Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Niewielkie szanse na odbicie na GPW

Niewielkie szanse na odbicie na GPW

2007-08-06 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Silne piątkowe spadki za oceanem nie wróżą niczego dobrego dzisiejszej sesji na GPW. Nastroje inwestorów w dalszym ciągu są negatywne i nawet lepsze od oczekiwań wyniki kwartalne spółek mogą nie być wystarczającym impulsem aby zachęcić graczy w dniu dzisiejszym do poważniejszych zakupów. Wrześniowa seria kontraktów na WIG 20 otwiera się dzisiaj z 0,8% minusem.
Mocny jen zagraża złotemu

Mocny jen zagraża złotemu

2007-08-06 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Piątkowej sesji na pewno dobrze nie będą wspominać posiadacze długich pozycji w amerykańskiej walucie. Dolar wyraźnie tracił na wartości po tym jak gorsze dane makroekonomiczne znowu rozbudziły obawy o spowolnienie gospodarcze w Stanach.

Na giełdzie dalsze spadki

Na giełdzie dalsze spadki

2007-08-06 Komentarz poranny TMS Brokers
Piątkowa sesja na warszawskim parkiecie przyniosła kolejną falę spadków. WIG20 otworzył się na poziomie 3696 pkt. Widać było wyraźną siłę niedźwiedzi, gdyż nawet przez moment kupujący nie zdołali podciągnąć indeksu do góry. WIG20 pokonał minima z ostatnich dni spadając do 3621pkt i zamknął się zaledwie nieco wyżej na 3624 pkt. Ostatecznie sesja przyniosła spadek o 1,41%.
Światowe giełdy w centrum uwagi

Światowe giełdy w centrum uwagi

2007-08-06 Poranny Szkic Walutowy AFS
Światowe giełdy w centrum uwagi – jeszcze za wcześnie, aby odtrąbić powrót spokoju i pewności. Skąd takie zdanie? Wystarczy spojrzeć na notowania eurozłotego – pomimo szaleńczego ataku EURUSD na poziom 1,38 i utrzymanie kolejnego szczytu na 1,3830 kurs EURPLN pozostaje blisko 3,79. Jedynym „poszkodowanym” wydarzeń za Oceanem jest kurs USDPLN – zwyżka eurodolara przy stabilnym EURPLN sprowadziła ten kurs na poziom 2,74.
Kierunek dalszego ruchu na rynku eurodolara

Kierunek dalszego ruchu na rynku eurodolara

2007-08-06 Raport poranny FMCM
Koniec ubiegłego tygodnia, za sprawą danych makro przyniósł odpowiedź na pytanie o kierunek dalszego ruchu na rynku eurodolara. Komentarz szefa EBC do decyzji o pozostawieniu stóp procentowych na niezmienionym poziomie i zawarty w nim jastrzębi zwrot „wzmożona czujność” został odebrany przez rynek jako zapowiedź kolejnej podwyżki stóp już niebawem, co tylko potwierdziło oczekiwania inwestorów pogorszenia się dysparytetu stóp pomiędzy USA a Strefą Euro do końca tego roku.
Przecena walut krajów wschodzących

Przecena walut krajów wschodzących

2007-08-05 Analiza weekendowa FMCM
Ubiegły tydzień przyniósł odreagowanie po gwałtownej reakcji rynku na opublikowane tydzień wcześniej informacje o negatywnym wpływie, jaki na wyniki firm i funduszy inwestujących w nieruchomości oraz lokujących, bezpośrednio i pośrednio, środki na rynku kredytów hipotecznych typu „subprime” miał kryzys właśnie na tych rynkach.
Kiepskie wyniki funduszy inwestycyjnych w lipcu

Kiepskie wyniki funduszy inwestycyjnych w lipcu

2007-08-05 Analiza Expandera
Lipiec przyniósł wyraźną zmianę nastrojów na GPW. Fundusze akcji, zyskujące ostatnio po kilka, a nawet kilkanaście procent miesięcznie, po raz pierwszy od dłuższego czasu przyniosły straty. W największym stopniu dotknęły one portfele małych spółek. Nic dziwnego, indeksy mWIG 40 i sWIG80 spadły odpowiednio o 10,9 oraz 7,6 proc.
Ponad 5% na nowych lokatach Dominet Banku

Ponad 5% na nowych lokatach Dominet Banku

2007-08-05 Informacja Dominet Banku
Dominet Bank wprowadza do swojej oferty "Jedyną taaaką lokatę", której oprocentowanie stałe w skali roku wynosi od 5,11% do 5,2% w zależności od okresu, na jaki została zawarta umowa. Oferta będzie dostępna od 1 sierpnia 2007 roku przez okres 5 tygodni. Lokaty będzie można założyć na okres 8, 10 lub 14 miesięcy.
Millennium i Europa chronią przed skutkami bezrobocia

Millennium i Europa chronią przed skutkami bezrobocia

2007-08-05 Informacja Banku Millennium
Dzięki wspólnej inicjatywie BANKU MILLENNIUM S.A. oraz Towarzystwa Ubezpieczeń EUROPA SA. Klienci Banku, decydując się na kredyt hipoteczny, mogą jednocześnie skorzystać z oferty ubezpieczenia od utraty stałego źródła dochodu.
Doskonałe półrocze - Zysk ponad 1,1 mld zł

Doskonałe półrocze - Zysk ponad 1,1 mld zł

2007-08-05 Wyniki Banku BPH
Skonsolidowany zysk brutto wzrósł o 44% r/r do kwoty 1 103,7 mln zł, a zysk netto o 41% do 857,5 mln zł. Wyłączając zysk z transakcji sprzedaży akcji spółki Commercial Union Powszechne Towarzystwo Emerytalne (CU PTE), która miała miejsce w I kwartale br., wypracowany w I półroczu zysk brutto wyniósł 926 mln zł i był wyższy o 21% w stosunku do tego samego okresu ub.r.
Czego mogą spodziewać się klienci po nowym GE BPH?

Czego mogą spodziewać się klienci po nowym GE BPH?

2007-08-04 Analiza Bankiera.pl
GE Money, finansowa część międzynarodowej korporacji General Electric, działająca na całym świecie w sektorze kredytów dla klientów indywidualnych, podpisała wczoraj porozumienie z włoskim UniCredit w sprawie zakupu Banku BPH po prawnym podziale i integracji części tego banku z Bankiem Pekao SA. Co to oznacza dla klientów Nowego BPH?
1 200 000 000 w mPLANIE

1 200 000 000 w mPLANIE

2007-08-03 Informacja mBank
W pierwszym półroczu 2007 roku mBank udzielił Klientom kredytów hipotecznych na kwotę 1,2 mld PLN. Zgodnie z zapowiedziami, w II kwartale br. utrzymana została dynamika sprzedaży kredytów hipotecznych w ramach mPLANU - w okresie od początku kwietnia do końca czerwca Klienci mBanku otrzymali niemal 600 mln PLN na cele mieszkaniowe.
Perspektywy dla amerykańskiego dolara coraz gorsze

Perspektywy dla amerykańskiego dolara coraz gorsze

2007-08-03 Komentarz tygodniowy TMS Brokers
Kończący się właśnie tydzień na krajowym rynku był jak na ostanie czasy nadzwyczaj spokojny. Kursy par EUR/PLN oraz USD/PLN powróciły w piątek w pobliże poziomów z początku tygodnia. W ciągu tygodnia obserwowaliśmy próby osłabiania rodzimej waluty jednakże opory na poziomie 2,80 oraz 3,8250 są na razie zbyt silnymi zaporami przed dalszym wzrostem.
Dolar traci na wartości

Dolar traci na wartości

2007-08-03 Komentarz popołudniowy TMS Brokers
Ostatnia sesja tego tygodnia przyniosła wzrost kursu EUR/USD z poziomu 1,3690 do 1,3770. Taka sytuacja została spowodowana danymi z amerykańskiego rynku pracy, które okazały się tak jak większość ogłaszanych w ostatnim czasie danych niekorzystne dla dolara.
GPW nie uwierzyła we wczorajszy optymizm NYSE

GPW nie uwierzyła we wczorajszy optymizm NYSE

2007-08-03 Komentarz X-Trade Brokers
Coraz częściej dająca się we znaki ostrożność krajowych inwestorów wobec jednorazowych i niezbyt przekonujących pozytywnych zamknięć za oceanem była wyznacznikiem działań na piątkowej sesji Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Takie nieufne reakcje szukały również potwierdzenia w nastrojach na rynkach europejskich i to po raz kolejny było widać również na ostatniej sesji tygodnia.
Ruch na walutach po danych z Anglii i USA

Ruch na walutach po danych z Anglii i USA

2007-08-03 Komentarz X-Trade Brokers
Niewielka zmienność tygodniowych notowań głównych par walutowych pozwala inwestorom oczekiwać większej dynamiki zmian w nadchodzących dniach. Ostatni tydzień przyniósł wahania kursu EURUSD w zakresie 1,36 – 1,37, GBPUSD 2,020 – 2,035 oraz wzmocnienie się złotego o 3 grosze w stosunku do dolara i 1 gorsza w stosunku do euro.
GE Money kupuje Nowy BPH

GE Money kupuje Nowy BPH

2007-08-03 Informacja GE Money Bank
GE Money, finansowa część korporacji General Electric (NYSE: GE), działająca na całym świecie w sektorze kredytów dla klientów indywidualnych, podpisała dzisiaj porozumienie z włoskim UniCredit w sprawie zakupu Banku BPH po prawnym podziale i integracji części tego banku z Bankiem Pekao SA (określanego dalej jako Nowy BPH).
Rynek w zasadzie wstrzymał się od handlu

Rynek w zasadzie wstrzymał się od handlu

2007-08-03 Przegląd rynkowy FMCM
Waluty: Wspólna waluta pozytywnie zareagowała na wczorajszą wypowiedź szefa EBC, Jean Claud Trichet o „wzmożonej czujności”. Fraza ta traktowana jest przez rynek jako zapowiedź podwyżki stóp procentowych w następnym miesiącu, co tylko utwierdziło inwestorów w przekonaniu, ze następnego zacieśnienia polityki monetarnej w Strefie Euro powinniśmy oczekiwać we wrześniu.
Rynek czeka na dane z rynku pracy w USA

Rynek czeka na dane z rynku pracy w USA

2007-08-03 Komentarz poranny TMS Brokers
Czwartkowa sesja nie przyniosła większych zmian na rynku złotego. Kurs EUR/PLN przez większą część sesji przebywał w okolicy poziomu 3,79. Z kolei USD/PLN poruszał się w wąskim zakresie wahań 2,7650 – 2,7800. Sytuacja na rynku złotego wyraźnie się ustabilizowała po tym jak w końcówce lipca mogliśmy obserwować wyprzedaż PLN.
Możliwe osłabienie USD po danych NFP

Możliwe osłabienie USD po danych NFP

2007-08-03 Codzienny Puls Rynku IDM SA
W dniu wczorajszym obserwowaliśmy kontynuację odrabiania strat na rynkach giełdowych a zatem uspokojenie sytuacji nastąpiło także na rynku walutowym. Widać jednak, że inwestorzy nie są gotowi do szybkiego powrotu na rynek akcji, gdyż tempo wzrostu cen akcji spadło i rynek kilkakrotnie walczył z silną presją.