Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy
Senat USA będzie głosował nad zmodyfikowanym pakietem
2008-10-01 Poranny Szkic Walutowy AFSWydawało się, że po odrzuceniu planu Paulsona indeksy giełdowe zanurkują jeszcze głębiej, tymczasem wczorajsza sesja giełdowa w USA zakończyła się na plusie: DJIA zyskał 4,68%, a S&P500 nawet 5,42%.
Masowa wyprzedaż eurodolara
2008-09-30 Raport popołudniowy FMCMPomogły lepsze publikacje: Nic przed południem nie zapowiadało wydarzeń jakie miały miejsce pod koniec sesji europejskiej. Rano poznaliśmy dane wstępne o inflacji CPI w Strefie Euro, które okazały się być zgodne z oczekiwaniami.
Rynek nadal wierzy w plan Paulsona
2008-09-30 Komentarz popołudniowy TMS BrokersWczorajsza decyzja Izby Reprezentantów o odrzuceniu planu ratunkowego amerykańskiej administracji spowodowała paniczną reakcję, szczególnie na rynku kapitałowym. Rynek walutowy natomiast, mimo początkowego, dynamicznego osłabienie dolara, nie zareagował tak zdecydowanie.
Plan Paulsona odrzucony – dolar mocniejszy, ale nie na długo
2008-09-30 Puls Walutowy FIT DMWieczorna decyzja Izby Reprezentantów była dla rynków sporym zaskoczeniem i doprowadziła do eskalacji paniki na rynkach – indeksy na Wall Street zakończyły handel największymi spadkami od pamiętnego krachu w 1987 r.
Spadki na giełdach przyśpieszają
2008-09-30 Codzienny Puls Rynku IDM SATrend spadkowy na giełdach zdecydowanie przyśpieszył pod wpływem informacji, że plan ratunkowy Paulsona nie został zatwierdzony przez Kongres. Skala przeceny jest imponująca, ale o krachu można mówić tylko w kontekście spółek finansowych i części spółek technologicznych.
Decyzja Izby Reprezentantów zaskoczyła rynek
2008-09-30 Komentarz poranny TMS BrokersPo wczorajszych burzliwych wydarzeniach w Stanach Zjednoczonych, dziś od rana obserwujemy osłabienie polskiej waluty. Odrzucenie „planu Paulsona” sprawiło bowiem, że giełdy na całym świecie ogarnęła paniczna wyprzedaż akcji.
Ustawa ratująca sektor finansowy w USA odrzucona
2008-09-30 Raport poranny FMCMObawy o banki w Europie: Wczoraj wieczorem odbyło się głosowanie nad ustawą umożliwiającą wprowadzenie planu ratunkowego dla sektora finansowego. Ku zaskoczeniu większości obserwatorów Izba Reprezentantów odrzuciła tę ustawę.
Izba Reprezentantów nie przyjęła planu ratunkowego
2008-09-30 Poranny Szkic Walutowy AFSPomimo wczorajszych deklaracji o osiągnięciu porozumienia Izba Reprezentantów nie przyjęła planu ratunkowego dla sektora finansowego. Decydujący okazał się sprzeciw niektórych członków partii Republikańskiej.
Kłopoty banków i europejskich walut
2008-09-29 Komentarz walutowy Money ExpertDzisiejszy dzień upłynął pod znakiem kłopotów finansowych europejskich banków: Bradford & Bingley oraz Fortis Bank. Wiadomości dotyczące tych podmiotów odbiły się szerokim echem na rynku walutowym. Na wahania kursów wpływ miała również zła sytuacja na rynku kredytów, a także plan ratowania gospodarki USA.
Spadki na wszystkich ważniejszych giełdach
2008-09-29 Popołudniowy Szkic Walutowy AFSPoniedziałek przyniósł Poniedziałek przyniósł spadki na wszystkich ważniejszych giełdach, inicjatorami przeceny były papiery spółek z sektora finansowego. W takim otoczeniu waluty mniejszych gospodarek, szczególnie tych, w które chętnie inwestowano z racji wysokiego oprocentowania depozytów (carry trade), mocno tracą., inicjatorami przeceny były papiery spółek z sektora finansowego.
Złe wieści z europejskiego sektora finansowego
2008-09-29 Komentarz popołudniowy TMS BrokersNiekorzystne wieści z sektora finansowego dotychczas dotyczyły głównie USA. Dzisiaj jednak na rynek napłynęła porcja informacji z europejskich instytucji finansowych, których odczyt nie można uznać za korzystny.
Problemy europejskich banków
2008-09-29 Puls Walutowy FIT DMPoniedziałkowe trzęsienie ziemi w europejskiej bankowości już odcisnęło piętno na mocno spadających notowaniach euro, funta, a także rynkach akcji. Wprawdzie żaden bank spektakularnie nie upadł, ale został przyjęty przez konkurencję, albo znacjonalizowany (niderlandzki Fortis, czy islandzki Glitnir), ale to uświadomiło inwestorom, że amerykański przypadek nie jest odosobniony.
EUR/USD pod presją sprzedających
2008-09-29 X-Trade Brokers - Puls RynkuW poniedziałek kurs EUR/USD znajduje się pod silną presją sprzedających, co przełożyło się na spadek tej pary do dziennego minimum na poziomie 1,4302 z 1,4613 dolara w piątek pod koniec dnia. Silne umocnienie dolara do euro, które jest charakterystyczne również dla notowań funta i szwajcarskiego franka, należy wiązać z zaniepokojeniem słabym odbiorem kompromisu ws. Planu Paulsona przez rynki akcji.
Plan ratunkowy nie uratuje gospodarki
2008-09-29 Codzienny Puls Rynku IDM SADzisiejsze otwarcie na rynkach akcji z pewnością zawiodło oczekiwania inwestorów spodziewających się pozytywnej reakcji na uzgodniony przez weekend Plan ratunkowy. Skuteczność Planu będzie można ocenić dopiero po upływie czasu.
Znaczne umocnienie dolara
2008-09-29 Komentarz poranny TMS BrokersNa początku dzisiejszej sesji na rynku krajowym obserwowaliśmy umiarkowane osłabienie złotego względem euro. Kurs EUR/PLN odnotował wzrost z poziomu 3,3600 w okolice 3,3700. Ze względu na dynamiczne umocnienie dolara na światowych rynkach, silniejsze zmiany dokonały się w notowaniach pary USD/PLN.
Dolar zyskał na wartości
2008-09-29 Poranny Szkic Walutowy AFSPo długich negocjacjach przedstawiciele Kongresu i administracji prezydenta Busha osiągnęli porozumienie w sprawie wdrożenia planu pomocowego zaprojektowanego przez Henry’ego Paulsona. Głosowanie w Kongresie nad wnioskiem miałoby się zakończyć 1 października.
Finalny odczyt danych o PKB
2008-09-26 Popołudniowy Szkic Walutowy AFSNajważniejszą wiadomością dnia – mimo że jej wpływ na rynki był ograniczony – stał się finalny odczyt danych o PKB w 2. kwartale w Stanach Zjednoczonych. Dynamika PKB spadła z 3,3% do 2,8%, co wskazuje na fakt, że pakiet stymulacyjny zaaplikowany gospodarce na wiosnę ...
Umocnienie dolara w oczekiwaniu na plan ratunkowy
2008-09-26 Komentarz tygodniowy TMS BrokersKończący się tydzień upłynął pod znakiem dość dynamicznego osłabienia złotego. Polska waluta solidarnie straciła na wartości zarówno wobec euro, jak i dolara. Podczas ostatniej sesji w bieżącym tygodniu kurs EUR/PLN wzrósł powyżej 3,3700, a wartość dolara wyrażona w złotym nieznacznie przekroczyła poziom 2,3100. Na deprecjację polskiej waluty wpływ miało wiele czynników.
Gorsze dane z USA nie osłabiły dolara
2008-09-26 Komentarz popołudniowy TMS BrokersPodczas dzisiejszej sesji poznaliśmy dane makroekonomiczne z amerykańskiej gospodarki, których odczyt nie można uznać za korzystny. Finalna wartość PKB za II kwartał wyniosła 2,8 proc. w ujęciu rocznym, podczas gdy rynek spodziewał się odczytu na poziomie 3,3 proc.
Dolar mocniejszy na koniec tygodnia
2008-09-26 Codzienny Puls Rynku IDM SAWczorajszy dzień pokazał, że rynki w dalszym ciągu nie są zdecydowane co do dalszego kierunku ruchu. Na rynku walutowym waluta amerykańska traciła na wartości podczas sesji europejskiej, w dalszej części dnia natomiast zyskiwała pomimo dużo słabszych danych z gospodarki amerykańskiej.