Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

„Mocny” dług, EBC w kalendarzu

„Mocny” dług, EBC w kalendarzu

2018-12-13 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Ostatnie godziny obrotu na rynku FX cechowały się podwyższoną zmiennością z uwagi na wydarzenia wokół UK. Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,2915 PLN za euro, 3,7756 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,7982 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,7619 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 2,981% w przypadku obligacji 10-letnich.
O pani May i stopach procentowych

O pani May i stopach procentowych

2018-12-13 Raport poranny FMCM
Znaczący dzień: O 9:30 stopy procentowe określi SNB, prawdopodobnie ich nie zmieniając, co oznaczałoby utrzymanie głównej stopy dla franka w zakresie od -1,25 proc. do -0,25 proc. Po Szwajcarach przyjdzie czas na Norwegów: o 10:00 powinien zostać potwierdzony poziom 0,75 proc. W samo południe wieści o odsetkach napłyną z Turcji.

Lepsze nastroje również na Książęcej

Lepsze nastroje również na Książęcej

2018-12-12 Komentarz giełdowy XTB
Po kilku dniach spadków na warszawskiej giełdzie, do głosu ponownie doszły byki. Inwestorom na rynkach akcji sprzyjają komentarze ze strony Donalda Trumpa, które sugerują, że porozumienie handlowe może być coraz bliżej. Czy to kolejna gra słów amerykańskiego prezydenta?
Nieco lepszy dzień dla euro i funta

Nieco lepszy dzień dla euro i funta

2018-12-12 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Wsparciem dla europejskiej waluty stały się dzisiaj informacje, że Włosi złożyli jednak w Komisji Europejskiej projekt przyszłorocznego budżetu z deficytem nie przekraczającym 2,0 proc. PKB (rano we włoskiej prasie pojawiły się spekulacje, że z tym może być trudno).
Dolar maszeruje w górę

Dolar maszeruje w górę

2018-12-12 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Kluczowe informacje z rynków: WIELKA BRYTANIA / BREXIT: Udało się zebrać wymagane 48 podpisów pod wnioskiem uruchamiającym procedurę głosowania nad usunięciem Theresy May z funkcji szefowej Partii Konserwatywnej. Jest ona zaplanowana na środowy wieczór (pomiędzy godz. 19, a 21).
Mayday! Mayday!

Mayday! Mayday!

2018-12-12 Komentarz poranny TMS Brokers
Bałagan na brytyjskiej scenie politycznej wchodzi na wyższy poziom wraz z uruchomieniem procedury wotum nieufności do przywódcy Partii Konserwatywnej. Przy nieuporządkowanej kwestii brexitu niema czasu do stracenia i głosowanie odbędzie się jeszcze dziś wieczorem. Premier May nie zamierza oddać przywództwa bez walki. Dla funta nie wynika z tego nic dobrego.
Dolar znów w natarciu

Dolar znów w natarciu

2018-12-12 Poranny komentarz walutowy XTB
Wczorajszy dzień przyniósł poprawę nastrojów na rynkach, głównie za sprawą wypowiedzi Donalda Trumpa. Jednak w Europie kłopoty zdają się nie mieć końca – dziś ze stanowiskiem może pożegnać się premier Wielkiej Brytanii.
USA zakończą 2018 rok jako największy producent ropy na świecie

USA zakończą 2018 rok jako największy producent ropy na świecie

2018-12-12 Komentarz surowcowy DM BOŚ
Wczorajsza sesja na rynku ropy naftowej zakończyła się na plusie, jednak na razie trudno mówić o istotnej zmianie nastrojów na rynku tego surowca. Ceny ropy jedynie nieznacznie odbiły się od tegorocznych minimów. Notowania ropy WTI w Stanach Zjednoczonych przekroczyły dzisiaj rano poziom 52 USD za baryłkę, natomiast ceny europejskiej ropy Brent zbliżyły się do 61 USD za baryłkę.
Gdy ujemny wynik mimo wszystko cieszy

Gdy ujemny wynik mimo wszystko cieszy

2018-12-11 Raport wieczorny FMCM
ZEW z Niemiec: Wskaźnik ZEW w Niemczech ostatnimi czasy prezentował się źle, generując wartości, ujmując rzecz delikatnie, silnie ujemne. Teraz prognozowano spadek z -24,1 pkt do -25 pkt. Tak więc wynik na poziomie -17,5 pkt, jaki faktycznie odnotowano, to w sumie radość serca.
Trump wspiera odbicie

Trump wspiera odbicie

2018-12-11 Komentarz giełdowy XTB
W ostatnich tygodniach inwestorzy nie mogą narzekać na brak zmienności. Wczorajsza sesja na Wall Street w początkowej fazie przebiegała w atmosferze skrajnego pesymizmu, jednak sama końcówka dała nadzieję na poprawę nastrojów na ostatniej prostej tego roku. Dzisiaj z kolei ponownie dał o sobie znać Donald Trump, który krótkim tweetem dał kolejny powód do odbicia na rynkach akcji.
Rollercoaster na funcie

Rollercoaster na funcie

2018-12-11 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Kluczowe informacje z rynków: WIELKA BRYTANIA / BREXIT: Zaplanowane na dzisiejszy wieczór głosowanie w Izbie Gmin zostało wczoraj odwołane z inicjatywy samej premier. Dzisiaj planuje ona udać się do Brukseli, aby próbować wynegocjować jeszcze jakieś poprawki w porozumieniu, zwłaszcza w temacie tzw. irlandzkiego backstopu.
Problemy z produkcją ropy naftowej w Libii

Problemy z produkcją ropy naftowej w Libii

2018-12-11 Komentarz surowcowy DM BOŚ
Presja strony podażowej na rynku ropy naftowej nie ustępuje. Notowania tego surowca w Stanach Zjednoczonych zeszły już poniżej poziomu 51 USD za baryłkę, w okolice tegorocznych minimów. Z kolei cena ropy Brent z powrotem znalazła się poniżej 60 USD za baryłkę.
Trudne słowo na literę „B”

Trudne słowo na literę „B”

2018-12-11 Komentarz poranny TMS Brokers
Brytyjska polityka to smutny obraz kłótni i krytyki jedynego rozwiązania rozwodu z UE, jednak bez prób przedstawienia alternatywy. Dzisiejsze głosowanie nad ratyfikacją projektu porozumienia zostało odwołane, w rezultacie kształt, termin, a nawet idea brexitu stoją pod znakiem zapytania. Niepewność dusi funta, choć coraz więcej inwestorów zaczyna trzymać się od niego z daleka.
Brexitowe przetasowania i inne kwestie

Brexitowe przetasowania i inne kwestie

2018-12-11 Raport poranny FMCM
Zachodnie waluty: Premier May odłożyła w czasie termin głosowania w sprawie umowy brexitowej w brytyjskim parlamencie. Głosowanie miało odbyć się dzisiaj, ale pani premier niejako uczciwie przyznała, że jej propozycja w takim układzie zostałaby odrzucona.
Spokojny początek tygodnia na rynku miedzi

Spokojny początek tygodnia na rynku miedzi

2018-12-10 Komentarz surowcowy DM BOŚ
Poprzedni tydzień na rynku miedzi rozpoczął się wzrostowym akcentem, ale później było już tylko gorzej, a cały tydzień zakończył się na minusie. Tym samym, notowania miedzi w Stanach Zjednoczonych zeszły do okolic 2,75 USD za funt, a dzisiaj rano poruszają się w rejonie 2,73-2,74 USD za funt, a więc nieco niżej, ale przy niewielkiej zmienności.
Brexit, Paryż i czarny piątek

Brexit, Paryż i czarny piątek

2018-12-10 Poranny komentarz walutowy XTB
To nie jest typowy grudzień na rynkach finansowych. Po optymizmie z ubiegłego poniedziałku nie ma już kropli śladu, rynki uginają się pod ciężarem problemów, które zdają się pączkować na całym świecie. Nie pozostaje to bez znaczenia dla polskiego rynku, choć ten i tak w zaistniałej sytuacji wygląda naprawdę dobrze.
Jaka piękna katastrofa!

Jaka piękna katastrofa!

2018-12-10 Komentarz poranny TMS Brokers
Amerykański rynek pracy w listopadzie rozczarował. I to rozczarował podwójnie: dynamiką wynagrodzeń i liczbą nowych etatów. Wręcz idealnie wpisuje się to w gołębi zwrot w komunikacji Rezerwy Federalnej i dyskusję o odwróceniu krzywej rentowności.
Nerwowo na rynkach, złoty ciągle bez większych zmian

Nerwowo na rynkach, złoty ciągle bez większych zmian

2018-12-10 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Początek nowego tygodnia handlu na rynkach finansowych przynosi podtrzymanie słabszego USD po niskim odczycie NFP z piątku – w konsekwencji większość walut EM nieznacznie zyskuje, w tym PLN. Złoty kwotowany jest następująco: 4,2907 PLN za euro, 3,7534 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,8017 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,7921 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą3,066% w przypadku obligacji 10-letnich.
Umiarkowanie ciekawa wstęga

Umiarkowanie ciekawa wstęga

2018-12-09 Raport tygodniowy FMCM
Chwile z eurodolarem: W zasadzie cały okres od początku listopada to czas konsolidacji i niejakiego marazmu na EUR/USD. Zakres wahań to ok. 1,1220 - 1,1470, przy czym w ciągu ostatnich kilku dni zawęził się on do 1,1310 - 1,1420 (w przybliżeniu, jak zwykle).
Przegląd wydarzeń następnego tygodnia

Przegląd wydarzeń następnego tygodnia

2018-12-08 Komentarz tygodniowy TMS Brokers
W obliczu ożywionej dyskusji o kierunku, w którym zmierza globalna gospodarka, dane o aktywności będą uważniej analizowane. Produkcja przemysłowa, sprzedaż detaliczna i indeksy PMI z Chin, USA i strefy euro będą na pierwszym planie. Inwestorzy będą też zainteresowani opinią banków centralnych w odniesieniu do danych z największą uwagą skupioną na stanowisku EBC.