Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Czy Powell stworzył przestrzeń do korekty dolara?

Czy Powell stworzył przestrzeń do korekty dolara?

2018-11-29 Poranny Raport DM BOŚ z rynku walut
Kluczowe informacje z rynków: USA / FED: Zdaniem szefa FED, który przemawiał wczoraj w nowojorskim Klubie Ekonomicznym stopy procentowe są „tuż poniżej” poziomu neutralnego, a bank centralny „dość uważnie” monitoruje sytuację makroekonomiczną, chociaż nadal podstawy wzrostu gospodarki pozostają „solidne”.
Brak spójności strategii producentów ropy naftowej

Brak spójności strategii producentów ropy naftowej

2018-11-29 Komentarz surowcowy DM BOŚ SA
Początek bieżącego tygodnia na rynku ropy naftowej przyniósł wzrosty, jednak wczorajsza sesja je w całości zniwelowała, spychając notowania ropy naftowej do nowych tegorocznych minimów. Cena ropy Brent tym samym znajduje się już tuż poniżej poziomu 58 USD za baryłkę, a notowania ropy WTI zeszły poniżej bariery 50 USD za baryłkę.

„Tuż poniżej” czego?

„Tuż poniżej” czego?

2018-11-29 Komentarz poranny TMS Brokers
Dolar zanurkował a Wall Street skoczyło w reakcji na słowa szefa Fed Powella, które zostały odebrane jako gołębie, chociaż reakcja rynku wydaje się przesadzona i więcej mówi o podwyższonej wrażliwości inwestorów na informacje z Fed. Jednak na zagubionym rynku każdy kierunek jest dobry i z błędnej histerii może urodzić się coś dobrego.
Czarne wizje szefa Banku Anglii

Czarne wizje szefa Banku Anglii

2018-11-29 Poranny komentarz walutowy XTB
Czwartkowy poranek przynosi nam wyraźnie słabszego dolara w reakcji na wystąpienie szefa Fed, o którym pisaliśmy wczoraj. Powell nieco ugiął się pod presją Trumpa, ale znacznie bardziej barwny był raport Banku Anglii przedstawiony przez Marka Carneya. W Wielkiej Brytanii toczy się kluczowa polityczna bitwa.
Osłabienie dolara po słowach Powell'a wspiera PLN

Osłabienie dolara po słowach Powell'a wspiera PLN

2018-11-29 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Poranny, czwartkowy handel na rynku FX przynosi mocniejszego złotego za sprawą dynamicznych spadków na wycenie dolara po słowach Powell'a. PLN kwotowany jest następująco: 4,2847 PLN za euro,3,7642 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,7925 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,8362 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 3,183% w przypadku obligacji 10-letnich.
Dolar może być ciut słabszy w oczekiwaniu na wystąpienie Powella

Dolar może być ciut słabszy w oczekiwaniu na wystąpienie Powella

2018-11-28 Poranny Raport DM BOŚ z rynku walut
Kluczowe informacje z rynków: WIELKA BRYTANIA / BREXIT: Minister finansów w rządzie May, Philip Hammond w wywiadzie dla BBC dał do zrozumienia, że wynegocjowane porozumienie z UE jest najlepsze z możliwych dla brytyjskiej gospodarki. Dzisiaj o godz. 17:30 opublikowane zostaną raporty dotyczące skutków Brexitu przy różnych scenariuszach - autorstwa Banku Anglii, ...
Cena złota pod presją silnego USD i wypowiedzi przedstawicieli Fed

Cena złota pod presją silnego USD i wypowiedzi przedstawicieli Fed

2018-11-28 Komentarz surowcowy DM BOŚ SA
Bieżący tydzień na rynku złota upływa na razie pod znakiem przecen. Notowania złota dzisiaj rano poruszają się w okolicach 1212-1214 USD za uncję, czyli na najniższym poziomie od połowy listopada. Oznacza to, że cena złota wciąż pozostaje w średnioterminowej konsolidacji, która zarysowała się tuż powyżej tegorocznych minimów cenowych, usytuowanych nieco poniżej bariery 1200 USD za uncję.
Po co komu umysł, jeśli ma się przeczucie?

Po co komu umysł, jeśli ma się przeczucie?

2018-11-28 Komentarz poranny TMS Brokers
Prezydent USA Trump wykorzystał najnowszy wywiad dla Washington Post do ponowienia ataku na Fed i krytykę restrykcyjnej polityki. Stanowisko prezydenta USA nie jest nowe, stąd nie stanowi zaskoczenia dla rynków, również dlatego, że niezależność Fed traktowana jest jako pewnik. Jednakże sam fakt, że Trump nie rezygnuje ze swojej tyrady, może w końcu odbić się echem po wycenie USD i akcji.
Dolar drogi, Trump niezadowolony

Dolar drogi, Trump niezadowolony

2018-11-28 Poranny komentarz walutowy XTB
Początek tygodnia przynosi dalsze umocnienie dolara i to pomimo nieco słabszych danych z USA. To nie podoba się prezydentowi USA, który zwiększa presję na szefa Fed. Ten będzie miał okazję odpowiedzieć, przynajmniej pośrednio, przy okazji dzisiejszego wystąpienia. Na ten moment kurs dolara ponownie wzrósł powyżej 3,80.
Złoty bez większych zmian, rynek czeka na FED/G20

Złoty bez większych zmian, rynek czeka na FED/G20

2018-11-28 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Poranny, środowy handel na rynku FX nie przynosi istotniejszych zmian wokół PLN, pomimo iż eurodolar kontynuuje spadki. Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,2940 PLN za euro, 3,8019 PLN względem dolara amerykańskiego, 3,8043 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,8382 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 3,183% w przypadku obligacji 10-letnich.
Czy Fed zaciągnie hamulec?

Czy Fed zaciągnie hamulec?

2018-11-27 Poranny komentarz walutowy XTB
Po dość burzliwym okresie na rynkach i wobec rosnących obaw o spowolnienie gospodarcze wśród inwestorów zaczęły pojawiać się nadzieje na zakończenie procesu podwyżek stóp procentowych w USA. Czy faktycznie jest na to szansa? Liczne wypowiedzi przedstawicieli FOMC w tym tygodniu będą pewnym testem dla takiej hipotezy.
Eskalacja konfliktu na linii Ukraina-Rosja z nikłym wpływem na PLN

Eskalacja konfliktu na linii Ukraina-Rosja z nikłym wpływem na PLN

2018-11-27 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Poranny, wtorkowy handel na rynku FX przynosi nieznacznie słabszego PLN wraz z umocnieniem dolara na głównej parze walutowej. Złoty kwotowany jest następująco: 4,2971 PLN za euro, 3,7895 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,7975 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,8517 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 3,177% w przypadku obligacji 10-letnich.
Bliskość konfliktu nie pomaga GPW

Bliskość konfliktu nie pomaga GPW

2018-11-26 Komentarz giełdowy XTB
Rynki giełdowe na początku tego tygodnia obudziły się w nowej rzeczywistości. Z jednej strony świat cieszy się z pewnego progresu w sprawie Brexitu, zaś z drugiej strony stoi na krawędzi potencjalnego zbrojnego konfliktu w Europie. Wszędzie na świecie widoczne były dzisiaj wzrosty, choć te nie były dzisiaj obecne w Polsce, w Rosji czy na Węgrzech ze względu na kolejne starcie pomiędzy Rosją oraz Ukrainą.
Ważne wieczorne spotkanie

Ważne wieczorne spotkanie

2018-11-26 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Po tym jak w sobotę na wspólnej kolacji spotkali się szef Komisji Europejskiej, oraz premier Włoch, Giuseppe Conte, zaczęto spekulować na ile Włosi mogliby pójść na ustępstwa w temacie przyszłorocznego budżetu, tak aby nie dotknęła ich Procedura Nadmiernego Deficytu. Technicznie nie ma ona podstawy w momencie, kiedy projektowany deficyt nie przekracza 2 proc. PKB.
Przewaga pesymistów na rynku ropy naftowej

Przewaga pesymistów na rynku ropy naftowej

2018-11-26 Komentarz surowcowy DM BOŚ
ROPA NAFTOWA: Piątkowa sesja była już trzecią w ciągu ostatnich dwóch tygodni sesją wyjątkowo gwałtownych przecen ropy naftowej. Pesymizm na tym rynku zdecydowanie przeważa, a w piątek notowania zarówno ropy naftowej WTI, jak i Brent, dotarły do kolejnej psychologicznej bariery. Cena amerykańskiego surowca gatunku WTI dotarła do okolic 50 USD za baryłkę, z kolei notowania ropy Brent nawet zeszły poniżej 60 USD za baryłkę.
Odbicie na kruchym optymizmie

Odbicie na kruchym optymizmie

2018-11-26 Komentarz poranny TMS Brokers
Na starcie nowego tygodnia rynki przebudzają się z okołoświątecznej drzemki, a płynność wraca do normy w pozytywnym klimacie. Wydarzeniem tygodnia jest szczyt G20 i spotkanie przywódców USA i Chin. Poza tym śledzimy kierunek ropy naftowej i dane z Eurolandu
Bez euforii na funcie po podpisaniu porozumienia

Bez euforii na funcie po podpisaniu porozumienia

2018-11-26 Poranny komentarz walutowy XTB
Wyjście Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej bez porozumienia byłoby bardzo niekorzystne dla Europy, dlatego podpisanie go wczoraj na unijnym szczycie jest pozytywnym sygnałem. Nie jest jednak przesądzające, porozumienie może nadal upaść w brytyjskim parlamencie. Ostatni tydzień listopada zapowiada się emocjonująco, rynki żyć będą także spotkaniem Trumpa z Xi, włoskim budżetem, ropą i sytuacją na Ukrainie, a także polityką Fed.
Niepewność na rynkach, PLN konsoliduje

Niepewność na rynkach, PLN konsoliduje

2018-11-26 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Początek nowego tygodnia nie przynosi istotniejszych zmian na wycenie PLN. Na szerokim rynku widoczna jest próba lekkiego odreagowania po piątkowych spadkach na EUR/USD. Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,2922 PLN za euro, 3,7829 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,7950 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,8470 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 3,168% w przypadku obligacji 10-letnich.
Byki odpuszczają na koniec tygodnia

Byki odpuszczają na koniec tygodnia

2018-11-23 Komentarz giełdowy XTB
Piątkowy handel na rynkach akcji wydaje się być raczej spokojny, aczkolwiek na parkietach pojawiają się nutki czerwieni. Jedną z nich mogliśmy odnaleźć podczas sesji azjatyckiej, gdzie Shanghai Composite zniżkował na zamknięciu o blisko 2,5%.
Przegląd wydarzeń następnego tygodnia

Przegląd wydarzeń następnego tygodnia

2018-11-23 Komentarz tygodniowy TMS Brokers
W ostatnim tygodniu listopada polityka może pozostać ważniejsza niż dane. Europa będzie śledzić wydarzenia wokół brexitu i Włoch, a w odniesieniu do szczytu G20 tlą się nadzieje na deeskalację napięć w relacjach handlowych USA-Chiny. Poza tym uwagę przyciągną minutki z posiedzenia FOMC i pytania o przyszły kierunek polityki monetarnej. Z danych mamy niemieckie Ifo, chiński PMI oraz serię odczytów inflacji i PKB.