Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Niepokojące sygnały z raportów wyników

Niepokojące sygnały z raportów wyników

2018-10-23 Komentarz giełdowy XTB
Podczas gdy wczorajsza sesja azjatycka i początek sesji europejskiej przebiegały raczej pomyślnie, dziś sytuacja wygląda zupełnie inaczej. Chińskie giełdy, które wczoraj bardzo mocno rosły dziś zaliczyły silne spadki. Wszystkie główne indeksy ze Starego Kontynentu również znajdują się pod kreską przy czym przecenę o największej skali obserwujemy na parkietach niemieckich.
Huśtawka nastrojów

Huśtawka nastrojów

2018-10-23 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Kluczowe informacje z rynków: EUROSTREFA / WŁOCHY: Gazeta Il Messengero podała dzisiaj, że włoski rząd byłby gotów dokonać korekty przyszłorocznego budżetu, jeżeli sytuacja na rynkach finansowych uległaby dalszemu pogorszeniu (wzrosty rentowności obligacji).

Włoskie poprawki w przyszłości?

Włoskie poprawki w przyszłości?

2018-10-23 Raport poranny FMCM
Kurs eurodolara: We wtorek w godzinach porannych kurs pary eurodolarowej opiewa na ok. 1,1465. Warto zauważyć, że tuż po godzinie ósmej notowania były niżej - przy 1,1440. Tak więc euro zyskało potem na wartości, jakkolwiek i tak mamy daleko do wczorajszego szczytu, wygenerowanego przy 1,1550.
Kapryśny rynek

Kapryśny rynek

2018-10-23 Komentarz poranny TMS Brokers
Znowu wracamy do zmienności w ciągu dnia, która co innego przynosi rano, a co innego po południu. Wczoraj pozytywny sentyment przywiany z Azji nie dotrwał do wkroczenia na rynek inwestorów z Ameryki Północnej. Jest to typowa cecha rynku, gdzie uczestnicy nie mają przekonania co do kierunku i ruchy są generowane przez porządkowanie pozycji. Pusty kalendarz we wtorek zwiastuje kontynuację chaosu.
Dolar najmocniejszy od dwóch miesięcy

Dolar najmocniejszy od dwóch miesięcy

2018-10-23 Poranny komentarz walutowy XTB
Dane makroekonomiczne z USA nie były ostatnio rewelacyjne, a wyprzedaż na Wall Street spowodowała lekki spadek rentowności obligacji. Jednak amerykański dolar jest najmocniejszy od ponad dwóch miesięcy wobec europejskich problemów i powracającej słabości rynków azjatyckich.
Złoty w konsolidacji, Włochy na celowniku rynków

Złoty w konsolidacji, Włochy na celowniku rynków

2018-10-23 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Wtorkowy, poranny handel na rynku FX przynosi dalsze spadki eurodolara, co podbija presję na PLN. Polska waluta pozostaje jednak w ramach szerszej konsolidacji, a kwotowana jest następująco: 4,2915 PLN za euro, 3,7493 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,7614 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,8516 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 3,267% w przypadku obligacji 10-letnich.
Chiński optymizm, europejskie perturbacje

Chiński optymizm, europejskie perturbacje

2018-10-22 Komentarz giełdowy XTB
Poniedziałek rozpoczął się na giełdowych parkietach w dosyć optymistycznych nastrojach, co można zawdzięczać działaniom chińskiego rządu i planowym wprowadzeniu ulg podatkowych dla gospodarstw domowych. Pomogło to delikatnie europejskim parkietom rozpocząć sesję w dobrych nastrojach, jednak widmo budżetowych perturbacji we Włoszech cały czas niepokoi rynki.
Napięta sytuacja polityczna wsparciem dla cen ropy naftowej

Napięta sytuacja polityczna wsparciem dla cen ropy naftowej

2018-10-22 Komentarz surowcowy DM BOŚ
ROPA NAFTOWA: W poprzednim tygodniu notowania ropy naftowej znajdowały się pod wyraźną presją podaży. Miniony tydzień był zresztą już drugim z kolei tygodniem dynamicznych spadków cen tego surowca, który doprowadził notowania do najniższych poziomów od miesiąca. Niemniej, w miniony piątek zniżka wyhamowała, a notowania ropy naftowej odbiły delikatnie w górę, przy czym strona popytowa jest bardziej aktywna także dzisiaj rano.
Pozytywne nastawienie

Pozytywne nastawienie

2018-10-22 Komentarz poranny TMS Brokers
Nowy tydzień zaczyna się w atmosferze oddechu po niepokojach z poprzednich dni. Zapowiedzi bodźców fiskalnych w Chinach pomagają uspokoić nastroje i zapewniają giełdzie w Szanghaju najlepszą sesję od trzech lat. Wydaje się, że ryzyka związane z Włochami są już w cenach, a sprawa Brexitu może ruszyć w dobrym kierunku. Rynek walutowy trzyma ciasne zakresy wahań, ale dziś możliwe jest przesunięcie zgodne ze wzrostem apetytu na ryzyko.
Powiew świeżości z Pekinu

Powiew świeżości z Pekinu

2018-10-22 Poranny komentarz walutowy XTB
Październik jak na razie nie upływa na rynkach w dobrych nastrojach. Spadki na globalnych giełdach wywołane przede wszystkim obawami o wpływ wyższych stóp procentowych i marazm w europejskiej polityce przywołujący demony eurokryzysu. To nie sprzyja złotemu, a do tego doszły jeszcze słabsze dane z krajowej gospodarki. W tym kontekście dzisiejsze potężne wzrosty na chińskich parkietach mogą być jedynie mało istotnym epizodem.
Od jutra dane i wydarzenia

Od jutra dane i wydarzenia

2018-10-22 Raport poranny FMCM
Sytuacja na rynku: Dziś w programie niewiele, w każdym razie poza Polską. O 14:30 mamy odczyt na temat sprzedaży w hurcie w Kanadzie, zaś o 16:30 poznamy indeks wskaźników wyprzedzających Conference Board dla Australii.
Wybory bez wpływu na PLN, Brexit i włoski budżet w centrum uwagi

Wybory bez wpływu na PLN, Brexit i włoski budżet w centrum uwagi

2018-10-22 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Początek nowego tygodnia handlu na rynku FX nie przynosi istotniejszych zmian zarówno na PLN jak i na wycenie eurodolara. Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,2949 PLN za euro, 3,7309 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,7424 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,8739 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 3,278% w przypadku obligacji 10-letnich.
Kolejne słabe dane z Polski

Kolejne słabe dane z Polski

2018-10-19 Komentarz giełdowy XTB
Piątek rozpoczęły dane z Chin, bowiem nad ranem poznaliśmy najnowszą publikację dotyczącą produktu krajowego w Państwie Środka. Pomimo wzrostu na poziomie, o którym mogłoby pomarzyć wiele gospodarek świata, publikacja wypadła poniżej oczekiwań rynkowych, pokazując spadek dynamiki wzrostu PKB z 6,7% r/r do 6,5% r/r w trzecim kwartale. Tempo wzrostu gospodarki chińskiej spadło tym samym do najniższego poziomu od chwilowego spowolnienia w 2009 roku.
Przegląd wydarzeń następnego tygodnia

Przegląd wydarzeń następnego tygodnia

2018-10-19 Komentarz tygodniowy TMS Brokers
Poszukiwanie kierunku w obliczu czynników ryzyka (wojny handlowe, Włochy, Brexit) będzie motywem przewodnim kolejnego tygodnia. Poza tym rynek skupi uwagę na sygnałach z banków centralnych Szwecji, Kanady, Norwegii i Eurolandu. Z danych odczyty PMI ze strefy euro i PKB z USA będą najbardziej interesujące.
Europejskie problemy ciążą złotemu

Europejskie problemy ciążą złotemu

2018-10-19 Poranny komentarz walutowy XTB
Europejskie waluty nie mają dobrego tygodnia. Bieżący tydzień przypomina trochę rok 2012, kiedy europejscy politycy nie potrafili rozwiązać własnych problemów, nie wspominając już o światowych wyzwaniach. Słabsze dane napłynęły też z Chin i w efekcie ten tydzień trudno będzie zakończyć w dobrych nastrojach.
Złoty bez zmian, niepewność na szerokim rynku

Złoty bez zmian, niepewność na szerokim rynku

2018-10-19 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Piątkowy, poranny handel na rynku FX nie przynosi istotniejszych zmian – PLN nieco odreagował niemniej pozostaje pod lekką presją wynikającą ze spadków na eurodolarze. Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,3034 PLN za euro, 3,7555 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,7676 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,8882 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 3,227% w przypadku obligacji 10-letnich.
Europejskie zamieszanie i wzmocniony dolar

Europejskie zamieszanie i wzmocniony dolar

2018-10-18 Raport wieczorny FMCM
Włochy i inne sprawy: Komisja Europejska znów atakuje Włochy. Budżet tego państwa, a przynajmniej jego szkic, został przez owo gremium uznany za nieprzystający do unijnych reguł budżetowych. Deficyt budżetowy planowany przez Włoch jest zgoła "bezprecedensowy".
Inwestorzy nie mogą rozstać się z dolarem

Inwestorzy nie mogą rozstać się z dolarem

2018-10-18 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Kluczowe informacje z rynków: USA / FED: Ujawnione wczoraj zapiski z wrześniowego posiedzenia FED pokazały, że decyzja o podwyżce była jednogłośna, a kilku członków tego gremium wyrażało pogląd, że docelowo stopy procentowe powinny wzrosnąć powyżej poziomu neutralnego (przyjmuje się, że jest to 3,0 proc.), ...
Przemysłowe osłabienie

Przemysłowe osłabienie

2018-10-18 Raport poranny FMCM
Rynki zagraniczne: Eurodolar pozycjonuje się teraz na 1,15. Wczoraj mieliśmy dość wyraźny spadek wykresu, ponieważ startowaliśmy z okolic 1,1580. Obniżka była raczej stopniowa, nie gwałtowna. Można powiedzieć, że po prostu odsunęliśmy się od oporowej strefy 1,16 - 1,1620, testowanej przez kilka sesji.
Stare informacje, świeże reakcj

Stare informacje, świeże reakcj

2018-10-18 Komentarz poranny TMS Brokers
Dolar znalazł wsparcie w jastrzębim wydźwięku protokołu FOMC, mimo że nie zawierał on żadnych niespodzianek. Rynek zdaje się wybiórczo podchodzić od napływających informacji, zapominając o tym, co nim kierowało zaledwie tydzień temu. W rezultacie dalej trudno mi przywiązywać większą uwagę do krótkoterminowych wahań.