Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Rynek wciąż trawi wiadome wydarzenie

Rynek wciąż trawi wiadome wydarzenie

2016-07-04 Raport poranny FMCM
Co na głównej parze? Na razie na eurodolarze nie doszło do drastycznych zmian, jeśli porównywać sytuację z ubiegłym tygodniem. Drastyczna była zmiana z brexitowego czwartku, a właściwie piątku (24 czerwca, kiedy to zaczęły w nocy spływać wyniki referendum). Później, po otarciu się niemalże o 1,09, wykres wrócił trochę na północ, korekcyjnie.
Wspólna waluta wciąż pozostaje pod presją

Wspólna waluta wciąż pozostaje pod presją

2016-07-01 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Notowania EUR/USD wczoraj cechowały się przeciętną zmiennością. Wspólna waluta wciąż pozostaje pod presją niepewności dotyczących Brexitu, jednak w ostatnich dniach i tak delikatnie odrabiała ona straty względem dolara. Dane makro w USA były relatywnie dobre (wyższy od oczekiwań odczyt Chicago PMI, zgodna z oczekiwaniami liczba wniosków o zasiłek dla bezrobotnych), co wsparło notowania USD w drugiej części sesji.

Wygasający entuzjazm

Wygasający entuzjazm

2016-07-01 Komentarz ekonomiczny Patron FX
W czwartek na rynkach w Europie entuzjazm widoczny na giełdach podczas poprzednich sesji nieco wygasł. Taniała ropa naftowa, a na rynkach zauważalna była ostrożność. O ile oczekiwania stymulowania gospodarek przez banki centralne pomagały globalnym rynkom we wtorek i w środę i udało się nawet odrobić blisko połowę „pobrexitowych” strat, to na czwartek jednak nie wystarczyło pozytywnej energii.
Najgorszy kwartał dla złotego od 2011 roku, ale mogło być gorzej

Najgorszy kwartał dla złotego od 2011 roku, ale mogło być gorzej

2016-07-01 Rynki o poranku
Początek „brexitowego” szału, który rozpoczął się od piątkowej nocy i trwał do końca dnia, był dla naszej waluty niezbyt przychylny. Polski złoty osłabił się najbardziej od 5 miesięcy w szczytowym momencie dnia, tracąc 4,62% w stosunku do euro, 8,67% w stosunku do dolara amerykańskiego oraz 7,71% w stosunku do franka szwajcarskiego.
Halo, tu ziemia!

Halo, tu ziemia!

2016-07-01 Komentarz poranny TMS Brokers
S&P 500 czwartkową sesję zamknął 100 punktów ponad dołkiem z poniedziałku i niecałe 40 punktów pod historycznym szczytem. Poreferenadlny szok błyskawicznie przeminął. Inwestorzy nie zinterpretowali decyzji Brytyjczyków w kategoriach przesłanki do wybuchu nowej odsłony kryzysu finansowego.
Wzrost wydobycia ropy naftowej w kartelu OPEC

Wzrost wydobycia ropy naftowej w kartelu OPEC

2016-07-01 Komentarz surowcowy DM BOŚ
O ile notowania ropy naftowej Brent wciąż utrzymują się powyżej poziomu 50 USD za baryłkę, to dla ceny amerykańskiego surowca gatunku WTI jest to nadal istotny techniczny opór. Wczoraj notowania ropy WTI spadły o 2,3%, kończąc sesję w okolicach 48,40 USD za baryłkę.
Lekkie umocnienie PLN na koniec półrocza

Lekkie umocnienie PLN na koniec półrocza

2016-07-01 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Piątkowy, poranny handel na rynku walutowym przynosi próbę stabilizacji kursu PLN po wczorajszym lekkim umocnieniu. Polska waluta wyceniana jest przez rynek następująco: 4,3783 PLN za euro, 3,9450 PLN względem dolara amerykańskiego, 4,0375 PLN wobec franka szwajcarskiego oraz 5,2535 PLN w relacji do funta szterlinga.
Złotemu powoli się polepsza

Złotemu powoli się polepsza

2016-07-01 Raport poranny FMCM
Co z eurodolarem? Gdy piszemy te słowa, krótko po piątej rano, eurodolar sytuuje się w okolicach poziomu 1,11. Wczoraj zanotowano minima na 1,1025, ale nie posunęliśmy się dalej, tj. niżej. Sytuacja jest teraz pośrednia, niemal patowa. Wczorajsze maksima to ponad 1,1150, co najmniej tyle możemy więc osiągnąć, jeśli euro się wzmocni.
Test oporu na poziomie 50 USD za baryłkę na wykresie ropy WTI

Test oporu na poziomie 50 USD za baryłkę na wykresie ropy WTI

2016-06-30 Komentarz giełdowy DM BOŚ
Notowania amerykańskiej ropy naftowej wczoraj zanotowały drugą z rzędu wyraźnie wzrostową sesję. Cena surowca gatunku WTI dotarła w środę do technicznego oporu na poziomie 50 USD za baryłkę. Tej ważnej psychologicznej bariery nie udało się jednak pokonać i dzisiaj notowania ropy naftowej delikatnie spadają.
Początek końca deflacji

Początek końca deflacji

2016-06-30 Komentarz poranny TMS Brokers
Pomimo stabilizacji nastrojów po poreferendlanym załamaniu i odrabiania start przez globalne rynki akcji USD/JPY nie zdołał pokonać 103,00, GBP/USD nie wyszedł nad 1,45, EUR/USD nie zbliżył się do 1,12 a ceny ropy WTI zawróciły przy 50 USD. Warto jednak pamiętać, że silny wpływ na rynki mają przepływy kapitału typowe dla końcówki kwartału.
FTSE100 wraca do hossy

FTSE100 wraca do hossy

2016-06-30 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Niektóre giełdy zatarły już straty wywołane szokiem po referendum, a waluty krajów z wysokim oprocentowaniem wyraźnie zyskują. Wskazuje to, że Brexit może być korzystny w skali globalnej dla ryzykownych aktywów, ponieważ definitywnie oddala podwyżkę stóp procentowych nawet poza 2016 r.
Dolar wraca do zwyżek?

Dolar wraca do zwyżek?

2016-06-30 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Eurostrefa: ECB powinien nieco zaczekać z podejmowaniem decyzji – przyznał wczoraj wieczorem podczas forum bankowego w portugalskiej Sintrze, Vitor Constancio (wiceprezes ECB). Jego zdaniem nie widać problemów z płynnością na rynkach, a Brexit raczej nie będzie rodził ryzyka systemowego.
Ustabilizowanie kursu PLN po odreagowaniu

Ustabilizowanie kursu PLN po odreagowaniu

2016-06-30 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Czwartkowy, poranny handel na rynku walutowym nie przynosi większych zmian na wycenie złotego wobec zagranicznych dewiz. Polska waluta wyceniana jest przez rynek następująco: 4,4142 PLN za euro, 3,9780 PLN wobec dolara amerykańskiego, 4,0603 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 5,3302 PLN w relacji do funta szterlinga.
Perspektywy eurodolara i nie tylko

Perspektywy eurodolara i nie tylko

2016-06-30 Raport poranny FMCM
Poranek na walutach: Na eurodolarze dziś rano oscylujemy przy 1,11. Para GBP/EUR sytuuje się przy 1,120, zaś para GBP/USD ulokowana jest przy 1,3410. Indeks Nikkei 225 jest na plusie pomimo tego, że w nocy napłynęły dość słabe dane makroekonomiczne o japońskiej produkcji przemysłowej. W relacji m/m spadła o 2,3 proc., w r/r o 0,1 proc. - przy prognozach -0,1 proc. m/m i +1,9 proc. r/r.
Amerykańskie jastrzębie osłabną po Brexicie?

Amerykańskie jastrzębie osłabną po Brexicie?

2016-06-29 Raport popołudniowy FMCM
Głos Powella: Publicznie wypowiedział się dziś przedstawiciel Rezerwy Federalnej – Jerome Powell. Oczywiście mówił o polityce monetarnej i sytuacji gospodarczej USA w realiach nadchodzącego Brexitu. Nadchodzącego, ponieważ brytyjskie referendum to dopiero decyzja, a nie dokonanie aktu wyjścia – i to decyzja obywateli, która formalnie nie wiąże prawnie władz.
Rynek ropy ponownie przypomina o sobie

Rynek ropy ponownie przypomina o sobie

2016-06-29 Rynki po południu
Trwa największy tygodniowy rajd wzrostowy na rynku ropy naftowej od miesiąca. Baryłka typu WTI od początku tygodnia zyskała niemalże 3 proc., co jest największą stopą zwrotu od ostatniego tygodnia maja.
Ciekawe wątki

Ciekawe wątki

2016-06-29 Komentarz FX
Stephen Crabb, który weźmie udział w prawyborach w Partii Konserwatywnej na następcę Davida Camerona (krótka lista dwóch kandydatów na konwencję 2 września zostanie ogłoszona w ostatniej dekadzie lipca) dał dzisiaj do zrozumienia, że Artykuł 50 Traktatu Lizbońskiego powinien zostać uruchomiony przy jedności w samej partii, a także zjednoczeniu kraju.
Coraz mniej złudzeń?

Coraz mniej złudzeń?

2016-06-29 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Kluczowe informacje z rynków: Wielka Brytania: Podczas szczytu Unii Europejskiej David Cameron powtórzył, że decyzję o uruchomieniu procedury wyjścia w oparciu o Artykuł 50 Traktatu Lizbońskiego podejmie już przyszły premier, który zostanie wybrany we wrześniu.
Ciąg dalszy wzrostowego odreagowania na rynku ropy naftowej

Ciąg dalszy wzrostowego odreagowania na rynku ropy naftowej

2016-06-29 Komentarz surowcowy DM BOŚ
Wczorajsza sesja na rynku ropy naftowej upłynęła pod znakiem przewagi kupujących. Cena tego surowca w Stanach Zjednoczonych wyraźnie wzrosła, przekraczając na nowo poziom 48 USD za baryłkę, a dzisiaj rano kontynuuje ruch w górę. Z kolei notowania europejskiej ropy Brent dzisiaj zbliżają się już do bariery 50 USD za baryłkę.
Odreagowanie po dwóch ciężkich sesjach

Odreagowanie po dwóch ciężkich sesjach

2016-06-29 Komentarz ekonomiczny Patron FX
Światowi inwestorzy we wtorek mogli nieco odetchnąć. Po pozytywnych nastrojach w Azji, giełdy na Starym Kontynencie rozpoczęły dzień od wzrostów i potrafiły je utrzymać. Stronie popytowej nie przeszkadzało bardzo słabe zakończenie poniedziałkowych notowań na nowojorskiej giełdzie.