Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy
GBP/PLN najniżej od 5 lat
2016-10-07 Komentarz do rynku złotego DM BOŚPiątkowy poranny handel na rynku walutowym przynosi nam relatywnie stabilnego PLN. Wyjątek stanowi zestawienie z GBP, gdzie kurs w ostatnich godzinach przetestował najniższe poziomy od 5 lat.
Czyżbyśmy ustawiali się pod mocne dane?
2016-10-07 Raport poranny FMCMNiski eurodolar: Zazwyczaj dobre dane z gospodarki państwa powodują umacnianie się jego waluty, w każdym razie ceteris paribus, tj. pomijając wszelkie inne czynniki i rozpatrując tylko ten. Równocześnie na rynku forex gracze starają się dyskontować przyszłość i jeszcze przed publikacją ustawiają wykresy w określony sposób.
Czekamy już na payrollsy
2016-10-06 Raport popołudniowy FMCMKurs eurodolara raczej nisko: W nocy i nad ranem eurodolar sytuował się w okolicach 1,1210, jeśli brać pod uwagę maksima – natomiast obecnie to ok. 1,1170-75. Innymi słowy, dolar się wzmocnił, jakkolwiek ruchy te nie wybiegają poza konsolidację uformowaną już grubo ponad miesiąc temu.
Minutki ECB ucinają na jakiś czas rynkowe spekulacje
2016-10-06 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walutOpublikowane dzisiaj zapiski z wrześniowego posiedzenia Europejskiego Banku Centralnego pokazały, że członkowie tego gremium wciąż są zgodni, co do tego, że nie widać sygnałów mogących prowadzić do wyraźniejszego odbicia inflacji i tym samym obecna luźna polityka monetarna powinna być zachowana.
Gospodarka USA potrzebuje wyższych stóp
2016-10-06 Poranny Szkic walutowy AFSKolejne dane z USA pokazują, że podwyżka stóp procentowych przed końcem roku jest konieczna. Brak reakcji na dolarze po publikacji wskaźnika ISM dla usług sugeruje niemal pełne zdyskontowanie takiego scenariusza i brak presji na umocnienie dolara.
EUR/PLN blisko 4,30, RPP sygnalizuje dłuższą stabilizacje stóp
2016-10-06 Komentarz do rynku złotego DM BOŚCzwartkowy, poranny handel na rynku walutowym nie przynosi istotniejszych zmian na wycenie złotego, który pozostaje relatywnie stabilny w okolicach 4,30 EUR/PLN. Polska waluta jest wyceniana na rynku następująco: 4,3010 PLN za euro, 3,8401 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,9329 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,8778 PLN w relacji do funta szterlinga.
Program na dzień dzisiejszy
2016-10-06 Raport poranny FMCMDolar i euro w akcji: Program na dziś nie jest zbyt rozbudowany. O 8:00 poznamy niemiecką dynamikę zamówień w przemyśle za sierpień, zaś o 9:15 inflację CPI dla Szwajcarii. Wtedy też wypowie się Peter Praet z Europejskiego Banku Centralnego.
Program na dzień dzisiejszy
2016-10-06 Raport poranny FMCMDolar i euro w akcji: Program na dziś nie jest zbyt rozbudowany. O 8:00 poznamy niemiecką dynamikę zamówień w przemyśle za sierpień, zaś o 9:15 inflację CPI dla Szwajcarii. Wtedy też wypowie się Peter Praet z Europejskiego Banku Centralnego.
EBC, ADP, RPP, PMI, ISM – dumanie nad skrótami
2016-10-05 Raport popołudniowy FMCMJaka sytuacja? Dolar zyskiwał wczoraj na wypowiedzi Jeffreya Lackera z Fed, który zachęcał do wyprzedzającego podwyższania stóp procentowych w obronie przed potencjalnie zbyt dużą inflacją – ale w innych godzinach ten sam dolar tracił na wartości i np. dziś rano byliśmy przy 1,1220-30.
Myślał indyk o niedzieli, a w sobotę stopy ścieli
2016-10-05 Komentarz poranny TMS BrokersPo posiłku należy umyć zęby. Takie stwierdzenie nie budzi żadnych kontrowersji. Jest zarazem tak samo prawdziwe i w trakcie głównego dania, jak i w trakcie deseru. Być może, metafora ta trafnie oddaje zamieszanie, które wczoraj powstało wokół ograniczania programu skupu aktywów przed jego całkowitym wygaszeniem.
Wzrost zmienności po danych z rynku pracy w USA?
2016-10-05 Poranny Szkic walutowy AFSŻadna ze stron nie zdobywa od dłuższego czasu przewagi na najważniejszej parze walutowej. Obszar konsolidacji rynku zawęża się. Kwestią czasu jest wybicie z trendu bocznego i wytworzenie trwalszej tendencji. Według naszych modeli będzie to ruch w kierunku 1,14-1,15.
Dziś w Ameryce ADP i nie tylko
2016-10-05 Raport poranny FMCMNa rynku światowym: Wczoraj, jak wiemy, wybrzmiała dość jastrzębia wypowiedź Jeffreya Lackera z Rezerwy Federalnej – na temat tego, że Fed powinien zacząć podwyższać stopy nie czekając na silny wzrost inflacji. EUR/USD schodził dość nisko, w okolice 1,1150 – ale do dzisiejszego poranka zdążył zawrócić i mamy teraz ok. 1,1225.
Antypody wytracają bieg
2016-10-04 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walutSiła NZD widoczna jeszcze rano dzięki niezłym danym nt. indeksu zaufania biznesu w III kwartale w kolejnych godzinach zaczęła maleć, chociaż dzienny bilans stóp zwrotu pokazuje jeszcze na plusy. Wyniki aukcji wyrobów mlecznych, jakie zostały ogłoszone po południu, okazały się słabe.
Lacker i dolar
2016-10-04 Raport popołudniowy FMCMGłówna para: Jeffrey Lacker, mający w ramach Fed dość jastrzębie nastawienie, ogłosił dziś, że Rezerwa powinna przyjąć taką strategię jak w roku 1994 – tzn. zacząć podnosić stopy procentowe jeszcze zanim inflacja wyraźnie wzrośnie.
Łamanie istotnych poziomów
2016-10-04 Komentarz poranny TMS BrokersDolar amerykanki pozostaje silny na początku tygodnia z pomocą pokrzepiających danych z przemysłu. Wyłamanie USD/JPY przyciąga uwagę na sesji azjatyckiej, ale poczekajmy z ogłoszeniem końca trendu spadkowego. Poza tym RBA utrzymał politykę bez zmian, utrzymując stabilnego AUD.
W kierunku podwyżki stóp w USA
2016-10-04 Poranny Szkic walutowy AFSPierwszy z ważnych odczytów z gospodarki USA (przemysłowy ISM) pokazujący stan aktywności przed posiedzeniem Fed, na którym dojdzie najpewniej do podwyżki stóp procentowych, nie daje podstaw, by odsuwać tę decyzję. W piątek kolejna cegiełka (nowe miejsca pracy we wrześniu).
Wtorek – w oczekiwaniu na ważniejsze dni
2016-10-04 Raport poranny FMCMNa wykresie: Eurodolar pozycjonuje się dziś rano w okolicach 1,12 – chwilami nieco poniżej tego poziomu. Konsolidacja trwa w najlepsze, a tych ruchów, które ostatnio widzimy, nie trzeba traktować zbyt poważnie.
Dolar czeka na ISM
2016-10-03 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walutKluczowe informacje z rynków: Wielka Brytania: W wywiadzie dla BBC, jaki ukazał się w weekend, premier Theresa May potwierdziła, że formalny proces Brexitu (powołanie się na Artykuł 50 Traktatu Lizbońskiego) rozpocznie się nie później, niż do końca marca 2017 r.
W dobrych nastrojach przywitać IV kw.
2016-10-03 Poranny Szkic walutowy AFSSentyment wokół kondycji finansowej największego pożyczkodawcy z Niemiec poprawił się, a wraz z nim nastroje na rynkach, po doniesieniach o niższej, niż pierwotnie zakładano kary żądanej przez amerykański Departament Sprawiedliwości.
W dobrych nastrojach przywitać IV kw.
2016-10-03 Poranny Szkic walutowy AFSSentyment wokół kondycji finansowej największego pożyczkodawcy z Niemiec poprawił się, a wraz z nim nastroje na rynkach, po doniesieniach o niższej, niż pierwotnie zakładano kary żądanej przez amerykański Departament Sprawiedliwości. Początek ostatniego kwartału upłynie pod dyktando wzrostu apetytu na ryzyko.