Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

WIG20 w zakresie konsolidacji 3630-3740

WIG20 w zakresie konsolidacji 3630-3740

2007-08-03 Komentarz giełdowy TMS Brokers
Wczorajszy dzień nie przyniósł rozstrzygnięć na warszawskiej giełdzie. WIG20 nie pokonał krótkoterminowego oporu znajdującego się w rejonie 3730-3740 pkt. Inwestorzy byli niepewni na jakim poziomie otworzy się giełda w USA a będąc tak blisko wsparcia jej niższe otwarcie groziło ruchem w kierunku psychologicznego poziomu 3600 pkt.
Polacy lubią swoją pracę

Polacy lubią swoją pracę

2007-08-02 Komentarz popołudniowy Open Finance
WYDARZENIE DNIA: Prawie 85 proc. pracowników oceniło sytuację finansową swojego zakładu pracy jako dobrą lub bardzo dobrą - wynika z raportu PKPP Lewiatan.

Dzisiejszy dzień przyniósł uspokojenie nastrojów

Dzisiejszy dzień przyniósł uspokojenie nastrojów

2007-08-02 Raport popołudniowy FMCM
Dzisiejszy dzień przyniósł uspokojenie nastrojów, które przełożyło się na niemal senną, pozbawioną większych ruchów kursów sesję. Brak informacji o negatywnych efektach kryzysu na rynku hipotecznym w USA, które rozlewają się na inne części gospodarki USA i odbijają się negatywnie na wynikach i wartości firm inwestycyjnych pozwolił inwestorom odzyskać siły i podreperować skołatane nerwy.
Dane z USA: Nowi bezrobotni

Dane z USA: Nowi bezrobotni

2007-08-02 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Ilość nowo zarejestrowanych bezrobotnych w Stanach Zjednoczonych wyniosła 307 tysięcy. Jest to wynik niewiele lepszy od prognozowanych 310 tys. Dolar amerykański zareagował delikatnym umocnieniem na opublikowane dane.
Dzisiejszy dzień upłynął dość spokojnie

Dzisiejszy dzień upłynął dość spokojnie

2007-08-02 Popołudniowy Szkic Walutowy AFS
Dzisiejszy dzień upłynął dość spokojnie mimo niezwykle istotnych wydarzeń: decyzji zarządu Europejskiego Banku Centralnego oraz rady zarządzającej Banku Anglii o wysokości stóp procentowych. Obydwa ciała utrzymały stopy na niezmienionym poziomie: 4% w Eurolandzie oraz 5,75% w Wielkiej Brytanii.
Na rynku pozorny spokój

Na rynku pozorny spokój

2007-08-02 Raport popołudniowy TMS Brokers
Po ostatnich dynamicznych spadkach i wzrostach na rynku walutowym, dziś inwestorzy zachowywali się spokojniej. Kurs EUR/USD walutowej wahał się w wąskim przedziale 1,3655-1,3675. Uspokoiły się notowania jena, na giełdy wróciły nieśmiałe wzrosty.
Indeks ISM (chwilowo?) zignorowany przez rynek

Indeks ISM (chwilowo?) zignorowany przez rynek

2007-08-02 Codzienny Puls Rynku IDM SA
Wczorajszy dzień na giełdach najlepiej jest określić mianem konsolidacji, dominowały głównie czynniki techniczne. Nadal jednak obserwujemy huśtawkę nastrojów z dnia na dzień. Akcje ponownie były kupowane, gdyż dzięki ostatnim przecenom wiele firm jest znacznie atrakcyjniej wycenianych niż jeszcze tydzień temu.
Rynek czeka na BoE i ECB

Rynek czeka na BoE i ECB

2007-08-02 Komentarz poranny TMS Brokers
Podczas wczorajszej sesji złoty początkowo stracił na wartości testując wobec euro poziom 3,81. Z kolei USD/PLN znalazł się na maksimum w okolicy 2,7950. Kolejne godziny handlu przyniosły uspokojenie i nieznaczne umocnienie PLN, który powrócił w stosunku do wspólnej waluty do poziomu 3,79, a wobec USD do poziomu 2,7750.
Odwrócenie się inwestorów od ryzykownych aktywów

Odwrócenie się inwestorów od ryzykownych aktywów

2007-08-02 Raport poranny FMCM
Sytuacja na rynku w ostatnich dniach jest dość nerwowa. Eksplozja awersji do ryzyka, jaka miała miejsce pod koniec ubiegłego tygodnia odcisnęła piętno na psychice inwestorów, którzy obecnie wyglądają kolejnych informacji o zataczających coraz szersze kręgi negatywnych efektach kryzysu na rynku nieruchomości, a przede wszystkim na rynku kredytów hipotecznych.
Dzień posiedzeń banków centralnych

Dzień posiedzeń banków centralnych

2007-08-02 Poranny Szkic Walutowy AFS
Otwieramy się na poziomach bliskich wczorajszego zamknięcia. Czwartek jest dniem posiedzeń banków centralnych – o 13:00 decyzja Bank of England a o 13:45 komunikat EBC, po czym inwestorzy czekać będą na konferencję J.C. Tricheta.
TFI nie tracą klientów?

TFI nie tracą klientów?

2007-08-02 Komentarz poranny Open Finance
WYDARZENIE DNIA: Dzisiejsza "Gazeta Wyborcza" przekonuje, że fundusze inwestycyjne nie tracą klientów, którzy wpłacają do funduszy środki w dotychczasowym, wysokim tempie.
Zapowiada się dobra sesja na GPW

Zapowiada się dobra sesja na GPW

2007-08-02 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Środowa sesja na amerykańskich giełdach stała pod znakiem dosyć widowiskowej konfrontacji między siłami podaży a popytu. Otwarcie na Dow Jones nie wyglądało zbyt optymistycznie – przez pierwsze dwie godziny handlu sprzedający byli w przewadze, po czym popyt przejął inicjatywę, po to żeby po czasie znów ustąpić.
Niepewność na rynku eurodolara

Niepewność na rynku eurodolara

2007-08-02 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Środa na rynkach walutowych była kolejnym dniem huśtawki nastrojów. Złoty na początku wyraźnie tracił na wartości, co było następstwem pogorszenia się nastrojów za oceanem, gdzie wzrost obaw o kondycje rynku nieruchomości, spowodował, że inwestorzy na całym świecie zamykali ryzykowne pozycje. Kurs EURPLN otworzył się na poziomie 3,81, wobec 3,79 dzień wcześniej a kurs USDPLN w okolicach 2,7950 wobec 2,76.
Spadki chwilowo powstrzymane

Spadki chwilowo powstrzymane

2007-08-02 Komentarz giełdowy TMS Brokers
Wczorajszego dnia warszawskiej giełdzie udało się wybronić przed głębszymi spadkami. WIG20 po otwarciu z 80 punktową luką w dół poruszał się w wąskim przedziale wahań. Osiągnął minimum na poziomie 3635 pkt po czym zaczął rosnąć.
Dzień złych informacji z USA

Dzień złych informacji z USA

2007-08-02 Komentarz walutowy Money Expert
Po wzmocnieniu złotego na początku tygodnia i ustabilizowaniu jego wartości w przedziale 2,7550 – 2,7700 zł wobec dolara i 3,7800 – 37900 w stosunku do euro, środa przyniosła osłabienie polskiej waluty. Rano na rynku międzybankowym za euro płacono 3,8130 zł, a za dolara 2,7920 zł.
Nienajlepiej ze złotym

Nienajlepiej ze złotym

2007-08-01 Komentarz X-Trade Brokers
W środę początek dnia przyniósł nam wyraźną przecenę wartości polskiej waluty, co było następstwem pogarszających się nastrojów za oceanem po tym jak inwestorzy znowu zaczęli obawiać się o kondycje amerykańskiego rynku nieruchomości. Kurs EURPLN wzrósł do poziomu 3,81 wobec 3,79 we wtorek, a USDPLN do poziomu 2,7950 wobec 2,7650.
Rosja przykręca kurek - na razie Białorusi

Rosja przykręca kurek - na razie Białorusi

2007-08-01 Komentarz popołudniowy Open Finance
WYDARZENIE DNIA: Gazprom ograniczył o połowę dostawy gazu na Białoruś w odwecie za opóźnienie w spłacie 0,5 mld dolarów długu za gaz już przesłany.
Dane z USA nie wyjaśniły niczego

Dane z USA nie wyjaśniły niczego

2007-08-01 Popołudniowy Szkic Walutowy AFS
Wciąż jest nerwowo – na otwarciu giełdy w USA mieliśmy klasyczną „huśtawkę” – raz na zielono, raz na czerwono. Nerwy przenoszą się ze Stanów na pozostałe rynki kapitałowe, nie omijając Warszawy – wystarczy spojrzeć na wykresy WIG i WIG-20.
Obawy o rynek kredytów hipotecznych w USA

Obawy o rynek kredytów hipotecznych w USA

2007-08-01 Raport popołudniowy FMCM
Europejska część dzisiejszej sesji przyniosła odreagowanie większej części ruchów wywołanych obawami o rynek nieruchomości oraz kredytów hipotecznych w USA po ujawnieniu przez amerykańską spółkę American Home Mortgage Investment Corp., która prowadzi działalność inwestycyjną na rynku nieruchomości, problemów ze znalezieniem źródeł finansowania kolejnych inwestycji, w związku z czym będzie musiała rozpocząć upłynnianie aktywów.
Dane ISM, nieruchomości w USA

Dane ISM, nieruchomości w USA

2007-08-01 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Zgodnie z odczytem przewidywania na temat kondycji sektora wytwórczego w USA nie potwierdziły się. Wskaźnik ISM w sektorze wytwórczym spadł z 56 pkt. w czerwcu do 53,8 w lipcu, choć rynek przewidywał, że wynik pogorszy się tylko do 55,7 pkt.