Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Ponowne problemy rynku nieruchomości w USA

Ponowne problemy rynku nieruchomości w USA

2008-08-19 Raport popołudniowy FMCM
Istotne dane makro: Dzisiejszy dzień obfitował w szereg publikacji makroekonomicznych. Pierwszy komunikat dotyczył indeksu zaufania inwestorów instytutu ZEW w Niemczech, który wypadł zaskakująco dobrze. Następnie napłynęły na rynek publikacje z USA.
Dolar może się osłabić

Dolar może się osłabić

2008-08-19 Puls Walutowy FIT DM
Ostatni rajd dolara, który przypomniał niektórym, że amerykańska waluta ma jeszcze jakąś wartość i nie będzie wiecznie spadać, był dość imponujący. Można by rzec, za bardzo. Bo inwestorzy skupili się tylko na jednej stronie medalu – możliwym spowolnieniu światowej gospodarki i związanym z tym nadziejom na obniżki stóp procentowych przez banki centralne Europy i Azji, licząc przy tym na ożywienie w amerykańskiej gospodarce.

Spokojny początek tygodnia

Spokojny początek tygodnia

2008-08-19 Codzienny Puls Rynku IDM SA
Poniedziałek charakteryzował się stabilnością kursów na rynku walutowym. Z powodu braku ważniejszych publikacji makroekonomicznych zza granicy, kursy utrzymywały się w dość wąskim zakresie wahań. Publikacją dnia był bilans handlowy strefy euro, który wykazał, że w czerwcu wystąpił deficyt w wysokości 0,1 mld euro, podczas gdy ekonomiści spodziewali się nadwyżki 1,2 mld euro.
Dolar mocny mimo spadku oczekiwań na podwyżki stóp w USA

Dolar mocny mimo spadku oczekiwań na podwyżki stóp w USA

2008-08-19 Komentarz poranny TMS Brokers
Podczas dzisiejszej sesji na rynku walutowym już od godzin porannych widoczne jest osłabienie złotego. Wskutek braku danych makroekonomicznych z rodzimego rynku, inwestorzy bacznie będą obserwować kursy głównych, światowych par walutowych oraz publikowane wskaźniki dotyczących kondycji światowych potęg gospodarczych.
Końca aprecjacji dolara nie widać

Końca aprecjacji dolara nie widać

2008-08-19 Raport poranny FMCM
Eurodolar wciąż w dół: Poniedziałek, kolejny dzień z rzędu, stał pod znakiem aprecjacji dolara względem euro. Wczorajsza publikacja niespodziewanie słabych danych ze Strefy Euro o bilansie handlu zagranicznego przyczyniła się do spadku kursu EUR/USD.
Szokujące dane o niemieckiej inflacji

Szokujące dane o niemieckiej inflacji

2008-08-19 X-Trade Brokers - Puls Rynku
W lipcu ceny producentów (inflacja PPI) podskoczyły w Niemczech aż o 2 proc. w relacji miesięcznej i o 8,9 proc. w relacji rocznej. To odpowiednio najwyższa dynamika wzrostu cen od lutego 1974 roku i października 1981 roku.
W nocy dolar odnotował dalsze umocnienie

W nocy dolar odnotował dalsze umocnienie

2008-08-19 Poranny Szkic Walutowy AFS
Dzień rozpoczynamy od wypowiedzi Dariusza Filara z RPP, w której odniósł się on do oczekiwanej na czwartek publikacji danych o inflacji bazowej. Filar uważa, że odczyt wyniesie 2,2% w ujęciu rocznym, a także, że przed końcem roku wskaźnik ten może wzrosnąć do 3%, dlatego też konieczna będzie jedna lub dwie dalsze podwyżki stóp procentowych, aby inflację zdusić.
Wyhamowanie spadków na złotym

Wyhamowanie spadków na złotym

2008-08-18 Komentarz popołudniowy TMS Brokers
Na międzynarodowym rynku walutowym mogliśmy dziś obserwować poranne osłabienie dolara względem euro, a następnie ponowny wzrost jego wartości. Do spadku amerykańskiej waluty przyczynił się wzrost cen ropy naftowej.
Złoty był bardzo zmienny

Złoty był bardzo zmienny

2008-08-18 Popołudniowy Szkic Walutowy AFS
Na dzisiejszej sesji walutowej złoty był bardzo zmienny wobec najważniejszych walut, tracąc od rana na wartości, czego przyczyną była niekorzystna sytuacja w naszym regionie (cały czas odczuwamy efekt obniżki stóp procentowych w Czechach) spotęgowana kolejnymi wypowiedziami członków Narodowego Banku Czech.
Zahamowane spadki złotego

Zahamowane spadki złotego

2008-08-18 Raport popołudniowy FMCM
Dalsze spadki eurodolara: Poniedziałek przyniósł wzrost wartości dolara w stosunku do euro. Spadek kursu EUR/USD ma miejsce już od dłuższego czasu. Dzisiejsze dane dotyczące bilansu handlu zagranicznego w Strefie Euro, mimo prognoz wynoszących 1,2 mld EUR, ciągle pozostają ujemne.
Dobre dane nie pomagają złotemu

Dobre dane nie pomagają złotemu

2008-08-18 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Główny Urząd Statystyczny poinformował, że przeciętne wynagrodzenie wzrosło w lipcu o 11,6 proc. w skali roku, po wzroście o 12 proc. w czerwcu. Analitycy prognozowali natomiast, że dynamika wzrostu płac wyniesie 11,1 proc.
W Czechach możliwa kolejna obniżka stóp

W Czechach możliwa kolejna obniżka stóp

2008-08-18 Komentarz poranny TMS Brokers
W piątek, pod nieobecność polskich inwestorów, miało miejsce dalsze osłabienie złotego. Kurs EUR/PLN wzrósł w okolice poziomu 3,3400, natomiast USD/PLN znalazł się nawet przez chwilę powyżej poziomu 2,2700. Na początku dzisiejszej sesji złoty nieco zyskał na wartości.
Stopniowy powrót zaufania do waluty amerykańskiej

Stopniowy powrót zaufania do waluty amerykańskiej

2008-08-18 Codzienny Puls Rynku IDM SA
W minionym tygodniu dolar w dalszym ciągu zyskiwał do innych walut bez wyraźnej chęci do jakiejkolwiek korekty, ustanawiając w piątek nowe maksima lokalne. Wyraźna poprawa sentymentu do dolara miała przede wszystkim związek z kontynuacją korekty na rynku towarów i surowców, a także ze słabymi danymi napływającymi z pozostałych gospodarek światowych.
Duża zmienność na rynku walutowym

Duża zmienność na rynku walutowym

2008-08-18 Raport poranny FMCM
Eurodolar pogłębia spadki: Zeszły tydzień przyniósł inwestorom spadek kursu EUR/USD. Przyczyn należy upatrywać w coraz to gorszych danych ekonomicznych napływających ze Strefy Euro. Słabsze dane o produkcji przemysłowej oraz malejący wzrost PKB dają jasny obraz coraz gorszej kondycji europejskiej gospodarki.
Początek dnia przynosi spadek eurozłotego

Początek dnia przynosi spadek eurozłotego

2008-08-18 Poranny Szkic Walutowy AFS
Początek dnia przynosi spadek eurozłotego, który na fali osłabienia walut całego regionu osłabił się aż do poziomu 3,33 EURPLN w piątek. Szkodzi nam wzrost napięcia na rynkach finansowych związany z niejasnymi długofalowymi implikacjami konfliktu w Gruzji, ale swoje robi także 4 tydzień osłabienia korony czeskiej po zaskakującej decyzji czeskiego banku centralnego o obniżeniu stóp procentowych.
Tydzień mocnego dolara

Tydzień mocnego dolara

2008-08-15 Komentarz tygodniowy TMS Brokers
Mijający tydzień upłynął pod znakiem konsolidacji kursu dolara. Para EUR/USD wahała się w przedziale 1,4860 – 1,4940. Jedynie w poniedziałek można było obserwować silniejsze ruchy eurodolara. W ostatnich dniach rynek poznał kluczowe dane makro ze strefy euro oraz Niemiec – odczyty wskaźników były dość zróżnicowane.
Dane makroekonomiczne bez wpływ na kurs EURUSD

Dane makroekonomiczne bez wpływ na kurs EURUSD

2008-08-14 Komentarz popołudniowy TMS Brokers
Na międzynarodowym rynku walutowym poznaliśmy dzisiaj istotne dane makroekonomiczne. Najpierw wartość PKB za II kw. z Niemiec. Tempo wzrostu gospodarczego Niemiec mile zaskoczyło inwestorów. W ujęciu kwartalnym wyniosło ono -0,5 proc. (spodziewano się spadku o 0,8 proc.), a w ujęciu rocznym: +3,1 proc. (prognoza +1,6 proc.).
Publikacja danych o PKB w Europie

Publikacja danych o PKB w Europie

2008-08-14 Popołudniowy Szkic Walutowy AFS
Wahania w trakcie dzisiejszej sesji na rynku walutowym można uznać za ograniczone, ale nie jest to równoważne z tym, że nic ważnego się dziś na rynkach nie działo. Inwestorzy w napięciu oczekiwali na publikację danych o PKB w Europie.
Początek tygodnia bez danych

Początek tygodnia bez danych

2008-08-14 Raport tygodniowy FMCM
Początek mijającego tygodnia nie przyniósł ważnych informacji makroekonomicznych. Dopiero we wtorek napłynęły dane o bilansie handlowym USA, który okazał się przekraczać prognozy i wyniósł -56,8 mld USD (poprzednio -59,2 mld). Kolejne dni przynosiły mieszane dane.
Zaskakująca reakcja na dane z USA

Zaskakująca reakcja na dane z USA

2008-08-14 X-Trade Brokers - Puls Rynku
W lipcu inflacja CPI wzrosła w Stanach Zjednoczonych o 0,8 proc. w relacji miesiąc do miesiąca i 5,6 proc. rok do roku. Dane są wyraźnie wyższe od prognoz, które zakładały wzrost o odpowiednio 0,4 proc. i 5,2 proc.