Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy
Fed i jego koncert życzeń oraz obaw
2016-09-13 Raport poranny FMCMNie ma pewności: Rankiem 13 września główna para walutowa oscyluje w rejonie 1,1230-40. Zdaje się potwierdzać to, co ostatnio sugerowaliśmy, a mianowicie formowanie się pewnego rodzaju konsolidacji, nawet dość wąskiej, która prawdopodobnie będzie obowiązywać do 21 września, kiedy to FOMC ogłosi, co robi ze stopami procentowymi.
Różne głosy w chórku FOMC
2016-09-12 Raport popołudniowy FMCMWiele opinii: Nad ranem, gdy pisaliśmy nasz pierwszy komentarz, eurodolar rezydował w rejonie 1,1235-50. Podobnie jest wieczorem, przed godziną 21. W międzyczasie notowano wybicia do 1,1265, ale i zejścia do 1,1210.
Złoty dalej słabnie – powód: FED i wybory w USA
2016-09-12 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walutDecyzja Moody’s, a raczej jej brak (agencja nie zdecydowała się w ostatni piątek na przegląd ratingu odwlekając decyzję do stycznia), nie dała pozytywnych bodźców złotemu. Globalny sentyment jest słaby, gdyż rynki obawiają się wyników posiedzenia FED zaplanowanego na 21 września (bardziej chodzi tu o komunikat, który mógłby zwiększyć prawdopodobieństwo takiego ruchu w grudniu, ...
Brutalna pobudka na Wall Street
2016-09-12 Rynki o porankuAmerykańscy inwestorzy zapadli w sen letni i przez 40 dni nie byli w stanie wywołać ponad jednoprocentowego ruchu na głównych indeksach Wall Street. Tak niskiej zmienności przez tak długi okres czasu Dow Jones Industrial nie pamięta odkąd są dostępne dane sesyjne.
Problem jest wtedy, kiedy się zaczyna o nim mówić
2016-09-12 Komentarz poranny TMS BrokersNajwiększa od dwóch miesięcy wyprzedaż na Wall Street najbardziej przebija się w mediach, ale to gwałtowny wzrost rentowności obligacji skarbowych odegrał główną rolę w piątkowej zawierusze. Wciąż brak jednoznacznego winnego, ale konkluzją jest koniec wakacyjnego spokoju i martwej zmienności.
Załamanie nastrojów na rynkach. Moody’s odsuwa decyzję.
2016-09-12 Poranny Szkic walutowy AFSJastrzębia wypowiedź łagodnie nastawionego do polityki pieniężnej E. Rosengrena z Fed z Bostonu popsuła nastroje wśród inwestorów. Rynek ponownie zwiększył oczekiwania na podwyżkę stóp w USA we wrześniu.
Rynek krajowy z tym samym ratingiem
2016-09-12 Raport poranny FMCMNa eurodolarze: Eurodolar pozycjonuje się na poziomie 1,1235-40 dziś rano, gdy piszemy te słowa. Trudno tu mówić o jakimś poważnym przełomie czy o opuszczeniu granic zakreślonych wahaniami z końcówki ubiegłego tygodnia.
Polacy, nic się nie stało
2016-09-10 Raport tygodniowy FMCMEurodolar w tym tygodniu: Nie tak dawno wydawało się, że wszystko zmierza ku podwyżce stóp w Stanach Zjednoczonych – a nawet, że taki ruch być może zostanie wykonany już we wrześniu. Świadczyły o tym wypowiedzi wielu członków FOMC, w tym i samej Janet Yellen – jak też i wymowa sierpniowa posiedzenia Fed.
Wrzesień nie będzie nudny
2016-09-09 Komentarz tygodniowy TMS BrokersDrogi Czytelniku, jeśli myślałeś, że po słabych danych z USA w ostatnich dniach nie powróci już dyskusja o tym, co może przynieść wrześniowe posiedzenie Fed, to muszę Cie wyprowadzić z błędu. Teorie spiskowe nabierają tempa, wywierając presję na rynek długu USA i USD.
Złoty traci jeszcze przed decyzją Moody’s
2016-09-09 Rynki po południuJuż dziś czeka nas kolejna, wyczekiwana decyzja w sprawie ratingu polskiego długu. Wiele już zostało napisane na ten temat i nie pozostaje nic innego jak czekać na opinię agencji Moody’s. W przypadku negatywnej dla nas decyzji złoty może ponownie tracić, choć straty nie powinny być aż tak duże jak w przypadku poprzedniej obniżki.
Mocna trójka od Moody’s
2016-09-09 Komentarz poranny TMS BrokersPiątkowy handel na rynkach finansowych rozpoczął się w lekkich dreszczach w reakcji na próby jądrowe Korei Północnej. Wstrząsy odczuł rynek akcji i koreański won, ale na głównych parach FX jest względnie spokojnie. Dziś w kalendarzu brak kluczowych pozycji, ale na krajowym podwórku w centrum uwagi jest decyzja Moody’s o ratingu Polski. Oczekujemy utrzymania ratingu i negatywnej perspektywy.
Draghi psuje nastroje na rynkach uzależnionych od łagodzenia
2016-09-09 Poranny Szkic walutowy AFSOddaleniem wizji dalszego łagodzenia EBC popsuł nieco nastroje na rynkach. Złoty, pomimo ryzyka związanego z dzisiejszą decyzją Moody’s, nie odstaje od innych walut wschodzących i porusza się zgodnie z globalnymi tendencjami,. Zakładamy pozytywny scenariusz, tj. brak obniżki ratingu, a w przyszłym tygodniu powrót wzmocnienia polskiej waluty.
PLN bez większych zmian przed Moody’s
2016-09-09 Komentarz do rynku złotego DM BOŚPiątkowy, poranny handel na rynku walutowym nie przynosi większych zmian na wycenie złotego wobec zagranicznych dewiz. Polska waluta wyceniana jest przez rynek następująco: 4,3265 PLN za euro, 3,8330 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,9454 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 5,1047 PLN w relacji do funta szterlinga.
Ratingowy piątek
2016-09-09 Raport popołudniowy FMCMKondycja eurodolara: Wczoraj główna para walutowa wybijała się chwilami powyżej 1,1325. Teraz jesteśmy znacznie niżej – przy 1,1280 – ale to i tak przejaw dość wysokiej wartości euro. Rynek najwyraźniej poczuł się rozczarowany tym, co wczoraj zaprezentował Europejski Bank Centralny.
Realizacja zysków po ECB?
2016-09-08 Raport DM BOŚ z rynku walutEuropejski Bank Centralny nie zmienił dzisiaj parametrów polityki pieniężnej, tj. stóp procentowych, ani też kwestii związanych z programem skupu aktywów. Tym zaskoczył część uczestników rynku, która oczekiwała, że wstępne decyzje o wydłużeniu programu QE, który wygasa w marcu 2017 r. zapadną już dzisiaj.
Europejski Bank Centralny tym razem nie zaskoczył
2016-09-08 Rynki po południuKonsensus rynkowy nie zakładał zmian w polityce monetarnej EBC podczas dzisiejszego spotkania, chociaż pojawiały się głosy, mówiące o wydłużaniu programu QE już we wrześniu. Tym razem EBC przedstawił optymistyczne spojrzenie na swoje aktualne działania i uznał, że ewentualna stymulacja może nastąpić dopiero w przyszłości.
Eurodolar po konferencji EBC
2016-09-08 Raport popołudniowy FMCMGłówna para: Europejski Bank Centralny nie zmienił stóp procentowych, główna pozostała więc zerowa. Ruch ten (a właściwie brak ruchu) był zgodny z rynkowymi oczekiwaniami. Wartość euro dziś wzrosła – para EUR/USD przesunęła się z poziomów rzędu 1,1240-45, notowanych rano, do ponad 1,1320.
RPP utrzymała dotychczasowe oprocentowanie
2016-09-07 Raport popołudniowy FMCMSytuacja na głównej parze: Maksima z dnia dzisiejszego są zbliżone do tych, które notowano wczoraj – mowa o okolicy 1,1260-65. Obecnie – tj. po 17:30 – notujemy wartości rzędu 1,1240. Z pewnością na rynku osłabiło się przekonanie, że Fed może we wrześniu dokonać podwyżki stóp w USA.
Bank Kanady z impulsem dla CAD-a
2016-09-07 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walutPodczas dzisiejszego posiedzenia BOC utrzymał główną stopę procentową na poziomie 0,50 proc., co nie było żadnym zaskoczeniem. W komunikacie przyznano, że dynamika globalnego wzrostu gospodarki jest niższa, niż oczekiwano i może to mieć negatywne przełożenie na dynamikę eksportu.
Hossa na GPW trwa i nadal ma potencjał
2016-09-07 Rynki po południuZa nami kolejna udana sesja w wykonaniu spółek z warszawskiego parkietu. Zieleń zagościła na szerokim rynku, a tym razem najlepiej prezentował się indeks WIG20. Można powiedzieć, że spółki, które powinny być liderami parkietu nareszcie dołączają do reszty stawki. Pojęcie hossa na razie może być użyte wyłączenie w stosunku do spółek małych i średnich.