Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy
Wall Street powoli łapie zadyszkę
2019-01-17 Komentarz giełdowy XTBPo dużej zmienności na rynkach w pierwszej części tego miesiąca, na rynkach zapanował względny spokój. Wall Street w obliczu trwającego za Atlantykiem sezonu wyników zaczyna tracić impet, czemu nie pomagają dzisiejsze wyniki Morgan Stanley. Czy rynki ponownie wejdą w tryb “wyczekiwania” na informację z frontu handlowego?
Potrzeba świeżego paliwa
2019-01-17 Komentarz poranny TMS BrokersZa nami cicha doba na rynkach finansowych, gdzie entuzjazm i apetyt na ryzyko odpuszczają przy braku świeżych impulsów. Zastrzykiem optymizmu mogłoby być zakończenie government shutdown w USA, a presja na politykach narasta. Premier Wielkiej Brytanii wygrała głosowanie nad wotum nieufności i ma czas do poniedziałku na przedstawienie planu B. Funt czeka.
Spadek zapasów ropy naftowej w Stanach Zjednoczonych
2019-01-17 Komentarz surowcowy DM BOŚNotowania ropy naftowej w ostatnich dniach wpadły w konsolidację. Mimo odreagowania spadkowego na przełomie poprzedniego i tego tygodnia, strona popytowa się nie poddaje i odrobiła straty w ostatnich sesjach. Notowania amerykańskiej ropy naftowej WTI poruszają się w okolicach 52 USD za baryłkę, natomiast cena europejskiej ropy Brent porusza się w rejonie 61 USD za baryłkę.
Czy cła znów pogrążą rynki?
2019-01-17 Poranny komentarz walutowy XTBMedia ekonomiczne, szczególnie w Europie, zajęte są wątkiem Brexitu, tymczasem na arenie globalnej pojawia się coraz więcej komplikacji. Nowe napięcia pomiędzy USA a Chinami mogą utrudnić osiągnięcie porozumienia handlowego, a tymczasem Reuters donosi, że prezydent Trump rozważa wprowadzenie ceł na import samochodów z UE.
Spadek zmienności, marazm na PLN
2019-01-17 Komentarz do rynku złotego DM BOŚCzwartkowy, poranny handel na rynku FX nie przynosi istotniejszych zmian na wycenach głównych par oraz na PLN. Polski złoty kwotowany jest następująco: 4,2814 PLN za euro, 3,7616 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,7917 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,8263 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 2,793% w przypadku obligacji 10-letnich.
Amerykańskie banki nie zawodzą
2019-01-16 Komentarz giełdowy XTBPomimo oczekiwanego fiaska umowy Brexitowej wynegocjowanej przez Theresę May, rynki akcji zbytnio nie przejmują się tym faktem i kontynuują odbicie zapoczątkowane z początkiem roku. Sprzyja temu również karuzela wynikowa za oceanem, która na razie na przykładzie banków pokazuje, że wyniki w ostatnim kwartale 2018 roku wciąż były przyzwoite.
Prognozy dalszego wzrostu produkcji ropy naftowej w USA
2019-01-16 Komentarz surowcowy DM BOŚROPA NAFTOWA: Notowania ropy naftowej w ostatnich dniach wyhamowały zwyżkę z początkowych dni roku. Inwestorzy są rozdarci w obliczu zróżnicowanych informacji, jakie napływają na rynek tego surowca w ostatnim czasie. Zapowiedzi cięcia produkcji wspierają kupujących, podczas gdy obawy dotyczące stanu globalnej gospodarki ograniczają potencjał wzrostowy cen ropy.
Przegrać, żeby wygrać
2019-01-16 Komentarz poranny TMS BrokersPremier May poniosła historyczną w skali porażkę w głosowaniu nad swoim projektem brexitu, czeka ją wotum nieufności i paradoksalnie wszystko zmierza w dobrym kierunku. GBP/USD dziś rano jest na tym samym poziomie, co 24 godziny temu, gdyż porażka tak naprawdę przybliża nas do pozytywnego rozstrzygnięcia.
Brexit to tylko jedna z europejskich bolączek
2019-01-16 Poranny komentarz walutowy XTBBrytyjskie media opisują wczorajsze głosowanie w parlamencie jako „historyczne upokorzenie” rządu. Jednak funt jest nawet mocniejszy niż przed głosowaniem i rzeczywistość polityczna w Europie jest nadal jakby podobna. Problem polega na tym, że brexit nie jest jedynym zmartwieniem na Starym Kontynencie.
Temat funta wpłynął na inne wątki
2019-01-16 Raport poranny FMCMDolar wzmocniony dzięki słabości euro do funta: Cóż, tak właśnie można to podsumować. Bo przecież wczorajsze zjawiska związane z dolarem bezpośrednio niekoniecznie były dla amerykańskiej waluty pomyślne: np. indeks NY Empire State wypadł słabo (3,9 pkt wobec prognozy 12 pkt), a pani George z FOMC stwierdziła, iż warto zrobić sobie przerwę, jeśli chodzi o podwyżki stóp.
Brytyjski parlament odrzuca umowę dot. Brexit'u, GBP/PLN w górę
2019-01-16 Komentarz do rynku złotego DM BOŚPoranny, środowy handel na rynku FX przynosi próbę uspokojenia po wyraźnym podbiciu zmienności wczorajszego wieczora podczas głosowania nad umową dot. Brexit'u w brytyjskim parlamencie. Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,2924 PLN za euro, 3,7631 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,8059 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,8084 PLN w relacji do funta szterlinga.
Powrót do starych poziomów
2019-01-15 Raport wieczorny FMCMWzmocniony dolar: Eurodolar przesunął się dziś, jeśli porównań poranne maksima z obecnymi poziomami, z 1,1490 do 1,1410, a w rzeczywistości był chwilami jeszcze niżej, niemal przy 1,1380. To znaczy, że wróciliśmy do dawnej konsolidacji, która obowiązywała przez cały listopad i grudzień oraz początek stycznia.
Co dalej po porażce premier May ws. brexitu?
2019-01-15 Komentarz walutowy XTBZgodnie z przewidywaniami głosowanie w brytyjskim parlamencie nad porozumieniem opisującym warunki opuszczenia Unii Europejskiej przez Wielką Brytanię zakończyło się porażką brytyjskiego rządu. 29 marca mija termin kończący oficjalnie okres na wdrożenie takiego porozumienia. Czy to oznacza, że czeka nas wyjście Brytyjczyków z UE bez żadnego porozumienia, czyli tzw. Twardy brexit?
Czy za Atlantykiem zaczyna się spowolnienie?
2019-01-15 Komentarz giełdowy XTBJedno z bardziej oczekiwanych wydarzeń ostatnich tygodni może mieć rozstrzygnięcie już dzisiejszego wieczora, bowiem na godziny wieczorne zaplanowane jest głosowanie brytyjskiej Izby Gmin w sprawie porozumienia dotyczącego Brexitu.
Dzień funta
2019-01-15 Poranny raport DM BOŚ z rynku walutKluczowe informacje z rynków: USA / CHINY / NEGOCJACJE HANDLOWE / PAKIET STYMULACYJNY: Donald Trump wyraził nadzieję, że USA „będą w stanie dojść do porozumienia z Chinami”. Tymczasem pojawiają się kolejne informacje sugerujące, że chińskie władze przygotowują bardziej znaczący pakiet stymulacyjny – zdaniem tamtejszego resortu finansów cięcia podatków mogą być większe.
Dynamiczne odbicie notowań gazu ziemnego w górę
2019-01-15 Komentarz surowcowy DM BOŚOstatnie miesiące na rynku gazu ziemnego w Stanach Zjednoczonych były niezwykle burzliwe. Ceny tego surowca gwałtownie wzrosły w pierwszej połowie listopada poprzedniego roku – w ciągu zaledwie kilku sesji notowania podskoczyły z okolic 3,20 USD za mln BTU do rejonu 4,70-4,80 USD za mln BTU.
Złe wieści, to dobre wieści - edycje chińska i brytyjska
2019-01-15 Komentarz poranny TMS BrokersWe wtorek handel w Azji dla odmiany przynosi falę pozytywnego nastawienia, gdyż władze Chin wiedzą, jak neutralizować rozczarowujący wydźwięk danych z gospodarki. Indeksy wracają do wzrostów, a na rynku walutowym widać tradycyjne oznaki wzrostu apetytu na ryzyko: silniejszy AUD i NZD, słabszy JPY. Dalej w ciągu dnia tematem nr 1 będzie brexit, gdyż wieczorem brytyjski parlament niemal na pewno odrzuci projekt porozumienia z UE. I wcale nie musi być z tego dramat dla Wielkiej Brytanii.
Brytyjska premier w obliczu porażki
2019-01-15 Poranny komentarz walutowy XTBPorozumienie w sprawie Brexitu na poziomie europejskim zostało podpisane już w ubiegłym roku, jednak nadal nie wiadomo, na jakich warunkach, a nawet czy w ogóle Brexit się odbędzie. Dzisiejsze głosowanie niewiele wyjaśni w tej kwestii.
PLN bez zmian, rynek patrzy na brytyjski parlament
2019-01-15 Komentarz do rynku złotego DM BOŚWtorkowy, poranny handel na rynku FX nie przynosi istotniejszych zmian na wycenie głównych walut oraz PLN. Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,2899 PLN za euro, 3,7368 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,8079 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,8139 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 2,748% w przypadku obligacji 10-letnich.
Początek sezonu wyników na Wall Street
2019-01-14 Komentarz giełdowy XTBPoczątek tygodnia na światowych giełdach przebiega w minorowych nastrojach. Odbicie, które obserwowaliśmy od początku 2019 roku, zostało zatrzymane przez publikację danych z chińskiej gospodarki. Bazując na najnowszych danych, w grudniu obserwowaliśmy dalszą słabość w chińskim handlu zagranicznym. Eksport w ujęciu rocznym spadł o 4,4%, a import aż o 7,6%.