Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy
Indeks Menedżerów Logistyki (PMI)
2008-01-02 X-Trade Brokers - Puls RynkuIndeks Menedżerów Logistyki (PMI), który obrazuje sytuację w sektorze produkcyjnym strefy euro, spadł w grudniu do 52,6 pkt. z 52,8 pkt. miesiąc wcześniej. Był to jednak spadek niższy od prognoz, które mówiły o odczycie na poziomie 52,5 pkt. Wartość indeksu powyżej poziomu 50 pkt. oznacza, że ten segment gospodarki europejskiej się rozwija.
Czy 2008r okaże się punktem zwrotnym na rynkach?
2008-01-02 Codzienny Puls Rynku IDM SAW minionym roku uwaga inwestorów była skupiona głównie wokół słabości waluty amerykańskiej. Zmniejszona płynność, jaka towarzyszyła rynkom w ostatnich dniach grudnia przyczyniła się do ponownego osłabienia USD. Gorsze dane makroekonomiczne również zadecydowały o tym, że dolar znalazł się po presją.
Dolar nieco silniejszy, rynek czeka na dane z USA i Polski
2008-01-02 Komentarz poranny TMS BrokersOstatnia sesja minionego roku nie zawiodła oczekiwań analityków. Przy małych obrotach złoty umacniał się wobec euro i dolara. Dopiero wieczorne spadki kursu EUR/USD przyniosły w efekcie wzrost notowań USD/PLN. Dzienny zakres wahań kursu USD/PLN kształtował się w przedziale 2,4350-2,4750. Kurs EUR/PLN konsolidował natomiast w przedziale 3,58-3,60.
Tydzień: dane z rynku pracy w USA
2008-01-02 Komentarz poranny Open FinanceWYDARZENIE DNIA: Skrócony tydzień, a przy okazji pierwszy dzień roboczego nowego roku to powrót do rzeczywistości. Niezbyt przyjemnej. PKB Singapuru nieoczekiwanie spadł o 3,2 proc. Chodzi o PKB w IV kwartale skorygowany o ceny inflacji. Wynik zaskakująco słaby zważywszy, że ekonomiści oczekiwali wzrostu o 3,1 proc.
Dziś indeksy koniunktury w światowych gospodarkach
2008-01-02 X-Trade Brokers DailyPo sylwestrowej przerwie czeka nas od razu spora liczba danych makroekonomicznych, które w dużym stopniu zadecydują o sentymencie rynkowym i spełnieniu noworocznych życzeń inwestorów. Już dziś podane zostaną indeksy koniunktury w przemysłach największych światowych gospodarek: ISM w Stanach Zjednoczonych oraz PMI w Europie.
GPW powinna czekać na impulsy z USA
2008-01-02 X-Trade Brokers - Puls RynkuPo dwóch tygodniach handlu zdeterminowanego przede wszystkim świętami Bożego Narodzenia i Nowym Rokiem, dziś światowe rynki akcji wracają do normalnej aktywności. Dla posiadaczy akcji ten powrót może nie być miły.
Sesja w nowym roku pod wpływem nastawienia FED
2008-01-02 Raport poranny FMCMDzisiejsza, pierwsza w nowym roku sesja nie powinna przynieść gwałtownych zmian na rynku walutowym. Inwestorzy będą dopiero powracać po dłuższej świątecznej przerwie i minie chwila nim na dobre wznowią swoją aktywność, tym bardziej, że takiemu scenariuszowi sprzyja również konstrukcja kalendarza wydarzeń na ten tydzień.
Powrót do gry
2008-01-02 Komentarz poranny DM IDMSAInwestorzy wracają dziś na rynek po długim odpoczynku, który dla większości z nich rozpoczął się jeszcze przed świętami. Dwie sesje pomiędzy Bożym Narodzeniem a sylwestrem minęły w dość spokojnej atmosferze, i przy nieco mniejszej aktywności inwestorów najpierw mieliśmy do czynienia ze wzrostami, a następnie ze spadkami.
Co dalej z eurodolarem?
2008-01-02 Poranny Szkic Walutowy AFSOstatni dzień 2007 roku upłynął pod znakiem umocnienia dolara i nieznacznych strat złotego – jednak wszystko to działo się przy bardzo niskiej płynności rynku. Na początku roku 2008 najważniejszym pytaniem wydaje się być: co dalej z eurodolarem?
Dolar odrabia straty po danych z rynku nieruchomości
2007-12-31 Raport popołudniowy FMCMWydarzeniem ostatniego dnia 2007 roku były oczywiście informacje z USA na temat sprzedaży domów na rynku wtórnym, której wynik ku zaskoczeniu inwestorów okazał się lepszy od oczekiwań. Otóż zamiast prognozowanych 4,97 mln zawartych transakcji, w listopadzie sprzedano 5 mln istniejących domów, co jednak tylko w niewielkim stopniu poprawiło nastroje panujące na giełdzie w Nowym Jorku.
Ostatni dzień roku raczej spokojny na EUR/USD
2007-12-31 X-Trade Brokers - Puls RynkuOstatni dzień 2007 roku upływa pod znakiem oscylacji kursu EUR/USD w przedziale 1,4699-1,4747 dolara. Kolejne godziny nie powinny przynieść istotnych zmian na rynku, pomimo że o godzinie 16-tej zostaną opublikowane listopadowe dane o sprzedaży domów na amerykańskim rynku wtórnym.
Miesiąc płonnych nadziei
2007-12-31 Komentarz X-Trade BrokersJeżeli porównamy ceny z początku i końca grudnia dla najważniejszych instrumentów finansowych moglibyśmy pokrótce określić ostatni miesiąc minionego roku po prostu jako nudny. W skali miesiąca nie zmieniły się zasadniczo najważniejsze indeksy giełdowe, notowania kluczowych par walutowych czy ceny najaktywniej handlowanych surowców.
Komentarz do piątkowej sesji na GPW
2007-12-31 X-Trade Brokers - Puls RynkuWarszawska giełda zakończyła rok 2007 w minorowych nastrojach. W piątek, na ostatniej sesji w tym roku, spadły wszystkie indeksy. Przewodził im grupujący największe spółki indeks WIG20, który stracił 2,1 proc., spadając na zamknięciu do poziomu 3456,05 pkt. WIG spadł o 1,6 proc., a mWIG40 i sWIG80 po 1 proc.
Odreagowanie na rynku EURUSD
2007-12-31 Raport poranny FMCMOstatni dzień starego roku rozpoczął się od dalszego osłabienia dolara, którego kurs względem euro wzrósł dziś w nocy w rejon kluczowego poziomu oporu zlokalizowanego w rejonie 1,4750. Wzrosty eurodolara sprzyjają oczywiście złotówce, która umocniła się dziś względem głównych walut. EURPLN spadł poniżej 3,59 natomiast USDPLN zbliżył się do poziomu 2,43.
Dolar pod presją
2007-12-31 Codzienny Puls Rynku IDM SANa kolejnej sesji z niewielką płynnością dolar osłabił się. Przyczyną były kolejne negatywne dane makroekonomiczne. Wzbudziły one kolejny raz obawy o możliwość przeciągnięcia się kryzysu na rynku nieruchomości oraz wywołania kolejnych negatywnych skutków w sektorach związanych z tym rynkiem – czyli przede wszystkim sektorze finansowym.
Strach i obawa w oczach inwestorów
2007-12-30 Raport tygodniowy FMCMKońcówka tygodnia nieoczekiwanie okazała się bardzo emocjonująca. Fala negatywnych informacji z Pakistanu przyczyniła się do znacznego wzrostu awersji do ryzyka, a tym samym spowodowała silne osłabienie się waluty amerykańskiej.
Duża zmienność pomimo świątecznego tygodnia
2007-12-30 Komentarz tygodniowy TMS BrokersKończący się dziś świąteczny tydzień, był sporym zaskoczeniem dla wielu uczestników rynku. Atmosfera jaka zapanowała zarówno na rynku krajowym jak i zagranicznym nie przypominała świątecznego spokoju i obserwowaliśmy duże zmiany kursów. Najważniejszym czynnikiem, który wpłynął na cały rynek walutowy było zakończenie korekty na parze EUR/USD.
Sprzedaż nowych domów w Stanach najniższa od 12 lat
2007-12-28 Komentarz popołudniowy Open FinanceWYDARZENIE DNIA: Listopadowa publikacja sprzedaży domów na amerykańskim rynku pierwotnym pokazała jej spadek o 9 proc. przy prognzie na poziomie -1,1 proc. Negatywne informacje z amerykańskiego rynku nieruchomości były zwiastunem kryzysu na rynku kredytowym (i jego główną przyczyną), który przełożył się na silny wzrost niepewności o przyszłość gospodarki USA.
Czerwony koniec roku
2007-12-28 Komentarz giełdowy Gold FinanceOstatnia sesja w tym roku zakończyła się spadkiem wszystkich indeksów. Największej przecenie uległ indeks WIG20, który stracił dzisiaj ponad dwa procent. Wczorajsza przecena na Wall Street spowodowana m.in. słabymi danymi makroekonomicznymi z USA oraz zamach terrorystyczny w Pakistanie, w którym zginęła była premier tego kraju Benazir Butto wpłynęły na dzisiejsze zachowanie innych światowych rynków.
Dalszy spadek wartości dolara
2007-12-28 Komentarz popołudniowy TMS BrokersDzisiejsza sesja była kontynuacją dynamicznego procesu deprecjacji amerykańskiej waluty. Już od trzech sesji inwestorzy wyprzedają dolara a tygodniowe tempo spadku wartości tej waluty było największe od 13 miesięcy. Połączenie słabych danych makroekonomicznych z wczorajszym zamachem w Pakistanie jest główną przyczyną wzrostu podaży USD.