Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Czy Chiny zrezygnują z dolara?

Czy Chiny zrezygnują z dolara?

2007-11-08 Komentarz walutowy Money Expert
Z wtorku na środę doszło do kolejnej rekordowej przeceny dolara. Wszystko za sprawą Chin. Od dawna wiadomo, że Państwo Środka może znacząco wpływać na sytuację gospodarczą w USA, przez co jego działania wywołują niepokój za Oceanem.
Wyprzedaż

Wyprzedaż

2007-11-08 Komentarz poranny DM IDMSA
Początek wczorajszej sesji nie zapowiadał dużych zmian na rynku. Brak wyraźniejszych impulsów zewnętrznych i dość spokojne spadki w Europie sugerowały, że ponownie będziemy świadkami lekko spadkowej sesji i dojdziemy do minimów z początku tygodnia. Wydarzenia na sesji okazały się być dużym zaskoczeniem.

Wczorajszy dzień to kontynuacja wyprzedaży dolara

Wczorajszy dzień to kontynuacja wyprzedaży dolara

2007-11-08 Raport poranny FMCM
Wczorajszy dzień to kontynuacja wyprzedaży dolara, wywołanej spekulacjami na temat dywersyfikacji chińskich rezerw, w której wyniku eurodolar wystrzelił w górę i ustanowił nowy historyczny szczyt w rejonie 1,4725.
Komentarz do sesji w USA

Komentarz do sesji w USA

2007-11-08 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Środa na Wall Street, podobnie jak na większości światowych giełd, przyniosła spadki. Spadki bardzo silne, których konsekwencje mogą być daleko idące. Indeks szerokiego rynku S&P500 spadł o 2,94 proc. do 1475,62 pkt., Średnia Przemysłowa straciła 2,64 proc. kończąc dzień na poziomie 13300,01 pkt., natomiast technologiczny Nasdaq Composite został przeceniony o 2,7 proc. i na zamknięciu miał wartość 2748,76 pkt.
Dolar niepożądany

Dolar niepożądany

2007-11-07 Raport wieczorny FMCM
Za nami kolejny słaby dzień w wykonaniu amerykańskiej waluty. Pretekstem dla wyprzedaży amerykańskiej waluty stały się głosy z Chin o dywersyfikacji rezerw walutowych tego kraju, co mogłoby oznaczać sprzedaż części z 1,43 biliona USD zgromadzonych środków.
Wyprzedaż dolara i MiŚie zmienione w niedźwiedzie

Wyprzedaż dolara i MiŚie zmienione w niedźwiedzie

2007-11-07 Komentarz popołudniowy Open Finance
WYDARZENIE DNIA: Groźba zamiany rezerw dewizowych Chin z dolarów na inne waluty wywołała wyprzedaż dolara. Amerykańska waluta jest najtańsza od 1973 roku wobec koszyka walut światowych. Dolar jest najtańszy w historii odkąd powstał rynek walutowy. Ostatnie tygodnie to okres jego nieprzerwanego spadku wartości, który dziś przybrał na sile.
Oglądaliśmy gwałtowne ruchy na parach złotego

Oglądaliśmy gwałtowne ruchy na parach złotego

2007-11-07 Popołudniowy Szkic Walutowy AFS
Za nami burzliwa sesja: podczas trwania ataku na 1,47 EURUSD (nieudanego, mimo chwilowego osiągnięcia 1,4730 nastąpił powrót i przed zamknięciem kurs stabilizuje się na 1,4675) oglądaliśmy gwałtowne ruchy na parach złotego, wywołane wyjściem inwestorów z rynków wschodzących i ruchem USDJPY poniżej 113 (ten atak też został powstrzymany).
Dramat małych i średnich spółek

Dramat małych i średnich spółek

2007-11-07 Komentarz giełdowy Gold Finance
Wczorajsze wzrosty w USA przełożyły się zaledwie na początek sesji na giełdzie w Warszawie. Po pozytywnym otwarciu, dalsza część dnia należała w całości do sprzedających. Indeksy przez cały dzień traciły mocno na wartości. Przecena dotknęła najbardziej małe i średnie spółki, indeksy sWIG80 i mWIG40 straciły podczas dzisiejszego dnia po kilka procent.
Wzrost zmienności po danych o zapasach paliw

Wzrost zmienności po danych o zapasach paliw

2007-11-07 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Ropy Brent zareagowała wzrostem zmienności na publikację tygodniowych danych o zapasach paliw w USA. Ceny początkowo spadły z poziomu 94 dolarów do 92,95, następnie wzrosły do 94,56, żeby ostatecznie wrócić w okolice 94 dolarów.
Wall Street rozpoczyna od spadków

Wall Street rozpoczyna od spadków

2007-11-07 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Indeks S&P500 rozpoczął dzień od zdecydowanych spadków. O godzinie 15:40 testował on poziom 1506,85 pkt., tracąc 0,9 proc. Czynniki fundamentalne, w tym m.in. rekordowo słaby dolar, rekordowo droga ropa i wczorajsze doniesienia o stratach General Motors, nie dają dziś popytowi większych szans.
Amerykański dolar wciąż tanieje

Amerykański dolar wciąż tanieje

2007-11-07 Komentarz popołudniowy TMS Brokers
Zapoczątkowana w godzinach nocnych naszego czasu wyprzedaż amerykańskiego dolara wyniosła kurs EUR/USD do poziomu 1,4730. Informacja z Chin na temat tego, iż kraj ten planuje zdywersyfikować swe rezerwy walutowe, co będzie pociągać za sobą sprzedaż posiadanych przez Chiński Bank Centralny dolarów, mocno przestraszyła inwestorów, przez co kurs tej pary walutowej nie był w stanie odreagować bardzo silnych porannych wzrostów.
Powtórka z wakacji?

Powtórka z wakacji?

2007-11-07 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Pogorszenie koniunktury obserwowane dziś na światowych parkietach, dotknęło również warszawską giełdę. O godzinie 14:17 indeks WIG20, grupujących 20 największych spółek tracił 1,7 proc., testując poziom 3738,71 pkt. Jeszcze mocniej, bo 2,5 proc. tracił WIG.
Rekord za rekordem

Rekord za rekordem

2007-11-07 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Środowe przedpołudnie przynosi na rynkach finansowych kilka istotnych rekordów dla których wspólnym mianownikiem jest osłabienie dolara. Konsekwentny spadek zaufania do amerykańskiej waluty doprowadził dziś notowania EUR/USD do poziomu 1,4703, nienotowanego nigdy w historii, podczas gdy niespełna 3 miesiace wcześniej para ta testowała poziomy poniżej 1,34.
Dziś ropa po 100 dolarów?

Dziś ropa po 100 dolarów?

2007-11-07 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Ceny ropy rosną w środę w ślad za nocną wyprzedażą dolara na świecie, będącą następstwem zapowiedzi dywersyfikacji sięgających 1,43 biliona dolarów chińskich rezerw walutowych. Baryłka ropy Crude Light, która wczoraj podrożała o ponad 2,8 proc., dziś zyskując kolejne 1,7 proc. przekroczyła poziomu 98 dolarów, ustanawiając nowy rekord na poziomie 98,30.
Masowa wyprzedaż amerykańskiej waluty

Masowa wyprzedaż amerykańskiej waluty

2007-11-07 Komentarz poranny TMS Brokers
Podczas wczorajszej sesji oraz na początku dzisiejszej złoty uległ silnemu umocnieniu, szczególnie względem dolara amerykańskiego. Kurs USD/PLN przebił psychologiczną barierę 2,50, a jego spadek zatrzymał się dopiero na poziomie 2,4650.
Nie tak miało być

Nie tak miało być

2007-11-07 Komentarz Expandera
Od połowy ubiegłego tygodnia napływające z naszej giełdy sygnały są mniej lub bardziej złe. Nie zmieniła tego wtorkowa sesja. Znów pod największą presją pozostawały mniejsze spółki. Indeksy mWIG40 oraz sWIG80 wróciły do dołków wyznaczonych na przełomie września i października.
Co jeszcze można nabyć za kredyt mieszkaniowy?

Co jeszcze można nabyć za kredyt mieszkaniowy?

2007-11-07 Analiza Money Expert
Od dłuższego już czasu obserwujemy postępujący wzrost cen mieszkań i nieruchomości w Polsce. Zjawisko to występuje zwłaszcza w dużych miastach i wiąże się ze wzrostem popytu – szczególnie na nowe nieruchomości.
Dolar, złoto, ropa mają bilet tylko w jedną stronę

Dolar, złoto, ropa mają bilet tylko w jedną stronę

2007-11-07 Codzienny Puls Rynku IDM SA
Ten bilet ‘wydrukował’ amerykański bank centralny we wrześniu używając polityki monetarnej do złagodzenia skutków kryzysu subprime w sytuacji, gdy giełda była nadal blisko rekordów. Uruchomił on proces, który doprowadził wczoraj do tego, że obecnie spadek dolara z trudem można nazwać uporządkowanym.
Inflacja będzie tłumić wysokie tempo wzrostu PKB

Inflacja będzie tłumić wysokie tempo wzrostu PKB

2007-11-07 Analiza Bankier.pl
Dzwonki alarmowe już biją. Inflacja już w tym roku – a nie jak wcześniej prognozowano w roku 2008 - może sięgnąć nawet 3 proc. To może oznaczać nie tylko zmniejszenie się realnego tempa wzrostu PKB w roku bieżącym, ale również problemy z wypełnieniem w przyszłości kryterium inflacyjnego na drodze Polski do strefy euro.
Dolar nie znajduje chętnych

Dolar nie znajduje chętnych

2007-11-07 Raport poranny FMCM
W ciągu wczorajszego dnia obserwowaliśmy dalszą wędrówkę eurodolara w górę, zakończoną sukcesem w postaci pokonania syntetycznego historycznego szczytu z okolic 1,4535.