Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Problemy popytu na GBP/USD

Problemy popytu na GBP/USD

2008-06-19 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Zaskakująco dobre dane, mówiące o 8,1 proc. rok do roku wzroście sprzedaży detalicznej w Wielkiej Brytanii, stały się dziś impulsem do wzmocnienia funta w relacji do głównych walut. W tym również do dolara. Kurs GBP/USD wzrósł do 1,9725 dolara z 1,9632 tuż przed opublikowanym o godzinie 10:30 raportem o sprzedaży.
Złoty będzie coraz mocniejszy

Złoty będzie coraz mocniejszy

2008-06-19 Puls Walutowy FIT DM
Eksporterom się nie polepszy – przynajmniej w najbliższych tygodniach. Przebieg notowań złotego na przestrzeni ostatnich dni, każe oczekiwać dość wyraźnej aprecjacji złotego. Może ona doprowadzić do testowania okolic 3,30 zł za euro i poniżej 2,10 zł za dolara w perspektywie miesiąca.

Sytuacja w USA dalej niepokoi inwestorów

Sytuacja w USA dalej niepokoi inwestorów

2008-06-19 Komentarz popołudniowy TMS Brokers
W środę złoty zyskał nieco na wartości względem euro i dolara. Kurs EUR/PLN zszedł w pobliże dolnego ograniczenia przedziału wahań, w którym znajduje się o ponad miesiąca, tj do 3,37. Kurs USD/PLN natomiast spadł poniżej poziomu 2,17.
Brak publikacji nie przerwał wzrostów

Brak publikacji nie przerwał wzrostów

2008-06-19 Raport poranny FMCM
Aprecjacja euro trwa: Eurodolar, mimo braku ważnych publikacji, zyskiwał w dniu wczorajszym na wartości. Poranne wahania dostarczyły niewiele emocji, a późniejszy spokojny ruch wzrostowy kontynuowany był również podczas sesji azjatyckiej.
Obawy przed danymi osłabiły dolara

Obawy przed danymi osłabiły dolara

2008-06-19 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Kurs EUR/USD wzrósł w nocy z poziomu 1,5526 do dziennego maksimum na 1,5586 dolara. O godzinie 9:23 za euro trzeba było zapłacić 1,5556 dolara. Osłabienie dolara w relacji do euro, jak również analogiczne osłabienie do szwajcarskiego franka, funta i jena, zostało sprowokowane obawami, że publikowane dziś po południu dane ze Stanów Zjednoczonych okażą się rozczarowujące.
Brak impulsów do handlu

Brak impulsów do handlu

2008-06-18 Raport popołudniowy FMCM
Niewielkie zmiany eurodolara: Dzisiejsza sesja, tak jak się można bylo spodziewać nie przyniosła znaczących zmian na głównych parach walutowych. Przyczyną był brak nowych, istotnych publikacji ekonomicznych. Kurs EUR/USD zmieniał się w zakresie 1,5470 – 1,5520 częściej jednak pozostając przy dolnej granicy tego zakresu.
Stabilizacja notowań na rynku walutowym

Stabilizacja notowań na rynku walutowym

2008-06-18 Komentarz popołudniowy TMS Brokers
Brak istotnych danych makroekonomicznych ze świata sprawił, że krajowi inwestorzy skupili swoją uwagę na publikacjach z Polski. Dzisiaj poznaliśmy odczyt dynamiki produkcji przemysłowej, która wzrosła w maju tylko o 2,3 proc. w relacji rok do roku, wobec oczekiwanego wzrostu o 7,4 proc.
Wciąż bez rozstrzygnięcia

Wciąż bez rozstrzygnięcia

2008-06-18 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Kurs EUR/USD pozostaje w środę na poziomach z dnia poprzedniego, oscylując w przedziale 1,5473-1,5536 dolara. Te wahania doskonale wpisują się w pewien obraz niesprecyzowanej przyszłości tej pary. Obecnie trudno jednoznacznie orzec, czy najbliższe tygodnie przyniosą kontynuację trendu bocznego 1,53-1,59 dolara?
Gorsza sytuacja na giełdach

Gorsza sytuacja na giełdach

2008-06-18 Codzienny Puls Rynku IDM SA
Wczorajsze sesje w Stanach Zjednoczonych zakończyły się niezbyt dużymi spadkami. Inwestorzy reagowali na nienajlepsze dane makro z USA, a także na informacje płynące bezpośrednio ze spółek. Ilość zezwoleń na budowę domów i ilość rozpoczętych budów spadły odpowiednio o 1,3 proc i 3,3 proc.
Dane fundamentalne sprzyjają złotemu

Dane fundamentalne sprzyjają złotemu

2008-06-18 Komentarz poranny TMS Brokers
Podczas wczorajszej sesji notowania rodzimej waluty przebiegały w raczej spokojnej atmosferze. Brak zdecydowanego kierunku zmian wynika z dwóch równoważących się czynników. Z jednej strony umocnienie dolara na światowych rynkach powoduje spadek popytu na polską walutę, z drugiej wciąż rosną oczekiwania na podwyżki stóp procentowych w Polsce, co jest czynnikiem zwiększającym jej atrakcyjność.
Wczorajsza sesja na Wall Street nie należała do udanych

Wczorajsza sesja na Wall Street nie należała do udanych

2008-06-18 Poranny Szkic Walutowy AFS
Sytuacja w Stanach Zjednoczonych nie jest tak kolorowa jak by chciała tego część inwestorów oczekując podwyżki stóp procentowych na najbliższym posiedzeniu. Wycena kontraktów terminowych na stopę procentową praktycznie wyklucza taki ruch na najbliższym posiedzeniu FOMC i najwcześniej takiego ruchu możemy się spodziewać pod koniec III kwartału.
Eurodolar pod wpływem oczekiwań

Eurodolar pod wpływem oczekiwań

2008-06-18 Raport poranny FMCM
Spokojna środa: Dzisiejsza sesja zapowiada się spokojnie ze względu na brak istotnych publikacji. Kurs EUR/USD w dużej mierze kształtowany jest przez oczekiwania co do stóp procentowych. Spora część ekonomistów spodziewa się, że FED do końca roku podniesie stopy procentowe w celu utrzymania kontroli nad inflacją.
Dane makroekonomiczne nie zmieniły obrazu rynku

Dane makroekonomiczne nie zmieniły obrazu rynku

2008-06-17 Komentarz popołudniowy TMS Brokers
Dzisiaj handel na rynku walutowym przebiegał w oczekiwaniu na dane makroekonomiczne ze strefy euro i Stanów Zjednoczonych. Poznaliśmy odczyt wskaźnika ZEW, który obrazuje nastoje wśród niemieckich analityków i inwestorów instytucjonalnych. Indeks w czerwcu spadł do -52,4 pkt z -41,4 pkt miesiąc wcześniej. Jest to najniższy odczyt tego indeksu od grudnia 1992 roku.
Funt tracił dziś dynamicznie na wartości

Funt tracił dziś dynamicznie na wartości

2008-06-17 Popołudniowy Szkic Walutowy AFS
Rosnące ceny żywności, ropy naftowej oraz energii dają o sobie znać również w Wielkiej Brytanii, gdzie inflacja przyspiesza z miesiąca na miesiąc. W maju ceny rosły w tempie 3,3% w relacji rocznej wobec 3% miesiąc wcześniej.
Przed danymi o produkcji przemysłowej

Przed danymi o produkcji przemysłowej

2008-06-17 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Kwadrans po godzinie 15-tej zostaną opublikowane majowe dane o produkcji przemysłowej w Stanach Zjednoczonych. Szacuje się, że wzrośnie ona o 0,1 proc. w stosunku do kwietnia, gdy spadła o 0,7 proc.
W oczekiwaniu na dane makro

W oczekiwaniu na dane makro

2008-06-17 Codzienny Puls Rynku IDM SA
Wczorajsze notowania na Wall Street zakończyły się dość neutralnie i to pomimo dość negatywnej porcji danych makro. Indeks NY Empire State spadł z poziomu minus 3,2 pkt. do minus 8,7 pkt. To zaskoczyło nieco inwestorów ponieważ spodziewano się lekkiej poprawy sytuacji w regionie Nowego Jorku.
Rynek przeliczył się, co do siły dolara

Rynek przeliczył się, co do siły dolara

2008-06-17 Puls Walutowy FIT DM
Kilka artykułów w amerykańskiej prasie ekonomicznej podważających słuszność oczekiwań rynku, co do trzech podwyżek stóp procentowych przez FED w tym roku, wywołało w godzinach nocnych kolejną falę osłabienia dolara. Na to nałożyły się opublikowane wcześniej dane o inflacji w strefie euro i kolejne „jastrzębie” wypowiedzi członków Europejskiego Banku Centralnego.
Nerwowo na rynku dolara

Nerwowo na rynku dolara

2008-06-17 Komentarz poranny TMS Brokers
Podczas poniedziałkowej sesji na rynku krajowym obserwowaliśmy spadek kursu USD/PLN do poziomu 2,18 wywołany osłabieniem dolara względem euro. Kurs EUR/PLN pozostawał wczoraj stabilny – konsolidował się on w wąskim zakresie 3,38-3,39.
Euro odzyskuje siły

Euro odzyskuje siły

2008-06-17 Raport poranny FMCM
Inflacja powyżej prognoz: Wczoraj obserwowaliśmy kontynuację ruchu aprecjacyjnego euro z końcówki sesji piątkowej. Inwestorzy skupowali walutę europejską w reakcji na publikację wyższej od spodziewanej inflacji jak również gorszych danych ze Stanów Zjednoczonych.
Dolar ponownie stracił

Dolar ponownie stracił

2008-06-17 Poranny Szkic Walutowy AFS
Po osiągnięciu poziomu 1,5302 EURUSD dolar ponownie stracił. Skąd ten ruch? Najprawdopodobniej stąd, że w ostatnich dniach po kilku słownych interwencjach Bena Bernanke, podkreślających konieczność zdecydowanej walki z inflacją, bardzo gwałtownie wzrosły oczekiwania na wzrost stóp procentowych w Stanach: o 25 pb na najbliższym posiedzeniu i aż o 75 pb przed końcem roku.