Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Złoty po ciemnej stronie mocy

Złoty po ciemnej stronie mocy

2016-07-12 Poranny Szkic walutowy AFS
Rynki w fazie włączonego trybu ryzyka w nadziei na nowy pakiet stymulacyjny w Japonii oraz dyskontujące stabilizowanie się sytuacji wokół Brexitu po wyborze T. May na liderkę Partii Pracy w Wielkiej Brytanii. Tymczasem złoty ponownie oderwał się od globalnych trendów, in minus. Zachowuje się gorzej, niż waluty regionu i szeroki indeks emerging markets.
Kiedy Shinzo poznał Bena

Kiedy Shinzo poznał Bena

2016-07-12 Komentarz poranny TMS Brokers
Nadal nie znamy szczegółów dotyczących skali i charakteru pakietu stymulacyjnego, który wdrażać będzie Shinzo Abe po zwycięstwie w wyborach parlamentarnych. Poprzeczka oczekiwań jest wysoko postawiona, a wyobraźnię inwestorów do czerwoności rozpala fakt, że Abe i Kuroda radzą się w kwestii metod przyspieszenia wyjścia z inflacji Bena Bernanke.

Konsolidacja na PLN, rynek czeka na rewizję Fitch

Konsolidacja na PLN, rynek czeka na rewizję Fitch

2016-07-12 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Wtorkowy, poranny handel na rynku walutowym przynosi stabilizację kwotowań PLN po wczorajszej lekkiej zniżce. Złoty wyceniany jest przez rynek następująco: 3,9940 PLN wobec dolara amerykańskiego, 4,4255 PLN za euro, 4,0675 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 5,2195 PLN w relacji do funta szterlinga.
Iberyjskie problemy, głosy z Fed i inne tematy

Iberyjskie problemy, głosy z Fed i inne tematy

2016-07-12 Raport poranny FMCM
Co na głównej parze? Esther George uchodziła do niedawna za etatowego jastrzębia Rezerwy Federalnej i nawet głosowała już po grudniu 2015 roku za drugą podwyżką stóp. W czerwcu jednak zrezygnowała z tego podejścia, a to z powodu słabych danych z rynku pracy – i weszła w klimat cechujący resztę członków FOMC, tj. nie zagłosowała za zacieśnieniem.
Kontynuacja optymizmu na rynkach

Kontynuacja optymizmu na rynkach

2016-07-11 Komentarz ekonomiczny Patron FX
Inwestorzy podtrzymali w piątek dobre nastroje, a większość światowych indeksów zakończyła dzień wzrostami. Niemiecki DAX zyskał na koniec dnia 2,24%, brytyjski FTSE100 wzrósł o 0,87%, a francuski CAC40 o 1,77%. Słabo na tym tle wyglądał nasz rodzimy WIG20, który piątkowe notowania zamknął ze stratą -0,47%.
Spadek azjatyckich zamówień na ropę naftową

Spadek azjatyckich zamówień na ropę naftową

2016-07-11 Komentarz surowcowy DM BOŚ
Po dynamicznym ubiegłotygodniowym spadku, notowania ropy naftowej dzisiaj rano kontynuują ruch w dół. Na wykresie amerykańskiego surowca gatunku WTI przekroczenie wsparcia na poziomie 46 USD za baryłkę było sygnałem siły strony podażowej.
NFP zgotowało nam nie lada niespodziankę

NFP zgotowało nam nie lada niespodziankę

2016-07-11 Rynki o poranku
Piątkowa publikacja dotycząca zmiany zatrudnienia w sektorze pozarolniczym okazała się być nie lada niespodzianką. Odczyt na poziomie 287 tys. w porównaniu z oczekiwaniami na poziomie 175 tys. daje nam odchylenie od oczekiwań na poziomie 112 tys. – wystarczająco, aby wymazać złe wspomnienie po majowym odczycie wynoszącym 38 tys., ...
WIG20 liderem wzrostów w Europie

WIG20 liderem wzrostów w Europie

2016-07-11 Rynki o poranku
Ubiegły tydzień inwestorzy giełdowi kończyli w doskonałych nastrojach za sprawą bardzo dobrego odczytu danych z rynku pracy Stanów Zjednoczonych. Weekend przyniósł kolejne dobre informacje, więc europejskie parkiety zaczęły tydzień mocnymi lukami wzrostowymi. Wyjątkiem nie jest także WIG20, który znajduje się na czele wzrostów w Europie!
Polityka ważniejsza niż dane

Polityka ważniejsza niż dane

2016-07-11 Komentarz poranny TMS Brokers
Co nie udało się danym - załatwia polityka. Poprzedni tydzień zwieńczyły solidne (ale nie rewelacyjne) dane z rynku pracy USA, ten został rozpoczęty od zdecydowanego i bezspornego zwycięstwa Shinzo Abe w wyborach parlamentarnych. I to dopiero ten czynnik zdołał wywindować USD/JPY powyżej 101,50.
Ciekawe informacje z Azji

Ciekawe informacje z Azji

2016-07-11 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Kluczowe informacje z rynków: Australia: Rosną szanse na sformowanie koalicji rządowej przez Partię Liberalną obecnego premiera Turnbulla, po tym jak udało się pozyskać wsparcie 3 posłów niezależnych. Niemniej ostatecznych wyników wyborów parlamentarnych nadal nie ma.
W USA bez zmian – stabilna gospodarka i stopy proc.

W USA bez zmian – stabilna gospodarka i stopy proc.

2016-07-11 Poranny Szkic walutowy AFS
Świetne nastroje zapanowały na rynkach po publikacji danych z rynku pracy w USA. Amerykańskie indeksy są blisko historycznych maksimów. Złoty nie wykazuje jednak siły w porównaniu do odpowiedników z emerging markets.
Stabilizacja na PLN, pomimo czynników ryzyka

Stabilizacja na PLN, pomimo czynników ryzyka

2016-07-11 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Początek nowego tygodnia handlu na rynkach finansowych przynosi stabilizację kursu PLN wobec zagranicznych walut. Złoty wyceniany jest przez rynek następująco: 3,9914 PLN wobec dolara amerykańskiego, 4,4050 PLN względem franka szwajcarskiego, 4,0570 PLN za franka szwajcarskiego oraz 5,1727 PLN w zestawieniu z brytyjskim funtem.
Jakie będą kursy i jakie nastroje w Fed?

Jakie będą kursy i jakie nastroje w Fed?

2016-07-11 Raport poranny FMCM
Gdzie jesteśmy? W wakacje możemy być – autorzy, czytelnicy, inwestorzy, decydenci – w nader rozmaitych miejscach, ale jeśli spotykamy się na wykresie eurodolara, to obecnie w okolicach 1,1050-60. Istotnie, taki bowiem mamy kurs – co pokazuje, że pojawił się pewien marazm.
Dane z amerykańskiego rynku pracy zgotowały nie lada niespodziankę

Dane z amerykańskiego rynku pracy zgotowały nie lada niespodziankę

2016-07-08 Rynki po południu
Dzisiejsza publikacja dotycząca zmiany zatrudnienia w sektorze pozarolniczym okazała się być nie lada niespodzianką. Odczyt na poziomie 287 tys. w porównaniu z oczekiwaniami na poziomie 175 tys. daje nam odchylenie od oczekiwań na poziomie 112 tys. – wystarczająco, ...
W cieniu odczytów z USA

W cieniu odczytów z USA

2016-07-08 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Kluczowe informacje z rynków: Chiny: Ludowy Bank Chin ustalił średni kurs juana względem dolara na poziomie 6,6853 wobec 6,6820 wczoraj. Po tym, jak opublikowane wczoraj nad ranem dane nt. rezerw walutowych w czerwcu, które pokazały ich nieoczekiwany wzrost, pojawiły się spekulacje, że bank centralny może być teraz mniej chętny do obrony kursu juana, pozwalając na jego większe osłabienie.
Wzrosty na ropie i funcie, odbicie na akcjach

Wzrosty na ropie i funcie, odbicie na akcjach

2016-07-08 Komentarz ekonomiczny Patron FX
Notowania w reakcji na optymistycznie zakończoną środową sesję w Stanach Zjednoczonych, przyniosły w czwartek wzrosty na większości europejskich parkietów. Powodów do zakupów dostarczała również ropa naftowa, której cena rosła przez większość sesji na Starym Kontynencie, a także taniejące o blisko 1% złoto czy też frank szwajcarski.
Silny spadek cen ropy naftowej po danych DoE

Silny spadek cen ropy naftowej po danych DoE

2016-07-08 Komentarz surowcowy DM BOŚ
Czwartkowa sesja na rynku ropy naftowej była spokojna – do czasu. O godzinie 17.00 opublikowany został wyczekiwany raport Departamentu Energii USA (DoE) dotyczący zmiany zapasów paliw w Stanach Zjednoczonych. W raporcie tym podano, że w minionym tygodniu zapasy ropy w USA spadły o 2,22 mln baryłek do poziomu 524,35 mln baryłek.
Kapitał ucieka z Europy i płynie do USA

Kapitał ucieka z Europy i płynie do USA

2016-07-08 Rynki o poranku
Według najnowszych danych Bank of America Merill Lynch tylko w ostatnim tygodniu z Europy uciekł kapitał o wartości 4,4 miliarda dolarów. Był to już 22 tydzień z rzędu, kiedy inwestorzy wycofywali się ze Starego Kontynentu. Brexit oczywiście przyspieszył ten proces, ale nie jest zatem główną przyczyną słabości europejskich parkietów.
Protokół Fed – nastawienie „wait and see” w nieskończoność

Protokół Fed – nastawienie „wait and see” w nieskończoność

2016-07-08 Rynki o poranku
Opublikowany w środę o godzinie 20:00 protokół ze spotkania komitetu FOMC z 14-15 czerwca rzuca nieco światła na obecnie panujące nastroje pośród członków zarządu Fedu, na które w dużej mierze wpływ miały: niepewność dotycząca wyniku referendum w Wlk. Brytanii oraz bardzo niekorzystny, majowy odczyt dla danych z amerykańskiego rynku pracy.
Stawka większa niż polityka Fed

Stawka większa niż polityka Fed

2016-07-08 Komentarz poranny TMS Brokers
Oczekiwanie rynków na raport z rynku pracy USA przychodzi z lekko ponurej atmosferze przy spadkach na azjatyckich giełdach i defensywnej postawie USD. Dawno dane o zatrudnieniu nie były tak ważne, gdyż nie tylko pomogą w określeniu przyszłej ścieżki polityki Fed, ale mogą także być zwiastunem globalnej recesji.