Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Dane bez wpływu, euro w konsolidacji

Dane bez wpływu, euro w konsolidacji

2008-08-14 X-Trade Brokers - Puls Rynku
W II kwartale 2008 roku, według opublikowanych przez Eurostat wstępnych szacunków, dynamika PKB w strefie euro spadła o 0,2 proc. kwartał do kwartału i wzrosła o 1,5 proc. rok do roku. Dane te dokładnie odpowiadają rynkowym prognozom.
W oczekiwaniu na dane o inflacji w USA

W oczekiwaniu na dane o inflacji w USA

2008-08-14 Codzienny Puls Rynku IDM SA
Środek tygodnia przyniósł wyhamowanie wzrostów dolara w stosunku do walut wyżej oprocentowanych. Wyjątek stanowiła waluta brytyjska, która znalazła się pod presją po opublikowaniu kwartalnego raportu Banku Anglii na temat inflacji.

Dane o PKB ze strefy euro w centrum uwagi

Dane o PKB ze strefy euro w centrum uwagi

2008-08-14 Komentarz poranny TMS Brokers
Na rodzimym rynku walutowym widoczne jest dalsze osłabienie złotego. Po wczorajszej znacznej deprecjacji polskiej waluty, złoty dzisiaj kontynuuje spadki. Kursy USD/PLN oraz EUR/PLN wzrosły od początku wczorajszej sesji o odpowiednio 4 i 5 groszy.
Dziś poznamy dynamikę PKB w Strefie Euro

Dziś poznamy dynamikę PKB w Strefie Euro

2008-08-14 Raport poranny FMCM
EUR/USD wyhamował spadki: Wczorajsze dane makro nie wpłynęły istotnie na ogólna sytuację na eurodolarze. Ani gorsza sprzedaż detaliczna w USA, ani słabsze dane o produkcji przemysłowej w Strefie Euro nie przyczyniły się do zdecydowanych zmian na głównej parze walutowej.
Nowy czynnik wpływający na osłabienie złotego

Nowy czynnik wpływający na osłabienie złotego

2008-08-14 Poranny Szkic Walutowy AFS
Obserwujemy nowy czynnik wpływający na osłabienie złotego: nasza waluta dodatkowo traci do euro z powodu niepewności co do dalszego kształtu ścieżki polityki pieniężnej (pozostałe czynniki to m.in. obawy o spowolnienie wzrostu gospodarczego, związane z oczekiwaniami recesji w gospodarkach Europy Zachodniej oraz wysoki poziom awersji do ryzyka związany z niepewnością co do siły europejskiej gospodarki).
W Europie w dalszym ciągu źle

W Europie w dalszym ciągu źle

2008-08-13 Raport popołudniowy FMCM
Kolejny spadek eurodolara: W dniu dzisiejszym gorsze publikacje zarówno z Eurolandu jak i z USA znajdowały swoje odzwierciedlenie w kursie EUR/USD. Początkowo, gorsza od oczekiwań, publikacja produkcji przemysłowej w Strefie Euro przyniosła osłabienie euro.
Dolar wciąż silny

Dolar wciąż silny

2008-08-13 Komentarz popołudniowy TMS Brokers
Dzisiejsze notowania na międzynarodowym rynku walutowym rozpoczęły się wzrostem kursu eurodolara do poziomu 1,4980. Rynek z nadzieją oczekiwał na dane o produkcji przemysłowej ze strefy euro. Produkcja spadła jednak o 0,5% rok do roku wobec prognozowanego wzrostu o 0,2%, w ujęciu miesięcznym natomiast nie uległa zmianie (oczekiwano nieznacznego jej wzrostu).
Inflacja w Polsce była zgodna z oczekiwaniami

Inflacja w Polsce była zgodna z oczekiwaniami

2008-08-13 Popołudniowy Szkic Walutowy AFS
Opublikowana dziś inflacja w Polsce była zgodna z oczekiwaniami większości ekonomistów. Wskaźnik CPI, mierzący zmiany cen konsumentów wzrósł w relacji rocznej o 4,8 proc. co było zgodne z konsensusem rynkowym oraz prognozą Ministerstwa Finansów, natomiast wobec czerwca ceny konsumenckie nie uległy zmianie.
Gwałtowna wyprzedaż funta

Gwałtowna wyprzedaż funta

2008-08-13 X-Trade Brokers - Puls Rynku
W środę kurs GBP/USD spadł do 1,8735 dolara z 1,8957 wczoraj pod koniec dnia. Tym samym funt jest najtańszy wobec dolara od października 2006 roku. Bezpośrednim impulsem prowokującym gwałtowną wyprzedaż brytyjskiej waluty, stał się opublikowany przed południem, kwartalny raport Banku Anglii nt. inflacji.
Raport BoE w centrum uwagi

Raport BoE w centrum uwagi

2008-08-13 Codzienny Puls Rynku IDM SA
Wtorkowa sesja upłynęła nieco spokojniej na rynkach finansowych. W czasie sesji europejskiej zostały ustanowione nowe maksima lokalne na dolarze, jednak później waluta amerykańska zaczęła wyhamowywać wzrosty.
Stabilizacja notowań EUR/USD

Stabilizacja notowań EUR/USD

2008-08-13 Komentarz poranny TMS Brokers
We wtorek na rynku krajowym obserwowaliśmy odreagowanie ostatniego osłabienia złotego. Kurs EUR/PLN spadł wczoraj do poziomu 3,2600, natomiast USD/PLN do 2,1800. Na początku dzisiejszej sesji kursy te kształtowały się w pobliżu wspomnianych wartości.
Wyprzedaż złotówki zatrzymana

Wyprzedaż złotówki zatrzymana

2008-08-13 Raport poranny FMCM
Stabilny eurodolar: Wczorajszy dzień nie przyniósł istotnych rozstrzygnięć na parze EUR/USD. Kurs eurodolara oscylował wokół poziomów 1,48 - 1,49. Także sesje w USA i w Azji nie przyniosły zmian na tej parze walutowej. Aktualnie kurs wynosi 1,4939. Dzisiaj uwaga inwestorów będzie skupiona wokół publikacji danych makro o produkcji przemysłowej w Strefie Euro oraz sprzedaży detalicznej w USA.
Dzisiejsza sesja przyniosła uspokojenie na rynkach finansowych

Dzisiejsza sesja przyniosła uspokojenie na rynkach finansowych

2008-08-12 Popołudniowy Szkic Walutowy AFS
Kurs EURUSD, który ostatnimi dniami był bardzo zmienny, dziś pozostawał w przedziale wahań pomiędzy 1,4850 – 1,4950. Rynek wyczekuje na czwartkowe publikacje danych o inflacji, zarówno ze strefy euro (prognoza 4,1 proc. r/r) jak i ze Stanów Zjednoczonych (prognoza 5,2 proc. r/r) oraz na dane o dynamice PKB za drugi kwartał w Eurolandzie (prognoza 1,5 proc. w ujęciu rocznym).
Wzrost siły dolara powoli wyhamowuje

Wzrost siły dolara powoli wyhamowuje

2008-08-12 Raport popołudniowy FMCM
Wahania na eurodolarze okazją do zarobku: Dzisiejszy dzień przysporzył inwestorom nie mniej emocji niż dzień wczorajszy. Kurs EUR/USD ponownie ulegał znacznym wahaniom między 1,4810 – 1,4950.
EURUSD - odreagowanie po spadku w Azji

EURUSD - odreagowanie po spadku w Azji

2008-08-12 Komentarz popołudniowy TMS Brokers
Początek dzisiejszej sesja upływał pod znakiem dalszego umacniania dolara. Aprecjacja amerykańskiej waluty szczególnie uwydatniła się w godzinach porannych, kiedy to kurs EUR/USD odnotował dzienne minimum na poziomie 1,4815.
Dolar nie reaguje na dobre dane

Dolar nie reaguje na dobre dane

2008-08-12 X-Trade Brokers - Puls Rynku
W czerwcu deficyt handlu zagranicznego USA spadł do 56,8 mld USD, wobec 59,2 mld USD deficytu (po korekcie) w maju. Wzrost ten jest wynikiem wzrostu eksportu o 4 proc., przy równoczesnym wzroście importu o 1,8 proc.
Koniec ery taniego dolara?

Koniec ery taniego dolara?

2008-08-12 Codzienny Puls Rynku IDM SA
Początek tygodnia rozpoczął się od kontynuacji zeszłotygodniowych trendów, do czego impulsem był brak publikacji makroekonomicznych z USA. Niewielkie odreagowanie i płytka korekta na dolarze, częściowo wywołana wypowiedziami Liebschera z ECB, okazały się dobrą okazją do zajmowania pozycji zgodnym z kilkunasto dniowym trendem, umacniającym walutę amerykańską.
Silny trend spadkowy kursu EUR/USD

Silny trend spadkowy kursu EUR/USD

2008-08-12 Komentarz poranny TMS Brokers
Na rodzimym rynku walutowym obserwujemy dalszą deprecjację złotego. Kurs EUR/PLN ok. godziny 9.45 kształtował się w okolicach poziomu 3,2850. Najbliższym istotnym oporem dla kursu tej pary walutowej jest poziom 3,3000.
Eurodolar nie może znaleźć wsparcia

Eurodolar nie może znaleźć wsparcia

2008-08-12 Raport poranny FMCM
Dolar coraz mocniejszy: Wczorajsza sesja przyniosła dalsze umacnianie się dolara względem euro. Zapoczątkowany w ostatnim czasie trend spadkowy eurodolara może być wciąż wynikiem wypowiedzi prezesa EBC o stanie europejskiej gospodarki, co z kolei wpłynęło na wyprzedaż wspólnotowej waluty.
Próba sił na rynku EURUSD

Próba sił na rynku EURUSD

2008-08-11 Komentarz popołudniowy TMS Brokers
Poniedziałkową sesję na rynku walutowym opisać można jako próbę sił między bykami a niedźwiedziami. Po panicznej wyprzedaży euro na otwarciu sesji azjatyckiej kurs EUR/USD zniżkował do poziomu 1,4900. Nie został on jednak pokonany, co zwiększa jego wiarygodność jako wsparcia powstrzymującego dalszą aprecjację dolara.