Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Popołudnie na wykresach

Popołudnie na wykresach

2016-09-26 Raport popołudniowy FMCM
Wahania głównej pary: Jeśli wierzyć w linię spadkową na eurodolarze, która łączy maksima z 3 maja (1,1610) i 18 sierpnia (1,1365) – to za chwilę powinniśmy obserwować jej test. W takim razie, o ile nie będzie jakichś naprawdę mocnych impulsów zmieniający obraz, niedługo powinniśmy mieć odbicie od tejże linii, czyli powrót na niższe poziomy.
Walka o niską zmienność na rynkach

Walka o niską zmienność na rynkach

2016-09-26 Rynki po południu
Po ostatnich wypowiedziach oraz działaniach (lub ich braku) ze strony banków centralnych wydaje się, że ich zadaniem stało się obecnie dbanie o bardzo niską zmienność na światowych rynkach finansowych. Dlaczego?

Złoty nieco mocniejszy w ślad za słabszym dolarem

Złoty nieco mocniejszy w ślad za słabszym dolarem

2016-09-26 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Na kilkanaście godzin przed pierwszą z debat prezydenckich w USA rynki są podzielone – tracą główne giełdy, ale już dolar jest nieco słabszy. Na tym tle złoty wygląda relatywnie dobrze lekko zyskując – na EUR/PLN mamy zejście poniżej 4,30, a USD/PLN 3,82.
Przeskakując między czynnikami ryzyka

Przeskakując między czynnikami ryzyka

2016-09-26 Komentarz poranny TMS Brokers
Mając za sobą posiedzenia głównych banków centralnych, rynek szuka nowych temat do przykucia uwagi. Ryzyka związane z wyborami prezydenckimi w USA wysuwają się na czele, a atmosfera w najbliższych godzinach będzie podgrzewana przez pierwszą debatę na linii Clinton-Trump. Rynki finansowe na razie pozostają w zawieszeniu.
Odreagowanie po mini-hossie sponsorowanej przez Fed

Odreagowanie po mini-hossie sponsorowanej przez Fed

2016-09-26 Poranny Szkic walutowy AFS
Po okresie wyraźnej poprawy nastrojów w połowie ubiegłego tygodnia, ostatnie godziny handlu przynoszą spadek apetytu na ryzyko, który może przedłużyć się do końca miesiąca. Złoty porusza się w ślad za globalnymi trendami, choć w najbliższych dniach dojdzie do zapowiadanych zmian w rządzie. Dziś pierwsza debata prezydencka w USA.
Głosy bankierów

Głosy bankierów

2016-09-26 Raport poranny FMCM
Banki, ludzie, pieniądze: W programie mamy dziś m.in. debatę pomiędzy Hillary Clinton i Donaldem Trumpem w Stanach Zjednoczonych. Poza tym publicznie wypowie się wielu bankierów centralnych. Kto to będzie? Na przykład o 11:30 mamy wystąpienie publiczne Thomasa Jordana ze Szwajcarskiego Banku Narodowego.
Euro, dolar, złoty – pod lupą i z daleka

Euro, dolar, złoty – pod lupą i z daleka

2016-09-25 Raport tygodniowy FMCM
Główna para i rynki globalne: Rezerwa Federalna w tym tygodniu nie podniosła stopy procentowej w USA. Ostatnie dwie szanse w tym roku na taki ruch to 2 listopada i następnie połowa grudnia (ściślej – 14-ty dzień tego miesiąca). Czy Fed z nich skorzysta?
Ostatni zryw pogoni za stopą zwrotu

Ostatni zryw pogoni za stopą zwrotu

2016-09-25 Komentarz tygodniowy TMS Brokers
W mijającym tygodniu ani Fed, ani Bank Japonii, nie zaserwowali istotnej niespodzianki i rynki powróciły do tego, co tak kultywowały w wakacje – pogoń za stopą zwrotu. Tym razem może być jednak inaczej, gdyż istotny czynnik ryzyka czyha tuż za rogiem.
Yellen „dobrą wróżką”. Spełnia życzenia inwestorów

Yellen „dobrą wróżką”. Spełnia życzenia inwestorów

2016-09-23 Komentarz ekonomiczny Patron FX
Europejskie giełdy podczas czwartkowych notowań rosły, podobnie jak rynki azjatyckie i w Stanach Zjednoczonych. Źródłem dobrych nastrojów jest gołębi wydźwięk komunikatu po posiedzeniu Fed. Rezerwa Federalna USA delikatnie obniżyła prognozy wzrostu gospodarczego i inflacji, ale podkreśliła, że sytuacja już jest bardzo dobra i stopy procentowe można wkrótce podnieść, ...
Lepiej niż można było mieć nadzieję

Lepiej niż można było mieć nadzieję

2016-09-23 Komentarz poranny TMS Brokers
Czwartkowy rajd ulgi pod decyzjach Fed i BoJ stracił na impecie w piątek, ale nastroje w Azji są stabilne. Na rynku walutowym dolar liże rany, ale ogólnie nie widać większych wahań, a inwestorzy najwyraźniej chcą doczekać weekendu. Bliżej nas złoty kontynuuje pomyślny tydzień, dając do zrozumienia, że rynek ponownie przymyka oko na ryzyka wewnętrzne.
Jak trwała reakcja na Fed? Wkrótce odpowiedź.

Jak trwała reakcja na Fed? Wkrótce odpowiedź.

2016-09-23 Poranny Szkic walutowy AFS
Inwestorzy bardzo pozytywnie odebrali przekaz po posiedzeniu Rezerwy Federalnej. Szczególnie kontekst obniżonej ścieżki stóp procentowych w średnim terminie. Jak trwała będzie to reakcja zdecydują najbliższe sesje. Zakładamy utrzymanie tendencji co najmniej do końca miesiąca.
Piątek – czyli PMI i głosy z Fed

Piątek – czyli PMI i głosy z Fed

2016-09-23 Raport poranny FMCM
Eurodolar jest obecnie w rejonie poziomu 1,12 – czyli obniżył lot w porównaniu ze szczytami notowanymi wczoraj, które wypadły w pobliżu 1,1260. Nawiasem mówiąc, tego się spodziewaliśmy – ba, w gruncie rzeczy dopuszczaliśmy nawet możliwość, że eurodolar podejdzie jeszcze trochę wyżej, do linii łączącej maksima z 3 maja, 18 sierpnia i 8 września.
Gołębi FED napędził hossę na rynkach

Gołębi FED napędził hossę na rynkach

2016-09-22 Rynki po południu
Wczorajsza decyzja Rezerwy Federalnej wraz projekcjami makroekonomicznymi oraz konferencją prasową Janet Yellen wskazały na możliwość podwyżki stóp procentowych w grudniu, ale za razem z opinii członków Komitetu Otwartego Rynku mogliśmy wyczytać, że tempo dalszych podwyżek będzie łagodniejsze od wcześniejszych projekcji.
Złoty pozostawał silny w czwartek

Złoty pozostawał silny w czwartek

2016-09-22 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Obserwowana rano aprecjacja polskiej waluty była w ciągu dnia kontynuowana, w efekcie po południu byliśmy przy dziennych maksimach. To oczywiście echo wczorajszego przekazu z FED, który przyczynił się do osłabienia dolara na głównych ustawieniach.
Słabsza pozycja dolara

Słabsza pozycja dolara

2016-09-22 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Kluczowe informacje z rynków: USA: FED nie zmienił stóp procentowych na zakończonym wczoraj posiedzeniu. Trzech członków FOMC było przeciwko tej decyzji – George, Rosengren i Mester. W komunikacie dano do zrozumienia, że FED chce zaczekać na więcej danych, zanim podwyższy stopy procentowe.
Decyzja Fed neutralna dla rynku

Decyzja Fed neutralna dla rynku

2016-09-22 Komentarz ekonomiczny Patron FX
Za nami dzień posiedzeń dwóch z trzech najważniejszych banków na świecie. Decyzję Banku Japonii w sprawie dalszej polityki monetarnej poznaliśmy w środowy poranek. Zaskoczyła ona inwestorów, ponieważ BoJ nie zdecydował się obniżyć stóp procentowych, ale zmodyfikował program skupu aktywów.
Celujemy w grudzień, a potem się zobaczy

Celujemy w grudzień, a potem się zobaczy

2016-09-22 Komentarz poranny TMS Brokers
Fed zrobił to, czego od niego oczekiwano. Pozytywny aspekt wyższych szans na podwyżkę w grudniu jest neutralizowany przez sugestie ślimaczego tempa normalizacji w kolejnych latach. Polowanie na stopę zwrotu powinno dalej wspierać aktywa ryzykowne, do czasu aż uwaga nie przerzuci się na wybory prezydenckie w USA.
Na Zachodzie bez zmian, podwyżka stóp w grudniu

Na Zachodzie bez zmian, podwyżka stóp w grudniu

2016-09-22 Poranny Szkic walutowy AFS
Fed nie zmienia stóp czym poprawia nastroje na rynkach. Dolar słabszy, złoty mocniejszy i taka tendencja będzie dziś kontynuowana. EUR/PLN na drodze do spadków w rejon ostatnich minimów. USD/PLN wkrótce ponownie poniżej 3,80.
Kropki, prognozy, oczekiwania

Kropki, prognozy, oczekiwania

2016-09-22 Raport poranny FMCM
Jeszcze o FOMC: Wiadomo, jak było – nikt wczoraj nie zmienił głównej stopy procentowej. Ani Bank Japonii, ani amerykańska Rezerwa Federalna, ani Nowa Zelandia. Jeśli jednak mówimy o Fed, to warto spojrzeć na parę kwestii.
Obietnice, które trochę osłabiają jena

Obietnice, które trochę osłabiają jena

2016-09-21 Komentarz poranny TMS Brokers
Bank Japonii utrzymał bez zmian stopę procentową, ale pomajstrował w programie skupu aktywów. Rosnące ceny akcji sektora finansowego w Tokio pomagają we wzrostach USD/JPY, co może jednak zaciemniać faktyczną reakcję rynku walutowego. Dodatkowo przed nami jeszcze decyzja Fed, a dla koneserów wydarzeń na Antypodach na koniec zostaje decyzja RBNZ.