Już dziś - wydarzenie tygodnia

Już dziś - wydarzenie tygodnia
Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Data dodania: 2013-10-30 (09:42)

Inwestorzy od początku tygodnia wyczekiwali środy, a dokładnie jeszcze czekają na godzinę 19:00 czasu polskiego. Wtedy też poznamy decyzję FOMC ws. stóp procentowych w USA. Czy komunikat zaskoczy?

Rynek nie spodziewa się na tę chwilę żadnych zmian w polityce FEDu, co jest oczywiste, ale oprócz samej decyzji poznamy jeszcze komunikat, w którym członkowie Komitetu Otwartego Rynku (FOMC) będą argumentować swoją decyzję oraz być może pojawią się zapiski dotyczące przyszłych działań Rezerwy Federalnej.

Przypomnijmy, że po ostatnich danych z amerykańskiego rynku pracy (słabe NFP) oczekiwania co do cięcia QE przesunęły się na marzec przyszłego roku, powodując hossę na rynku akcji i osłabienie dolara. Niemniej jednak szefowie potężnych amerykańskich funduszy inwestycyjnych zauważają, że obecna polityka FED powoduje, iż na części rynków widać bańkę, a brak ograniczenia QE3 zwiększa jej narastanie. Mówi się także o tym, że ograniczenie QE3 nie byłoby niczym złym w dłuższym terminie. Od dłuższego czasu część nowojorskiej finansjery sugeruje Rezerwie Federalnej, żeby wreszcie ograniczyła napływ taniego pieniądza na rynki, który doprowadza do różnych wypaczeń w wycenach aktywów.

Stąd też wystarczy, aby w komunikacie znalazło się jedno zdanie o treści mogącej sugerować, że FED nie wyklucza cięcia QE w grudniu, co dolarowi by sprzyjało.

USA – indeks zaufania konsumentów Conference Board

Indeks spadł do poziomu 71,2 pkt., co jest najniższym odczytem od kwietnia bieżącego roku. Był to odczyt za październik kiedy to Stany Zjednoczone borykały się z problemem budżetu, a także limitu zadłużenia. Wtedy też ogłoszono shutdown i rząd federalny nie był finansowany, posyłając setki tysięcy amerykanów na przymusowe urlopy.

Biorąc pod uwagę powyższe taki odczyt nie do końca jest zaskoczeniem i może być tylko przejściowym jednorazowym tąpnięciem.

Jeszcze przed FOMC – raport ADP

Czyli zmiana zatrudnienia w sektorze prywatnym za miesiąc październik. Obok wspomnianych NFP są to również kluczowe dane z amerykańskiego rynku pracy. Szacuje się, że w październiku przybyło 150 tys. nowych miejsc pracy.

Lepsze dane powinny dolara umocnić, gorsze osłabić.

Na wykresach:

GBPUSD, H4 – po tym jak notowania po raz drugi nie były w stanie przekroczyć oporu przy 1,6260 zaczęła powstawać potencjalna formacja głowy z ramionami. Jest to w tym układzie formacja pro spadkowa.

Kluczowym miejscem dla RGRa jest linia szyi, jaka przebiegała tutaj w rejonie 1,6115. Jej pokonanie otworzyło drogę do niższych poziomów.

W efekcie notowania testują pierwsze z możliwych wsparć przy ekspansji 161,8%, która wypada w rejonie 1,6023. Z kolei dalsze miejsce docelowe to dopiero modelowy zasięg dla wspomnianej formacji, który znajduje się przy 1,5973. Najbliższy opór to 1,6115.

EURUSD, H4 – dość dużą zmienność obserwowaliśmy wczoraj na parze EURUSD. Najpierw rynek dość pokaźnie zwyżkował, aby później jeszcze bardziej spaść.

W konsekwencji na wykresie H4 powstała znaczących rozmiarów formacja świecowa objęcia bessy i zostało naruszone lokalne minimum, przy który rynek się obecnie konsoliduje.

Szczyt całej formacji jest obecnie istotnym miejscem do utrzymania pro spadkowego sentymentu, który mógłby prowadzić do testu 1,3662.

Dodatkowo opór może wyznaczać dolne ograniczenie w pokonanym kanale trendowym.

Źródło: Daniel Kostecki, X-Trade Brokers
Dom Maklerski X-Trade Brokers
Komentarz dostarczył:
Dom Maklerski X-Trade Brokers
Publikuj: Facebook Wykop Twitter
RSS - Wiadomości MyBank.pl Nasze kanały RSS

Rynek kapitałowy - Najnowsze wiadomości i komentarze

InPost Pay - Twój przycisk do wygodnych zakupów online

InPost Pay - Twój przycisk do wygodnych zakupów online

2024-06-24 Poradnik konsumenta
Era zakupów online przynosi ze sobą wiele udogodnień. Oglądasz, porównujesz i kupujesz produkty, nie ruszając się z miejsca, o dowolnej porze dnia czy nocy. Ale co gdybyśmy powiedzieli, że zakupy w sieci mogą być jeszcze bardziej przyjazne dla klienta? Witaj w świecie InPost Pay - usługi, która zmieni Twoje postrzeganie e-commerce.
Jakie są 10 najbardziej poszukiwanych zawodów w 2024 roku?

Jakie są 10 najbardziej poszukiwanych zawodów w 2024 roku?

2024-06-06 Poradnik pracownika
Nadszedł czas, aby po latach nauki wybrać odpowiedni dla siebie zawód. Jak jednak zrozumieć, która droga jest właściwa? Istnieje wiele ścieżek kariery, które możesz podążać, opierając swój wybór na wynagrodzeniu i zapotrzebowaniu na daną pozycję w firmach. W tym artykule dowiesz się, jakie są 10 najbardziej poszukiwanych zawodów w bieżącym roku, i zobaczysz, że wiele trendów przesunęło się w kierunku sektora medycznego i inżynieryjnego.
EBITDA - kluczowy wskaźnik analizy finansowej firm

EBITDA - kluczowy wskaźnik analizy finansowej firm

2024-05-22 Poradnik inwestora
EBITDA (ang. Earnings Before Interest, Taxes, Depreciation and Amortization) to kluczowy wskaźnik finansowy używany w analizie wyników firm. Reprezentuje zysk operacyjny przedsiębiorstwa przed odliczeniem odsetek, podatków, amortyzacji i deprecjacji. Wskaźnik ten dostarcza informacji na temat zdolności firmy do generowania zysków z podstawowej działalności operacyjnej.
Praca za granicą - korzyści i wyzwania

Praca za granicą - korzyści i wyzwania

2024-05-06 Poradnik pracownika
Dlaczego coraz więcej Polaków szuka pracy za granicą? W ostatnich latach coraz więcej Polaków decyduje się na poszukiwanie lepszych możliwości zawodowych poza granicami kraju, zwłaszcza w krajach sąsiednich Unii Europejskiej, takich jak Niemcy. Ta tendencja nie jest przypadkowa – wynika zarówno z różnic ekonomicznych, jak i z szerszych perspektyw, które otwierają się dzięki pracy za granicą. W niniejszym artykule przyjrzymy się głównym przyczynom tej migracji zarobkowej oraz korzyściom, jakie płyną z pracy w innym kraju UE, zarówno pod względem finansowym, jak i osobistym.
Jakie sejfy powinny znaleźć się w hotelu?

Jakie sejfy powinny znaleźć się w hotelu?

2024-04-09 Artykuł sponsorowany
Bezpieczeństwo gości hotelowych to jeden z najważniejszych czynników, o który musi zadbać każdy właściciel hotelu wraz ze swoim personelem. Niestety nawet najlepsza obsługa hotelowa nie jest w stanie zagwarantować, że nie dojdzie do kradzieży kosztowności osób, które zdecydowały się na pobyt w pokoju hotelowym. Aby uniknąć nieprzyjemności, warto zainwestować w sejfy hotelowe umieszczone w każdym pokoju. Jak wybrać skrytkę pancerną do pokoju lub recepcji hotelowej? Zobacz poradnik i dowiedz się więcej.
Jak wykorzystać kody rabatowe i oszczędzić więcej pieniędzy?

Jak wykorzystać kody rabatowe i oszczędzić więcej pieniędzy?

2024-02-19 Poradnik konsumenta
W dzisiejszych czasach, w dobie dynamicznego rozwoju e-commerce, sklepy online oferują coraz więcej sposobów na oszczędzanie podczas zakupów. Jednym z najpopularniejszych narzędzi są kody rabatowe, które stanowią świetny sposób na obniżenie kosztów zakupów i zwiększenie wartości pieniędzy wydanych online. W tym artykule eksperckim omówimy, jak wykorzystać kody rabatowe do sklepów online i maksymalizować oszczędności.
Jak sprawdzają się opony zimowe?

Jak sprawdzają się opony zimowe?

2023-11-13 Artykuł sponsorowany
Jak wszyscy możemy sobie wyobrazić, opony zimowe to bezpieczeństwo dla wszystkich, którzy chcą poruszać się zimą, zwłaszcza jeśli mieszkają w obszarach, gdzie prawdopodobne jest występowanie śniegu lub lodu. W każdym razie we Włoszech od 15 listopada do 15 kwietnia obowiązuje obowiązek posiadania na pokładzie opon zimowych lub łańcuchów. Dzieje się tak dlatego, że zima we Włoszech, choć zależy od regionu, potrafi być bardzo sroga.
Oszczędzanie na rachunkach - Jak to zrobić?

Oszczędzanie na rachunkach - Jak to zrobić?

2023-08-03 Poradnik konsumenta
Reperowanie domowego budżetu, to normalna sprawa, która może nas czasami przerastać. Są jednak kwestie, na których jesteście w stanie zaoszczędzić dużo bardziej, niż mogłoby się wydawać. Jednym ze świetnych tego przykładów jest oczywiście zmniejszenie opłat, które płacimy za rachunki. Warto wiedzieć, że istnieją na to sprawdzone sposoby, które sprawią, że liczby na rachunkach znacząco się skurczą. Jak to osiągnąć?
Polacy zjedzą pączki warte tyle co 381 mieszkań

Polacy zjedzą pączki warte tyle co 381 mieszkań

2023-02-16 Analizy HRE INvestments
Pączki jeszcze nigdy nie były tak drogie jak dziś. Wysokiej jakości drożdżowy przysmak wyceniony został przez HRE Investments na 4,63 złote za sztukę. To aż o 31% więcej niż przed rokiem. Niemniej na finiszu karnawału mało kto odmówi sobie tego przysmaku. W efekcie w ciągu zaledwie jednego dnia możemy wydać na ten cel 176 milionów złotych. Tłusty czwartek to święto, które wywołuje szczególnie ciepłe uczucia. Jest to dzień, w którym tradycyjnie możemy trochę sobie pofolgować.
Polowanie na promocje - gdzie znaleźć zniżki?

Polowanie na promocje - gdzie znaleźć zniżki?

2022-12-16 Artykuł sponsorowany
Końcówka roku to dla wielu osób czas wzmożonych zakupów. To właśnie wtedy pojawiają się liczne atrakcyjne oferty, a także kupuje się prezenty dla rodziny i przyjaciół. I choć polowanie na promocje trwa w najlepsze, to jednak niskie ceny można uzyskać znacznie łatwiej, czyli korzystając z portalu Rabatio.com. Portal gromadzi w jednym miejscu aktualne zniżki z tysięcy sklepów internetowych. Możesz z nich skorzystać za darmo, a w koszyku w Twoim ulubionym sklepie naliczy się zniżka.