Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Mocny start spokojnej sesji

Mocny start spokojnej sesji

2016-09-19 Komentarz poranny TMS Brokers
Silne odbicie cen ropy wywołane komunikatem Wenezueli mówiącym o bliskości porozumienia państw OPEC w sprawie zamrożenia wydobycia napędza aprecjację ryzykownych walut, która idzie w parze z osłabieniem dolara do pozostałych walut G-10 oraz pozwoli europejskim indeksom wymazywać piątkową, dość dotkliwą przecenę.
Świat czeka na FOMC, złoty także na polskie dane

Świat czeka na FOMC, złoty także na polskie dane

2016-09-19 Raport poranny FMCM
Rynek eurodolara: Na EUR/USD mamy dziś rano – krótko po godzinie siódmej – kurs 1,1165. To znaczy, że dolar jest dość mocny, na co wyraźny wpływ miało piątkowe umocnienie po wyższym od przewidywań odczycie inflacji CPI.

Łatwa gra się skończyła

Łatwa gra się skończyła

2016-09-16 Komentarz tygodniowy TMS Brokers
Zakończył się wygodny rajd obligacji na rynku walutowym, a za nim (przynajmniej na razie) przerwane zostało wypychanie indeksów giełdowych na nowe szczyty. Wątpliwości wokół globalnej polityki monetarnej zaczynają się piętrzyć, co niesie implikacje dla rynku walutowego.
W końcówce tygodnia roboczego dolar zyskał na sile

W końcówce tygodnia roboczego dolar zyskał na sile

2016-09-16 Raport tygodniowy FMCM
Obraz na rynku globalnym: W piątek – czyli dziś – o godzinie 14:30 pojawił się odczyt inflacji CPI ze Stanów Zjednoczonych za sierpień. Prognozowano +0,1 proc. m/m oraz +1,0 proc. r/r – a faktyczne wyniki to +0,2 proc. m/m oraz +1,1 proc. r/r. Prognozy zostały przebite także w przypadku inflacji bazowej.
FED już tuż tuż

FED już tuż tuż

2016-09-16 Rynki po południu
Już w najbliższą środę poznamy decyzję Rezerwy Federalnej w sprawie stóp procentowych, a także zobaczymy najnowsze projekcje Komitetu Otartego Rynku odnośnie gospodarki USA i zapatrywania się na koszt pieniądza w przyszłości. Wszystko to zostanie zwieńczone konferencją prasową Janet Yellen – szefowej FED.
Rynki wschodzące między młotem a kowadłem

Rynki wschodzące między młotem a kowadłem

2016-09-16 Komentarz poranny TMS Brokers
Jeszcze na przełomie lipca i sierpnia publikacje makro z USA wypadały najlepiej na tle oczekiwań od końcówki 2014 roku. Jeszcze miesiąc temu dane napływające z USA sugerowały, że po słabym drugim kwartale, w trzecim gospodarka odzyskała impet. Jeszcze trzy tygodnie temu część rynku wpadła w popłoch, że zbyt nisko wycenia szanse na podwyżkę we wrześniu.
To nie są warunki do podnoszenia stóp procentowych

To nie są warunki do podnoszenia stóp procentowych

2016-09-16 Poranny Szkic walutowy AFS
Kolejne publikacje z USA dostarczają argumentów przeciwko podwyżce stóp procentowych we wrześniu. Są wiec podstawy do poprawy nastrojów na rynkach i tak też reagują amerykańskie giełdy. Dziś jeszcze ważny odczyt inflacji CPI za sierpień, ale my jesteśmy przekonani, że Fed oprocentowania w środę nie zmieni.
Piątek i krajowe wynagrodzenia

Piątek i krajowe wynagrodzenia

2016-09-16 Raport poranny FMCM
Eurodolar pozycjonuje się dziś rano, ok. 7:30, w rejonie 1,1240. Na EUR/GBP mamy 0,8490, na USD/GBP natomiast 0,7555. Te dwie pary, powiązane z funtem, powoli rosną od 6 września (wtedy na drugiej z nich było w dołku 0,7440, na pierwszej 0,8335), z perspektywy 16 sierpnia idą na południe (wtedy na dolar-funcie było w szczycie 0,7765, na euro-funcie 0,8720), a licząc od końcówki czerwca – są w konsolidacji.
Jaki obraz po amerykańskich danych makro?

Jaki obraz po amerykańskich danych makro?

2016-09-15 Raport popołudniowy FMCM
Już po faktach: Jeśli przed dziewiątą rano zanotowano na eurodolarze dzienny dołek w okolicach 1,1220, to później wykres poszedł w górę, aż osiągnął rejon 1,1280. Na parach złotówkowych, o czym za kilka akapitów, przełożyło się to na wzrost wartości naszej waluty.
Dolar broni się przed większą przeceną

Dolar broni się przed większą przeceną

2016-09-15 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Opublikowane dzisiaj dane makro nie zwiększają szans, co do możliwości pojawienia się relatywnie „jastrzębiego” komunikatu po posiedzeniu FED w przyszłą środę. Kluczowa figura, jaką była dynamika sprzedaży detalicznej w sierpniu wyniosła -0,3 proc. m/m i -0,1 proc. m/m bez uwzględnienia samochodów – to poniżej i tak niskich oczekiwań rynku ...
Gra przeciwko dolarowi jest ryzykowną strategią

Gra przeciwko dolarowi jest ryzykowną strategią

2016-09-15 Rynki po południu
Ten tydzień miał być decydujący w kwestii podwyżek stóp procentowych w USA ze względu na sporą dawkę odczytów makroekonomicznych z gospodarki USA. Większość z nich poznaliśmy dzisiaj i były one raczej jednoznaczne – podwyżka we wrześniu znów się oddaliła, co więcej, grudzień także się oddala.
Ważne decyzje - Trzymajmy kciuki za frankowiczów

Ważne decyzje - Trzymajmy kciuki za frankowiczów

2016-09-15 Komentarz ekonomiczny Patron FX
Środa pod kątem notowań na światowych rynkach wpisywała się w utrzymujący od piątku sentyment. Większość indeksów traciła na wartości, jednak spadki były niewielkie. Niemiecki DAX stracił na koniec dnia 0,08%, francuski CAC40 spadł o 0,39%, a brytyjski FTSE100 wzrósł o 0,12%.
Kolejny spadek zapasów ropy naftowej w USA

Kolejny spadek zapasów ropy naftowej w USA

2016-09-15 Komentarz surowcowy DM BOŚ
Wczoraj na rynku ropy naftowej zdecydowanie dominowała strona podażowa. Cena tego surowca w Stanach Zjednoczonych spadła o niemal 3%, kończąc sesję poniżej poziomu 44 USD za baryłkę. Presja sprzedających utrzymała się pomimo pojawienia się sprzyjających kupującym danych w USA.
Chiny trzymają się mocno. Ciekawa sesja w czwartek.

Chiny trzymają się mocno. Ciekawa sesja w czwartek.

2016-09-15 Poranny Szkic walutowy AFS
Dzisiejsza sesja na rynkach finansowych zapowiada się na jedną z najciekawszych w ostatnim czasie. Tuż po otwarciu decyzja, komunikat i konferencja prasowa po posiedzeniu Szwajcarskiego Banku Centralnego (SNB).
Wrodzony pesymizm zwycięży

Wrodzony pesymizm zwycięży

2016-09-15 Komentarz poranny TMS Brokers
Decydenci z Fed nie mają już prawa do wystąpień publicznych przed zbliżającym się wielkimi krokami posiedzeniem FOMC. Dlatego też uwaga przenosi się na dane makro z USA, które ostatnio zaczęły rozczarowywać, ale nadal wskazują na solidny, 3,3 - proc. wzrost gospodarczy w trzecim kwartale.
Jeden tydzień – cztery decyzje banków centralnych

Jeden tydzień – cztery decyzje banków centralnych

2016-09-15 Rynki o poranku
Od dziś do środy przyszłego tygodnia poznamy cztery decyzje banków centralnych, które mogą wpłynąć na rynki finansowe, w szczególności na rynek forex, który jest bardzo wrażliwy na zmiany lub zapowiedzi zmian w polityce monetarnej.
Mocniejszy złoty – coś większego czy tylko chwilowa korekta?

Mocniejszy złoty – coś większego czy tylko chwilowa korekta?

2016-09-15 Raport poranny FMCM
Gdzie lokuje się eurodolar? Na głównej parze w zasadzie nie ma rewolucji, aczkolwiek euro się trochę wzmocniło. Wczoraj wieczorem chwilami wykres podchodził nawet do 1,1270 – zaś teraz mamy 1,1240-45. Tymczasem np. przedwczoraj notowania były niemalże na 1,12 – biorąc pod uwagę minima.
W oczekiwaniu na wrześniową kulminację

W oczekiwaniu na wrześniową kulminację

2016-09-14 Raport popołudniowy FMCM
Główna para: Jak na razie – a w Polsce dzień roboczy dobiega końca – na głównej parze dzieje się niewiele. Minima z dnia to ok. 1,1215, maksima lokować można na 1,1240. Obecnie jest ok. 1,1225-30. Wygląda więc na to, że rynek utrzymuje dolara w mocy – w każdym razie relatywnie.
W oczekiwaniu na ruch Fed

W oczekiwaniu na ruch Fed

2016-09-14 Komentarz ekonomiczny Patron FX
Notowania na światowych rynkach we wtorek nie przyniosły przełomu i zakończyły się spadkami bazowych indeksów. Były one jednak znacznie mniejsze niż w poniedziałek. W centrum uwagi inwestorów znalazły się wypowiedzi członków Fed przed zaplanowanym na przyszły tydzień posiedzeniem.
Szybki powrót spadków na Wall Street

Szybki powrót spadków na Wall Street

2016-09-14 Rynki o poranku
Kolejna ciekawa sesja na amerykańskim parkiecie za nami, tym razem ponownie przeważały spadki. Mocne poniedziałkowe odbicie na światowych parkietach nie było poparte spadkiem rentowności obligacji, co rodziło pewnego rodzaju obawy chociażby u Billa Grossa z Janus Capital.