Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

GE Money Bank rozwija sieć placówek w całej Polsce

GE Money Bank rozwija sieć placówek w całej Polsce

2007-08-08 Informacja GE Money Bank
GE Money Bank wypracował w pierwszym półroczu 2007 r. zysk netto w wysokości 207,4 mln zł, osiągając wzrost o 22,7% w stosunku do wyniku za pierwsze półrocze ubiegłego roku. Bank udzielił w pierwszym półroczu tego roku kredytów na łączną kwotę 4,32 mld złotych, o 29,3% więcej niż w tym samym okresie 2006 r.
Wydarzenie tygodnia - „Jastrzębi” FED

Wydarzenie tygodnia - „Jastrzębi” FED

2007-08-08 Komentarz poranny TMS Brokers
Mamy już za sobą najbardziej oczekiwane wydarzenie tego tygodnia – wtorkowe posiedzenie Komitetu Otwartego Rynku i następujący po nim komunikat. Tak jak przypuszczaliśmy, FED podkreślił, że największym zagrożeniem dla gospodarki jest ryzyko, że inflacja nie ustabilizuje się na spodziewanym umiarkowanym poziomie. Dlatego też nie należy oczekiwać cięcia stóp procentowych.

Rynek walutowy po decyzji FOMC

Rynek walutowy po decyzji FOMC

2007-08-08 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Wtorkowe notowania na rynku walutowym przebiegały w oczekiwaniu na decyzję FOMC w zakresie poziomów stóp to procentowych na rynku Stanów Zjednoczonych. Przed danymi kurs EURUSD osłabił się we wtorek spadając z poziomu 1,3815 do 1,3734. Inwestorzy ewentualnego bardziej dynamicznego ruchu spodziewali się po godzinie 20:15 naszego czasu, czyli tuż po publikacji.
FED nie zmienił stóp procentowych

FED nie zmienił stóp procentowych

2007-08-08 Codzienny Puls Rynku IDM SA
Zgodnie z oczekiwaniami FED nie zmienił wczoraj stóp procentowych. Także komunikat niewiele różnił się od poprzedniego. Główną różnicą było użycie słowa ‘korekta’ zamiast ‘dostosowanie’ w odniesieniu do sytuacji na rynku nieruchomości i stwierdzenie, że rynki finansowe były zmienne w ostatnim czasie. Dwa najważniejsze wnioski to: FOMC nadal uważa, że głównym zagrożeniem jest wzrost inflacji i nie zamierza interweniować na rynkach obniżając stopy.
Fed stóp nie zmienił, ale pocieszył inwestorów

Fed stóp nie zmienił, ale pocieszył inwestorów

2007-08-08 Komentarz poranny Open Finance
WYDARZENIE DNIA: Zgodnie z oczekiwaniami amerykański bank centralny nie zmienił stóp procentowych. W komunikacie znalazło się za to bezpośrednie odniesienie do sytuacji na rynkach.
Neutralny komentarz FOMC nie powinien wpłynąć na GPW

Neutralny komentarz FOMC nie powinien wpłynąć na GPW

2007-08-08 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Warszawski parkiet wiernie podążający w ostatnim okresie za głównymi giełdami z USA otworzył dzisiaj notowania kontraktów na poziomie 3 666, rosnąc o 0,6 proc. Niski poziom obrotu wczorajszej sesji i neutralne dla naszego rynku dane o pozostawieniu stóp w USA nie powinny jednak skłaniać inwestorów do bardzo dynamicznych zmian. Na rynek napłyną dziś raporty za II kwartał z banków PKO BP S.A. i ING BSK oraz Polimexu.
Dalszy ciąg odreagowania spadków

Dalszy ciąg odreagowania spadków

2007-08-08 Komentarz poranny TMS Brokers
Wczorajsza sesja na GPW charakteryzowała się niewielką zmiennością. WIG20 otworzył się na poziomie 3625 pkt zamykając jednocześnie lukę z otwarcia poniedziałkowej sesji. Maksimum zostało osiągnięte na poziomie 3665 pkt po czym nastąpił spadek do poziomu 3619 pkt. Ostatecznie WIG20 zamknął się na 3627, dzięki wyższemu otwarciu zyskał 1,16%. Większość największych spółek zamknęła wczorajszy dzień na plusach.
Zmartwieniem Fed wciąż pozostaje presja inflacyjna

Zmartwieniem Fed wciąż pozostaje presja inflacyjna

2007-08-08 Poranny Szkic Walutowy AFS
Ben Bernanke okazał się wczoraj bardziej jastrzębi niż oczekiwała większość analityków: zwrócił uwagę na fakt, że największym zmartwieniem Fed wciąż pozostaje presja inflacyjna, nie zaś niepewność na rynkach finansowych: Fed nie zapewni im dodatkowej płynności, której mogłyby potrzebować.
Umocnienie się dolara względem złotówki

Umocnienie się dolara względem złotówki

2007-08-08 Raport poranny FMCM
Wczorajszy dzień przyniósł ze sobą pogłębienie korekty na eurodolarze, który spadł rejonu 1,3790 w okolice 1,3730. Przyczyną takiego ruchu były zapewne dwa nieudane ataki na okolice 1,3830-1,3840 i ukształtowanie się formacji podwójnego szczytu. Takie zachowanie eurodolara spowodowało spadek EURPLN w poniżej 3,78 oraz umocnienie się dolara względem złotówki i wzrost kursu EURPLN w okolice 2,75.
FED - Stopy procentowe na niezmienionym poziomie

FED - Stopy procentowe na niezmienionym poziomie

2007-08-07 Raport wieczorny FMCM
W dniu dzisiejszym na rynku dominowało oczekiwanie przez inwestorów na wieczorną decyzję FED w sprawie stóp procentowych, a zwłaszcza na towarzyszący jej komunikat, gdyż informacje docierające w ostatnim czasie na rynek sugerują możliwość złagodzenia tonu przez FOMC, co byłoby kolejnym sygnałem do wyprzedaży amerykańskiej waluty.
W USA wydajność rośnie wolniej a koszty pracy szybciej

W USA wydajność rośnie wolniej a koszty pracy szybciej

2007-08-07 Komentarz popołudniowy Open Finance
WYDARZENIE DNIA: Wydajność pracy wzrosła w II kwartale w USA o 1,8 proc. choć spodziewano się 2,1 proc. Z kolei koszty pracy wzrosły o 2,1 proc., a oczekiwano 1,6 proc.
Dane z USA

Dane z USA

2007-08-07 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Zgodnie z opublikowanymi dzisiaj wstępnymi danymi za II kwartał wydajność pracy w USA wzrosła o 1,8 proc., chociaż przewidywania zakładały 2,1 proc., a jednostkowe koszty pracy wzrosły o 2,1 proc. przy prognozie dynamiki o 1,6 proc.
Dzień spadków eurodolara

Dzień spadków eurodolara

2007-08-07 Komentarz walutowy Money Expert
Dzisiejszy dzień nie przyniósł zaskakujących zmian i przebiegał pod znakiem spadków na rynku eurodolara. Kurs USD/EUR spadł z poziomu 1,3810 do 1,3755. Inwestorzy czekają na komunikat z posiedzenia FED odnośnie stóp procentowych.
Dolara odrabia straty przed decyzją FED-u

Dolara odrabia straty przed decyzją FED-u

2007-08-07 Komentarz popołudniowy TMS Brokers
Wtorek na rynku walutowym przebiegał pod dyktando spadków na rynku eurodolara, który zniżkował z poziomu 1,3810 do 1,3755. Dolar zyskuje na wartości przed wieczorną decyzją FED w sprawie stóp procentowych. Prognozowane jest pozostawienie kosztu pieniądza w USA na dotychczasowym poziomie 5,25%. Rynek czeka także na konferencję, która odbędzie się po ogłoszeniu decyzji.
Ropa - już nie bijemy rekordów

Ropa - już nie bijemy rekordów

2007-08-07 Komentarz X-Trade Brokers
Poniedziałkowe spadki notowań ropy typu Brent na giełdzie w Londynie do poziomu 71 USD za baryłkę wobec 75 USD w piątek pokazały nam, jak niezwykle zmienny jest to rynek. Jeszcze pod koniec zeszłego miesiąca ceny ocierały się o historyczne rekordy, testując momentami poziom 78 USD za baryłkę.
PKO ciągnie WIG20

PKO ciągnie WIG20

2007-08-07 X-Trade Brokers - Puls Rynku
O godz. 12.30 indeks warszawskich blue chipów trzyma się na poziomie o 1,67 proc. wyższym w stosunku do wczorajszego zamknięcia. Lederem wzrostów jest PKO BP (+4,29 proc.) i jego 12,8-procentowy udział w indeksie wyraźnie ciągnie w górę WIG20. Całkiem nieźle radzi sobie również Bioton (+2,67 proc.), Prokom (+2,65 proc.),a KGHM po wczorajszych spadkach dzisiaj może pochwalić się wzrostem o 1,65 proc. Na korzyść akcji BZ WBK mogła zadziałać wydana przez Millennium zmiana rekomendacji z "neutralnie" do "akumuluj" i bank zyskuje o 2,30 proc.
Czekając na FOMC

Czekając na FOMC

2007-08-07 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Poniedziałkowa sesja na rynku głównej pary walutowej EURUSD przyniosła stabilizację charakterystyczną dla wcześniejszych silnych ruchów. W piątek, po gorszych danych z rynku pracy oraz sektora usług dolar stracił w stosunku do waluty wspólnej około 130 pipsów osiągając wartość 1,3833 i pierwszy dzień tygodnia podtrzymał taka wycenę z kursem w granicach 1,3780 – 1,3837.
Dolar pod presją

Dolar pod presją

2007-08-07 Codzienny Puls Rynku IDM SA
Sytuacja na giełdach i na rynku walutowym uspokoiła się nieco w oczekiwaniu na dzisiejszy komunikat FOMC i decyzję odnośnie stóp procentowych. Indeks DJIA zdołał odrobić prawie całość piątkowych strat .W ostatnim komunikacie Fed podkreślił, że głównym ryzykiem pozostaje ryzyko wzrostu inflacji.
Inwestorzy czekają na FED

Inwestorzy czekają na FED

2007-08-07 Komentarz giełdowy TMS Brokers
Mimo trwających wakacji na rynkach finansowych próżno szukać letniego spokoju. Szczególnie giełdy testują nerwy inwestorów, zaś bardzo silne zmiany cen akcji i surowców przekładają się na sytuację także na foreksie. Oparty na zmienności „indeks strachu” na amerykańskiej Wall Street zanotował historyczne maksimum, po tym, jak Dow Jones, S&P500 i Nasdaq zanotowały 1,8-2,5-procentowe wzrosty, które prawie w całości pokryły straty z piątku.
Decyzja FOMC w sprawie stóp procentowych

Decyzja FOMC w sprawie stóp procentowych

2007-08-07 Poranny Szkic Walutowy AFS
Wtorek powinien upłynąć na rynku walutowym podobnie do poniedziałku – spokojnie. Dane makroekonomiczne, które będą publikowane w godzinach otwarcia rynku to – o 12:00 – produkcja przemysłowa w Niemczech za czerwiec, zaś o 14:30 wydajność oraz koszty pracy w USA.