Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Beżowa Księga Fed wskaże kierunek rynkom

Beżowa Księga Fed wskaże kierunek rynkom

2008-06-11 Komentarz popołudniowy TMS Brokers
Dzisiejsza sesja na światowym rynku walutowym nie przyniosła dużych zmian notowań. Rynek oczekuje bowiem na publikację Beżowej Księgi Fed, obrazującej kondycję gospodarki w poszczególnych regionach USA. Informacje te rozjaśnią nieco sytuację wokół dolara.
Rynek praktycznie bez zmian

Rynek praktycznie bez zmian

2008-06-11 Raport popołudniowy FMCM
W oczekiwaniu na raport o gospodarce USA: Dzisiejszy dzień upłynął na rynku walutowym raczej sennie. Nie zostały opublikowane żadne wiadomości, które mogłyby wpłynąć na zachowanie najważniejszych par walutowych.

Drugi dzień spadków USD/CAD

Drugi dzień spadków USD/CAD

2008-06-11 X-Trade Brokers - Puls Rynku
W środę kanadyjski dolar kontynuuje umocnienie wobec amerykańskiego, zapoczątkowane wczorajszą decyzją Banku Kanady (BoC) o nie podnoszeniu stóp procentowych. Decyzją, która mocno zaskoczyła rynek.
W oczekiwaniu na kolejne impulsy

W oczekiwaniu na kolejne impulsy

2008-06-11 Codzienny Puls Rynku IDM SA
Wczorajsze sesje na Wall Street zakończyły się niewielkimi zmianami indeksów, przy niezbyt dużym obrocie. Taniały akcje spółek paliwowych w obawie o możliwą zniżkę cen na rynku ropy, relatywnie dobrze zachowywały się akcje z sektora finansowego.
Poprawa sentymentu dla dolara

Poprawa sentymentu dla dolara

2008-06-11 Komentarz poranny TMS Brokers
Wtorkowa sesja na rynku krajowym była kolejną, w której notowania polskiej waluty uzależnione były w dużym stopniu od rynku zagranicznego. Wraz ze spadkiem kursu EUR/USD spadała wartość złotego w stosunku do dolara i rosła w stosunku do euro. Wzrost kursu USD/PLN był jednak zaskakująco duży. Przez ostatnie dwie sesje dolar umocnił się z poziomu 2,14 na 2,19.
Dolar nie odpuszcza

Dolar nie odpuszcza

2008-06-11 Raport poranny FMCM
Wypowiedzi kierują rynkiem: Wczoraj wieczorem dolar dalej zyskiwał na sile, a sesja azjatycka nie przyniosła większych zmian. W ciągu ostatnich dwóch dni dolar odrobił wszelkie straty jakie poniósł po czwartkowej wypowiedzi przewodniczącego EBC Jean Claude Trichet’a.
Słowne interwencje szefów banków amerykańskiej RF

Słowne interwencje szefów banków amerykańskiej RF

2008-06-11 Poranny Szkic Walutowy AFS
Słowne interwencje szefów banków amerykańskiej Rezerwy Federalnej zapewniły inwestorom festiwal zmienności na EURUSD. Obecne umocnienie dolara jest skutkiem bardzo jastrzębich wypowiedzi, w których najpierw Bernanke wyraził pogląd, że ryzyko recesji istotnie zmniejszyło się (mimo znacznego wzrostu bezrobocia, o którym w piątek poinformowało Bureau of Labor Statistics), zaś obecnie podstawowym zmartwieniem Fedu jest walka ze wzrostem oczekiwań inflacyjnych.
Umocnienie dolara wciąż trwa

Umocnienie dolara wciąż trwa

2008-06-10 Komentarz popołudniowy TMS Brokers
Na dzisiejszej sesji dolar umocnił się, osiągając najwyższy od trzech miesięcy kurs względem jena (USD/JPY przekroczył poziom 107,00). Amerykańską walutę wsparła wypowiedź Bena Bernanke, który przestrzegł przed zagrożeniem inflacją, rozbudzając tym samym nadzieje na podwyżki stóp procentowych w USA.
Wypowiedź szefa Fed-u umocniła dolara

Wypowiedź szefa Fed-u umocniła dolara

2008-06-10 Komentarz walutowy Money Expert
Podczas dzisiejszej sesji na rynku walutowym obserwowaliśmy znaczne umocnienie dolara względem euro. Na wzrost wartości amerykańskiej waluty wpłynęła po raz kolejny wypowiedź szefa Fed-u, Bena Bernanke. Wyraził on swoje zaniepokojenie rosnącymi oczekiwaniami inflacyjnymi.
Dolar kontynuuje zwyżkę

Dolar kontynuuje zwyżkę

2008-06-10 Raport popołudniowy FMCM
Mocne fundamenty Ameryki: Znaczna część dzisiejszej sesji przypominała wczorajszy poranek. Brak istotnych publikacji makroekonomicznych początkowo nie sprzyjał znacznym zmianom głównych par walutowych. Dopiero popołudnie przyniosło większe ruchy.
Wystąpienie szefa Fed przyczyną wzmocnienia dolara

Wystąpienie szefa Fed przyczyną wzmocnienia dolara

2008-06-10 Codzienny Puls Rynku IDM SA
Wczorajszy dzień rozpoczął się od osuwania się indeksów europejskich. Lekko spadał też kurs EURUSD. Ale o godzinie 10:00 ukazał się odczyt niemieckiego instytutu IFO wskazujący na coraz większy optymizm zamiast spodziewanego pogorszenia koniunktury. W reakcji kurs EURUSD ruszyło góry, lekko odbijały również giełdy w Europie.
Nerwowość wśród inwestorów

Nerwowość wśród inwestorów

2008-06-10 Komentarz poranny TMS Brokers
Podczas wczorajszej sesji kursy EUR/PLN oraz USD/PLN podążały w przeciwnych kierunkach. Wartość euro wyrażana w złotych spadła z okolic poziomu 3,4000 na 3,3750. Za dolara natomiast pod koniec poniedziałkowych notowań płacono o ponad 2 grosze więcej od porannych minimów.
Werbalne interwencje umocniły dolara

Werbalne interwencje umocniły dolara

2008-06-10 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Obserwując wydarzenia na rynku walutowym w ostatnich dniach, można powtórzyć za Heraklitem z Efezu panta rei - wszystko płynie. Głównym impulsem dla rynków walutowych stały się bowiem wypowiedzi, a w niektórych przypadkach słowne interwencje walutowe, przedstawicieli banków centralnych oraz amerykańskiej administracji.
Fed wciąż chce podnosić stopy procentowe

Fed wciąż chce podnosić stopy procentowe

2008-06-10 Poranny Szkic Walutowy AFS
Kolejny raz Ben Bernanke dał do zrozumienia, że Fed wciąż chce podnosić stopy procentowe. Wystąpienie szefa Rezerwy Federalnej miało miejsce o 1:15 w nocy czasu polskiego, ale skutki jego wypowiedzi są już dobrze widoczne na EURUSD – para ta spadła do 1,5605, podczas gdy w trakcie wczorajszego handlu testowanie poziomu 1,58 wyglądało realnie.
Dolar odrabia straty nocą

Dolar odrabia straty nocą

2008-06-10 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Bernanke o inflacji: Dziś na ranem polskiego czasu miało miejsce wystąpienie szefa FED – Bena Bernanke. Głównym tematem jego wypowiedzi była inflacja i wzrost gospodarczy. Przewodniczący stwierdził, że ostatnie wzrosty cen ropy zwiększyły presję na wzrost inflacji (warto wspomnieć, że cena ropy znajduje się w pobliżu historycznych rekordów ponad poziomem 135$ za baryłkę).
Wszystko wskazuje na umacnianie się euro

Wszystko wskazuje na umacnianie się euro

2008-06-09 Komentarz walutowy Money Expert
Nadchodzący tydzień prawdopodobnie upłynie pod znakiem wzrostów eurodolara. Dziś para EUR/USD osiągnęła bardzo wysoki poziom 1,5842. O godzinie 15:48 za jedno euro płacono 1,5693 USD. Analiza techniczna oraz zapowiadane dane makroekonomiczne wskazują na umacnianie się euro w kolejnych dniach.
Odreagowanie wzrostów eurodolara

Odreagowanie wzrostów eurodolara

2008-06-09 Komentarz popołudniowy TMS Brokers
W poniedziałek handel na rynku walutowym był dynamiczny. Euro osiągnęło najwyższą od sześciu tygodni wartość 1,5840 wobec dolara oraz najwyższy od pięciu miesięcy kurs względem jena (EUR/JPY 167,12). W ciągu dnia nastąpiło odreagowanie ostatnich silnych wzrostów.
Odreagowanie spadków dolara

Odreagowanie spadków dolara

2008-06-09 Raport popołudniowy FMCM
Na rynku nieruchomości znowu lepiej: Znaczna część dzisiejszej sesji przebiegała względnie spokojnie. Winę za ten stan można zrzucić na fakt, iż dopiero o 16:00 publikowane były informacje makro.
Dynamiczna korekta

Dynamiczna korekta

2008-06-09 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Po godzinie 15-tej przyśpieszenia nabrała korekta na EUR/USD, której początkowo jedną z przyczyn był spadek cen ropy. Zlecenia stop loss chroniące długie pozycje w euro sprowadziły kurs tej pary do dziennego minimum na 1,5677 dolara z poziomu 1,5760 testowanego o godzinie 15-tej.
Silny wzrost inflacji PPI na Wyspach

Silny wzrost inflacji PPI na Wyspach

2008-06-09 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Ceny producentów (PPI) w Wielkiej wzrosły w maju o 1,6 proc. w relacji miesięcznej i 8,9 proc. w relacji rocznej, wobec odpowiednio 1,4 proc. i 7,5 proc. przed miesiącem. To najwyższa ich roczna dynamika od 1986 roku, kiedy inflacja również sięgnęła poziomu 8,9 proc. Ostatnio wyższa była w marcu 1982 roku.