Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Rynki wschodzące odetchnęły z ulgą

Rynki wschodzące odetchnęły z ulgą

2016-06-21 Rynki o poranku
Rynki wchodzące odetchnęły z ulgą po tym, jak przewagę w sondażach odnośnie Brexitu zaczęli zyskiwać ci, którzy chcą pozostania Wielkiej Brytanii w Unii Europejskiej. W rezultacie WIG20 wzrósł wczoraj o 2,24 proc., co jest największą procentową zwyżką od 30 marca tego roku.
Dzisiaj rządzi Yellen

Dzisiaj rządzi Yellen

2016-06-21 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
USA: Zdaniem przemawiającego wczoraj wieczorem członka FED z Minneapolis (Neel Kashkari) potencjalny Brexit nie będzie miał znaczącego przełożenia na amerykańską gospodarkę. Jego zdaniem majowe dane z rynku pracy nie były zachęcające, ale dodał, że spodziewa się on odbicia w czerwcu. Nie odniósł się jednak do konkretnego terminu możliwej podwyżki stóp.

Prawdopodobieństwo Brexitu maleje

Prawdopodobieństwo Brexitu maleje

2016-06-21 Komentarz ekonomiczny Patron FX
Po weekendowych sondażach, zwiększających możliwość pozostania Wielkiej Brytanii w Unii Europejskiej, na rynkach europejskich w poniedziałek zapanowała euforia zakupów akcji. W efekcie, widoczne było odwrócenie sytuacji na wielu parkietach.
50 USD za baryłkę ważną barierą dla cen ropy WTI

50 USD za baryłkę ważną barierą dla cen ropy WTI

2016-06-21 Komentarz surowcowy DM BOŚ
Notowania amerykańskiej ropy naftowej WTI wczoraj wzrosły i po raz kolejny dotarły do technicznej bariery na poziomie 50 USD za baryłkę. Poziom ten na początku bieżącego tygodnia stanowi istotną barierę dla kupujących – dzisiaj rano cena ropy WTI delikatnie osuwa się na południe.
Wembley, godzina 21.00

Wembley, godzina 21.00

2016-06-21 Komentarz ekonomiczny Saxo Bank
Nawet bez głosowania w sprawie Breksitu, i tak dzień zapowiada się bardzo ciekawie. Przed południem zostanie opublikowany indeks instytutu ZEW, czyli wskaźnik nastrojów panujących wśród analityków i inwestorów instytucjonalnych. Po południu szef EBC, Mario Draghi, będzie mówił w Parlamencie Europejskim o polityce pieniężnej.
Koordynacja działań banków centralnych przed referendum

Koordynacja działań banków centralnych przed referendum

2016-06-21 Rynki o poranku
Nadchodzące wielkim krokami czwartkowe głosowanie w sprawie Brexitu wzmaga ogólne zaniepokojenie na rynkach i serwuje nam zmienność, której nie widzieliśmy od dłuższego czasu. Obecnie obserwowane reakcje inwestorów nie są jednak przesadzone.
Bezpieczeństwo zysków kontra cierpliwość

Bezpieczeństwo zysków kontra cierpliwość

2016-06-21 Komentarz poranny TMS Brokers
Rynki pozostają w dobrych nastrojach, gdyż inwestorzy z optymizmem patrzą na wynik czwartkowego referendum w Wlk. Brytanii, mimo że ostatnie sondaże wysyłają mieszane sygnały. Pewność siebie może być jednak zgubna, jeśli bezpieczeństwo zysków wygra z cierpliwością.
Późny wieczór w poniedziałek przyniósł dwa nowe sondaże dotyczące referendum UE w Wlk.
Rynki przestają obawiać się Brexitu

Rynki przestają obawiać się Brexitu

2016-06-21 Poranny Szkic walutowy AFS
Rynki euforycznie zareagowały na zmianę projekcji wyniku głosowania w Wielkiej Brytanii. Inwestorzy przestali panicznie bać się Brexitu. Choć do końca niepewność będzie się utrzymywać, inne niż referendum aspekty zaczynają być brane pod uwagę. Dziś ważne wystąpienie prezes Fed przez Kongresem. Oddali czy przybliży wizję podwyżki stóp procentowych?
Podbicie wyceny PLN, rynek czeka na wyniki referendum

Podbicie wyceny PLN, rynek czeka na wyniki referendum

2016-06-21 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Wtorkowy, poranny handel przynosi dalszą próbę umocnienia PLN jednak dynamika ruchu wyraźnie już spadła. Polska waluta wyceniana jest przez rynek następująco: 4,3912 PLN za euro, 3,8704 PLN względem dolara amerykańskiego, 4,0250 PLN wobec franka szwajcarskiego oraz 5,6745 PLN w relacji do funta szterlinga.
Wielki moment zbliża się wielkimi krokami

Wielki moment zbliża się wielkimi krokami

2016-06-21 Raport poranny FMCM
Pojutrze: Mało co w ostatnich latach tak emocjonowało rynki i w ogóle opinię publiczną, jak referendum, do którego dojdzie pojutrze w Wielkiej Brytanii. Być może nawet kolejne pomoce dla Grecji i Hiszpanii, uruchomienie QE w Europie i zakończenie go w USA czy dokonanie pierwszej od lat podwyżki stóp przez Fed – nie były tak spektakularne.
Waluty skandynawskie przed większym umocnieniem

Waluty skandynawskie przed większym umocnieniem

2016-06-20 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Spadające prawdopodobieństwo Brexitu – te liczone przez bukmacherów w poniedziałek po południu spadło do 22 proc. wobec 40 proc. obserwowanych jeszcze w miniony czwartek – sprawia, że otwiera się przestrzeń do poszukiwania bardziej ryzykownych strategii. W ich poszukiwaniu warto zerknąć na waluty skandynawskie, które w ostatnich tygodniach nie miały najlepszej passy.
Dzień nagłej zmiany klimatu

Dzień nagłej zmiany klimatu

2016-06-20 Raport poranny FMCM
Eurodolar wysoko: Co prawda para EUR/USD nie jest już tak wysoko, jak wczesnym rankiem, gdy notowano maksima rzędu 1,1380 czy nawet wyższe – tym niemniej mamy aktualnie ok. 1,1330. Fakt, że w procesie korygowania euforycznego skoku udało się przetestować nawet okrągłą "trzynastkę", ale i tak jesteśmy wysoko.
Brexitu nie będzie? Rynki w górę

Brexitu nie będzie? Rynki w górę

2016-06-20 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
USA: W piątek po południu James Bullard z St.Louis mocno zaskoczył rynki stwierdzając że FED może podnieść stopy procentowe zaledwie raz w tym roku, a potem mogą one pozostać niezmienione aż do końca 2018 r.
Wyższe ceny ropy naftowej korzystne dla firm łupkowych

Wyższe ceny ropy naftowej korzystne dla firm łupkowych

2016-06-20 Komentarz surowcowy DM BOŚ
Notowania ropy naftowej WTI w piątek mocno odbiły w górę po wcześniejszych sześciu kolejnych spadkowych sesjach. W piątek notowania ropy Brent i WTI zanotowały około 5-procentowe wzrosty, a dzisiaj rano ich ceny utrzymują się w okolicach zamknięcia poprzedniego tygodnia.
Cameron, mistrz thrillerów

Cameron, mistrz thrillerów

2016-06-20 Komentarz ekonomiczny Saxo Bank
Brytyjczycy zgotowali rynkom całkiem udany thriller. Jego autorem jest oczywiście David Cameron, który sam wymyślił scenariusz. Na razie nie wiadomo, czy przejdzie do historii jako polityk, który wyprowadził Wielką Brytanię z UE, ale na pewno zapisze się w dziejach Imperium (nad którym nigdy nie zachodzi słońce) jako genialne dziecko Alfreda Hitchcocka.
Tydzień, który może przejść do historii

Tydzień, który może przejść do historii

2016-06-20 Rynki o poranku
Rozpoczynamy jeden z najciekawszych tygodniu ostatnich miesięcy, a być może lat. Brytyjczycy będą decydować o przyszłości swojej, ale niewykluczone, że także całej Unii Europejskiej. Pomijając aspekty polityczne, referendum będzie niezwykle ważne dla rynków finansowych, co pokazują ostatnie dni.
Pozytywna zmiana w sondażach po zabójstwie J. Cox

Pozytywna zmiana w sondażach po zabójstwie J. Cox

2016-06-20 Poranny Szkic walutowy AFS
Nastroje na rynkach uległy zdecydowanej poprawie wobec istotnej zmiany w sondażach przed brytyjskim referendum, na którą istotny wpływ mogło mieć zabójstwo J. Cox. Spadły wskazania bukmacherów oraz rynku opcji na Brexit. Choć niepewność będzie utrzymywać się przez większość tygodnia, spodziewamy się, że najbliższe 2-3 dni przyniosą nieco odreagowania.
Dziś zacznijmy z mniejszymi obawami o Brexit

Dziś zacznijmy z mniejszymi obawami o Brexit

2016-06-20 Komentarz poranny TMS Brokers
Na otwarciu tygodnia rynki zachowują się tak, jakby ryzyko Brexitu było pomijalne. Zwrot w sondażach na rzecz pozostanie Wlk. Brytanii w UE wspiera apetyt na ryzyko, ale w tym tygodniu zmienność jest jedyną pewną rzeczą.
Sondaże z Wlk. Brytanii wspierają PLN

Sondaże z Wlk. Brytanii wspierają PLN

2016-06-20 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Początek nowego tygodnia handlu przynosi wyraźny wzrost na wycenie polskiej waluty w ślad za poprawą nastrojów wokół referendum w Wlk. Brytanii. Złoty wyceniany jest przez rynek następująco: 4,3950 PLN za euro, 3,8684 PLN wobec dolara amerykańskiego, 4,0760 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 5,6075 PLN w relacji do funta szterlinga.
Wahadło odbiło w drugą stronę

Wahadło odbiło w drugą stronę

2016-06-20 Raport poranny FMCM
Robi się coraz ciekawiej: Dawniej, gdy nie było mowy o Brexicie, wieści z Wielkiej Brytanii miały relatywnie niewielki wpływ na eurodolara, oddziaływując po prostu na pary powiązane z funtem. Ostatnio jednak prawdopodobieństwo Brexitu stało się mocnym miernikiem ogólnego ryzyka rynkowego.