Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Niewielkie rozczarowanie

Niewielkie rozczarowanie

2007-10-11 Komentarz poranny DM IDMSA
O środkowej sesji tygodnia można mówić jako o lekkim rozczarowaniu. Choć początek dnia zgodnie z oczekiwaniami wypadł nieźle, to jednak w dalszej części sesji indeksowi WIG20 nie udało się utrzymać wysokich poziomów z otwarcia.
Frank najtańszy od sześciu lat

Frank najtańszy od sześciu lat

2007-10-10 Komentarz popołudniowy Open Finance
WYDARZENIE DNIA: To wyjątkowo udany dzień dla posiadaczy kredytów we frankach szwajcarskich. Waluta bije kolejne rekordy słabości, a prezes banku centralnego "odwołał" kolejną podwyżkę stóp. Jean-Pierre Roth - prezes Banku Narodowego Szwajcarii - powiedział, że rada banku obserwuje teraz zachowanie rynków i gospodarek pod kątem ich reakcji na kryzys na rynku pieniężnym, który wydarzył się latem.

Podsumowanie złotego

Podsumowanie złotego

2007-10-10 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Środa na rynku walutowym stała pod znakiem spadku kursu USD/PLN i stabilizacji notowań EUR/PLN. O godzinie 16:30 za dolara trzeba było zapłacić 2,6435 zł, natomiast za euro 3,7452 zł. Oznacza to odpowiednio spadek o 1 grosz w stosunku do wtorkowego zamknięcia i wzrost o 0,1 grosza.
Fundusze inwestycyjne w IV kwartale - będzie dobrze?

Fundusze inwestycyjne w IV kwartale - będzie dobrze?

2007-10-10 Komentarz X-Trade Brokers
W III kwartale 2007 roku rynek funduszy inwestycyjnych przeszedł lekkie załamanie. W sierpniu aktywa funduszy delikatnie spadły, nie było jednak paniki. Przyczyną słabej postawy TFI była oczywiście sytuacje na rynkach światowych, które znalazły się w ciężkiej sytuacji, gdy kryzys na rynku hipotecznym w Stanach Zjednoczonych się pogłębił.
Eurodolar nadaje ton rynkowi

Eurodolar nadaje ton rynkowi

2007-10-10 Popołudniowy Szkic Walutowy AFS
Eurodolar nadaje ton rynkowi: lekko zdezorientowani inwestorzy po trwających od piątku zakupach dolara, wczoraj rozpoczęli wyprzedaż zwrócili się ku euro. Efekt jest taki, że EURUSD przebił dziś opór na 1,4150 i testował, bez powodzenia jednak, 1,4180.
Słaba końcówka sesji na GPW, WIG20 bez rekordu

Słaba końcówka sesji na GPW, WIG20 bez rekordu

2007-10-10 Komentarz giełdowy Gold Finance
Wbrew oczekiwaniom dzisiejsza sesja nie zakończyła się historycznym rekordem indeksu WIG20. Przez większą część dnia na giełdzie utrzymywały się wzrosty, które zostały skutecznie stłumione w końcówce notowań.
Dolar nadal traci na wartości

Dolar nadal traci na wartości

2007-10-10 Komentarz popołudniowy TMS Brokers
Podczas środowej sesji kurs EUR/USD ponownie wzrósł. O godz. 15.00 osiągnął on wartość 1,4170. Kolejna fala deprecjacji amerykańskiej waluty rozpoczęła się wczoraj w godzinach popołudniowych. Wsparta publikacją zapisków z ostatniego posiedzeniu FED kontynuowana jest również dzisiaj.
Ropa lekko drożeje w środę

Ropa lekko drożeje w środę

2007-10-10 Komentarz towarowy X-Trade Brokers
Cena ropy Brent lekko rośnie w środowe przedpołudnie, testując poziom 77,48 dol. za baryłkę, po wczorajszym wzroście o 1,1 proc. do 77,35 dol. Wtorkową zwyżkę cen ropy sprowokowało popołudniowe osłabienie dolara do głównych walut, co wpłynęło na wzrost popytu na surowce.
Pszenica i soja wracają do łask

Pszenica i soja wracają do łask

2007-10-10 Komentarz towarowy X-Trade Brokers
Cena pszenicy na wczorajszej sesji ponownie zbliżyła się do wsparcia zlokalizowanego na poziomie 8,30 – 8,33 $. Korekta zapoczątkowana w zeszłym tygodniu była kontynuowana także w poniedziałek, kiedy to informacja o sprzyjających warunkach pogodowych nad plantacjami w USA spowodowała atak podaży i przekroczenie widełek 30 centów, co doprowadziło do zawieszenia handlu na CBOT.
Gwałtowny napływ kapitału na polską giełdę

Gwałtowny napływ kapitału na polską giełdę

2007-10-10 Poranny Szkic Walutowy AFS
Zmiana nastrojów wobec dolara i gwałtowny napływ kapitału na polską giełdę to główne wydarzenia dnia wczorajszego, które zmieniają sytuację na rynku przynajmniej do końca tygodnia. Już przed publikacją protokołu z posiedzenia FOMC (Federalny Komitet Otwartego Rynku, amerykański odpowiednik RPP) dolar zaczął słabnąć wobec euro.
Sezon wyników w USA rozpoczęty

Sezon wyników w USA rozpoczęty

2007-10-10 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Alcoa, największy producent aluminium na świecie, publikując wczoraj wieczorem wyniki za III kwartał otworzył sezon wyników na Wall Street. Zysk netto Alcoa zarobiła w III kwartale 555 mln dol., czyli 63 ceny na akcje, wobec 537 mln dol. i 61 centów na akcje przed rokiem. Był to wyniki gorszy od średniej rynkowych prognoz, która zakładała zysk na poziomie 65 centów.
Dolar ponownie w defensywie

Dolar ponownie w defensywie

2007-10-10 Komentarz poranny TMS Brokers
W drugiej połowie wczorajszej sesji kurs EUR/USD dość znacznie wzrósł. W reakcji na ten ruch względem amerykańskiej i europejskiej waluty umocnił się polski złoty. Kurs pary EUR/PLN ponownie zbliżył się do poziomu wsparcia 3,74 zł jednak nie podjął próby jego testowania. Wartość dolara wyrażana w polskiej walucie obniżyła się do 2,65 zł.
Pierwsza spółka z USA podała wyniki za III kwartał

Pierwsza spółka z USA podała wyniki za III kwartał

2007-10-10 Komentarz Expandera
Wtorkowe notowania przyniosły dwa duże zaskoczenia. Ni z tego ni z owego, nasz rynek ruszył mocno w górę, a w Ameryce oczekiwanie na publikowane po sesji wyniki finansowe za III kwartał koncernu Alcoa, pierwszej firmy z indeksu DJIA, przyćmiły minutes, czy protokół z ostatniego posiedzenia Komitetu Otwartego Rynku (FOMC).
Dolar znów pod presją po notatkach FOMC

Dolar znów pod presją po notatkach FOMC

2007-10-10 Codzienny Puls Rynku IDM SA
Z wrześniowego protokołu z posiedzenia FOMC dowiedzieliśmy się, że wszyscy członkowie głosowali za obniżką głównej stopy procentowej o 50pb, co było spowodowane głównie obawami o to, że trudniejsze warunki kredytowania i zwiększona niepewność mogą potencjalnie ograniczyć wzrost w dalszej perspektywie.
Fed nie będzie się spieszył z dalszymi obniżkami stóp

Fed nie będzie się spieszył z dalszymi obniżkami stóp

2007-10-10 Komentarz poranny Open Finance
WYDARZENIE DNIA: Takie wnioski płyną z opublikowanego wczoraj wieczorem naszego czasu protokołu z ostatniego posiedzenia Komitetu Otwartego Rynku (FOMC). Od ostatniej decyzji o obniżce napłynęły już nowe dane gospodarcze, które świadczą o rozwoju - wprawdzie wolniejszym, ale jednak - amerykańskiej gospodarki, a najważniejszy dla niej rynek pracy jest wciąż w dobrej kondycji.
Otwarta droga na szczyty hossy

Otwarta droga na szczyty hossy

2007-10-10 Komentarz giełdowy TMS Brokers
Wczorajsza sesja na GPW minęła pod znakiem dynamicznych wzrostów. Na WIG20 otwarcie miało miejsce na poziomie 3738 pkt. Po godzinie 11:00 indeks dynamicznym ruchem wybił się z konsolidacji. Przez pewien czas opór stanowiły okolice 3800 pkt, jednakże i tutaj walkę wygrały byki. Maksimum zostało osiągnięte na 3870 pkt natomiast ostateczne zamknięcie na poziomie 3856 pkt. Pod koniec sesji indeks zyskiwał 2,97%.
Szansa na rekord GPW

Szansa na rekord GPW

2007-10-10 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Środowa sesja na GPW powinna stać pod znakiem wzrostów. Zwłaszcza spółek wchodzących w skład indeksu WIG20, który to indeks ma szanse dziś pokonać rekord wszech czasów w cenach zamknięcia na poziomie 3899,59 pkt. z 6 lipca br., a w sprzyjających warunkach nawet bezwzględnego rekordu wszech czasów na poziomie 3919,10 pkt. z 9 lipca br.
Spokojna sesja w oczekiwaniu na protokół z posiedzenia FED

Spokojna sesja w oczekiwaniu na protokół z posiedzenia FED

2007-10-10 Raport poranny FMCM
Jeśli chodzi o wczorajszą sesję to jej kluczowym momentem były oczywiście informacje z USA związane z polityką pieniężną tamtejszego banku centralnego. Tym razem uwaga inwestorów skupiła się na protokole z ostatniego posiedzenia FED, gdyż chcieli się oni dowiedzieć, jak silny był obóz gołębi oraz w jakim stopniu decyzja o obcięciu stóp procentowych wynikała z fatalnej wstępnej wersji raportu z rynku pracy w sierpniu.
Strzał z zagranicy

Strzał z zagranicy

2007-10-10 Komentarz poranny DM IDMSA
Wczorajsza sesja należała do bardzo udanych, szczególnie w segmencie największych spółek. Kontrakty terminowe na indeks WIG20 pobiły swoje historyczne maksimum, a sam indeks dotarł na zamknięciu do 3856 punktów notując 3% wzrost.
Rekordy złotego i GPW

Rekordy złotego i GPW

2007-10-09 Komentarz popołudniowy Open Finance
WYDARZENIE DNIA: Euro jest dziś najtańsze od pięciu miesięcy, a jeśli spadnie jeszcze o pół grosza będzie najtańszy od pięciu lat. Frank już jest najtańszy od 2001 roku. Nie tylko złoty bił dziś rekordy. W trakcie notowań na giełdzie, kontrakty terminowe na WIG20 po raz pierwszy w historii osiągnęły poziom 3927 pkt, poprawiając o 2 pkt rekord z początku lipca.