Czekając na FOMC

Czekając na FOMC
Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Data dodania: 2013-10-29 (10:18)

Poniedziałkowa sesja znów nie dostarczyła wielu emocji inwestorom. Nie dość, że kalendarium ekonomiczne było praktycznie puste, to jeszcze huragan zakłócił pracę traderów w Londynie. Dziś poznamy już kilka istotnych odczytów, przede wszystkim dane z USA.

Jednak największe ruchy czekają nas w dniu jutrzejszym kiedy poznamy niezwykle istotny raport ADP a późnym wieczorem odbędzie się posiedzenie FOMC.

Kolejne dane z USA

Wczoraj poznaliśmy pierwsze z szeregu danych z USA. Odczyt wrześniowej produkcji przemysłowej wskazał na wzrost o 0,6% rok do roku. Oczekiwania wynosiły 0,4%, tak więc dane stały się dobrym pretekstem do delikatnego odwrotu w stronę dolara. Oprócz mało istotnych danych o inflacji PPI poznamy odczyt sprzedaży detalicznej (13.30), równocześnie ujawnione zostaną dane o sprzedaży bez samochodów. Konsensus wynosi odpowiednio wzrost o 0,1% i 0,4% w skali miesiąca. Istnieje duża szansa na odczyty lepsze od oczekiwań, co powinno przełożyć się na korektę dolara. Później, o godzinie 15 poznamy indeks zaufania konsumentów Conference Board, konsensus wynosi 75 pkt., miesiąc temu indeks wskazał na 79,7 pkt. Oba odczyty są istotne, ponieważ konsumpcja odpowiada za znaczącą część PKB Stanów Zjednoczonych. Dlatego jeśli dane będą dobre, a szanse na to są duże, to dolar może powrócić do łask inwestorów i zyskiwać na wartości przynajmniej do jutrzejszego posiedzenia FED.

Wyniki Apple

Technologiczny gigant z Cupertino wraca do formy, wczorajszy raport przebił oczekiwania analityków. Spółka zarobiła 8,26 USD na akcję, oczekiwano 7,92 USD. Przychody wyniosły 37,5 mld dolarów i również były lepsze od oczekiwanych. Pozytywnie zapowiada się również następny kwartał, kiedy przychody mają wynieść od 55 do 58 mld USD. Firma sprzedała 33,8 milionów iPhonów, rekordowa ilość w tym kwartale, przed rokiem sprzedaż wyniosła 26,9 mln. Dodatkowo spółka sprzedała 14,1 mln iPadów i 4,6 mln Mac’ów. Wyniki zostały pozytywnie odebrane przez analityków zajmujących się spółką, jednak tuż po publikacji Apple tracił ponad 4%.

Na wykresach:

EURUSD, W1 – obecny tydzień przynosi lokalne cofnięcie na parze EURUSD, co jest związane z testem lokalnego oporu. Mowa tutaj o górnym ograniczeniu w kanale wzrostowym oraz o ekspansji 100%.

Dodatkowo w tym rejonie wypadał okrągły poziom 1,3800.

Jeśli opór ten nadal będzie silną barierą dla kupujących, to może dojść tutaj dla jeszcze większego cofnięcia, a wtedy też celem dla podaży mogłyby być okolice 1,3711-1,3646.

W tym rejonie znajdują się najbliższe wsparcia, które są wyznaczone przez ostatnie lokalne szczyty.

USDJPY, W1 – Już niedługo może dojść do kluczowych rozstrzygnięć na parze USDJPY. Mowa tutaj o potencjalnym zakończeniu fali czwartej, które tworzy się tutaj po ogromnym wzroście wartości dolara wobec japońskiego jena.

Zazwyczaj celem dla fali czwartej jest dolne ograniczenie w kanale trendowym wyrysowanym na podstawie szczytu fali 1 i 3 oraz na podstawie dołka fali 2. Stąd też w perspektywie kilku / kilkunastu tygodni notowania linię tę powinny przetestować i wtedy też byłaby szansa na wyrysowanie wzrostowej fali piątej w kierunku 103-104 jenów za dolara.

Wsparcia to dodatkowo zniesienia 23,6-38,2% mierzone na podstawie długości fali trzeciej.

Źródło: Mateusz Adamkiewicz, Daniel Kostecki, X-Trade Brokers
Dom Maklerski X-Trade Brokers
Komentarz dostarczył:
Dom Maklerski X-Trade Brokers
Publikuj: Facebook Wykop Twitter
RSS - Wiadomości MyBank.pl Nasze kanały RSS

Rynek kapitałowy - Najnowsze wiadomości i komentarze

Oszczędzanie na rachunkach - Jak to zrobić?

Oszczędzanie na rachunkach - Jak to zrobić?

2023-08-03 Poradnik konsumenta
Reperowanie domowego budżetu, to normalna sprawa, która może nas czasami przerastać. Są jednak kwestie, na których jesteście w stanie zaoszczędzić dużo bardziej, niż mogłoby się wydawać. Jednym ze świetnych tego przykładów jest oczywiście zmniejszenie opłat, które płacimy za rachunki. Warto wiedzieć, że istnieją na to sprawdzone sposoby, które sprawią, że liczby na rachunkach znacząco się skurczą. Jak to osiągnąć?
Polacy zjedzą pączki warte tyle co 381 mieszkań

Polacy zjedzą pączki warte tyle co 381 mieszkań

2023-02-16 Analizy HRE INvestments
Pączki jeszcze nigdy nie były tak drogie jak dziś. Wysokiej jakości drożdżowy przysmak wyceniony został przez HRE Investments na 4,63 złote za sztukę. To aż o 31% więcej niż przed rokiem. Niemniej na finiszu karnawału mało kto odmówi sobie tego przysmaku. W efekcie w ciągu zaledwie jednego dnia możemy wydać na ten cel 176 milionów złotych. Tłusty czwartek to święto, które wywołuje szczególnie ciepłe uczucia. Jest to dzień, w którym tradycyjnie możemy trochę sobie pofolgować.
Polowanie na promocje - gdzie znaleźć zniżki?

Polowanie na promocje - gdzie znaleźć zniżki?

2022-12-16 Artykuł sponsorowany
Końcówka roku to dla wielu osób czas wzmożonych zakupów. To właśnie wtedy pojawiają się liczne atrakcyjne oferty, a także kupuje się prezenty dla rodziny i przyjaciół. I choć polowanie na promocje trwa w najlepsze, to jednak niskie ceny można uzyskać znacznie łatwiej, czyli korzystając z portalu Rabatio.com. Portal gromadzi w jednym miejscu aktualne zniżki z tysięcy sklepów internetowych. Możesz z nich skorzystać za darmo, a w koszyku w Twoim ulubionym sklepie naliczy się zniżka.
Pomimo słabszej zimy koszty ogrzewania znacznie w górę

Pomimo słabszej zimy koszty ogrzewania znacznie w górę

2022-11-25 Analizy HRE INvestments
Tegoroczny sezon zimowy przyniesie sporej części z nas bardzo duże podwyżki rachunków za ogrzewanie. Niewielką ulgę daje nam póki co aura za oknem. Dotychczas było bowiem trochę cieplej niż zwykle, co ograniczyło nasze zapotrzebowanie na ciepło. Od początku tegorocznego sezonu grzewczego zapotrzebowanie na ciepło nie było zbyt duże. Zarówno we wrześniu jak i październiku było relatywnie ciepło. Uwagę zwraca szczególnie ten drugi miesiąc, który jak się okazuje był najcieplejszym październikiem w europejskiej historii pomiarów klimatologicznych. Nic więc dziwnego, że zapotrzebowanie na ciepło w tym miesiącu było mniejsze.
Putin straszy inwestorów

Putin straszy inwestorów

2022-01-25 Komentarz XTB
Świetne nastroje z początku roku nie trwały długo. Nagle okazuje się, że litania problemów trapiących inwestorów jest długa, a wśród nich na wysokiej pozycji jest potencjalna rosyjska agresja wobec Ukrainy. Czy za konflikt na Ukrainie zapłacimy wszyscy? Walka o wpływy trwa już niemal dekadę: Warto przypomnieć, że konflikt wokół Ukrainy trwa już 8 lat, a rozpoczęły go demokratyczne przemiany w tym kraju po obaleniu prezydenta Wiktora Janukowycza.
Najlepszy styczeń w historii deweloperów

Najlepszy styczeń w historii deweloperów

2021-02-19 Analizy HRE Investments
Deweloperzy nadrabiają zaległości z ubiegłego roku. Do tego mamy spory popyt na nowe mieszkania. W efekcie styczeń pod względem liczby rozpoczynanych inwestycji był najbardziej pracowitym początkiem roku w historii polskiej deweloperki.
Paradoks epidemii – ceny mieszkań rosną, a miały spadać

Paradoks epidemii – ceny mieszkań rosną, a miały spadać

2020-12-10 Analizy HRE Investments
W 45 krajach na 55 przebadanych ceny nieruchomości w ciągu ostatniego roku wzrosły – wynika z danych zebranych przez portal Global Property Guide. Ceny nie tylko rosną, ale rosną coraz szybciej pokonując inflację. Jeszcze kilka miesięcy temu twierdzenie, że pandemia nie zachwieje fundamentami rynku mieszkaniowego było uznawane za herezję.
Polska wdraża technologię 5G

Polska wdraża technologię 5G

2020-02-17 Informacje rynkowe
Pamiętasz, kiedy pojawiło się 3G? To było tak, jakby nasze smartfony dostały drugie życie. Nagle mieliśmy dostęp do szybkich danych i mogliśmy zacząć wysyłać zdjęcia i filmy do naszych przyjaciół oraz wysadzać platformy mediów społecznościowych. Wiele lat później to samo stało się z 4G, dając nam prędkości nawet 10-krotnie szybszą Cóż, zapnijcie pasy bezpieczeństwa, bo nadchodzi 5G, a znaczna część akcji dzieje się tutaj, w Polsce, prowadzona przez trzech głównych graczy w rewolucji 5G.
6 tematów makroekonomicznych na 2020 rok

6 tematów makroekonomicznych na 2020 rok

2020-01-05 Analiza makroekonomiczna
Początek roku to dobry moment na omówienie najistotniejszych tematów makroekonomicznych na nadchodzący czas. Poniższa lista nie wyczerpuje wszystkich z nich, ale jest dobrym podsumowaniem tego, czego możemy spodziewać się w 2020 roku:
Skromny wzrost liczby funkcjonujących wiertni ropy w USA

Skromny wzrost liczby funkcjonujących wiertni ropy w USA

2018-10-01 Komentarz surowcowy DM BOŚ
Na rynku ropy naftowej wciąż wyraźną przewagę ma strona popytowa. Notowania amerykańskiej ropy WTI zakończyły wrzesień silnym wzrostowym akcentem, docierając do okolic 73,50 USD za baryłkę i poruszając się w tych okolicach także dzisiaj rano. Tymczasem cena europejskiej ropy Brent dotarła do okolic 83 USD za baryłkę, tym samym wzbijając się na najwyższy poziom od 2014 roku.