się nie stało

2016-09-10 Raport tygodniowy FMCM
Eurodolar w tym tygodniu: Nie tak dawno wydawało się, że wszystko zmierza ku podwyżce stóp w Stanach Zjednoczonych – a nawet, że taki ruch być może zostanie wykonany już we wrześniu. Świadczyły o tym wypowiedzi wielu członków FOMC, w tym i samej Janet Yellen – jak też i wymowa sierpniowa posiedzenia Fed.
Wrzesień nie będzie nudny

Wrzesień nie będzie nudny

2016-09-09 Komentarz tygodniowy TMS Brokers
Drogi Czytelniku, jeśli myślałeś, że po słabych danych z USA w ostatnich dniach nie powróci już dyskusja o tym, co może przynieść wrześniowe posiedzenie Fed, to muszę Cie wyprowadzić z błędu. Teorie spiskowe nabierają tempa, wywierając presję na rynek długu USA i USD.
Złoty traci jeszcze przed decyzją Moody’s

Złoty traci jeszcze przed decyzją Moody’s

2016-09-09 Rynki po południu
Już dziś czeka nas kolejna, wyczekiwana decyzja w sprawie ratingu polskiego długu. Wiele już zostało napisane na ten temat i nie pozostaje nic innego jak czekać na opinię agencji Moody’s. W przypadku negatywnej dla nas decyzji złoty może ponownie tracić, choć straty nie powinny być aż tak duże jak w przypadku poprzedniej obniżki.
Mocna trójka od Moody’s

Mocna trójka od Moody’s

2016-09-09 Komentarz poranny TMS Brokers
Piątkowy handel na rynkach finansowych rozpoczął się w lekkich dreszczach w reakcji na próby jądrowe Korei Północnej. Wstrząsy odczuł rynek akcji i koreański won, ale na głównych parach FX jest względnie spokojnie. Dziś w kalendarzu brak kluczowych pozycji, ale na krajowym podwórku w centrum uwagi jest decyzja Moody’s o ratingu Polski. Oczekujemy utrzymania ratingu i negatywnej perspektywy.