Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy
PLN bez większych zmian, rynek czeka na projekt ustawy frankowej
2016-08-02 Komentarz do rynku złotego DM BOŚWtorkowy, poranny handel na rynku finansowym nie przynosi istotniejszych zmian na wycenie złotego. Polska waluta wyceniana jest następująco: 4,3558 PLN za euro, 3,9001 PLN względem dolara amerykańskiego, 4,0260 PLN wobec franka szwajcarskiego oraz 5,1407 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 2,841% w przypadku obligacji 10-letnich.
Wtorek, czyli Australia, Szwajcaria i nie tylko
2016-08-02 Raport poranny FMCMJaka sytuacja? O 6:30 Królewski Bank Australii określi stopy procentowe. Obecnie zasadniczy poziom to 1,75 proc., na rynku zakłada się jednak, że polityka zostanie poluzowana, tzn. że Bank zejdzie do linii 1,50 proc.
Graniczna sytuacja na eurodolarze
2016-08-01 Raport popołudniowy FMCMCo widzimy? Na wykresie kursu dowolnego instrumentu zazwyczaj można zobaczyć najrozmaitsze rzeczy, zależnie od tego, kto spogląda. My weźmy pod lupę eurodolara i następujący schemat: połączenie szczytów z 3 maja i 9 czerwca (nie przejmujmy się tym, że później zdarzały się okazjonane, efemeryczne naruszenia tej linii). Zwróćmy też uwagę na lipcowe maksima rzędu 1,1180 (nie licząc 29 lipca).
Spekulanci postawili na spadek wartości funta
2016-08-01 Rynki po południuWygląda na to, że sprawa Brexitu może zaszkodzić brytyjskiej gospodarce bardziej, niż wcześniej zakładano, co jest głównie widoczne po odczytach indeksów PMI. Opublikowany dziś wskaźnik dla przemysłu Wielkiej Brytanii za lipiec wyniósł 48,2 pkt., co jest najniższą wartością od marca 2013 roku, ...
Dobry, zły lub ciężko powiedzieć
2016-08-01 Komentarz poranny TMS BrokersDolar amerykański w wyjątkowo marnym stylu zakończył lipiec z „pomocą” rozczarowującego odczytu PKB z USA za drugi kwartał. Ale co złe dla USD, okazało się dobre dla apetytu na ryzyko. I nawet jeśli dolar wstępnie gorzko przyjął dane, finalnie mogą się one okazać dla niego nie takie złe.
Wzrostowy początek tygodnia
2016-08-01 Rynki o porankuPoniedziałkowa sesja zaczyna się wzrostowo na wszystkich głównych parkietach europejskich. Wcześniej wzrosty notowane były także w Azji, a to za sprawą obiecujących danych makroekonomicznych. Dane z Japonii i Chin sprzyjały rynkowi, ale w ostatnim czasie nawet kiepskie dane gospodarcze (np. z USA) nie przeszkadzają rynkom we wzrostach.
Planowane zwiększenie produkcji ropy naftowej w Libii
2016-08-01 Komentarz surowcowy DM BOŚW piątek na wykresie ropy naftowej spadki wyhamowały – cena tego surowca w Stanach Zjednoczonych odbiła delikatnie w górę, kończąc tydzień w okolicach 41,40-41,50 USD za baryłkę. Dzisiaj rano cena tego rodzaju ropy naftowej również nieznacznie rośnie, pozostając jednak poniżej oporu na poziomie 41,80 USD za baryłkę.
Europejskie banki odporne na kryzys? Tak, pół roku temu.
2016-08-01 Poranny Szkic walutowy AFSZłoty miał w piątek okazję przebić się poniżej poziomu 4,35 za euro. Przeszkodziła słaba sesja na GPW i obawy o ustawę o kredytach frankowych. Czynniki globalne dają podstawy do dalszej aprecjacji, co ostatecznie powinno dać impuls do wzrostu wartości złotego powyżej wartości sprzed brytyjskiego referendum.
PLN bez większych zmian na początku tygodnia
2016-08-01 Komentarz do rynku złotego DM BOŚPoczątek nowego tygodnia handlu na rynkach finansowy nie przynosi istotniejszych zmian na wycenie złotego. Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,3565 PLN za euro, 3,8979 PLN wobec dolara amerykańskiego, 4,0160 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 5,1553 PLN w relacji do funta szterlinga.
Wiadomości z wyspy Bali i indeksy PMI
2016-08-01 Raport poranny FMCMDudley przemówił: Przedzieranie się przez oficjalne komunikaty i wystąpienia członków FOMC (tj. przedstawicieli Rezery Federalnej) jest na ogół dość niewdzięcznym zadaniem, aczkolwiek wystąpienie Williama Dudleya na konferencji w Indonezji (na wyspie Bali) wypadło z tej perspektywy w miarę nieźle.
Lipiec jak partia szachów
2016-07-29 Komentarz tygodniowy TMS BrokersLipiec rozpoczął się pełen obaw o skutki Brexit, ale z nadzieją, że banki centralne pomogą zapanować nad sytuacją poprzez większą aktywność na polu luzowania monetarnego. W ostatnim dniu miesiąca inwestorzy są pełni rozczarowania, gdyż najgłośniejszy orędownik ekspansji (tj. Bank Japonii) gra na zwłokę. Ale nie on jeden zawiódł oczekiwania.
W finale tygodnia eurodolar zbliża się do ostatniego oporu
2016-07-29 Raport tygodniowy FMCMGłówna para i nie tylko: Co poznaliśmy w tym tygodniu? Przypomnijmy ważniejsze odczyty makroekonomiczne. Oto w poniedziałek pojawił się indeks instytutu Ifo, opisujący kondycję gospodarki niemieckiej na podstawie opinii analityków i managerow. Wynik to 108,3 pkt – podczas gdy prognozowano ruch ze 108,7 pkt do 107,5 pkt. Faktyczny rezultat był zatem optymistyczny.
Złoty najmocniejszy do dolara od 24 czerwca
2016-07-29 Rynki po południuPodczas dzisiejszej sesji poznaliśmy dane dotyczące PKB USA za drugi kwartał. Dane rozczarowujące, co ma wpływ na dolara amerykańskiego oraz na wizję podwyżek stóp procentowych za oceanem. W drugim kwartale tego roku gospodarka Stanów Zjednoczonych rozwijała się zaledwie w tempie 1,2 proc. przy konsensusie rynkowym równym 2,5 proc. Co więcej zrewidowano poprzedni odczyt z poziomu 1,1 proc. do 0,8 proc.
Poranek po decyzji Bank of Japan
2016-07-29 Komentarz ekonomiczny Patron FXNa europejskich parkietach podczas czwartkowych notowań przeważały słabsze nastroje. Większość rynków bazowych na Starym Kontynencie traciła na wartości. W rozruszaniu handlu nie pomogła środowa decyzja FOMC o pozostawieniu stóp procentowych na dotychczasowym poziomie.
Dwa miesiące jak wieczność
2016-07-29 Komentarz poranny TMS BrokersParadoks decyzji Banku Japonii polega na tym, że zgodne z przewidywaniami postanowienia nie były tym, na co rynek liczył. Jen zyskuje na „odwijaniu” krótkich pozycji, ale oczekiwania na pakiet fiskalny i potencjalne luzowanie monetarne we wrześniu pozwalają opanować sytuację. Nim dobrniemy do końca miesiąca, czeka nas wysyp ważnych danych makro.
Bank Japonii umiarkowanie luzuje politykę monetarną
2016-07-29 Rynki o porankuBank Japonii zdecydował dziś nad ranem polskiego czasu, iż pozostawi stopy procentowe na niezmienionym poziomie, a jedynie zwiększy skalę skupu ETFów. Bank Japonii zdecydował o powiększeniu skupu o 2,7 bln jenów rocznie (26 mld dolarów) z 3,3 bln do 6 bln obecnie, co ucieszyło inwestorów giełdowych, a zasmuciło walutowych liczących na większe działanie ze strony Banku.
Wyraźny wzrost cen gazu ziemnego w USA
2016-07-29 Komentarz surowcowy DM BOŚNiemalże przez cały bieżący miesiąc notowania gazu ziemnego w Stanach Zjednoczonych pozostawały pod presją sprzedających. Cena tego surowca spadała przede wszystkim ze względu na pogarszające się fundamenty tego rynku – zapasy gazu ziemnego pozostawały na wysokim poziomie, ...
PLN bez większych zmian, banki centralne zawiodły oczekiwania
2016-07-29 Komentarz do rynku złotego DM BOŚPiątkowy, poranny handel na rynkach finansowych przynosi kontynuację stabilizacji kursu PLN. Polska waluta wyceniana jest przez rynek następująco: 4,3618 PLN za euro, 3,9300 PLN wobec dolara amerykańskiego, 4,0129 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 5,1832 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 2,913% w przypadku obligacji 10-letnich.
Poranek z Bankiem Japonii, a co dalej?
2016-07-29 Raport poranny FMCMJakie decyzje? Bank Japonii ogłosił w swoim komunikacie, że istnieją takie problemy o charakterze globalnym jak np. planowane wyjście Wielkiej Brytanii z UE, spowolnienie na rynkach wschodzących czy ogólna niepewność i zmienność na rynkach finansowych.
Wzrost notowań złota po komunikacie FOMC
2016-07-28 Komentarz surowcowy DM BOŚSesje na rynku złota w poniedziałek i wtorek były spokojne, ponieważ inwestorzy wyczekiwali najważniejszego wydarzenia bieżącego tygodnia – decyzji Komitetu Otwartego Rynku (FOMC), dotyczącej stóp procentowych w USA.