Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Rekord za rekordem

Rekord za rekordem

2007-11-07 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Środowe przedpołudnie przynosi na rynkach finansowych kilka istotnych rekordów dla których wspólnym mianownikiem jest osłabienie dolara. Konsekwentny spadek zaufania do amerykańskiej waluty doprowadził dziś notowania EUR/USD do poziomu 1,4703, nienotowanego nigdy w historii, podczas gdy niespełna 3 miesiace wcześniej para ta testowała poziomy poniżej 1,34.
Dziś ropa po 100 dolarów?

Dziś ropa po 100 dolarów?

2007-11-07 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Ceny ropy rosną w środę w ślad za nocną wyprzedażą dolara na świecie, będącą następstwem zapowiedzi dywersyfikacji sięgających 1,43 biliona dolarów chińskich rezerw walutowych. Baryłka ropy Crude Light, która wczoraj podrożała o ponad 2,8 proc., dziś zyskując kolejne 1,7 proc. przekroczyła poziomu 98 dolarów, ustanawiając nowy rekord na poziomie 98,30.

Masowa wyprzedaż amerykańskiej waluty

Masowa wyprzedaż amerykańskiej waluty

2007-11-07 Komentarz poranny TMS Brokers
Podczas wczorajszej sesji oraz na początku dzisiejszej złoty uległ silnemu umocnieniu, szczególnie względem dolara amerykańskiego. Kurs USD/PLN przebił psychologiczną barierę 2,50, a jego spadek zatrzymał się dopiero na poziomie 2,4650.
Nie tak miało być

Nie tak miało być

2007-11-07 Komentarz Expandera
Od połowy ubiegłego tygodnia napływające z naszej giełdy sygnały są mniej lub bardziej złe. Nie zmieniła tego wtorkowa sesja. Znów pod największą presją pozostawały mniejsze spółki. Indeksy mWIG40 oraz sWIG80 wróciły do dołków wyznaczonych na przełomie września i października.
Co jeszcze można nabyć za kredyt mieszkaniowy?

Co jeszcze można nabyć za kredyt mieszkaniowy?

2007-11-07 Analiza Money Expert
Od dłuższego już czasu obserwujemy postępujący wzrost cen mieszkań i nieruchomości w Polsce. Zjawisko to występuje zwłaszcza w dużych miastach i wiąże się ze wzrostem popytu – szczególnie na nowe nieruchomości.
Dolar, złoto, ropa mają bilet tylko w jedną stronę

Dolar, złoto, ropa mają bilet tylko w jedną stronę

2007-11-07 Codzienny Puls Rynku IDM SA
Ten bilet ‘wydrukował’ amerykański bank centralny we wrześniu używając polityki monetarnej do złagodzenia skutków kryzysu subprime w sytuacji, gdy giełda była nadal blisko rekordów. Uruchomił on proces, który doprowadził wczoraj do tego, że obecnie spadek dolara z trudem można nazwać uporządkowanym.
Inflacja będzie tłumić wysokie tempo wzrostu PKB

Inflacja będzie tłumić wysokie tempo wzrostu PKB

2007-11-07 Analiza Bankier.pl
Dzwonki alarmowe już biją. Inflacja już w tym roku – a nie jak wcześniej prognozowano w roku 2008 - może sięgnąć nawet 3 proc. To może oznaczać nie tylko zmniejszenie się realnego tempa wzrostu PKB w roku bieżącym, ale również problemy z wypełnieniem w przyszłości kryterium inflacyjnego na drodze Polski do strefy euro.
Dolar nie znajduje chętnych

Dolar nie znajduje chętnych

2007-11-07 Raport poranny FMCM
W ciągu wczorajszego dnia obserwowaliśmy dalszą wędrówkę eurodolara w górę, zakończoną sukcesem w postaci pokonania syntetycznego historycznego szczytu z okolic 1,4535.

"Rz": Aktywa TFI wzrosły w październiku o 4,5 mld PLN

2007-11-07 Komentarz poranny Open Finance
WYDARZENIE DNIA: Według obliczeń "Rzeczpospolitej" prezentowanych w dzisiejszym wydaniu, aktywa funduszy inwestycyjnych wzrosły na koniec miesiąca do 145 mld PLN. Z artykułu nie wynika na ile wzrost wartości aktywów był pochodną dobrej koniunktury na GPW i innych rynkach akcji, na których Polacy coraz chętniej inwestują, a na ile zależał od napływu nowych środków.
Inwestorzy powinni być ostrożni

Inwestorzy powinni być ostrożni

2007-11-07 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Dziś rodzimi gracze staną przed dylematem czy reagować na wczorajszą, zakończoną solidnymi wzrostami głównych amerykańskich indeksów, sesją na Wall Street. Czy może reagować na to co wydarzyło się później, czyli na niepokojące doniesienia z General Motors czy też spadki na tokijskiej giełdzie (Nikkei -0,94 proc.)?
Nowy rekord kursu EURUSD: 1,4670

Nowy rekord kursu EURUSD: 1,4670

2007-11-07 Poranny Szkic Walutowy AFS
Najważniejsza wieść tego poranka to nowy rekord kursu EURUSD: 1,4670. Kurs ten został osiągnięty, gdy trwała sesja na rynku dalekowschodnim – a w całości jest on zasługą Chenga Siwai, chińskiego polityka znanego z wypowiadania się na tematy ekonomiczne (choć często w sposób niedbały i nietrafny).
Bez zmian

Bez zmian

2007-11-07 Komentarz poranny DM IDMSA
Wtorkowa sesja nie była dużo lepsza od notowań z poniedziałku. Choć indeksowi największych spółek udało się powstrzymać trwający od piątku spadek, to zakończenie sesji w okolicy zera trudno traktować jako sukces. Na rynku zdecydowana większość spółek ponownie traciła na wartości odzwierciedlając w ten sposób słabość naszego parkietu.
Nocna wyprzedaż dolara

Nocna wyprzedaż dolara

2007-11-07 X-Trade Brokers - Puls Rynku
W nocy z wtorku na środę doszło do panicznej wyprzedaży dolara. Jej źródłem była wypowiedź wiceprzewodniczącego chińskiego parlamentu Cheng Siwei, który oświadczył, że Chiny będą kupować silne waluty, jak euro, żeby zdywersyfikować swe sięgające 1,43 biliona dolarów rezerwy walutowe.
EURUSD na historycznych poziomach

EURUSD na historycznych poziomach

2007-11-06 Raport wieczorny FMCM
Eurodolar zanotował kolejną wzrostową sesję podczas której pokonał poziom dotychczasowego historycznego szczytu w rejonie 1,4535. Oczywiście był to poziom szczytu wygenerowanego w sposób nieco „sztuczny”, gdyż okolice te odzwierciedlały historyczny szczyt kursu amerykańskiego dolara do niemieckiej marki (1,3450 DEM za USD) oraz parytetu wymiany DEM na EUR (ok. 1,9558 DEM za EUR).
OECD: Mogą być potrzebne kolejne podwyżki stóp w CHF

OECD: Mogą być potrzebne kolejne podwyżki stóp w CHF

2007-11-06 Komentarz wieczorny Open Finance
WYDARZENIE DNIA: W przyszłym roku szwajcarska gospodarka będzie się rozwijać powyżej potencjalnego tempa wzrostu PKB, co może pociągnąć za sobą podwyżki stóp procentowych w tym kraju - uważają eksperci OECD. Temat podwyżek stóp w Szwajcarii wraca jak bumerang po kilku miesiącach ciszy.
GPW: Stabilizacja po spadkach

GPW: Stabilizacja po spadkach

2007-11-06 Komentarz giełdowy Gold Finance
Dzisiejsza sesja na giełdzie w Warszawie rozpoczęła się od niewielkiej zwyżki głównych indeksów giełdowych. Wzrosty innych europejskich indeksów spowodowały, że inwestorzy w Warszawie zaczęli dzień z optymizmem.
Kolejny rekord słabości dolara

Kolejny rekord słabości dolara

2007-11-06 Komentarz popołudniowy TMS Brokers
Zgodnie z naszymi prognozami dzisiejsza sesja przyniosła wzrosty kursu EUR/USD do nowego rekordowego poziomu 1,4565. Przyczyniły się do tego opublikowane dziś informacje ze strefy euro. Inflacja PPI okazała się wyższa od prognozowanej 2,6% i w rzeczywistości wyniosła 2,7% (r/r).
Ropa Brent powyżej 93 dol.

Ropa Brent powyżej 93 dol.

2007-11-06 X-Trade Brokers - Puls Rynku
We wtorek ceny ropy Brent, po wzroście o ponad 2,5 proc., pierwszy raz w historii przekroczyły poziom 93 dolarów za baryłkę, testując przed godziną 17-tą poziomu 93,32 dolara.
Dolar kontynuuje spadki

Dolar kontynuuje spadki

2007-11-06 Komentarz walutowy Money Expert
Po wczorajszej wypowiedzi członka zarządu amerykańskiego Banku Rezerw Federalnych na temat dalszego pogarszania się sytuacji na rynku obligacji zabezpieczonych kredytami hipotecznymi, dolar jeszcze bardziej osłabił się względem euro.
Złoty przebił psychologiczny poziom 2,50 USDPLN

Złoty przebił psychologiczny poziom 2,50 USDPLN

2007-11-06 Popołudniowy Szkic Walutowy AFS
Złoty przebił psychologiczny poziom 2,50 USDPLN i wydaje się być nie do zatrzymania, głównym powodem tego ruchu było jednak ustanowienie przez EURUSD nowych szczytów – najwyższym notowanym dziś poziomem było 1,4571.