Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Na GPW znowu pogorszenie nastrojów

Na GPW znowu pogorszenie nastrojów

2007-08-09 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Dzisiejszy dzień okazał się mało pomyślny dla inwestorów oczekujących wzrostów na GPW. Poranna informacja z BNP Paribas o zamrożeniu 3 funduszy lokujących swe aktywa w rynek długu okazała się iskrą zapalną. Momentalnie powróciły obawy i spekulacje na temat skali problemu związanego z rynkiem kredytów subprime, inwestorzy zaczęli wycofywać kapitał z rynków emerging markets.
Dane z Polski

Dane z Polski

2007-08-09 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Rada Polityki Pieniężnej najprawdopodobniej wstrzyma się do września z decyzją podniesienia kosztu pieniądza. Wygląda jednak na to, że do końca tego roku stopa referencyjna może wzrosnąć o 50 pb z obecnych 4.5 proc.. Bank Centralny podniósł w tym roku już dwu krotnie koszt pieniądza z poziomu 4 proc. - najniższego w historii.

Kryzys na rynku kredytów hipotecznych

Kryzys na rynku kredytów hipotecznych

2007-08-09 Raport specjalny TMS Brokers
W ostatnich kilku tygodniach indeksy światowych giełd zanotowały kilka znaczących spadków. Jedną z przyczyn takiej sytuacji była seria niepokojących informacji, ogłaszanych przez fundusze inwestujące na rynku trudnych pożyczek hipotecznych (ang. subprime loans).
Kryzys w sektorze pożyczek hipotecznych

Kryzys w sektorze pożyczek hipotecznych

2007-08-09 Raport popołudniowy TMS Brokers
Tak jak kilkukrotnie ostrzegaliśmy w naszych komentarzach, korekta na światowych rynkach finansowych jeszcze nie została zakończona. Dziś, po bardzo udanej sesji na giełdzie amerykańskiej, gdy analitycy zapowiadali udaną sesję w Europie, na rynek dotarła wiadomość, że BNP Paribas, jeden z największych banków Starego Kontynentu wstrzymał wypłaty w swoich trzech funduszach inwestujących w sektorze „trudnych” pożyczek hipotecznych sub-prime.
Przegląd rynków surowcowych

Przegląd rynków surowcowych

2007-08-09 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Miedź pogłębia na dzisiejszej sesji rozpoczętą w dniu wczorajszym gwałtowną przecenę. Spowodowane jest to kolejnym lepszym od prognoz odczytem zapasów tego surowca, podawanym przez London Metal Exchange, a także wzrostem awersji do ryzyka na rynkach finansowych całego świata. O godz. 11:30 miedź z trzymiesięczną dostawą zniżkowała do 7 525 USD za tonę, podczas gdy wczorajsze zamknięcie wypadło na poziomie 7 580 USD.
Inwestorzy pytają i czekają

Inwestorzy pytają i czekają

2007-08-09 Raport Expandera
Mimo przeceny akcji na GPW i strat funduszy akcji aktywa TFI wzrosły w lipcu. Świadczy to o tym, że inwestorzy wciąż dopłacali pieniądze. Pytanie, czy robili to nie bacząc na bieżącą sytuację na giełdzie (kilkuletnie stopy zwrotu funduszy akcji nadal są 3-cyfrowe), czy też z premedytacją wykorzystali spadek cen jednostek. Bardziej prawdopodobny wydaje się pierwszy scenariusz.
W sumie neutralna, wyczekująca sesja

W sumie neutralna, wyczekująca sesja

2007-08-09 Komentarz X-Trade Brokers
Środowa sesja na warszawskiej giełdzie pozostanie zapewne w analizach inwestorów zaliczona do neutralnych. Indeks WIG20 otworzył się na niewielkich plusach, by w ciągu dnia zejść poniżej dzisiejszego otwarcia na 3630 pkt. Wartość indeksu „pod kreską” utrzymała się już do końca sesji i ostatecznie indeks WIG20 z prawie 1 mld obrotem zamknął swoje notowania z 0,05 proc. stratą mWIG -0,54 proc., a jedynie sWIG wyszedł obronną ręką ze wzrostem o 0,5 proc.
Eurodolar szuka kierunku

Eurodolar szuka kierunku

2007-08-09 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Obecny tydzień do tej pory nie przyniósł większych rozstrzygnięć na rynku eurodolara. Kurs czwarty dzień z rzędu porusza się w zakresie 1.3730 – 1.3830 i niewiele wskazuje na to, aby w dniu dzisiejszym sytuacja ta mogła ulec zmianie - na rynek nie napłynął już bowiem żadne istotne dane makroekonomiczne.
Na rynku walutowym rośnie nerwowość

Na rynku walutowym rośnie nerwowość

2007-08-09 Komentarz poranny TMS Brokers
Wczorajsza sesja upłynęła pod znakiem aprecjacji złotego, które było spowodowane spadkiem notowań dolara amerykańskiego na rynkach zagranicznych. Kurs USD/PLN zniżkował w okolice poziomu 2,7250, z kolei EUR/PLN znalazło się na poziomie 3,7650. Spadek wartości amerykańskiej waluty to efekt przedwczorajszych komentarzy FED-u na temat utrzymującego się ryzyka inflacyjnego, które należy bacznie obserwować.
FED swoje, rynki swoje

FED swoje, rynki swoje

2007-08-09 Komentarz walutowy Money Expert
Patrząc na to, co działo się z dolarem w środę, przypomina się przysłowie o jajku mądrzejszym od kury. Wygląda bowiem na to, że rynki nie uwierzyły w deklaracje zawarte we wtorkowym komunikacie FED. Początkowo, tak jak się można było spodziewać, komunikat wzmocnił dolara.
USA powoli odrabia straty

USA powoli odrabia straty

2007-08-09 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Środowe wzrosty na rynkach amerykańskich pokazują, że gospodarka Stanów Zjednoczonych nie ma się wcale tak źle ( w opinii inwestorów), co dobrze wróży dzisiejszemu otwarciu na GPW. Możliwe, iż lepsze od oczekiwań wyniki kwartalne spółek w Polsce tak jak w USA jak i ostatnia przecena mogą zachęcić graczy do większych zakupów. Wrześniowa seria kontraktów na WIG 20 otwiera się dzisiaj na tylko 14 pkt. plusie.
Dolar koryguje środowe wzrosty

Dolar koryguje środowe wzrosty

2007-08-09 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Środa była wyjątkowo niespokojnym dniem dla amerykańskiego dolara. Para EUR/USD wzrosła z 1,3720 rano w okolice 1,3820 popołudniu, pomimo że wczorajszy dzień był ubogi w dane ekonomiczne. Również dzisiejsze publikacje makroekonomiczne nie powinny teoretycznie przynieść bodźców do gwałtownych ruchów amerykańskiego dolara. O godzinie 14:30 poznamy tygodniową liczbę nowych wniosków o zasiłek dla bezrobotnych w USA (prognoza: 310 tys.; poprzednio: 307 tys.).
Kolejny bank podnosi stopy

Kolejny bank podnosi stopy

2007-08-09 Komentarz poranny Open Finance
WYDARZENIE DNIA: Bank Centralny Korei podniósł dziś rano główną stopę procentową o 25 pkt bazowych do 5,0 proc., kompletnie zaskakując ekonomistów. Członkowie rady banku doszli do wniosku, że boom kredytów hipotecznych, którzy przeżywa Korea (w samym lipcu zaciągnięto kredyty o wartości 1,9 mld USD), może doprowadzić do powstania bańki spekulacyjnej.
Niezdecydowanie na warszawskim parkiecie

Niezdecydowanie na warszawskim parkiecie

2007-08-09 Komentarz poranny TMS Brokers
Wczorajszy dzień WIG20 zamknął na 3625 pkt co było prawie równe poziomowi otwarcia na poziomie 3633 pkt. Ostatecznie sesja przyniosła minimalne spadki o 0,05%. Po nieudanym ataku na obszary maksimów z wtorkowej sesji zlokalizowanych w rejonie 3650-60 pkt indeks zniżkował w okolice 3597 pkt co stanowi krótkoterminowe wsparcie. Największe wzrosty odnotowały spółki GTC 4,60%, Agora 2,41 oraz PKN Orlen 1,76%.
Piąta podfala wzrostowa eurodolara

Piąta podfala wzrostowa eurodolara

2007-08-09 Raport poranny FMCM
Wczorajszy dzień potwierdza, że brak zmiany tonu we wtorkowym komunikacie FED została odebrana jako gołębi sygnał. Eurodolar po zakończył wczoraj korekcyjną podfalę czwartą w ramach pięciofalowej struktury wzrostowej rozpoczętej ostatnio na poziomie 1,3610. Oznacza to, że w najbliższym czasie powinniśmy być świadkami kolejnej piątej podfali wzrostowej, której zakres ruchu wypada w okolicy 1,3850, co oznacza, że eurodolar powinien przetestować poziom oporu, jakim jest dotychczasowy historyczny szczyt.
GPW: Ostrożność wciąż jest cnotą

GPW: Ostrożność wciąż jest cnotą

2007-08-09 Komentarz Expandera
Poprawa nastrojów na głównych rynkach światowych omija niestety warszawski parkiet. Podczas gdy drugi dzień z rzędu indeksy największych giełd wspinają się do góry główne wskaźniki na GPW zachowują się w sposób świadczący o braku wiary inwestorów o trwałość lepszego klimatu inwestycyjnego na świecie.
Nadbałtycka inflacja

Nadbałtycka inflacja

2007-08-08 Komentarz popołudniowy Open Finance
WYDARZENIE DNIA: Inflacja konsumentów na Łotwie wzrosła do 9,5 proc. (r/r), wobec 8,8 proc. w czerwcu i oczekiwanych 8,5 proc. przez analityków.
Dzień zdecydowanych wzrostów eurodolara

Dzień zdecydowanych wzrostów eurodolara

2007-08-08 Popołudniowy Szkic Walutowy AFS
Nieoczekiwanie środa to dzień zdecydowanych wzrostów eurodolara. Inwestorzy zdecydowali, iż mimo utrzymywania stóp procentowych w USA na niezmienionym poziomie spready między USA a resztą świata będą zmieniać się na niekorzyść „zielonego”. Dzieje się tak pomimo stosunkowo jastrzębiej wymowy komunikatu FOMC, który zrobił najmniejszy możliwy krok w stronę neutralności, na jaki mógł sobie obecnie pozwolić.
Dolar ponownie pod presją wyprzedaży

Dolar ponownie pod presją wyprzedaży

2007-08-08 Komentarz popołudniowy TMS Brokers
Po wczorajszym, popołudniowym umocnieniu dolara, dziś sytuacja się odwróciła. Inwestorzy na nowo zinterpretowali komunikat FED, zapominając o podtrzymaniu przez Bank Rezerwy Federalnej zdecydowanego nastawienia w walce z inflacją. Na pierwszy plan wyszły słowa o spowolnieniu gospodarczym w Stanach z powodu sektora nieruchomości, które jednakże nie przeszkodzi największej gospodarce świata rozwijać się w umiarkowanym tempie.
Rekordowa sprzedaż funduszy PKO/CREDIT SUISSE w lipcu

Rekordowa sprzedaż funduszy PKO/CREDIT SUISSE w lipcu

2007-08-08 Informacja PKO TFI SA
Pomimo wakacji nie maleje zainteresowanie inwestorów funduszami PKO/CREDIT SUISSE. W lipcu klienci wpłacili do nich ponad 1,7 miliarda złotych. Od początku roku aktywa funduszy zarządzanych przez PKO TFI rosną w tempie prawie dwukrotnie szybszym niż rynek. Na koniec lipca wynosiły 15,7 miliarda złotych.