Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Spadkowy początek tygodnia na PLN

Spadkowy początek tygodnia na PLN

2018-11-20 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Wtorkowy, poranny handel na rynku FX przynosi podtrzymanie nieco słabszego dolara, co pozwoliło na wyhamowanie zniżki PLN. Złoty kwotowany jest następująco: 4,3274 PLN za euro, 3,7794 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,8056 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,8595 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 3,239% w przypadku obligacji 10-letnich.
Poniedziałkowe przebudzenie

Poniedziałkowe przebudzenie

2018-11-19 Raport poranny FMCM
Kwestia głównej pary: Eurodolar dość konsekwentnie pnie się w górę. Nasi czytelnicy pamiętają, że o ile w początkach roku zapowiadaliśmy umocnienie dolara i niejakie potwierdzenie 10-letniej tendencji wzrostowej, o tyle cały czas podkreślaliśmy, że wędrówka nie będzie łatwa i że bynajmniej nie oczekujemy zejścia do minimów z lat 2015 - 2017, tj. do rejonu 1,03 - 1,05.

Kontynuacja odreagowania wzrostowego cen ropy naftowej

Kontynuacja odreagowania wzrostowego cen ropy naftowej

2018-11-19 Komentarz surowcowy DM BOŚ
Początek bieżącego tygodnia na rynku ropy naftowej przynosi delikatne wzrosty notowań tego surowca. Cena ropy WTI oscyluje w okolicach 57,50 USD za baryłkę, natomiast notowania ropy Brent poruszają się przy poziomie 67,50 USD za baryłkę. Oznacza to, że notowania ropy kontynuują odreagowanie wzrostowe po wcześniejszych gwałtownych spadkach, ale dynamika wzrostów jest wciąż niewielka i ceny ropy naftowej nadal są zdecydowanie poniżej poziomów sprzed tygodnia.
Okazja czyni spekulanta

Okazja czyni spekulanta

2018-11-19 Komentarz poranny TMS Brokers
Złoty wyrwał się z letargu w piątek, rykoszetem obrywając za utratę zaufania do polskiego sektora bankowego w związku z wybuchem afery wokół prezesa KNF. Ostatnio pomijany w rozważaniach inwestorów złoty stał się atrakcyjnym kąskiem do spekulacyjnego osłabienia, gdyż fundamentalnie zagrożenia dla waluty nie ma. W większym świecie dyskusja toczy się wokół zmiany tonu Fed i przyszłości brexitu.
Czy krajowe kłopoty wpłyną na złotego?

Czy krajowe kłopoty wpłyną na złotego?

2018-11-19 Poranny komentarz walutowy XTB
Koniec ubiegłego tygodnia przyniósł przecenę dolara na globalnych rynkach, na czym gremialnie zyskały waluty rynków wschodzących. W przypadku złotego reakcja została jednak zaburzona poprzez wpływ czynników krajowych, przede wszystkim bardzo silną przecenę notowanych na giełdzie banków. Czy złoty ma szansę odrobić straty w tym tygodniu?
Złoty bez zmian, UK i FED w centrum zainteresowania

Złoty bez zmian, UK i FED w centrum zainteresowania

2018-11-19 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Początek nowego tygodnia obrotu na rynku FX nie przynosi istotniejszych zmian na wycenie złotego oraz głównych par walutowych. Złoty kwotowany jest następująco: 4,3154 PLN za euro, 3,7857 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,7721 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,8498 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 3,273% w przypadku obligacji 10-letnich.
Przegląd wydarzeń następnego tygodnia

Przegląd wydarzeń następnego tygodnia

2018-11-17 Komentarz tygodniowy TMS Brokers
Można oczekiwać, że w kolejnym tygodniu polityka będzie na pierwszym planie. Niepewna przyszłość umowy ws. brexitu oraz perspektywa rozmów handlowych USA-Chiny powinny przyciągać największą uwagę. Na polu danych zanosi się na spokojniejszy tydzień przedzielony obchodami Święta Dziękczynienia w USA. Zamówienia na dobra trwałe i dane z rynku mieszkaniowego USA oraz PMI z Eurolandu będą najbardziej interesujące.
Fed zwolni z podwyżkami stóp?

Fed zwolni z podwyżkami stóp?

2018-11-16 Poranny komentarz walutowy XTB
Mocno wyczekiwaną ulgę dla europejskich walut nie przyniosło żadne konstruktywne rozwiązanie problemów Starego Kontynentu, ale szef Fed. To szansa dla złotego, który wspierany jest przez solidne fundamenty. Jednak funt zatrzymał się tuż nad przepaścią po kolejnym wstrząsie w brytyjskiej polityce.
Tak jakby lokalny opór

Tak jakby lokalny opór

2018-11-16 Raport poranny FMCM
Co słychać na głównej parze? Eurodolar pozycjonuje się teraz w okolicy 1,1340-50. To znaczy, że dotarł do lokalnego oporu, co dobrze widać na wykresie o zasięgu np. ostatniego miesiąca. Mowa nie tyle o konkretnym poziomie, ile o bardziej ogólnie pojętym zakresie. Od kilku dni wykres nie bardzo chce lub może posunąć się dalej, tj. wyżej.
GBP/PLN najniżej od 1,5 miesiąca

GBP/PLN najniżej od 1,5 miesiąca

2018-11-16 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Piątkowy, poranny handel na rynku FX przynosi podtrzymanie wzrostów na eurodolara, co z kolei poprawia nastroje również na PLN. Osobnym tematem pozostaje funt, którego wycena spadła wczoraj do najniższego punktu od początku października (wobec PLN). Złoty kwotowany jest na rynku następująco: 4,2868 PLN za euro 3,7795 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,7554 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,8324 PLN w relacji do funta szterlinga.
Niekończący się problem Brexitu

Niekończący się problem Brexitu

2018-11-15 Komentarz giełdowy XTB
Rynki finansowe zdecydowanie nie mają zbyt łatwo w ostatnim czasie. Z każdej strony nadchodzą w zasadzie negatywne informacje, które powodują odpływ kapitału do bezpiecznych przystani. Z drugiej strony zbliża się okres w którym teoretycznie powinniśmy obserwować zwrot na rynku akcji w stronę wzrostów. Czy możemy liczyć na taką sytuację?
Mały krok w dobrym kierunku

Mały krok w dobrym kierunku

2018-11-15 Komentarz poranny TMS Brokers
Premier May zapewniła poparcie swojego gabinetu dla projektu brexitu, ale to mały krok przed większym wyzwaniem przegłosowania dokumentu w parlamencie. Funt handlowany jest z dużą dozą ostrożności w szaleństwie politycznych komentarzy. Dobrym skutkiem skupienia uwagi na Brexicie jest odebranie blasku z dolara i odreagowanie nerwowości.
OPEC: dyskusja na temat cięć produkcji ropy naftowej.

OPEC: dyskusja na temat cięć produkcji ropy naftowej.

2018-11-15 Komentarz surowcowy DM BOŚ
Po wtorkowym gwałtownym spadku cen ropy naftowej, wczorajsza sesja przyniosła odreagowanie wzrostowe, niemniej wciąż jest ono relatywnie niewielkie w porównaniu do skali wcześniejszych zniżek. Presję na spadek cen ropy naftowej wywierają obawy o nadpodaż surowca na globalnym rynku, na które składają się zarówno prognozy osłabienia popytu na ropę, jak i informacje o rosnącej produkcji tego surowca.
Słowa Powella i szczyt brexitowy

Słowa Powella i szczyt brexitowy

2018-11-15 Raport poranny FMCM
Eurodolar i funt: Nie twierdzimy, że słowa Jerome Powella, szefa Rezerwy Federalnej, mają związek z kwestią Brexitu - po prostu obie kwestie wystąpiły z grubsza równocześnie. W przypadku Powella chodzi o wypowiedź, w której podkreślił, iż Fed będzie coraz bardziej się otwierał, organizując konferencje prasowe po każdym spotkaniu.
Brexit na finiszu

Brexit na finiszu

2018-11-15 Poranny komentarz walutowy XTB
To kluczowe dni dla funta, brytyjskiej premier, Wielkiej Brytanii, a być może także przyszłości Unii Europejskiej. Udało się uzgodnić porozumienie rozwodowe i nawet przyjął je brytyjski rząd. Na przyszły tydzień ma zostać zwołany specjalny unijny szczyt celem podpisania porozumienia. Ale najbardziej stromy odcinek nadal przed nami.
Fed w komfortowej sytuacji. Inflacja w celu.

Fed w komfortowej sytuacji. Inflacja w celu.

2018-11-15 Poranny Szkic Walutowy AFS
Fed nie musi spieszyć się z podwyżkami, ponieważ inflacja jest pod kontrolą, a w kolejnych miesiącach z powodu przeceny ropy naftowej jeszcze spadnie. Słabną podstawy wzrostu notowań dolara, choć krótkoterminowo może on jeszcze pokazać siłę. Złoty stabilny. Wahania wartości uwidaczniają się głównie na parze USDPLN.
PLN ciągle w ramach konsolidacji, uwaga rynków skupia się na UK oraz USA

PLN ciągle w ramach konsolidacji, uwaga rynków skupia się na UK oraz USA

2018-11-15 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Czwartkowy, poranny handel na rynku FX przynosi kontynuację odbicia eurodolara, co z kolei generuje przestrzeń do lekkiej zwyżki walut EM. Złoty kwotowany jest następująco: 4,2933 PLN za euro, 3,7897 PLN wobec dolara, 3,7651 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,9365 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 3,253% w przypadku obligacji 10-letnich.
Próby powrotu do wzrostów

Próby powrotu do wzrostów

2018-11-14 Komentarz giełdowy XTB
Środowa sesja przynosi poprawę sentymentu na Książęcej, która pozytywnie wyróżnia się na tle jej europejskich odpowiedników. Nie bez przyczyny pozostaje próba odreagowania na Wall Street, która wraz z ropą odrabia straty z poprzednich dni.
Tańsza ropa szansą dla gospodarki

Tańsza ropa szansą dla gospodarki

2018-11-14 Poranny komentarz walutowy XTB
Ostatnio pisaliśmy o problemach Europy i nadal są one w większości aktualne. Wczoraj minął termin, którzy Włosi mieli na złożenie poprawionego budżetu, ale nie przedłożyli oni nowego dokumentu. Oblężona europejska gospodarka może jednak zyskać nieoczekiwane wsparcie ze strony spadających cen ropy.
Dramatyczna przecena ropy naftowej

Dramatyczna przecena ropy naftowej

2018-11-14 Komentarz surowcowy DM BOŚ
Ostatnie tygodnie na rynku ropy naftowej były pasmem spadków cen tego surowca. Szczególnie duży cios dla notowań ropy naftowej miał miejsce wczoraj, kiedy to notowania tego surowca spadły o niebagatelne 7%. W przypadku ropy naftowej Brent oznacza to zejście do najniższych poziomów od marca, czyli okolic 65 USD za baryłkę, natomiast dla cen ropy gatunku WTI są to najniższe ceny w bieżącym roku, oscylujące w rejonie 55 USD za baryłkę.