Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Zmienność na dolarze po wynikach wyborów, RPP w kalendarzu

Zmienność na dolarze po wynikach wyborów, RPP w kalendarzu

2018-11-07 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Poranny, środowy handel na rynku FX przynosi wyraźne podbicie zmienności po wynikach wyborów do Kongresu w USA. Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,3033 PLN za euro, 3,7574 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,7597 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,9308 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 3,192% w przypadku obligacji 10-letnich.
Zawahanie

Zawahanie

2018-11-06 Komentarz giełdowy DM BOŚ
Dzisiejsza sesja zaczęła się w atmosferze ukształtowanej przez lepsze od oczekiwań zachowanie w USA (S&P500 +0,6 proc.), spory wzrost w Tokio (+1,1 proc) i neutralne zachowanie rynku w Szanghaju. WIG20, który dotarł wczoraj do 2334 pkt. dostał jednak zadyszki. Nie otworzył się na plusie, między innymi dlatego, że nastroje w Europie nie były wzrostowe.

Największy polski bank z rekordowym wynikiem

Największy polski bank z rekordowym wynikiem

2018-11-06 Komentarz giełdowy XTB
Wtorek jest niewątpliwie dniem oczekiwania na wyniki wyborów uzupełniających do Kongresu w USA. W zależności od realizacji różnych przewidywanych scenariuszy dzisiejszy wybór Amerykanów może mieć olbrzymi wpływ na coraz to bardziej zarysowujące się na horyzoncie wybory prezydenckie za Oceanem.
PMI dla usług i eurodolar

PMI dla usług i eurodolar

2018-11-06 Raport poranny FMCM
Dziś w programie: We wtorkowym kalendarium makro najbardziej odznaczają się indeksy PMI dla sektora usług różnych krajów. Główne publikacje pojawią się o 9:55 - dla Niemiec - oraz o 10:00 - dla całej Strefy Euro. Indeks PMI powstaje na podstawie ankiet wśród menedżerów wysokiego szczebla, pracujących dla czołowych firm.
Noc wyborów

Noc wyborów

2018-11-06 Komentarz poranny TMS Brokers
Sentyment na rynku zdaje się być kierowany przez przygotowywanie pozycji pod wybory do Kongresu USA. Rynek walutowy przeszedł w spokojny dryf, na rynku akcji optymizm panuje poza Chinami, gdzie obawy o wojny handlowe nie są łatwe do odrzucenia na bok. Odliczanie trwa.
Czy wybory zaszkodzą dolarowi?

Czy wybory zaszkodzą dolarowi?

2018-11-06 Poranny komentarz walutowy XTB
Listopad rozpoczął się od osłabienia amerykańskiej waluty, co istotnie pomogło notowaniom złotego. Słabsze dane nie miały tu większego znaczenia, bo dotyczyły większości gospodarek. Natomiast znaczenie mogą mieć wyniki wyborów parlamentarnych w USA, które zaczną napływać już dziś w nocy.
Zanegowanie osłabienia PLN, dolar słabnie przed wyborami

Zanegowanie osłabienia PLN, dolar słabnie przed wyborami

2018-11-06 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Wtorkowy, poranny handel na rynku FX nie przynosi istotniejszych zmian na wycenie główny walut. Widoczna jest lekka presja na dolara, co podtrzymuje popyt na EM, w tym PLN. Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,3026 PLN za euro, 3,7730 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,7555 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,9220 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 3,206% w przypadku obligacji 10-letnich.
Rynki wschodzące i amerykańskie wybory

Rynki wschodzące i amerykańskie wybory

2018-11-05 Komentarz giełdowy XTB
Ostatnie dni były zdecydowanie lepsze dla rynków akcji niż znacząca większa część października. Dużo lepsze nastroje udzieliły się również rynkom wschodzącym, które cierpiały w tym roku w związku z obawami o skutki wojen handlowych oraz silnego dolara i rosnące stopy procentowe.
Znów po stronie dolara

Znów po stronie dolara

2018-11-05 Raport poranny FMCM
Po payrollsach: Ano, tak właśnie jest: znaleźliśmy się znów nieco bardziej po stronie dolara, mianowicie w tym sensie, że na głównej parze widzimy kurs 1,1385. Tymczasem w piątek - przed publikacją payrollsów, czyli danych z rynku pracy USA, o których za chwilę - zakreślono maksima powyżej 1,1450.
Krytyczny tydzień dla funta

Krytyczny tydzień dla funta

2018-11-05 Poranny komentarz walutowy XTB
Choć końcówka poprzedniego tygodnia została zdominowana przez dane z amerykańskiego rynku pracy, ostatnie godziny to ponowna dominacja polityki i kolejne doniesienia ws. wypracowania przez Wielką Brytanię i Unię Europejską porozumienia dotyczącego wyjścia ze wspólnoty. Notowania silnie niedowartościowanego funta zyskały na tychże komentarzach, jednak krytyczne dni dopiero przed nami.
Nadzieje na deal USA i Chin poprawia nastroje

Nadzieje na deal USA i Chin poprawia nastroje

2018-11-05 Poranny Szkic Walutowy AFS
Ocielenie amerykańsko-chińskich relacji impulsem do wzrostu apetytu na ryzyko. Dolar słabszy w reakcji na nie najlepsze dane wyprzedzające koniunkturę (indeks ISM dla przemysłu najniżej od kwietnia) i spadek oczekiwań na podwyżki stóp Fed. Spodziewane krótkoterminowe pogorszenie nastrojów w okolicach wyborów do Kongresu, a potem dłuższy optymizmu na rynkach.
Odbicie na PLN w ślad za eurodolarem

Odbicie na PLN w ślad za eurodolarem

2018-11-05 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Początek nowego tygodnia handlu na rynku FX nie przynosi istotniejszych zmian na głównych parach. W konsekwencji również PLN (nieznacznie mocniejszy) stabilizuje się blisko poziomów z piątku. Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,3060 PLN za euro, 3,7811 PLN względem dolara amerykańskiego, 3,7680 PLN wobec franka szwajcarskiego oraz 4,9060 PLN w relacji do funta szterlinga.
Przegląd wydarzeń następnego tygodnia

Przegląd wydarzeń następnego tygodnia

2018-11-03 Komentarz tygodniowy TMS Brokers
W przyszłym tygodniu uwaga rynków najpierw skupi się na wynikach wyborów do Kongresu USA, gdzie wiele czynników wskazuje na odbicie przez Demokratów Izby Reprezentantów. Poza tym posiedzenia banków centralnych w Australii, Polsce, Nowej Zelandii i USA nie powinny przynieść niespodzianek. Dyskusją o tempie globalnego ożywienia wzbogacą kolejne publikacje indeksów PMI/ISM, dane z przemysłu i handlu zagranicznego.
Chińskie wnioski i pieniężne przetasowania

Chińskie wnioski i pieniężne przetasowania

2018-11-02 Raport poranny FMCM
Poza granicami: Wczoraj amerykańskie indeksy giełowe poszły w górę, a to dlatego, że Donald Trump obwieścił, iż odbył owocną ("bardzo dobrą") rozmowę z Xi Jinpingiem, prezydentem Chin. Trump ma się spotkać z Xi podczas szczytu G20 w Argentynie. Media podają również, że Trump zlecił swojej administracji przygotowanie szkicu ewentualnego porozumienia handlowego z Państwem Środka.
Pozytywny koniec miesiąca

Pozytywny koniec miesiąca

2018-10-31 Komentarz giełdowy XTB
Odbicie na światowych indeksach trwa w najlepsze od początku tego tygodnia. Niemniej w dalszym ciągu nie ma żadnych konkretów stojących za ostatnią wyprzedażą oraz w zasadzie za odbiciem z ostatnich dni. Podczas gdy polscy inwestorzy szykują się na jeden dzień odpoczynku, globalnych inwestorów czeka pracowite ostatnie dwie sesje tego tygodnia.
Inflacja w RFN najwyższa od 10 lat. Słabo PKB strefy euro.

Inflacja w RFN najwyższa od 10 lat. Słabo PKB strefy euro.

2018-10-31 Poranny Szkic Walutowy AFS
Najszybszy od dekady wzrost cen w Niemczech, nawet w sytuacji wyraźnego spowolnienia PKB w strefie euro i słabości konsumpcji (słabe dane o sprzedaży detalicznej w RFN) nie zmienią nastawienia EBC do polityki pieniężnej. Da to wsparcie euro i walutom regionu pod koniec roku i w I poł. przyszłego. Do połowy listopada utrzyma się podwyższona zmienność na rynkach finansowych.
Fatalny październik złotego

Fatalny październik złotego

2018-10-31 Poranny komentarz walutowy XTB
Październik był najgorszym miesiącem dla złotego przynajmniej od czerwca. Podniesienie ratingu przez S&P nie wystarczyło – kulminacja niekorzystnych czynników z zagranicy sprawiła, że złoty tracił nie tylko do dolara, ale nawet wobec słabego euro. Czy listopad przyniesie poprawę?
W programie raport ADP

W programie raport ADP

2018-10-31 Raport poranny FMCM
Kwestia eurodolara: Eurodolar lokuje się na 1,1345. Niewiele brakuje do sierpniowych minimów, które rozegrano w zasadzie przy 1,13. Dolar jest mocny, euro słabe, co wynika z różnych powodów, m.in. takich jak fakt, że Fed zdaje się, pomimo wszelkich protestów i zjadliwych uwag Trumpa, utrzymywać kurs na podwyżki stóp, podczas gdy Strefa Euro niepokoi się np. o Włochy.
Próba osłabienia PLN, flash CPI w kalendarzu

Próba osłabienia PLN, flash CPI w kalendarzu

2018-10-31 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Poranny, środowy handel na rynku FX nie przynosi istotniejszych zmian na eurodolarze, oraz w konsekwencji na wycenach walut EM. Złoty kwotowany jest następująco: 4,3322 PLN za euro, 3,8198 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,7985 PN względem franka szwajcarskiego oraz 4,8465 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 3,19% w przypadku papierów 10-letnich.
Ocieplenie

Ocieplenie

2018-10-30 Komentarz giełdowy DM BOŚ
Dość głębokie spadki wczoraj w USA wynikały z informacji jakoby administracja USA szykowała nałożenie ceł na pozostałe chińskie wyroby do początku grudnia, w przypadku gdyby planowane na listopad spotkanie Trumpa z przywódcą Chin, nie przyniosło rezultatów. Ale w końcówce sesji w USA część strat została odrobiona. Natomiast indeksy azjatyckie zachowały się w nocy już całkiem pozytywnie. Tokio zakończyło notowania z 1,5 proc wzrostu.