Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Debiut obligacji Magiczna Trójka II

Debiut obligacji Magiczna Trójka II

2007-08-18 Giełda Papierów Wartościowych
20 sierpnia zadebiutują na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych obligacje „db Magiczna Trójka II” emitowane przez londyński oddział Deutsche Bank AG. Podobnie jak w przypadku pierwszej emisji obligacji „DB Magiczna Trójka”, które swój debiut na warszawskiej giełdzie miały rok temu, mamy do czynienia z 3-letnimi obligacjami zerokuponowymi (czyli nie wypłacającymi odsetek) o wartości nominalnej 100 PLN.
10 tysięcy rachunków maklerskich w MultiBanku

10 tysięcy rachunków maklerskich w MultiBanku

2007-08-18 Informacja prasowa MultiBank
Klienci MultiBanku chętnie inwestują na giełdzie. W pierwszej połowie sierpnia 2007 roku liczba rachunków prowadzonych w ramach Usługi Maklerskiej przekroczyła 10 tys. Od początku istnienia produktu, inwestorzy z MultiBanku wygenerowali obroty o wartość 1,3 mld zł.

Podsumowanie ciekawego tygodnia

Podsumowanie ciekawego tygodnia

2007-08-17 Analiza weekendowa FMCM
Tydzień, który właśnie dobiega końca był kolejnym etapem ucieczki inwestorów od ryzyka. Motorem napędzającym inwestorów były oczywiście obawy o stan rynku kredytów hipotecznych w USA, oraz jego możliwe negatywne konsekwencje dla rynków finansowych na całym świecie.
Obniżka stopy redyskonta weksli przez Fed

Obniżka stopy redyskonta weksli przez Fed

2007-08-17 Popołudniowy Szkic Walutowy AFS
Najważniejsze wydarzenia dnia to obniżka stopy redyskonta weksli przez Fed oraz korzystne wyniki parkietów w Europie oraz w Stanach, a także w Warszawie. O poranku obserwowaliśmy jeszcze znaczne umocnienie jena, które wywindowało złotego na dawno nie widziane poziomy: 3,85 EURPLN i 2,87 USDPLN, później jednak sytuacja wracała do normy. Rynki finansowe zdają się uspokajać, choć w ciągu najbliższych tygodni spotka nas zapewne kilka nadchodzących z sektora nieruchomości niespodzianek.
Piątek już nie taki czarny

Piątek już nie taki czarny

2007-08-17 Komentarz giełdowy Money Expert
Po wczorajszej głębokiej przecenie na warszawskim parkiecie rynek oczekiwał lekkiego odreagowania. Niestety negatywne nastroje inwestorów podsycane głębokimi spadkami na rynkach azjatyckich (Japonia -5,42%, Chiny -4,38%) spowodowały, że przez większość dnia indeksy były w kolorze czerwonym, notując nawet 4-proc. spadki. Dopiero po godz. 14:00 byki ruszyły do odrabiania strat na fali pozytywnych informacji zza oceanu.
Panika na rynkach

Panika na rynkach

2007-08-17 Komentarz tygodniowy TMS Brokers
Kończący się tydzień na rynku krajowym przebiegał pod znakiem znacznego osłabienia złotego. Kursu EUR/PLN oraz USD/PLN wzrosły do poziomów odpowiednio 2,8782 oraz 3,8481, gdzie doszło do zatrzymania deprecjacji rodzimej waluty. W piątek efekt końca tygodnia wpłynął korzystnie na złotego, co powstrzymało dalszy spadek jej wartości.
Zaskakująca decyzja FED nieco poprawiła nastroje

Zaskakująca decyzja FED nieco poprawiła nastroje

2007-08-17 Komentarz popołudniowy TMS Brokers
Przebieg dzisiejszej sesji na rynku walutowym do godziny 14.30 nie wyróżniał się niczym szczególnym. Zgodnie z naszymi porannymi rekomendacjami główna para walutowa przebywała w konsolidacji natomiast złotówka lekko odrabiała ostanie straty. Jednak wspomniana godzina wprowadziła ogromne zamieszanie zarówno na rynku walutowym jak i kapitałowy. Powodem tego było niespodziewane ogłoszenie przez FED obniżki stopy dyskontowej o 50 punków.
Tanie kredyty na EURO 2012

Tanie kredyty na EURO 2012

2007-08-17 Komentarz Open Finance
Polska od kilku miesięcy żyje organizacją mistrzostw Europy w piłce nożnej. Jeśli przyjrzymy się prognozom ekonomistów może okazać się, że za 5 lat będziemy cieszyć się nie tylko z nowych dróg, stadionów, czy strzelonych przez polską reprezentację bramek. Oprócz tego wszystkiego jest jeszcze szansa na tańsze kredyty walutowe.
Bank Australii broni swojej waluty

Bank Australii broni swojej waluty

2007-08-17 Komentarz poranny Open Finance
WYDARZENIE DNIA: Bank centralny Australii kupował dziś rano dolary, aby obronić swoją walutę przed dalszą przeceną. Od początku tygodnia dolar australijski spadł już o 11 proc. wobec jena. Interwencja przyniosła jednak skutek. Dolar australijski zyskał w piątek 1,8 proc. do dolara amerykańskiego, po tym jak w ostatnich trzech dniach spadł aż o 7,5 proc. do USD.
EUR/USD może rosnąć

EUR/USD może rosnąć

2007-08-17 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Kurs EUR/USD od wczoraj stabilizuje się w przedziale, który na wykresie godzinowym tej pary można od dołu ograniczyć poziomem 1,3394, a od góry 1,3442 dolara. Podejmowane zarówno w czwartek, jak i dziś próby wybicia dołem z tej stabilizacji kończyły się niepowodzeniem. To plus dla popytu, który po ponad 4 centowym spadku eurodolara w ciągu 1,5-tygodnia, ma szanse doprowadzić do silniejszego odreagowania tej przeceny.
W piątek możliwe uspokojenie na rynkach

W piątek możliwe uspokojenie na rynkach

2007-08-17 Komentarz poranny TMS Brokers
Wczorajszy dzień w Polsce upłynął pod znakiem silnej przeceny na rynku akcji. WIG 20 stracił na koniec sesji 4,67%, a indeks małych spółek w ciągu dnia był na minusie nawet ponad 11%. Wyraźnie widać, iż inwestorom zaczęły puszczać nerwy i mamy do czynienia z początkiem większej paniki. Czy przerodzi się ona w bessę zadecydują m. in. posiadacze udziałów w funduszach inwestycyjnych. Jeśli ruszą teraz po swoje pieniądze, giełdzie trudno będzie się podźwignąć, jeśli wykorzystają spadki do kupna tańszych jednostek, sytuacja może zostać opanowana.
Zaskakująca końcówka sesji w USA

Zaskakująca końcówka sesji w USA

2007-08-17 Codzienny Puls Rynku IDM SA
Wczoraj najbardziej zmiennymi parami walutowymi były crossy z jenem. Jen spektakularnie umacniał się, zbliżając się do kilkumiesięcznych maksimów w czasie sesji azjatyckiej, czemu towarzyszyło pogłębienie spadków na tokijskiej giełdzie. Problemy z płynnością oraz globalny wzrost awersji do ryzyka zniechęca inwestorów do inwestowania w wysoko oprocentowane aktywa i finansowanie się tanim jenem.
Czarny scenariusz potwierdzony na wczorajszej sesji

Czarny scenariusz potwierdzony na wczorajszej sesji

2007-08-17 Komentarz poranny TMS Brokers
Wczorajszy dzień na światowych giełdach przyniósł kolejne zanaczace spadki. Następna niepokojąca wiadomość, tym razem o problemach największego amerykańskiego pożyczkodawcy na rynku hipotecznym, Countrywide Financial, spowodowała znaczną wyprzedaż. Szczególnie dramatyczny przebieg miała sesja w Polsce.
Konsolidacja na rynku jena

Konsolidacja na rynku jena

2007-08-17 Raport poranny FMCM
Wczorajszy dzień na rynku walutowym przyniósł stabilizację sytuacji, którą zawdzięczamy konsolidacji na rynku jena, a także względnie stabilnemu zachowaniu się eurodolara. Kurs EURUSD podjął wczoraj przed południem próbę pokonania istotnego poziomu wsparcia z okolic 1,3350-1,3375, jednak po szybkim zejściu tego kursy w rejon 1,3360 nastąpiła zdecydowana odpowiedź ze strony popytu, która wydźwignęła kurs tej pary ponownie w okolice 1,34.
Czarny czwartek na GPW

Czarny czwartek na GPW

2007-08-17 Komentarz giełdowy Money Expert
Wczoraj niestety czarny scenariusz rozwoju sytuacji na warszawskiej giełdzie zaczął się sprawdzać. Już na otwarciu WIG20 stracił 3,5% w stosunku do wtorkowego zamknięcia, a później było już tylko gorzej. Po godz. 14 indeks największych spółek spadł o ponad 4,5%, a WIG prawie o 8%. Oczywiście małe i średnie spółki taniały jeszcze bardziej. Ostatecznie WIG20 zakończył sesję na poziomie -5,4%, a WIG nieco poniżej -6%.
Czwartkowa panika nie zakończyła spadków

Czwartkowa panika nie zakończyła spadków

2007-08-17 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Obawy inwestorów o konsekwencje kryzysu na amerykańskim rynku kredytów hipotecznych o podwyższonym ryzyku, który powoli z kryzysu lokalnego, staje się kryzysem globalnym, w ostatnich dniach stały się pretekstem do silnej wyprzedaży akcji na świecie. Ta tendencja nie ominęła warszawskiej giełdy.
Na rynku dominuje niepewność

Na rynku dominuje niepewność

2007-08-17 Poranny Szkic Walutowy AFS
Zwykle dzień taki jak dziś – gdy w kalendarzu tylko indeks nastroju uniwersytetu Michigan – moglibyśmy potraktować jak „na pewno spokojny”. W obecnej sytuacji jednak barometr nastroju biznesowego przejdzie kompletnie bez echa. Na rynku dominuje niepewność związana z niewypłacalnościami kredytobiorców, co z japońskiego jena uczyniło gwiazdę tygodnia: wczoraj wieczorem umocnienie jeszcze przyspieszyło i pozwoliło osiągnąć 112,07 USDJPY oraz 150,34 EURJPY, po czym nastąpiło nieznaczne cofnięcie z tych poziomów.
Globalna wyprzedaż

Globalna wyprzedaż

2007-08-17 Komentarz poranny DM IDMSA
Czwartek był jedną z najgorszych sesji w historii GPW. Po powrocie z dnia wolnego inwestorzy musieli zmierzyć się z globalną paniką, która agresywnie wtargnęła również nasz parkiet wywołując falę wyprzedaży. Mocne spadki były podparte sporymi obrotami i nawet na głębokich minusach można było obserwować poważną podaż. Część rynku postanowiła opuścić warszawski parkiet za wszelką cenę.
Płace i zatrudnienie rosną w rekordowym tempie

Płace i zatrudnienie rosną w rekordowym tempie

2007-08-16 Komentarz popołudniowy Open Finance
WYDARZENIE DNIA: W lipcu przeciętne wynagrodzenie w sektorze przedsiębiorstw liczone w skali roku wzrosło o 9,3 proc., a zatrudnienie skoczyło o 4,7 proc. Przeciętna pensja wynosi już 2 893,71 zł. Wzrost był jednak podobny do czerwcowego i zgodny z oczekiwaniami rynku. Rekordowy okazał się wzrost zatrudnienia, bo wyniósł aż 4,7 proc. podczas gdy spodziewano się skoku o 4,6 proc.
Krótkie podsumowanie sesji na GPW

Krótkie podsumowanie sesji na GPW

2007-08-16 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Czwartkowa sesja na warszawskim parkiecie zakończyła się silną wyprzedażą, sprowokowaną przez globalną wyprzedaż akcji. Inwestorzy wciąż sprzedają akcji w obawie o konsekwencje kryzysu na amerykańskim rynku kredytów hipotecznych o podwyższonym ryzyku, który powoli z kryzysu lokalnego, staje się kryzysem globalnym.