Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Ropa - już nie bijemy rekordów

Ropa - już nie bijemy rekordów

2007-08-07 Komentarz X-Trade Brokers
Poniedziałkowe spadki notowań ropy typu Brent na giełdzie w Londynie do poziomu 71 USD za baryłkę wobec 75 USD w piątek pokazały nam, jak niezwykle zmienny jest to rynek. Jeszcze pod koniec zeszłego miesiąca ceny ocierały się o historyczne rekordy, testując momentami poziom 78 USD za baryłkę.
PKO ciągnie WIG20

PKO ciągnie WIG20

2007-08-07 X-Trade Brokers - Puls Rynku
O godz. 12.30 indeks warszawskich blue chipów trzyma się na poziomie o 1,67 proc. wyższym w stosunku do wczorajszego zamknięcia. Lederem wzrostów jest PKO BP (+4,29 proc.) i jego 12,8-procentowy udział w indeksie wyraźnie ciągnie w górę WIG20. Całkiem nieźle radzi sobie również Bioton (+2,67 proc.), Prokom (+2,65 proc.),a KGHM po wczorajszych spadkach dzisiaj może pochwalić się wzrostem o 1,65 proc. Na korzyść akcji BZ WBK mogła zadziałać wydana przez Millennium zmiana rekomendacji z "neutralnie" do "akumuluj" i bank zyskuje o 2,30 proc.

Czekając na FOMC

Czekając na FOMC

2007-08-07 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Poniedziałkowa sesja na rynku głównej pary walutowej EURUSD przyniosła stabilizację charakterystyczną dla wcześniejszych silnych ruchów. W piątek, po gorszych danych z rynku pracy oraz sektora usług dolar stracił w stosunku do waluty wspólnej około 130 pipsów osiągając wartość 1,3833 i pierwszy dzień tygodnia podtrzymał taka wycenę z kursem w granicach 1,3780 – 1,3837.
Dolar pod presją

Dolar pod presją

2007-08-07 Codzienny Puls Rynku IDM SA
Sytuacja na giełdach i na rynku walutowym uspokoiła się nieco w oczekiwaniu na dzisiejszy komunikat FOMC i decyzję odnośnie stóp procentowych. Indeks DJIA zdołał odrobić prawie całość piątkowych strat .W ostatnim komunikacie Fed podkreślił, że głównym ryzykiem pozostaje ryzyko wzrostu inflacji.
Inwestorzy czekają na FED

Inwestorzy czekają na FED

2007-08-07 Komentarz giełdowy TMS Brokers
Mimo trwających wakacji na rynkach finansowych próżno szukać letniego spokoju. Szczególnie giełdy testują nerwy inwestorów, zaś bardzo silne zmiany cen akcji i surowców przekładają się na sytuację także na foreksie. Oparty na zmienności „indeks strachu” na amerykańskiej Wall Street zanotował historyczne maksimum, po tym, jak Dow Jones, S&P500 i Nasdaq zanotowały 1,8-2,5-procentowe wzrosty, które prawie w całości pokryły straty z piątku.
Decyzja FOMC w sprawie stóp procentowych

Decyzja FOMC w sprawie stóp procentowych

2007-08-07 Poranny Szkic Walutowy AFS
Wtorek powinien upłynąć na rynku walutowym podobnie do poniedziałku – spokojnie. Dane makroekonomiczne, które będą publikowane w godzinach otwarcia rynku to – o 12:00 – produkcja przemysłowa w Niemczech za czerwiec, zaś o 14:30 wydajność oraz koszty pracy w USA.
Po sesji w USA możliwa poprawa na GPW

Po sesji w USA możliwa poprawa na GPW

2007-08-07 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Sesja na GPW zapowiada się wyjątkowo dobrze. Wrześniowa seria kontraktów terminowych wskazuje na około 1% wzrost na samym otwarciu. Poprawa nastrojów można oczekiwać głównie dzięki wysokim wzrostom za oceanem.
Korekta w korekcie

Korekta w korekcie

2007-08-07 Komentarz poranny TMS Brokers
Wczorajszą sesje giełdową WIG20 rozpoczął z 50-cio punktową luką. Otworzył się na poziomie 3572 pkt po czym osiągając minimum na 3547 pkt zaczął odrabiać straty. Kupującym nie udało się zamknąć luki otwarcia, indeks WIG20 osiągnął maksimum na 3612 pkt. Ostatecznie zamknął się na poziomie 3585 pkt i tracił w stosunku do poprzedniej sesji 1,06%.
Osłabienie dolara oraz niechęć do ryzyka

Osłabienie dolara oraz niechęć do ryzyka

2007-08-07 Raport poranny FMCM
Wczorajszy dzień przyniósł uspokojenie nastrojów po gwałtownej końcówce ubiegłego tygodnia. Eurodolar dwukrotnie próbował pokonać poziom 1,3835, jednak za każdym razem siła zlokalizowanego w tym rejonie popytu na amerykańską walutę skutecznie doprowadzała do spadku tego kursu w okolice 1,38.
GPW: ciąg dalszy nerwowej konsolidacji

GPW: ciąg dalszy nerwowej konsolidacji

2007-08-07 Komentarz Expandera
Huśtawka nastrojów na amerykańskich giełdach wciąż trwa. Co oznacza konsolidacja głównych indeksów przy bardzo dużej zmienności wie pewnie każdy inwestor nawet ze stosunkowo niewielkim stażem. Próba sił popytu z podażą przy tak dużej amplitudzie wahań może oznaczać tylko jedno: rozstrzygnięcie tej batalii powinno nastąpić szybko.
American Home Mortage zbankrutował

American Home Mortage zbankrutował

2007-08-06 Komentarz popołudniowy Open Finance
WYDARZENIE DNIA: American Home Mortage Investment Corp., który 2 sierpnia zaprzestał operacji, dziś skorzystał z prawa do ochrony przed wierzycielami, co oznacza upadłość spółki.
Złoty nie reaguje na gorsze nastroje inwestorów

Złoty nie reaguje na gorsze nastroje inwestorów

2007-08-06 Komentarz X-Trade Brokers
Choć początek ubiegłego tygodnia zaczął się dosyć nerwowo dla polskiej waluty, to już jego koniec przyniósł nam delikatne umocnienie złotówki wobec dolara do poziomu 2,75 i stabilizację wobec euro w okolicach 3,78.
Rynki czekają na jutrzejszy dzień

Rynki czekają na jutrzejszy dzień

2007-08-06 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Dzisiejsza sesja na warszawskiej giełdzie przebiegała spokojnie. Kontynuując piątkową przecenę na rynkach amerykańskich, kiedy to Dow Jones stracił ponad 2.0% a S&P 500 ponad 2.5%, WIG 20 również otworzył się na minusie. Jednak w ciągu kilku godzin warszawski indeks odrobił straty, przekraczając momentami poziom 3600. Końcówka nie była jednak udana i WIG 20 zakończył dzień z 1.06% stratą.
Na rynku nadal utrzymuje się nerwowość

Na rynku nadal utrzymuje się nerwowość

2007-08-06 Komentarz popołudniowy TMS Brokers
Dzisiejsza sesja na rynku walutowym nie była zbyt ciekawa. Na rynku panowała wakacyjna atmosfera, daleka jednak od optymizmu. Nasza waluta odrabiała, co prawda straty, jednak zasięg tego ruchu był niewielki. Dolar potaniał z 2,7470 do 2,7360 PLN, zaś euro osłabiło się z 3,7950 do 3,7850 PLN. Nastroje na światowych i krajowych parkietach są wciąż negatywne, jednak spadki nieco wyhamowują.
Czy rzeczywiście „król jest nagi”?

Czy rzeczywiście „król jest nagi”?

2007-08-06 Xelion - Komentarz specjalny
Niby sezon ogórkowy..., ale na giełdach widzimy takie zawirowania, że nie można udawać, iż nic się nie dzieje. Trzeba się wziąć z tematem za bary. Muszę jednak powiedzieć, że robię to niezbyt chętnie, bo nie pamiętam, kiedy ostatnio tak bardzo nie byłem niepewny tego, jak rozwinie się sytuacja. Dlatego też spróbuję ją opisać i przedstawić różne scenariusze nie oceniając ich według stopnia prawdopodobieństwa realizacji.
Dolar traci na wartości

Dolar traci na wartości

2007-08-06 Komentarz poranny TMS Brokers
Dane z USA, spływające na rynek w zeszłym tygodniu były – za wyjątkiem wskaźnika optymizmu konsumentów i domów sprzedanych w budowie – niekorzystne dla dolara, odsłaniając coraz gorszy stan, w jakim znalazła się największa gospodarka świata. Ogłoszone w piątek informacje o liczbie nowych miejsc pracy w sektorach pozarolniczych (92 tys.) także rozczarowały – po raz pierwszy od lutego nie powiodło się stworzenie 100 tys. etatów przez przedsiębiorców.
5 mitów na temat lokat strukturyzowanych

5 mitów na temat lokat strukturyzowanych

2007-08-06 Analiza Wealth Solutions
Na polskim rynku coraz większą popularność zdobywają tzw. lokaty strukturyzowane. To kolejna obok funduszy inwestycyjnych czy depozytów bankowych forma lokowania oszczędności. W Europie Zachodniej w „strukturach” jest już prawie 600 mld euro. W Polsce rynek dopiero raczkuje. Jak każdy produkt finansowy lokaty strukturyzowane mają swoje "tajemnice".
Dolar pod presją

Dolar pod presją

2007-08-06 Codzienny Puls Rynku IDM SA
Sytuacja w piątek rozwinęła się dokładnie według naszych oczekiwań. Dodatkowym czynnikiem były oczywiście dane z rynku pracy, które były nieco gorsze od oczekiwań, podobnie jak indeks ISM dla usług, jednak podstawowym czynnikiem była pogarszająca się sytuacja fundamentalna i zły sentyment do dolara.
Tydzień: Wyniki kwartalne i posiedzenie Fed

Tydzień: Wyniki kwartalne i posiedzenie Fed

2007-08-06 Komentarz poranny Open Finance
WYDARZENIE DNIA: Już dziś swoje wyniki ogłosi KGHM, Ruch i Fortis Bank. Jutro Noble Bank, Kruk, J.W. Construction, w środę ING, w czwartek CitiBank Handlowy, w piątek Kredyt Bank i Dom Development.
GPW: Czeka nas kolejny nerwowy tydzień

GPW: Czeka nas kolejny nerwowy tydzień

2007-08-06 Komentarz Expandera
Koniec zeszłego tygodnia przyniósł dalszą przecenę akcji na giełdach światowych. Powody kontynuacji przecen pozostają niezmienne - to obawy inwestorów o największe bolączki amerykańskiej gospodarki: bessę na rynku nieruchomości mieszkalnych, pogorszenie kondycji kredytobiorców o niskiej jakości kredytowej (segment subprime) oraz ogólne obawy o dalszy rozwój koniunktury.