Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Osłabienie dolara oraz niechęć do ryzyka

Osłabienie dolara oraz niechęć do ryzyka

2007-08-07 Raport poranny FMCM
Wczorajszy dzień przyniósł uspokojenie nastrojów po gwałtownej końcówce ubiegłego tygodnia. Eurodolar dwukrotnie próbował pokonać poziom 1,3835, jednak za każdym razem siła zlokalizowanego w tym rejonie popytu na amerykańską walutę skutecznie doprowadzała do spadku tego kursu w okolice 1,38.
GPW: ciąg dalszy nerwowej konsolidacji

GPW: ciąg dalszy nerwowej konsolidacji

2007-08-07 Komentarz Expandera
Huśtawka nastrojów na amerykańskich giełdach wciąż trwa. Co oznacza konsolidacja głównych indeksów przy bardzo dużej zmienności wie pewnie każdy inwestor nawet ze stosunkowo niewielkim stażem. Próba sił popytu z podażą przy tak dużej amplitudzie wahań może oznaczać tylko jedno: rozstrzygnięcie tej batalii powinno nastąpić szybko.

American Home Mortage zbankrutował

American Home Mortage zbankrutował

2007-08-06 Komentarz popołudniowy Open Finance
WYDARZENIE DNIA: American Home Mortage Investment Corp., który 2 sierpnia zaprzestał operacji, dziś skorzystał z prawa do ochrony przed wierzycielami, co oznacza upadłość spółki.
Złoty nie reaguje na gorsze nastroje inwestorów

Złoty nie reaguje na gorsze nastroje inwestorów

2007-08-06 Komentarz X-Trade Brokers
Choć początek ubiegłego tygodnia zaczął się dosyć nerwowo dla polskiej waluty, to już jego koniec przyniósł nam delikatne umocnienie złotówki wobec dolara do poziomu 2,75 i stabilizację wobec euro w okolicach 3,78.
Rynki czekają na jutrzejszy dzień

Rynki czekają na jutrzejszy dzień

2007-08-06 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Dzisiejsza sesja na warszawskiej giełdzie przebiegała spokojnie. Kontynuując piątkową przecenę na rynkach amerykańskich, kiedy to Dow Jones stracił ponad 2.0% a S&P 500 ponad 2.5%, WIG 20 również otworzył się na minusie. Jednak w ciągu kilku godzin warszawski indeks odrobił straty, przekraczając momentami poziom 3600. Końcówka nie była jednak udana i WIG 20 zakończył dzień z 1.06% stratą.
Na rynku nadal utrzymuje się nerwowość

Na rynku nadal utrzymuje się nerwowość

2007-08-06 Komentarz popołudniowy TMS Brokers
Dzisiejsza sesja na rynku walutowym nie była zbyt ciekawa. Na rynku panowała wakacyjna atmosfera, daleka jednak od optymizmu. Nasza waluta odrabiała, co prawda straty, jednak zasięg tego ruchu był niewielki. Dolar potaniał z 2,7470 do 2,7360 PLN, zaś euro osłabiło się z 3,7950 do 3,7850 PLN. Nastroje na światowych i krajowych parkietach są wciąż negatywne, jednak spadki nieco wyhamowują.
Czy rzeczywiście „król jest nagi”?

Czy rzeczywiście „król jest nagi”?

2007-08-06 Xelion - Komentarz specjalny
Niby sezon ogórkowy..., ale na giełdach widzimy takie zawirowania, że nie można udawać, iż nic się nie dzieje. Trzeba się wziąć z tematem za bary. Muszę jednak powiedzieć, że robię to niezbyt chętnie, bo nie pamiętam, kiedy ostatnio tak bardzo nie byłem niepewny tego, jak rozwinie się sytuacja. Dlatego też spróbuję ją opisać i przedstawić różne scenariusze nie oceniając ich według stopnia prawdopodobieństwa realizacji.
Dolar traci na wartości

Dolar traci na wartości

2007-08-06 Komentarz poranny TMS Brokers
Dane z USA, spływające na rynek w zeszłym tygodniu były – za wyjątkiem wskaźnika optymizmu konsumentów i domów sprzedanych w budowie – niekorzystne dla dolara, odsłaniając coraz gorszy stan, w jakim znalazła się największa gospodarka świata. Ogłoszone w piątek informacje o liczbie nowych miejsc pracy w sektorach pozarolniczych (92 tys.) także rozczarowały – po raz pierwszy od lutego nie powiodło się stworzenie 100 tys. etatów przez przedsiębiorców.
5 mitów na temat lokat strukturyzowanych

5 mitów na temat lokat strukturyzowanych

2007-08-06 Analiza Wealth Solutions
Na polskim rynku coraz większą popularność zdobywają tzw. lokaty strukturyzowane. To kolejna obok funduszy inwestycyjnych czy depozytów bankowych forma lokowania oszczędności. W Europie Zachodniej w „strukturach” jest już prawie 600 mld euro. W Polsce rynek dopiero raczkuje. Jak każdy produkt finansowy lokaty strukturyzowane mają swoje "tajemnice".
Dolar pod presją

Dolar pod presją

2007-08-06 Codzienny Puls Rynku IDM SA
Sytuacja w piątek rozwinęła się dokładnie według naszych oczekiwań. Dodatkowym czynnikiem były oczywiście dane z rynku pracy, które były nieco gorsze od oczekiwań, podobnie jak indeks ISM dla usług, jednak podstawowym czynnikiem była pogarszająca się sytuacja fundamentalna i zły sentyment do dolara.
Tydzień: Wyniki kwartalne i posiedzenie Fed

Tydzień: Wyniki kwartalne i posiedzenie Fed

2007-08-06 Komentarz poranny Open Finance
WYDARZENIE DNIA: Już dziś swoje wyniki ogłosi KGHM, Ruch i Fortis Bank. Jutro Noble Bank, Kruk, J.W. Construction, w środę ING, w czwartek CitiBank Handlowy, w piątek Kredyt Bank i Dom Development.
GPW: Czeka nas kolejny nerwowy tydzień

GPW: Czeka nas kolejny nerwowy tydzień

2007-08-06 Komentarz Expandera
Koniec zeszłego tygodnia przyniósł dalszą przecenę akcji na giełdach światowych. Powody kontynuacji przecen pozostają niezmienne - to obawy inwestorów o największe bolączki amerykańskiej gospodarki: bessę na rynku nieruchomości mieszkalnych, pogorszenie kondycji kredytobiorców o niskiej jakości kredytowej (segment subprime) oraz ogólne obawy o dalszy rozwój koniunktury.
Niewielkie szanse na odbicie na GPW

Niewielkie szanse na odbicie na GPW

2007-08-06 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Silne piątkowe spadki za oceanem nie wróżą niczego dobrego dzisiejszej sesji na GPW. Nastroje inwestorów w dalszym ciągu są negatywne i nawet lepsze od oczekiwań wyniki kwartalne spółek mogą nie być wystarczającym impulsem aby zachęcić graczy w dniu dzisiejszym do poważniejszych zakupów. Wrześniowa seria kontraktów na WIG 20 otwiera się dzisiaj z 0,8% minusem.
Mocny jen zagraża złotemu

Mocny jen zagraża złotemu

2007-08-06 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Piątkowej sesji na pewno dobrze nie będą wspominać posiadacze długich pozycji w amerykańskiej walucie. Dolar wyraźnie tracił na wartości po tym jak gorsze dane makroekonomiczne znowu rozbudziły obawy o spowolnienie gospodarcze w Stanach.
Na giełdzie dalsze spadki

Na giełdzie dalsze spadki

2007-08-06 Komentarz poranny TMS Brokers
Piątkowa sesja na warszawskim parkiecie przyniosła kolejną falę spadków. WIG20 otworzył się na poziomie 3696 pkt. Widać było wyraźną siłę niedźwiedzi, gdyż nawet przez moment kupujący nie zdołali podciągnąć indeksu do góry. WIG20 pokonał minima z ostatnich dni spadając do 3621pkt i zamknął się zaledwie nieco wyżej na 3624 pkt. Ostatecznie sesja przyniosła spadek o 1,41%.
Światowe giełdy w centrum uwagi

Światowe giełdy w centrum uwagi

2007-08-06 Poranny Szkic Walutowy AFS
Światowe giełdy w centrum uwagi – jeszcze za wcześnie, aby odtrąbić powrót spokoju i pewności. Skąd takie zdanie? Wystarczy spojrzeć na notowania eurozłotego – pomimo szaleńczego ataku EURUSD na poziom 1,38 i utrzymanie kolejnego szczytu na 1,3830 kurs EURPLN pozostaje blisko 3,79. Jedynym „poszkodowanym” wydarzeń za Oceanem jest kurs USDPLN – zwyżka eurodolara przy stabilnym EURPLN sprowadziła ten kurs na poziom 2,74.
Kierunek dalszego ruchu na rynku eurodolara

Kierunek dalszego ruchu na rynku eurodolara

2007-08-06 Raport poranny FMCM
Koniec ubiegłego tygodnia, za sprawą danych makro przyniósł odpowiedź na pytanie o kierunek dalszego ruchu na rynku eurodolara. Komentarz szefa EBC do decyzji o pozostawieniu stóp procentowych na niezmienionym poziomie i zawarty w nim jastrzębi zwrot „wzmożona czujność” został odebrany przez rynek jako zapowiedź kolejnej podwyżki stóp już niebawem, co tylko potwierdziło oczekiwania inwestorów pogorszenia się dysparytetu stóp pomiędzy USA a Strefą Euro do końca tego roku.
Przecena walut krajów wschodzących

Przecena walut krajów wschodzących

2007-08-05 Analiza weekendowa FMCM
Ubiegły tydzień przyniósł odreagowanie po gwałtownej reakcji rynku na opublikowane tydzień wcześniej informacje o negatywnym wpływie, jaki na wyniki firm i funduszy inwestujących w nieruchomości oraz lokujących, bezpośrednio i pośrednio, środki na rynku kredytów hipotecznych typu „subprime” miał kryzys właśnie na tych rynkach.
Kiepskie wyniki funduszy inwestycyjnych w lipcu

Kiepskie wyniki funduszy inwestycyjnych w lipcu

2007-08-05 Analiza Expandera
Lipiec przyniósł wyraźną zmianę nastrojów na GPW. Fundusze akcji, zyskujące ostatnio po kilka, a nawet kilkanaście procent miesięcznie, po raz pierwszy od dłuższego czasu przyniosły straty. W największym stopniu dotknęły one portfele małych spółek. Nic dziwnego, indeksy mWIG 40 i sWIG80 spadły odpowiednio o 10,9 oraz 7,6 proc.
Ponad 5% na nowych lokatach Dominet Banku

Ponad 5% na nowych lokatach Dominet Banku

2007-08-05 Informacja Dominet Banku
Dominet Bank wprowadza do swojej oferty "Jedyną taaaką lokatę", której oprocentowanie stałe w skali roku wynosi od 5,11% do 5,2% w zależności od okresu, na jaki została zawarta umowa. Oferta będzie dostępna od 1 sierpnia 2007 roku przez okres 5 tygodni. Lokaty będzie można założyć na okres 8, 10 lub 14 miesięcy.