Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy
Eurodolar w ataku na 1,39
2007-09-12 Raport wieczorny FMCMDzisiejszy dzień przyniósł dalsze osłabienie dolara na fali oczekiwań obniżek stóp procentowych w USA już w przyszłym tygodniu. Perspektywa tańszego pieniądza w USA pobudza wyobraźnię inwestorów skłaniając ich do pozbywania się amerykańskiej waluty, a z drugiej strony rozbudziła nadzieję na poprawę nastrojów na światowych rynkach finansowych.
Bank Anglii nie będzie ratować kredytodawców
2007-09-12 Komentarz wieczorny Open FinanceWYDARZENIE DNIA: Deficyt na rachunku obrotów bieżących wzrósł w lipcu do 1,3 mld euro - podał NBP. Największy wpływ na tę liczbę miał skokowy wzrost deficytu handlowego. Deficyt obrotów bieżących okazał się o 773 mln euro wyższy niż w lipcu 2006. W ciągu dwunastu miesięcy deficyt wyniósł 9,5 mld euro, wobec 5,4 mld euro w ciągu poprzednich dwunastu miesięcy.
Dolar amerykański coraz słabszy
2007-09-12 Komentarz popołudniowy TMS BrokersKurs eurodolara pozostawał dzisiaj na ustanowionych rano historycznych szczytach, momentami osiągając nawet poziom 1,3885 USD. Przyczyną takie stanu rzeczy są utrzymujące się wśród inwestorów oczekiwania odnośnie obcięcia stóp procentowych w Stanach Zjednoczonych przynajmniej o 25 punktów bazowych.
Byki zaatakowały WIG20 i wygrały kolejną bitwę
2007-09-12 Komentarz giełdowy MyBank.plDzisiejsza sesja pokazała, że byki na WIG20 mogą wygrywać kiedy chcą pomimo złej atmosfery na zewnątrz naszego kraju. Bykom pomogły bardzo małe obroty, które spotęgowały ich atak na wrześniowe szczyty. Wielu pesymistów nie spodziewało się nawet, że WIG20 obroni poziom 3500 punktów.
Stabilizacja NZD/USD w oczekiwaniu na decyzję RBNZ
2007-09-12 X-Trade Brokers - Puls RynkuW okresie od 24 lipca do 17 sierpnia br. kurs NZD/USD spadł, licząc od poziomów maksymalnych do minimalnych o 18 proc. Tak silny spadek to przede wszystkim efekt, mającej już znamiona małej paniki, wyprzedaż na światowych rynkach akcji, co automatycznie przekładało się na wzrost awersji do ryzyka.
Czy FED pogrąży dolara?
2007-09-12 Komentarz specjalny TMS BrokersGłównym źródłem lipcowo – sierpniowego pogorszenia nastrojów na rynkach finansowych były coraz gorsze wieści płynące z amerykańskiego sektora nieruchomości i ściśle z nim związanego rynku kredytów hipotecznych oraz wysokodochodowych obligacji, zaś impulsami do wyprzedaży akcji i przenoszenia środków w kierunku bezpieczniejszych amerykańskich papierów dłużnych – publikacje danych makroekonomicznych, doniesienia korporacyjne z firm budowlanych lub finansujących deweloperkę czy też spekulacje nt. problemów poszczególnych instytucji.
Początek gry pod obniżkę stóp
2007-09-12 Komentarz giełdowy XelionWtorek giełdy europejskie rozpoczęły sesję jednoprocentowymi wzrostami. Najwidoczniej była to reakcja na poniedziałkowe zakończenie sesji, kiedy to sesje kończyły się wtedy, kiedy w USA trwały spore spadki. Koniec poniedziałkowej sesji na Wall Street był neutralny, czyli lepszy od oczekiwań, a poza tym gracze czekali z nadzieją na wystąpienie Bena Bernanke, szefa Fed.
USD/PLN i EUR/PLN blisko istotnych wsparć
2007-09-12 X-Trade Brokers - Puls RynkuŚrodowe przedpołudnie przynosi umocnienie złotego. O godzinie 10:21 za dolara trzeba było zapłacić 2,7218 zł, natomiast za euro 3,7701 zł. To odpowiednio 0,4 i 0,3 grosza mniej niż wczoraj pod koniec dnia.
Nowe szczyty na eurodolarze
2007-09-12 Komentarz poranny TMS BrokersWtorek był kolejnym dniem aprecjacji złotego. Proces ten został wsparty decyzją Komisji Europejskiej, która podniosła prognozy wzrostu gospodarczego oraz poziomu inflacji na koniec 2007 roku dla naszego kraju.
Inwestorzy powoli zaczynają liczyć na 50 pkt obniżkę
2007-09-12 Codzienny Puls Rynku IDM SAWczorajszy wzrost cen akcji był nieco zaskakujący. Wydaje się, że 180 pkt. wzrost indeksu DNIA to trochę dużo przy obecnej sytuacji fundamentalnej, szczególnie, że trudno jednoznacznie wskazać czynniki czy informacje, które mogły by mieć tak duże znaczenie dla rynku.
11 tysięcy bankomatów do końca tego roku
2007-09-12 Analiza Bankier.plZ szacunków Bankier.pl wynika, że instytucje finansowe zainstalowały już w Polsce ponad 10 tysięcy bankomatów. Do końca tego roku będzie ich prawdopodobnie 11 tysięcy. Chociaż ich liczba będzie się teraz zwiększała powoli, to nie ma powodów do obaw. Obecne zapóźnienia w rozwoju mogą przyczynić się do szybszego wdrożenia mobilnych płatności, kart zbliżeniowych, czy w końcu spopularyzowaniu cash backu, czyli wypłaty gotówki podczas robienia zakupów.
Dolar dalej traci na wartości
2007-09-12 Poranny Szkic Walutowy AFSRynek kontynuuje wczoraj zapoczątkowane procesy, dolar dalej traci na wartości pomimo braku istotnych komentarzy ze strony Bena Bernanke. Na rynku grają nastroje inwestorów, a oni teraz najbardziej boją się nowych problemów związanych z sektorem nieruchomości w USA. Swoje trzy grosze dorzuciły wcześniejsze komentarze Alana Greenspana.
Insiderzy zwiększyli zakupy w sierpniu
2007-09-12 Komentarz poranny Open FinanceWYDARZENIE DNIA: W minionym miesiącu insiderzy wydali na zakupy akcji kierowanych przez siebie spółek 207,3 mln PLN - wynika z naszych obliczeń. Szczególnie nasilone zakupy obserwowaliśmy 16 i 17 sierpnia. Osoby posiadające dostęp do poufnych informacji wykorzystały giełdową przecenę do kupowania akcji swoich przedsiębiorstw.
Nowy rekord EUR/USD
2007-09-12 X-Trade Brokers - Puls RynkuW środę rano kurs euro w relacji do amerykańskiego dolara wzrósł do poziomu 1,3880, ustanawiając nowy rekord wszech czasów tej pary. Poprzedni rekord na poziomie 1,3849 dolara został ustanowiony 24 lipca br.
GPW nie zachwyca
2007-09-12 X-Trade Brokers - Puls RynkuJeżeli spojrzeć na warszawski parkiet przez pryzmat jego słabego zachowania w ostatnich dniach, to w środę należy się liczyć ze stabilizacją notowań blisko poziomów z wczorajszego zamknięcia lub z lekkim spadkiem indeksów.
Atak eurodolara na szczyty
2007-09-12 Raport poranny FMCMDzisiejsza azjatycka część sesji przyniosła dalsze wzrosty eurodolara, a w efekcie przełamanie przez niego oporu z okolic 1,3830-1,3850 i ustanowienie nowego historycznego szczytu na poziomie 1,3880. Przyczyną wyprzedaży amerykańskiej waluty są oczywiście nadzieje na obniżkę w przyszłym tygodniu stóp procentowych przez FED, rozpalone po piątkowym zaskakująco słabym raporcie z rynku pracy USA.
Odbicie na GPW
2007-09-12 Komentarz poranny TMS BrokersWczorajsza dzień na warszawskim parkiecie stał pod znakiem wyraźnego odreagowania spadków. Rynek największych spółek otworzył się na poziomie 3459.5, tj. o 17 pkt wyżej niż na poniedziałkowym zamknięciu.
Stopy procentowe w USA dyktują warunki
2007-09-11 Raport wieczorny FMCMPrzebieg pierwszych dni tego tygodnia jest ścieśle związany z piątkowym raportem z rynku pracy w USA, który pokazał, że gospodarka USA zaczyna poważnie cierpieć z powodu spadających cen na rynku nieruchomości oraz kryzysu na rynku kredytów hipotecznych, tym samym zwiększając szanse na obniżkę stóp przez FED już w przyszłym tygodniu.
Rząd przyjął projekt budżetu
2007-09-11 Komentarz popołudniowy Open FinanceWYDARZENIE DNIA: Deficyt budżetowy ma wynieść 28 mld PLN, dochody budżetu sięgną 247 mld PLN, a wydatki 275 mld PLN. PKB ma wzrosnąć o 5,5 proc. Zdaniem Zyty Gilowskiej - ale to wypowiedź z sierpnia - podwyżka płacy minimalnej o 190 PLN (20 proc.) i wzrost wynagrodzeń w sferze budżetowej o 9,3 proc., nie spowodują zagrożeń dla realizacji budżetu, ani inflacji.
Dolar nadal pod presją spadkową
2007-09-11 Komentarz popołudniowy TMS BrokersO sytuacji na światowych rynkach dziś kolejny raz decydowały oczekiwania co do wypowiedzi szefa FED Bena Bernanke. W zaplanowanym na godzinę 17.00 wystąpieniu, które będzie miało miejsce w Berlinie, będzie on mówił na temat braku równowagi w globalnych finansach. Inwestorzy liczą, że padną słowa wskazujące na obniżenie stóp procentowych w Stanach Zjednoczonych już na najbliższym posiedzeniu FED 18 września.