Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Silny złoty, dobre dane

Silny złoty, dobre dane

2016-09-19 Raport popołudniowy FMCM
Na eurodolarze ciekawe rzeczy: Można to ująć tak: poranek i właściwie cały dzień roboczy naszego czasu nie były zbyt ciekawe na EUR/UD – wykres oscylował z grubsza w rejonie 1,1150 – 1,1170. Jak pamiętamy, okolice te ustalono w piątek po południu i wieczorem, po wyższych od prognoz danych o inflacji CPI.
Jen silny przed decyzją Banku Japonii

Jen silny przed decyzją Banku Japonii

2016-09-19 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Jen to druga po dolarze waluta, która będzie w centrum zainteresowania inwestorów w tym tygodniu za sprawą komunikatu Banku Japonii, który poznamy w środę rano. O ile, jeszcze miesiąc temu inwestorzy bardziej zastanawiali się w jakiej skali BOJ zdecyduje się poluzować politykę, o tyle teraz nie są pewni, tego czy do tego w ogóle dojdzie.

FED – porównanie danych obecnych i rok temu

FED – porównanie danych obecnych i rok temu

2016-09-19 Rynki po południu
We wrześniu roku ubiegłego Rezerwa Federalna też stała przed dylematem, czy podnosić stopy już teraz, czy też może wstrzymać się jeszcze z decyzją. Finalnie, jak wiemy, FED podniósł stopy w grudniu, dbając poniekąd o swoją reputację, aby wywiązać się ze wcześniejszych zapowiedzi.
Dolar słabszy na początku tygodnia

Dolar słabszy na początku tygodnia

2016-09-19 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Japonia: Agencja Nikkei podała, że premier Shinzo Abe rozważa przeprowadzenie wcześniejszych wyborów parlamentarnych w styczniu 2017 r. Swoje spekulacje opiera na wypowiedzi ministra finansów Aso, jaka miała mieć miejsce podczas spotkania partii rządzącej w sierpniu.
W tym tygodniu liczą się tylko banki

W tym tygodniu liczą się tylko banki

2016-09-19 Rynki o poranku
Uwaga rynku bardzo często jest skupiona na bankach centralnych, ale w tym tygodniu liczą się tylko one. Wybory prezydenckie w Stanach Zjednoczonych, dane makroekonomiczne, OPEC i rynek towarowy schodzą na dalszy plan. Do akcji wkracza FED i Bank Japonii.
Jeszcze nie teraz, ale w grudniu stopy w górę?

Jeszcze nie teraz, ale w grudniu stopy w górę?

2016-09-19 Poranny Szkic walutowy AFS
Na rozpoczynającym się jutro posiedzeniu amerykańskiego banku centralnego stopy procentowe najpewniej nie zostaną podwyższone, ale Fed będzie musiał poważnie rozważyć taki ruch przed końcem roku. Inflacja wykazuje bowiem oznaki przyspieszania.
Mocny start spokojnej sesji

Mocny start spokojnej sesji

2016-09-19 Komentarz poranny TMS Brokers
Silne odbicie cen ropy wywołane komunikatem Wenezueli mówiącym o bliskości porozumienia państw OPEC w sprawie zamrożenia wydobycia napędza aprecjację ryzykownych walut, która idzie w parze z osłabieniem dolara do pozostałych walut G-10 oraz pozwoli europejskim indeksom wymazywać piątkową, dość dotkliwą przecenę.
Świat czeka na FOMC, złoty także na polskie dane

Świat czeka na FOMC, złoty także na polskie dane

2016-09-19 Raport poranny FMCM
Rynek eurodolara: Na EUR/USD mamy dziś rano – krótko po godzinie siódmej – kurs 1,1165. To znaczy, że dolar jest dość mocny, na co wyraźny wpływ miało piątkowe umocnienie po wyższym od przewidywań odczycie inflacji CPI.
Łatwa gra się skończyła

Łatwa gra się skończyła

2016-09-16 Komentarz tygodniowy TMS Brokers
Zakończył się wygodny rajd obligacji na rynku walutowym, a za nim (przynajmniej na razie) przerwane zostało wypychanie indeksów giełdowych na nowe szczyty. Wątpliwości wokół globalnej polityki monetarnej zaczynają się piętrzyć, co niesie implikacje dla rynku walutowego.
W końcówce tygodnia roboczego dolar zyskał na sile

W końcówce tygodnia roboczego dolar zyskał na sile

2016-09-16 Raport tygodniowy FMCM
Obraz na rynku globalnym: W piątek – czyli dziś – o godzinie 14:30 pojawił się odczyt inflacji CPI ze Stanów Zjednoczonych za sierpień. Prognozowano +0,1 proc. m/m oraz +1,0 proc. r/r – a faktyczne wyniki to +0,2 proc. m/m oraz +1,1 proc. r/r. Prognozy zostały przebite także w przypadku inflacji bazowej.
FED już tuż tuż

FED już tuż tuż

2016-09-16 Rynki po południu
Już w najbliższą środę poznamy decyzję Rezerwy Federalnej w sprawie stóp procentowych, a także zobaczymy najnowsze projekcje Komitetu Otartego Rynku odnośnie gospodarki USA i zapatrywania się na koszt pieniądza w przyszłości. Wszystko to zostanie zwieńczone konferencją prasową Janet Yellen – szefowej FED.
Rynki wschodzące między młotem a kowadłem

Rynki wschodzące między młotem a kowadłem

2016-09-16 Komentarz poranny TMS Brokers
Jeszcze na przełomie lipca i sierpnia publikacje makro z USA wypadały najlepiej na tle oczekiwań od końcówki 2014 roku. Jeszcze miesiąc temu dane napływające z USA sugerowały, że po słabym drugim kwartale, w trzecim gospodarka odzyskała impet. Jeszcze trzy tygodnie temu część rynku wpadła w popłoch, że zbyt nisko wycenia szanse na podwyżkę we wrześniu.
To nie są warunki do podnoszenia stóp procentowych

To nie są warunki do podnoszenia stóp procentowych

2016-09-16 Poranny Szkic walutowy AFS
Kolejne publikacje z USA dostarczają argumentów przeciwko podwyżce stóp procentowych we wrześniu. Są wiec podstawy do poprawy nastrojów na rynkach i tak też reagują amerykańskie giełdy. Dziś jeszcze ważny odczyt inflacji CPI za sierpień, ale my jesteśmy przekonani, że Fed oprocentowania w środę nie zmieni.
Piątek i krajowe wynagrodzenia

Piątek i krajowe wynagrodzenia

2016-09-16 Raport poranny FMCM
Eurodolar pozycjonuje się dziś rano, ok. 7:30, w rejonie 1,1240. Na EUR/GBP mamy 0,8490, na USD/GBP natomiast 0,7555. Te dwie pary, powiązane z funtem, powoli rosną od 6 września (wtedy na drugiej z nich było w dołku 0,7440, na pierwszej 0,8335), z perspektywy 16 sierpnia idą na południe (wtedy na dolar-funcie było w szczycie 0,7765, na euro-funcie 0,8720), a licząc od końcówki czerwca – są w konsolidacji.
Jaki obraz po amerykańskich danych makro?

Jaki obraz po amerykańskich danych makro?

2016-09-15 Raport popołudniowy FMCM
Już po faktach: Jeśli przed dziewiątą rano zanotowano na eurodolarze dzienny dołek w okolicach 1,1220, to później wykres poszedł w górę, aż osiągnął rejon 1,1280. Na parach złotówkowych, o czym za kilka akapitów, przełożyło się to na wzrost wartości naszej waluty.
Dolar broni się przed większą przeceną

Dolar broni się przed większą przeceną

2016-09-15 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Opublikowane dzisiaj dane makro nie zwiększają szans, co do możliwości pojawienia się relatywnie „jastrzębiego” komunikatu po posiedzeniu FED w przyszłą środę. Kluczowa figura, jaką była dynamika sprzedaży detalicznej w sierpniu wyniosła -0,3 proc. m/m i -0,1 proc. m/m bez uwzględnienia samochodów – to poniżej i tak niskich oczekiwań rynku ...
Gra przeciwko dolarowi jest ryzykowną strategią

Gra przeciwko dolarowi jest ryzykowną strategią

2016-09-15 Rynki po południu
Ten tydzień miał być decydujący w kwestii podwyżek stóp procentowych w USA ze względu na sporą dawkę odczytów makroekonomicznych z gospodarki USA. Większość z nich poznaliśmy dzisiaj i były one raczej jednoznaczne – podwyżka we wrześniu znów się oddaliła, co więcej, grudzień także się oddala.
Ważne decyzje - Trzymajmy kciuki za frankowiczów

Ważne decyzje - Trzymajmy kciuki za frankowiczów

2016-09-15 Komentarz ekonomiczny Patron FX
Środa pod kątem notowań na światowych rynkach wpisywała się w utrzymujący od piątku sentyment. Większość indeksów traciła na wartości, jednak spadki były niewielkie. Niemiecki DAX stracił na koniec dnia 0,08%, francuski CAC40 spadł o 0,39%, a brytyjski FTSE100 wzrósł o 0,12%.
Chiny trzymają się mocno. Ciekawa sesja w czwartek.

Chiny trzymają się mocno. Ciekawa sesja w czwartek.

2016-09-15 Poranny Szkic walutowy AFS
Dzisiejsza sesja na rynkach finansowych zapowiada się na jedną z najciekawszych w ostatnim czasie. Tuż po otwarciu decyzja, komunikat i konferencja prasowa po posiedzeniu Szwajcarskiego Banku Centralnego (SNB).
Wrodzony pesymizm zwycięży

Wrodzony pesymizm zwycięży

2016-09-15 Komentarz poranny TMS Brokers
Decydenci z Fed nie mają już prawa do wystąpień publicznych przed zbliżającym się wielkimi krokami posiedzeniem FOMC. Dlatego też uwaga przenosi się na dane makro z USA, które ostatnio zaczęły rozczarowywać, ale nadal wskazują na solidny, 3,3 - proc. wzrost gospodarczy w trzecim kwartale.