Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Trzynasty pechowy dla posiadaczy akcji?

Trzynasty pechowy dla posiadaczy akcji?

2007-12-13 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Trzynasty grudnia może okazać się pechowy dla posiadaczy akcji. Sygnały płynące ze światowych giełd wskazują, nie tylko na możliwość spadków polskich indeksów w dniu dzisiejszym, ale nawet na trwałą zmianę nastrojów, zapowiadającą słabą końcówkę roku.
Utracony raj

Utracony raj

2007-12-13 Komentarz poranny DM IDMSA
Chciałaby dusza do raju, ale grzechy nie pozwalają. Chyba mniej więcej w ten sposób można określić przebieg wczorajszej sesji za oceanem. Byki podjęły bowiem całkiem waleczną próbę walki ze swoim przeznaczeniem, aczkolwiek nie udało im się zmienić jego torów.

Dziś dane o inflacji w Polsce

Dziś dane o inflacji w Polsce

2007-12-13 X-Trade Brokers Daily
Dziś kluczowym wydarzeniem dla inwestorów zajmujących pozycje na polskim rynku będą dane dotyczące cen konsumenta w listopadzie. Naszym zdaniem indeks CPI w relacji rocznej wzrośnie do 3,5-3,6% w porównaniu z 3,0% w październiku.
Niepokojące wzrosty na rynku ropy naftowej

Niepokojące wzrosty na rynku ropy naftowej

2007-12-13 Raport poranny FMCM
Wczorajsza informacja o zintegrowaniu Banków Centralnych wprowadziła nieco optymizmu na rynki finansowe. Rezerwa Federalna, Europejski Bank Centralny, Bank Anglii, Bank Kanady oraz Szwajcarski Bank Narodowy zdecydowały się na podjęcie wspólnych działań mających na celu wzrost płynności na rynkach finansowych.
Wspólna akcja banków centralnych

Wspólna akcja banków centralnych

2007-12-12 Komentarz popołudniowy Open Finance
WYDARZENIE DNIA: Fed ma zamiar udostępnić europejskim bankom centralnym 24 mld dolarów by poprawić płynność dolara w Europie. Bank Anglii deklaruje pomoc dla banków komercyjnych. Ponadto amerykański bank rezerw federalnych zamierza przeprowadzić cztery aukcje pieniężne - w tym dwie jeszcze w tym roku - by zasilić dolarami rodzimy system bankowy.
Duża aktywność inwestorów na GPW

Duża aktywność inwestorów na GPW

2007-12-12 Komentarz giełdowy Gold Finance
Środa na GPW rozpoczęła się od głębokich spadków. Inwestorzy przestraszyli się wczorajszej reakcji amerykańskich inwestorów na decyzję FED w sprawie obniżki stóp procentowych. W trakcie dnia sytuacja na giełdzie w Warszawie zdecydowanie zaczęła się poprawiać, indeksy przez cały dzień odrabiały straty z porannego otwarcia.
Euforyczne wzrosty na GPW

Euforyczne wzrosty na GPW

2007-12-12 Raport popołudniowy FMCM
Na rynku eurodolara w dalszym ciągu panuje patowa sytuacja. Pomimo kilku ataków ze strony popytu, jak i podaży, żadnej ze stron nie udało się wybić z przedziału wyznaczonego przez dwa kluczowe poziomy: 1,4660 i 1,4780.
Interwencja banków centralnych

Interwencja banków centralnych

2007-12-12 Komentarz popołudniowy TMS Brokers
Dzisiejsza sesja na rynku walutowym do wczesnych godzin popołudniowych przebiegała w spokojnej atmosferze. Kurs EUR/USD konsolidował się w wąskim obszarze 1,4660-1,4700. Niewielkiemu osłabieniu uległ jedynie japoński jen. Po godzinie 14 dokonał się jednak znaczny wzrost zmienności.
Fed... i wszystko jasne

Fed... i wszystko jasne

2007-12-12 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Informacja o wspólnych wysiłkach Rezerwy Federalnej, Europejskiego Banku Centralnego, Banku Centralnego Kanady, Banku Anglii i Szwajcarskiego Banku Narodowego zmierzających do podjęcia działań mających zasilić rynki finansowych dodatkową płynnością, a polegających m.in. na organizowaniu przetargów na pożyczki dla banków, rozgrzały rynki finansowe w środę po południu.
Niejednoznaczna sytuacja EUR/USD

Niejednoznaczna sytuacja EUR/USD

2007-12-12 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Deficyt handlu zagranicznego USA wzrósł w październiku o 1,2 proc. do 57,82 mld USD z 57,12 mld USD (po korekcie) we wrześniu. Na taki odczyt złożył się wzrost importu o 1 proc. m/m i 9,2 proc. r/r oraz wzrost eksportu o 0,9 proc. m/m i 13,7 proc. r/r. Rynkowe prognozy deficytu wahały się w przedziale 55,5-58,6 mld USD, przy średniej na poziomie 57 mld USD deficytu.
Po spadkach nie ma już śladu

Po spadkach nie ma już śladu

2007-12-12 Komentarz X-Trade Brokers
Patrząc na to co dzieje się na zamknięciu europejskich parkietów, można się zastanawiać, czy przypadkiem obserwowane wczoraj dramatyczne spadki w USA nie były tylko złym snem. Giełdy w Europie nie tylko nie kończą dnia wysokimi zniżkami, ale są już na około 1% plusach. Zwyżce przoduje niemiecki DAX, który jest już naprawdę blisko tegorocznych rekordów.
Eksporterzy radzą sobie pomimo mocnej złotówki

Eksporterzy radzą sobie pomimo mocnej złotówki

2007-12-12 Komentarz X-Trade Brokers
Dane dotyczące rachunku obrotów bieżących za październik mają optymistyczne wybrzmienie, mimo, że deficyt na rachunku przekroczył oczekiwania rynku wzrastając do 1,3 miliarda euro (z 681 milionów we wrześniu). Mniejszy od oczekiwań i znacznie mniejszy niż we wrześniu okazał się jednak deficyt handlowy, który wyniósł 587 mln euro.
Złoty odrabia wtorkowe wieczorne straty

Złoty odrabia wtorkowe wieczorne straty

2007-12-12 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Obserwowany zarówno na azjatyckich, jak i na europejskich parkietach, brak paniki po wczorajszej gwałtownej wyprzedaży na Wall Street (S&P500 -2,53 proc., Nasdaq Composite -2,45 proc., DJIA -2,14 proc.), którą sprowokowała zbyt mała w opinii rynku obniżka stóp procentowych przez Fed, poprawia nastroje na rynkach finansowych, które we wtorek gwałtownie się pogorszyły.
Chwilowe odreagowanie na rynku złotego

Chwilowe odreagowanie na rynku złotego

2007-12-12 Komentarz poranny TMS Brokers
Wtorek na rynku krajowym przyniósł niewielkie odreagowanie wcześniejszego silnego umocnienia polskiej waluty. Wsparł je dodatkowo wzrost awersji do ryzyka wywołany obawami inwestorów, iż wczorajsza interwencja amerykańskiego Komitetu Otwartego Rynku w postaci obniżenia stóp procentowych w USA o 25 punktów bazowych będzie niewystarczająca i nie zapobiegnie znacznemu spowolnieniu wzrostu gospodarczego Stanów Zjednoczonych.
Spadki w ślad za zachodem, niepokój sytuacją w USA

Spadki w ślad za zachodem, niepokój sytuacją w USA

2007-12-12 Komentarz poranny TMS Brokers
Wczorajsza sesja przyniosła na GPW odreagowanie zapoczątkowanych w zeszłym tygodniu wzrostów. Indeks WIG20 po otwarciu na poziomie 3724 pkt zniżkował stopniowo kończąc dzień na poziomie 3686 pkt ze stratą 0,61%.
Insajderzy kupili rekordowo dużo akcji

Insajderzy kupili rekordowo dużo akcji

2007-12-12 Komentarz poranny Open Finance
WYDARZENIE DNIA: W listopadzie osoby pełniące najważniejsze funkcje w spółkach giełdowych wydały na zakupy rekordową kwotę 331 mln PLN. Wartość sprzedanych akcji spadła do 113 mln PLN. Nasz najnowszy raport na temat zachowania insajderów publikuje dziś "Rzeczpospolita".
Jen uzależniony od nastrojów na giełdach

Jen uzależniony od nastrojów na giełdach

2007-12-12 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Godziny nocne przyniosły odreagowanie wczorajszego gwałtownego umocnienia jena, będącego następstwem wyprzedaży na Wall Street, która to wyprzedaż została sprowokowana zbyt małą w opinii rynku obniżką stóp procentowych przez Fed.
Zawiedzione nadzieje

Zawiedzione nadzieje

2007-12-12 Komentarz Expandera
Dziś zachowanie naszego rynku na wtorkowej sesji wydaje się w miarę zrozumiałe. Jednak w dniu wczorajszym wyraźna słabość giełdy kontrastowała z tym, czego można było oczekiwać. Utrzymujący się przez poprzednie dni na świecie optymizm związany z oczekiwanym cięciem stóp procentowych w Ameryce pozwalał myśleć o wyczekiwaniu na tę decyzję w pozytywnych nastrojach.
Ostrożny FED

Ostrożny FED

2007-12-12 Raport poranny FMCM
Wczorajsza decyzja FED o obcięciu stóp procentowych w USA o 25 pkt. baz., choć zgodna z oczekiwaniami rynku nieco rozczarowała inwestorów. Jak widać, spekulacyjna gra pod większą skalę obniżki okazał się niezbyt udaną taktyką, a inwestorzy uciekający z tak otwartych pozycji wywołali wyprzedaż na giełdzie w Nowym Jorku.
Fed po restrykcyjnej stronie

Fed po restrykcyjnej stronie

2007-12-12 X-Trade Brokers Daily
Jeszcze dwa miesiące temu prognozowanie grudniowej obniżki stóp w USA byłoby wyrazem sporego optymizmu co do stopnia ekspansywności polityki monetarnej. Tymczasem wczorajsza obniżka stóp o 25 bp - choć zawierała się w szerokim konsensusie rynku – była decyzją relatywnie restrykcyjną, zwłaszcza w zestawieniu z komunikatem.