Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Eurodolar w drodze na szczyty

Eurodolar w drodze na szczyty

2007-10-11 Raport poranny FMCM
Dolar w dniu wczorajszym w dalszym ciągu tracił na wartości, co oczywiście jest konsekwencją umiarkowanie gołębiego wydźwięku opublikowanego we wtorek protokołu z wrześniowego posiedzenia FED, z którego wynika, że w dalszym ciągu istnieje szansa na kolejną obniżkę stóp w tym roku. Co więcej, w dniu wczorajszym na rynku eurodolara został wygenerowany sygnał, w postaci trwałego pokonania oporu z okolic 1,4158, potwierdzający zakończenie spadkowej korekty.
W pobliżu historycznych szczytów

W pobliżu historycznych szczytów

2007-10-11 Komentarz poranny TMS Brokers
Podczas wczorajszej sesji warszawska giełda skorygowała nieco wtorkowe wzrosty. Indeks po otwarciu w okolicy 3880 pkt nie zdołał pokonać tego obszaru i pozostawał w konsolidacji 3850 – 3880 pkt. W końcówce sesji nastąpił spadek na skutek gorszego otwarcia giełdy w USA. Indeks zamknął się ostatecznie na 3832 pkt tracąc 0,63%.

Nieoczekiwanie eurodolar mocno zwyżkował

Nieoczekiwanie eurodolar mocno zwyżkował

2007-10-11 Poranny Szkic Walutowy AFS
Nieoczekiwanie eurodolar mocno zwyżkował do 1,4180 – jest to ruch przeciwstawny większości komentarzy ekonomistów, którzy oczekują zmniejszenia deficytu handlowego Stanów Zjednoczonych. Byłaby to oczywista konsekwencja osłabienia dolara.
Frank najsłabszy od 1999 r.

Frank najsłabszy od 1999 r.

2007-10-11 Komentarz walutowy Money Expert
Ponieważ od dobrych kilku lat kurs franka szwajcarskiego jest w Polsce niemal tak ważny jak złotego, powszechną uwagę w środę zwróciło rekordowe osłabienie się CHF względem euro. W stosunku do europejskiej waluty frank spadł do poziomu 1,6705, czyli najniższego od 1999 r.
W Japonii stopy bez zmian

W Japonii stopy bez zmian

2007-10-11 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Bank Japonii (BoJ) na zakończonym dziś w nocy dwudniowym posiedzeniu, pozostawił główną stopę procentową na poziomie 0,5 proc. Decyzja ta została podjęta stosunkiem głosów 8-1. Przeciw niej był Atsushi Mizuno, który niezmiennie prezentuje „jastrzębie” spojrzenie na politykę monetarną.
Niewielkie rozczarowanie

Niewielkie rozczarowanie

2007-10-11 Komentarz poranny DM IDMSA
O środkowej sesji tygodnia można mówić jako o lekkim rozczarowaniu. Choć początek dnia zgodnie z oczekiwaniami wypadł nieźle, to jednak w dalszej części sesji indeksowi WIG20 nie udało się utrzymać wysokich poziomów z otwarcia.
Frank najtańszy od sześciu lat

Frank najtańszy od sześciu lat

2007-10-10 Komentarz popołudniowy Open Finance
WYDARZENIE DNIA: To wyjątkowo udany dzień dla posiadaczy kredytów we frankach szwajcarskich. Waluta bije kolejne rekordy słabości, a prezes banku centralnego "odwołał" kolejną podwyżkę stóp. Jean-Pierre Roth - prezes Banku Narodowego Szwajcarii - powiedział, że rada banku obserwuje teraz zachowanie rynków i gospodarek pod kątem ich reakcji na kryzys na rynku pieniężnym, który wydarzył się latem.
Podsumowanie złotego

Podsumowanie złotego

2007-10-10 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Środa na rynku walutowym stała pod znakiem spadku kursu USD/PLN i stabilizacji notowań EUR/PLN. O godzinie 16:30 za dolara trzeba było zapłacić 2,6435 zł, natomiast za euro 3,7452 zł. Oznacza to odpowiednio spadek o 1 grosz w stosunku do wtorkowego zamknięcia i wzrost o 0,1 grosza.
Fundusze inwestycyjne w IV kwartale - będzie dobrze?

Fundusze inwestycyjne w IV kwartale - będzie dobrze?

2007-10-10 Komentarz X-Trade Brokers
W III kwartale 2007 roku rynek funduszy inwestycyjnych przeszedł lekkie załamanie. W sierpniu aktywa funduszy delikatnie spadły, nie było jednak paniki. Przyczyną słabej postawy TFI była oczywiście sytuacje na rynkach światowych, które znalazły się w ciężkiej sytuacji, gdy kryzys na rynku hipotecznym w Stanach Zjednoczonych się pogłębił.
Eurodolar nadaje ton rynkowi

Eurodolar nadaje ton rynkowi

2007-10-10 Popołudniowy Szkic Walutowy AFS
Eurodolar nadaje ton rynkowi: lekko zdezorientowani inwestorzy po trwających od piątku zakupach dolara, wczoraj rozpoczęli wyprzedaż zwrócili się ku euro. Efekt jest taki, że EURUSD przebił dziś opór na 1,4150 i testował, bez powodzenia jednak, 1,4180.
Słaba końcówka sesji na GPW, WIG20 bez rekordu

Słaba końcówka sesji na GPW, WIG20 bez rekordu

2007-10-10 Komentarz giełdowy Gold Finance
Wbrew oczekiwaniom dzisiejsza sesja nie zakończyła się historycznym rekordem indeksu WIG20. Przez większą część dnia na giełdzie utrzymywały się wzrosty, które zostały skutecznie stłumione w końcówce notowań.
Dolar nadal traci na wartości

Dolar nadal traci na wartości

2007-10-10 Komentarz popołudniowy TMS Brokers
Podczas środowej sesji kurs EUR/USD ponownie wzrósł. O godz. 15.00 osiągnął on wartość 1,4170. Kolejna fala deprecjacji amerykańskiej waluty rozpoczęła się wczoraj w godzinach popołudniowych. Wsparta publikacją zapisków z ostatniego posiedzeniu FED kontynuowana jest również dzisiaj.
Ropa lekko drożeje w środę

Ropa lekko drożeje w środę

2007-10-10 Komentarz towarowy X-Trade Brokers
Cena ropy Brent lekko rośnie w środowe przedpołudnie, testując poziom 77,48 dol. za baryłkę, po wczorajszym wzroście o 1,1 proc. do 77,35 dol. Wtorkową zwyżkę cen ropy sprowokowało popołudniowe osłabienie dolara do głównych walut, co wpłynęło na wzrost popytu na surowce.
Pszenica i soja wracają do łask

Pszenica i soja wracają do łask

2007-10-10 Komentarz towarowy X-Trade Brokers
Cena pszenicy na wczorajszej sesji ponownie zbliżyła się do wsparcia zlokalizowanego na poziomie 8,30 – 8,33 $. Korekta zapoczątkowana w zeszłym tygodniu była kontynuowana także w poniedziałek, kiedy to informacja o sprzyjających warunkach pogodowych nad plantacjami w USA spowodowała atak podaży i przekroczenie widełek 30 centów, co doprowadziło do zawieszenia handlu na CBOT.
Gwałtowny napływ kapitału na polską giełdę

Gwałtowny napływ kapitału na polską giełdę

2007-10-10 Poranny Szkic Walutowy AFS
Zmiana nastrojów wobec dolara i gwałtowny napływ kapitału na polską giełdę to główne wydarzenia dnia wczorajszego, które zmieniają sytuację na rynku przynajmniej do końca tygodnia. Już przed publikacją protokołu z posiedzenia FOMC (Federalny Komitet Otwartego Rynku, amerykański odpowiednik RPP) dolar zaczął słabnąć wobec euro.
Sezon wyników w USA rozpoczęty

Sezon wyników w USA rozpoczęty

2007-10-10 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Alcoa, największy producent aluminium na świecie, publikując wczoraj wieczorem wyniki za III kwartał otworzył sezon wyników na Wall Street. Zysk netto Alcoa zarobiła w III kwartale 555 mln dol., czyli 63 ceny na akcje, wobec 537 mln dol. i 61 centów na akcje przed rokiem. Był to wyniki gorszy od średniej rynkowych prognoz, która zakładała zysk na poziomie 65 centów.
Dolar ponownie w defensywie

Dolar ponownie w defensywie

2007-10-10 Komentarz poranny TMS Brokers
W drugiej połowie wczorajszej sesji kurs EUR/USD dość znacznie wzrósł. W reakcji na ten ruch względem amerykańskiej i europejskiej waluty umocnił się polski złoty. Kurs pary EUR/PLN ponownie zbliżył się do poziomu wsparcia 3,74 zł jednak nie podjął próby jego testowania. Wartość dolara wyrażana w polskiej walucie obniżyła się do 2,65 zł.
Pierwsza spółka z USA podała wyniki za III kwartał

Pierwsza spółka z USA podała wyniki za III kwartał

2007-10-10 Komentarz Expandera
Wtorkowe notowania przyniosły dwa duże zaskoczenia. Ni z tego ni z owego, nasz rynek ruszył mocno w górę, a w Ameryce oczekiwanie na publikowane po sesji wyniki finansowe za III kwartał koncernu Alcoa, pierwszej firmy z indeksu DJIA, przyćmiły minutes, czy protokół z ostatniego posiedzenia Komitetu Otwartego Rynku (FOMC).
Dolar znów pod presją po notatkach FOMC

Dolar znów pod presją po notatkach FOMC

2007-10-10 Codzienny Puls Rynku IDM SA
Z wrześniowego protokołu z posiedzenia FOMC dowiedzieliśmy się, że wszyscy członkowie głosowali za obniżką głównej stopy procentowej o 50pb, co było spowodowane głównie obawami o to, że trudniejsze warunki kredytowania i zwiększona niepewność mogą potencjalnie ograniczyć wzrost w dalszej perspektywie.
Fed nie będzie się spieszył z dalszymi obniżkami stóp

Fed nie będzie się spieszył z dalszymi obniżkami stóp

2007-10-10 Komentarz poranny Open Finance
WYDARZENIE DNIA: Takie wnioski płyną z opublikowanego wczoraj wieczorem naszego czasu protokołu z ostatniego posiedzenia Komitetu Otwartego Rynku (FOMC). Od ostatniej decyzji o obniżce napłynęły już nowe dane gospodarcze, które świadczą o rozwoju - wprawdzie wolniejszym, ale jednak - amerykańskiej gospodarki, a najważniejszy dla niej rynek pracy jest wciąż w dobrej kondycji.