Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Szanse na obniżkę stóp w USA rosną

Szanse na obniżkę stóp w USA rosną

2007-09-11 Komentarz poranny TMS Brokers
Podczas wczorajszej sesji na rynku krajowym dokonała się zaskakującą aprecjacja złotego. Działo się to przy ponad 1,5% spadkach na warszawskiej giełdzie, co świadczy o tym, że atmosfera wokół ogółu rodzimych aktywów nie była najlepsza. Wbrew wzrostowi awersji do ryzyka na świecie polska waluta w dalszym ciągu jest silna. Za dolara oraz euro pod koniec dnia płacono o ok. 1,7 gr mniej niż na początku sesji.
Czy nastroje konsumentów ucierpiały?

Czy nastroje konsumentów ucierpiały?

2007-09-11 Raport poranny FMCM
Wczorajszy dzień przyniósł poprawę nastrojów na światowych rynkach, w wyniku której złotówka znacząco zyskała na wartości. W umocnieniu złotego pomógł też komunikat agenci ratingowej Fitch, która zapewniła, że ocena wiarygodności Polski na poziomie A- nie ulegnie zmianie w wyniku przyspieszonych wyborów.

Sobolewski: Greenspan mało odpowiedzialny

Sobolewski: Greenspan mało odpowiedzialny

2007-09-11 Komentarz poranny Open Finance
WYDARZENIE DNIA: "Uważam te wypowiedzi (Alana Greenspana o analogii obecnej sytuacji do 1998 i 1987 roku) za mało odpowiedzialne, a przede wszystkim za błędne" - napisał Ludwik Sobolewski, prezes GPW.
Kiepski początek tygodnia na GPW

Kiepski początek tygodnia na GPW

2007-09-11 Komentarz poranny TMS Brokers
Wczorajszego dnia indeks WIG20 kontynuował spadki tracąc na wartości 1,81%. Zakres wahań był niewielki około 50 pkt, jednakże otwarcie nastąpiło z 50 pkt luki na poziomie 3463 pkt. Byki dwukrotnie, z rana i po południu próbowały pokonać 3500 pkt, jednakże podejście zakończyło się fiaskiem a po otwarciu giełdy amerykańskiej WIG20 spadł do 3442 pkt co równocześnie stanowiło dzienne minimum i najniższy poziom od 7 sierpnia.
Obawy o stan amerykańskiej gospodarki

Obawy o stan amerykańskiej gospodarki

2007-09-11 Poranny Szkic Walutowy AFS
Dwóch z członków FOMC stwierdziło wczoraj (F. Mishkin, uznany autor świetnego podręcznika z zakresu ekonomiki rynków finansowych, oraz J. Yellen, szefowa departamentu Fed w San Francisco), że problemy rynków finansowych mogą spowolnić gospodarkę amerykańską. Ich opinia stoi za wzrostami EURUSD, który próbował wczoraj przebijać poziom 1,38.
Poniżej wsparcia

Poniżej wsparcia

2007-09-11 Komentarz poranny DM IDMSA
Poniedziałkowa sesja była naturalną konsekwencją notowań z piątku. Słabe dane z amerykańskiego rynku pracy gwałtownie popsuły globalny sentyment do rynków akcji i trudno jest doszukiwać się pozytywnych sygnałów dla Wall Street. W związku z tym również na naszym parkiecie chętnych do zakupów nie ma zbyt wielu.
Dolar najsłabszy od 15 lat

Dolar najsłabszy od 15 lat

2007-09-10 Raport popołudniowy FMCM
Początek tygodnia na rynku walutowym miał spokojny przebieg, co było wynikiem braku publikacji danych makroekonomicznych oraz odreagowania po gwałtownej reakcji na piątkowy raport z amerykańskiego rynku pracy.
Aktywa TFI spadły w sierpniu o 3,5 mld PLN

Aktywa TFI spadły w sierpniu o 3,5 mld PLN

2007-09-10 Komentarz popołudniowy Open Finance
WYDARZENIE DNIA: Nie o 2 mld PLN jak szacowała kilka dni temu Rzeczpospolita, lecz o 3,5 mld PLN spadła wartość aktywów zarządzanych przez TFI. Najwięcej - 6,1 proc. - spadły aktywa funduszy akcji polskich. Dane podała dziś firma AnalizyOnLine. Spadek aktywów zarządzanych przez TFI to przede wszystkim efekt przebiegu notowań na GPW.
Recesja coraz bardziej prawdopodobna

Recesja coraz bardziej prawdopodobna

2007-09-10 Komentarz walutowy Money Expert
Po czwartkowym opublikowaniu danych dotyczących spadku zatrudnienia w USA nastąpił spadek wartości dolara względem euro. W poniedziałek ten trend się jeszcze pogłębił. O 9:30 za euro płacono 1,3785 USD, zaś o 15:55 już 1,3801 USD. Na wzrost euro wpływ miały dane nadchodzące z Francji.
Rynek czeka na impuls

Rynek czeka na impuls

2007-09-10 Komentarz popołudniowy TMS Brokers
Dzisiejsza sesja nie obfitowała w informacje, które mogłyby jednoznacznie wskazać w jakim kierunku zmierzać będą w najbliższym czasie rynkowe trendy. Za istotną można uznać zapowiedź szefa Międzynarodowego Funduszu Walutowego Rodrigo de Rato, że instytucja ta obniży swe prognozy wzrostu PKB dla gospodarki światowej ze względu na skutki jakie niesie za sobą kryzys zapoczątkowany w sektorze kredytów hipotecznych w Stanach Zjednoczonych.
Wzrost ryzyka politycznego

Wzrost ryzyka politycznego

2007-09-10 Popołudniowy Szkic Walutowy AFS
Dzień praktycznie bez ważnych danych, ale rynek lokalny niespodziewanie ruszył się bardzo mocno w dół. Eurozłoty przebił się do 3,79, a USDPLN był blisko 2,74. Krótki, intensywny ruch trwał około 30 minut, praktycznie bez związku z wydarzeniami „wokół” rynku.
Cynk najtańszy od półtora roku

Cynk najtańszy od półtora roku

2007-09-10 Komentarz X-Trade Brokers
Ceny cynku spadły do najniższego poziomu od 17 miesięcy po tym jak opublikowano informacje o powiększających się zapasach tego surowca. Za tonę cynku płaci się obecnie $2,703, przy czym pod koniec lipca cena tony oscylowała wokół $3,800 za tonę. Ostatnim razem płacono tyle za tonę w czerwcu 2006 roku.
Wall Street zdecyduje o losach jena w krótkim terminie

Wall Street zdecyduje o losach jena w krótkim terminie

2007-09-10 X-Trade Brokers - Puls Rynku
W nocy kurs USD/JPY spadł do poziomu 112,58 jenów i był najniższy od 17 sierpnia br. Kolejne godziny upływają pod znakiem wzrostów. Impulsem do tego stała się dzisiejsza rewizja w dół danych o japońskim PKB w II kwartale br. Gospodarka Kraju Kwitnącej Wiśni skurczyła się w II kwartale br. o 0,3 proc. w relacji kwartalnej i 1,2 proc. w relacji rocznej, wobec w obu przypadkach wstępnie szacowanego wzrostu odpowiednio na poziomie 0,1 proc. i 0,5 proc.
Złoto - zwyżka nabiera tempa

Złoto - zwyżka nabiera tempa

2007-09-10 Komentarz X-Trade Brokers
Od połowy sierpnia, kiedy to rynek odbił się od wsparcia przy cenie 640 $ za uncję obserwujemy stabilną zwyżkę na rynku tego szlachetnego metalu. Aprecjacja nabrała dodatkowego tempa w ubiegłym tygodniu, kiedy to na rynkach światowych doszło do kolejnej fali wyprzedaży amerykańskiego dolara. Ceny złota jako alternatywnej inwestycji poruszają się w przeciwnym kierunku do kursu amerykańskiej waluty.
Rosną oczekiwania na obniżkę stóp w USA

Rosną oczekiwania na obniżkę stóp w USA

2007-09-10 Komentarz poranny TMS Brokers
Piątkowa sesja na rynku krajowym została zdominowana wydarzeniami z rynku amerykańskiego. Publikacja danych o liczbie nowych miejsc pracy w sektorach pozarolniczych w VIII okazała się niespodziewanie słaba. Przyczyniło się to do szybkiego wybicia kursu EUR/USD z dwutygodniowej konsolidacji i wzrostu do poziomu 1,38.
Piątkowe dane zmieniły wiele

Piątkowe dane zmieniły wiele

2007-09-10 Codzienny Puls Rynku IDM SA
Opublikowane w piątek fatalne dane z USA przyczyniły się do zwiększenia zmienności i osłabienia dolara. Liczba nowych miejsc pracy w sektorze pozarolniczym spadła o 4 tysiące w sierpniu wobec oczekiwanego wzrostu o 100 tysięcy.
Możliwe rekordy na eurodolarze

Możliwe rekordy na eurodolarze

2007-09-10 X-Trade Brokers - Puls Rynku
W poniedziałek rano kurs EUR/USD próbuje wybić się górą z 18-godzinnej stabilizacji, która w piątek zakończyła silny wzrost tej pary, sprowokowany opublikowanymi wówczas, fatalnymi danymi z amerykańskiego rynku pracy. O godzinie 9:21 za euro trzeba było zapłacić 1,3782 dolara.
Nastroje na świecie i polityka nie zachęca do kupna

Nastroje na świecie i polityka nie zachęca do kupna

2007-09-10 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Warszawska giełda może rozpocząć tydzień od spadków. Pomimo, że w piątek indeks WIG20 stracił 0,9 proc., WIG spadł o 1,21 proc., mWIG40 o 1,72 proc., sWIG80 o 1,38 proc., a TechWIG o 2,23 proc., to rodzima giełda nie do końca jeszcze zdyskontowała piątkowe spadki na świecie i dzisiejszą przecenę w Azji, wywołaną fatalnymi danymi z amerykańskiego rynku pracy.
Tydzień: Inflacja i nieruchomości w Polsce

Tydzień: Inflacja i nieruchomości w Polsce

2007-09-10 Komentarz poranny Open Finance
WYDARZENIE DNIA: W nadchodzącym tygodniu inwestorzy oczekujący na ciekawe dane makroekonomiczne muszą poczekać do jego drugiej części. W czwartek CASE przedstawi swój bilans ryzyk dla rynku nieruchomości w Polsce. Pierwsza informacja, która może wpłynąć na rynki finansowe zostanie opublikowana we wtorek - to bilans handlowy USA, który poprawia się od kilku miesięcy.
Prawdopodobne dalsze spadki

Prawdopodobne dalsze spadki

2007-09-10 Komentarz poranny TMS Brokers
Podczas piątkowej sesji indeks WIG20 stracił 0,92%. Po otwarciu na poziomie 3550 pkt miała miejsce nieudana próba pokonania poziomu 3600 pkt. Ostatecznie indeks zamknął się na 3505 pkt. Najwięcej straciły akcje GTC 4,05%, Agory 3,98% oraz Prokomu, Mol i KGHMu, ponad 2%.