Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Dzień wczorajszy nie przyniósł większych zmian

Dzień wczorajszy nie przyniósł większych zmian

2007-08-21 Raport poranny FMCM
Dzień wczorajszy nie przyniósł większych zmian na rynku, nawet pomimo względnego uspokojenia nastrojów inwestorów w wyniku piątkowej interwencji FED. Duża niepewność, która w dalszym ciągu wisi nad rynkiem nie pozwala inwestorom na odważniejsze posunięcia, co z jednej strony skutkuje niemrawym popytem na rynkach akcyjnych, a z drugiej presją na waluty krajów wschodzących, w tym złotówki.
Optymizm powrócił na giełdowe parkiety

Optymizm powrócił na giełdowe parkiety

2007-08-20 Popołudniowy Szkic Walutowy AFS
Po interwencji amerykańskiego banku centralnego optymizm powrócił na giełdowe parkiety. Giełdy w Azji odnotowały wysokie wzrosty (Korea Płd., Japonia), ale złoty raczej nie odczuł poprawy sentymentu do bardziej ryzykownych aktywów. Eurozłoty wzrósł z 3,82 do 3,8380, a USDPLN zwyżkował do 2,8480. Rynki najwięcej uwagi poświęcają analizowaniu słuszności dotychczasowej polityki Fed punktując (teoretycznie) pewne nieścisłości w decyzjach FOMC.

Azja odrabia straty, w Europie sennie

Azja odrabia straty, w Europie sennie

2007-08-20 Komentarz Expandera
Pomimo bardzo dobrej sesji w piątek, kiedy inwestorzy dyskontowali nieoczekiwaną decyzję Fed-u dzisiejsze notowania pokazują wciąż spore obawy inwestorów przed większym angażowaniem się w akcje. Jedynie indeksy azjatyckie, które dopiero w poniedziałek mogły zareagować na piątkowe wydarzenia zyskiwały mocno na wartości.
Początek tygodnia przyniósł ze sobą spokojną sesję

Początek tygodnia przyniósł ze sobą spokojną sesję

2007-08-20 Raport popołudniowy FMCM
Początek tygodnia przyniósł ze sobą spokojną sesję, w czasie której inwestorzy nieśmiało zwracali się w kierunku ryzykownych aktywów, jednak na rynku dominowała postawa wyczekiwania na rozjaśnienie obrazu obecnej sytuacji rynkowej. Piątkowa decyzja FED, który w celu zapewnienia płynności sektora bankowego i uniknięcia dalszej wyprzedaży przez banki swoich aktywów zdecydował się na obcięcie stopy dyskontowej o 0,5 pkt. proc powstrzymała spadki na rynkach akcyjnych, jednak z drugiej strony nie wyrwała rynku z niepewności i niechęci do ryzyka.
LEI bez wpływu na eurodolara

LEI bez wpływu na eurodolara

2007-08-20 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Indeks wskaźników wyprzedzających koniunkturę (LEI) w USA wzrósł w lipcu o 0,3 proc., wobec spadku o 0,3 proc. w czerwcu. Kurs EUR/USD nie zareagował na opublikowane dane. O godzinie 16:03 para ta testowała poziom 1,3478 dolara, pozostając od rana w stabilizacji w przedziale 1,3470-1,3500 dolara. Wybicia z tej stabilizacji wskaże kierunek zmian w krótkim terminie.
Czy w roku 2007 warto inwestować w nieruchomości?

Czy w roku 2007 warto inwestować w nieruchomości?

2007-08-20 Analiza Money Expert
W roku 2006 następował nieustanny wzrost cen mieszkań – nawet o kilkanaście procent. Wpływ na wzmożony popyt miały w tym czasie przede wszystkim zakupy spekulacyjne oraz stosunkowo łatwy dostęp do kredytów hipotecznych.
Dane o produkcji i inflacji PPI bez wplywu na złotego

Dane o produkcji i inflacji PPI bez wplywu na złotego

2007-08-20 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Produkcja przemysłowa wzrosła w lipcu w Polsce o 10.4 proc. w relacji rok do roku, wobec oczekiwanego wzrostu o 10,5 proc. Razem z danymi o produkcji zostały opublikowane dane o cenach producentów (inflacja PPI). Wzrost wyniósł 1,5 proc. rok do roku, wobec 1,8 proc. miesiąc wcześniej. Oczekiwany był odczyt na poziomie 1,6 proc.
Złoty słabszy do euro

Złoty słabszy do euro

2007-08-20 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Spadek awersji do ryzyka wywołany wzrostami na światowych rynkach akcji, nie przekłada się na poniedziałkowe notowania złotego. Polska waluta traci dziś wobec euro i testuje poziomy z piątku w relacji do dolara i szwajcarskiego franka. O godzinie 12:25 kurs EUR/PLN testował poziom 3,8280 zł, USD/PLN 2,8355 zł, a CHF/PLN 2,3479 zł.
Złoty już nie odrabia strat

Złoty już nie odrabia strat

2007-08-20 Komentarz popołudniowy TMS Brokers
Poniedziałkowa sesja tylko na początku przebiegała pod znakiem kontynuacji piątkowego odreagowania. Eurodolar po dotarciu w okolice 1,3505 – 1,3510 powracał do wsparcia na poziomie 1,3480. Także europejskie giełdy, które po udanej ostatniej sesji na Wall Street i azjatycko – australijskiej euforii otworzyły się na wyraźnych „plusach”, zwalniały, oddając część zysków. Powstrzymane zostało też odrabianie strat przez pary „jenowe”.
Piątkowa decyzja banku centralnego USA

Piątkowa decyzja banku centralnego USA

2007-08-20 Przegląd rynkowy FMCM
Waluty: Piątkowa decyzja banku centralnego USA, FED, o obcięciu o 50 pkt. baz. stopy dyskontowej uspokoiła nieco rynki, gdyż zapewniła bankom lepszy dostęp do potrzebnej im gotówki. Decyzja ta ma jednak charakter interwencji spowodowanej poszukiwaniem płynności a mechanizm jej działania jest całkiem prosty. Otóż banki i inne instytucje finansowe, które w wyniku kryzysu na rynku kredytów hipotecznych w USA są zagrożone utratą płynności, muszą pozyskać gotówkę z jakiegoś źródła.
Stabilizacja EUR/USD

Stabilizacja EUR/USD

2007-08-20 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Poprzedni tydzień przyniósł mocny spadek notowań EUR/USD. Silne spadki na światowych giełdach prowokowały bowiem powrót amerykańskich kapitałów zaangażowanych poza granicami USA.
Umocnienie dolara zostało powstrzymane w czwartek wraz ze zdecydowanym zwrotem na Wall Street, kiedy czołowe amerykańskie indeksy wybroniły się przed silną przeceną, dając nadzieję na ustabilizowanie sytuacji na giełdach.
Na jak długo piątkowa decyzja Fed uspokoi sytuacje?

Na jak długo piątkowa decyzja Fed uspokoi sytuacje?

2007-08-20 Codzienny Puls Rynku IDM SA
Miniony tydzień charakteryzował się dużą zmiennością wszystkich par walutowych z jenem. Waluta japońska umacniała się spektakularnie, zbliżając się do kilkumiesięcznych maksimów. W piątek sytuacja na giełdach była dość stabilna, po nieco lepszym czwartkowym zamknięciu amerykańskich indeksów rynku. Zaskoczeniem dla rynku była decyzja Fed o obniżeniu stopy dyskontowej o 50 punktów bazowych do 5.75%.
Odreagowania spadków ciąg dalszy

Odreagowania spadków ciąg dalszy

2007-08-20 Komentarz poranny TMS Brokers
Rynek krajowy: Podczas piątkowej sesji największy wpływ na zachowanie rynku krajowego jak i zagranicznego miało obniżenie przez FED stopy dyskontowej o 50 punktów. Ta niespodziewana decyzja spowodowała bardzo szybką reakcje szczególnie rynku kapitałowego. Indeksy warszawskiej giełdy, które były już na sporych minusach szybko odrobiły straty i zakończyły dzień wzrostami.
Tydzień: dane makro i nieruchomości w USA

Tydzień: dane makro i nieruchomości w USA

2007-08-20 Komentarz poranny Open Finance
WYDARZENIE DNIA: Nadchodzący tydzień nie będzie obfitował w istotne publikacje makroekonomiczne (kolejny będzie ważniejszy), ale kilka z nich zasługuję na uwagę. Już dziś poznamy wzrost produkcji przemysłowej w lipcu oraz dynamikę jej cen. Obydwie informacje mogą być istotne dla RPP, która będzie obradować już za dziesięć dni.
Tydzień na GPW rozpocznie się od wzrostów

Tydzień na GPW rozpocznie się od wzrostów

2007-08-20 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Sprowokowane decyzją Fed o obniżce stopy dyskontowej o 50 punktów bazowych do 5,75 proc. piątkowe wzrosty w Warszawie, a zwłaszcza wyraźne wzrosty na Wall Street, połączone z dzisiejszym silnym odbiciem na azjatyckich parkietach, powinny przełożyć się na zwyżkę notowań w Warszawie. Zwłaszcza wśród małych i średnich spółek, które najbardziej ucierpiały w czasie ostatniej fali wyprzedaży akcji.
Nowa perspektywa polityki monetarnej w USA

Nowa perspektywa polityki monetarnej w USA

2007-08-20 Raport poranny FMCM
Najlepszym dowodem na nerwowość panującą na rynku jest przebieg końcówki ubiegłego tygodnia, gdy po gwałtownej przecenie akcji na świecie w czwartek, piątek przyniósł decyzję FED o obcięciu stopy dyskontowej o 0,5 pkt. proc., która pomogła rynkom odrobić część strat.
Koniec korekty czy też okazja do sprzedaży?

Koniec korekty czy też okazja do sprzedaży?

2007-08-20 Komentarz poranny TMS Brokers
Piątkowa sesja przyniosła odreagowanie ostatnich spadków na GPW. Indeks WIG20 otworzył się na poziomie 3310 pkt po czym miał miejsce spadek do nowych minimów na poziomie 3248 pkt. Dopiero po wyższym otwarciu giełdy amerykańskiej WIG20 odrobił straty. Osiągnął maksimum na 3412 pkt zamykając się ostatecznie na 3383 pkt co przyniosło wzrost o 1,60% w stosunku do sesji poprzedniej. Pozytywne odreagowanie nastąpiło również na pozostałych warszawskich indeksach.
Fed ma zamiar zapewnić bankom płynność

Fed ma zamiar zapewnić bankom płynność

2007-08-20 Poranny Szkic Walutowy AFS
Piątkowe obniżenie przez Fed stopy dyskontowej – jasny sygnał, że Fed ma zamiar zapewnić amerykańskim bankom płynność – sprawiło, że inwestorzy ze znacznie większym optymizmem patrzą w przyszłość. Dzięki ruchowi Fedu zyskały giełdy amerykańskie, wszystkie parkiety europejskie, a dziś w nocy – giełdy w Korei Południowej (+5,7%) oraz w Tokio (+3% Nikkei). Ten ruch najprawdopodobniej przełoży się na GPW, jednak już nie z taką siłą – nasi inwestorzy już na dobrych wiadomościach ze Stanów skorzystali.
Pomoc od FED

Pomoc od FED

2007-08-20 Komentarz poranny DM IDMSA
Piątkowa sesja rozpoczęła się dość nerwowo, lecz mimo negatywnej aury ze strony spadających indeksów azjatyckich inwestorzy mogli mieć nadzieję na pozytywne zakończenie się piątkowych notowań. Tak było jednak tylko na początku sesji, w kolejnych godzinach bowiem popyt coraz wyraźniej zanikał i nawet dość umiarkowana presja sprzedających pozwalała na osuwanie się indeksów na nowe minima. Nagły zwrot sytuacji nastąpił po interwencji FEDu, który obniżył stopę dyskontową o 50 punktów bazowych.
Ekspresowa gotówka już od 10,8%

Ekspresowa gotówka już od 10,8%

2007-08-18 Informacja mBank
mBank proponuje Klientom nowe warunki KREDYTU gotówkowego i konsolidacyjnego. mBank obniżył dolną granicę oprocentowania proponowanego Klientom zaciągającym KREDYT gotówkowy lub konsolidującym już posiadane kredyty. Obecnie wartość oprocentowania wynosi: