Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Rynek walutowy pozostawał spokojny

Rynek walutowy pozostawał spokojny

2008-07-02 Popołudniowy Szkic Walutowy AFS
W oczekiwaniu na jutrzejszy dzień, rynek walutowy pozostawał spokojny przez większą część sesji. Złoty lekko stracił na wartości wobec euro, zyskiwał natomiast do dolara oraz funta. Większa zmienność dominowała na najbardziej płynnej parze walutowej, jaką jest eurodolar.
Droga do historycznego maksimum otwarta

Droga do historycznego maksimum otwarta

2008-07-02 Raport popołudniowy FMCM
Gorsze perspektywy rynku pracy: Dzisiejszy dzień przyniósł dalszy ciąg osłabiania się dolara. Początkowo wydawało się, że amerykańska waluta złapie dłuższą chwilę oddechu, ponieważ opublikowana rano informacja o inflacji PPI w Strefie Euro, która wyniosła 7,1% r/r, sprawiła, że podaż europejskiej waluty wzrosła.

Słabsze dane z rynku pracy osłabiają dolara

Słabsze dane z rynku pracy osłabiają dolara

2008-07-02 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Przygotowywany przez ADP raport o kondycji amerykańskiego rynku pracy, pokazał w czerwcu spadek zatrudnienia w sektorze prywatnym w USA o 79 tys. (największy spadek od listopada 2002 roku), wobec wzrostu o 40 tys. miesiąc wcześniej. Rynek oczekiwał, że w czerwcu ubędzie 20 tys. miejsc pracy.
Dolar nie odda łatwo pola?

Dolar nie odda łatwo pola?

2008-07-02 Puls Walutowy FIT DM
Drugie w ostatnich dniach odbicie się kursu EUR/USD od silnych oporów w strefie 1,5840-50 i nieznaczne umocnienie się dolara względem funta, czy franka pokazuje, iż amerykańska waluta może nie oddać tak łatwo pola w najbliższych dniach.
EUR/USD: walka na oporze

EUR/USD: walka na oporze

2008-07-02 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Środowe notowania EUR/USD w dalszym ciągu upływają pod znakiem walki popytu z podażą na poziomie szerokiej bariery podażowej z osią na poziomie 1,58 dolara. Barierę tę tworzy tworzą szczyty z 6 czerwca (1,5777) i 21 maja br. (1,5794) na wykresie dziennym EUR/USD oraz szczyt z 9 czerwca br. (1,5825) na wykresie godzinowym tej pary.
Rynek czeka na ECB

Rynek czeka na ECB

2008-07-02 Komentarz poranny TMS Brokers
Wtorkowa sesja na krajowym rynku walutowym przyniosła kontynuację umocnienia złotego w stosunku do dolara. Kurs tej pary spada również na początku sesji dzisiejszej i o godzinie 9.30 znajduje się już poniżej poziomu 2,12.
W przeddzień NFP

W przeddzień NFP

2008-07-02 Codzienny Puls Rynku IDM SA
Na rynkach akcji dominuje silny trend spadkowy. Inwestorzy nadal obawiają się negatywnego wpływu rekordowych cen ropy na światowy wzrost gospodarczy. Wobec nasilającej się presji inflacyjnej perspektywy dla rynków akcji nie są najlepsze.
Oczekiwania na podwyżkę w Strefie Euro

Oczekiwania na podwyżkę w Strefie Euro

2008-07-02 Raport poranny FMCM
Sektor produkcji w USA znowu się rozwija: Eurodolar podlegał wczoraj sporym wahaniom pod wpływem publikowanych wiadomości. Najpierw okazało się, że indeks PMI dla sektora produkcyjnego w Strefie Euro utrzymał się poniżej bariery 50 pkt, a później, że indeks ISM dla sektora produkcyjnego w USA niespodziewanie wzrósł ponad ten poziom.
Już jutro dane z amerykańskiego rynku pracy

Już jutro dane z amerykańskiego rynku pracy

2008-07-02 Poranny Szkic Walutowy AFS
Już jutro poznamy jeden z najważniejszych dla rynków finansowych raportów makroekonomicznych – dane z amerykańskiego rynku pracy. Wśród ekonomistów panuje zgodność co do negatywnej dla dolara wymowy tego raportu.
Inflacja CPI - Prognoza jest optymistyczna

Inflacja CPI - Prognoza jest optymistyczna

2008-07-01 Popołudniowy Szkic Walutowy AFS
Ministerstwo Finansów podało dziś do wiadomości, że prognozuje czerwcową inflację w cenach konsumentów (CPI) na poziomie 4,5% w ujęciu rocznym. Prognoza jest optymistyczna, szczególnie, że część ekonomistów spodziewała się prognozy na poziomie 4,7% r/r.
Nie najlepsze dane ze strefy euro

Nie najlepsze dane ze strefy euro

2008-07-01 Komentarz walutowy Money Expert
Dzisiejsza sesja na rynku walutowym pozostawała pod wpływem informacji ze strefy euro: o bezrobociu oraz indeksie PMI w sektorze produkcyjnym. Indeks PMI spadł w czerwcu poniżej 50 pkt. Napłynęły również niepokojące dane na temat stopy bezrobocia.
Sektor produkcji w Strefie Euro w regresji

Sektor produkcji w Strefie Euro w regresji

2008-07-01 Raport popołudniowy FMCM
Eurodolar odbija się od oporu: Dzień dzisiejszy nie przyniósł dobrych wiadomości dla euro. Rano okazało się, że indeks PMI dla sektora produkcyjnego pozostaje poniżej poziomu 50 pkt, czyli w fazie regresji (aktualny odczyt wyniósł 49,2 pkt).
EUR/USD konsoliduje się przed atakiem na nowe szczyty

EUR/USD konsoliduje się przed atakiem na nowe szczyty

2008-07-01 Puls Walutowy FIT DM
Opublikowane w poniedziałek przed południem szacunki czerwcowej inflacji w strefie euro nie doprowadziły do dalszych wzrostów EUR/USD. Rynek odbił się od istotnego oporu w okolicach 1,5840, a zamykający pozycje z końcem półrocza w ciągu kolejnych godzin sprowadzili notowania w okolice 1,5730.
EURUSD testuje ważny opór

EURUSD testuje ważny opór

2008-07-01 Komentarz poranny TMS Brokers
Podczas poniedziałkowej sesji na rynku złotego obserwowaliśmy konsolidację. Kurs USD/PLN przez większa część wczorajszych notowań pozostawał w wąskim zakresie 2,1170-2,1300. Kurs EUR/PLN kształtował się wczoraj w pobliżu poziomu 3,3500.
Korekta na rynku surowców?

Korekta na rynku surowców?

2008-07-01 Codzienny Puls Rynku IDM SA
Dolar lekko umocnił się w związku z korektą na rynku surowców. Giełdy pozostają bardzo podatne na spadki i wyraźnie pogorszył się sentyment po przełamaniu marcowych minimów na indeksie DJIA. Zdecydowany odwrót obserwowaliśmy na niektórych towarach, m.in ropa cofnęła się ponad 4 dolary od szczytu intraday.
Realizacja zysków jedynie częściowa

Realizacja zysków jedynie częściowa

2008-07-01 Raport poranny FMCM
Eurodolar odbił w dół: Wczorajsze osłabienie euro wywołane realizacją przez niektórych inwestorów zysków nie zaszkodziło bardzo eurodolarowi. Wprawdzie kurs obniżył się o ponad 1 centa, ale spadki te nie były w nocy kontynuowane, a od wczesnych godzin porannych obserwujemy ponowne wzrosty.
Poziom pesymizmu na rynkach rośnie

Poziom pesymizmu na rynkach rośnie

2008-07-01 Popołudniowy Szkic Walutowy AFS
Poziom pesymizmu na rynkach rośnie – multimilioner Eli Broad, znany inwestor amerykański, stwierdził, iż kłopoty w sektorze nieruchomości trwać będą kilka lat i że jedynie Wielki Kryzys jest gorszym doświadczeniem historycznym od problemów bieżących.
Niemiecka sprzedaż lekko wspiera euro

Niemiecka sprzedaż lekko wspiera euro

2008-07-01 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Wtorkowy poranek przynosi wzrost kursu EUR/USD. Para ta testując o godzinie 8:35 poziom 1,5771 dolara, wobec 1,5741 notowanego jeszcze 1,5 godziny wcześniej, próbuje wybić się górą z 14-to godzinnego mini trendu bocznego 1,5734-1,5760 dolara. To zaś może otwierać drogę do kolejnego ataku na barierę 1,58 dolara.
Cena baryłki ropy naftowej przekroczyła 143 dolary

Cena baryłki ropy naftowej przekroczyła 143 dolary

2008-06-30 Popołudniowy Szkic Walutowy AFS
Cena baryłki ropy naftowej przekroczyła 143 dolary z powodu obaw o irańskie dostawy, inflacja HICP w strefie euro wzrosła do 4% r/r. Sytuacja zaczyna coraz bardziej przypominać stan gospodarki globalnej po „szokach naftowych” w latach 70-tych.
Rekordowo mocny złoty

Rekordowo mocny złoty

2008-06-30 Komentarz popołudniowy TMS Brokers
W poniedziałek na sesji europejskiej obserwowaliśmy lekką nerwowość na parze EUR/USD, która później przerodziła się w realizację zysków na poziomie 1,5840. Z kolei złoty nadal zyskiwał wobec dolara i euro, co było konsekwencją pozytywnego nastawienie do walut naszego regionu oraz coraz słabszą pozycja amerykańskiego dolara.