Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy
Ostatni zryw pogoni za stopą zwrotu
2016-09-25 Komentarz tygodniowy TMS BrokersW mijającym tygodniu ani Fed, ani Bank Japonii, nie zaserwowali istotnej niespodzianki i rynki powróciły do tego, co tak kultywowały w wakacje – pogoń za stopą zwrotu. Tym razem może być jednak inaczej, gdyż istotny czynnik ryzyka czyha tuż za rogiem.
Yellen „dobrą wróżką”. Spełnia życzenia inwestorów
2016-09-23 Komentarz ekonomiczny Patron FXEuropejskie giełdy podczas czwartkowych notowań rosły, podobnie jak rynki azjatyckie i w Stanach Zjednoczonych. Źródłem dobrych nastrojów jest gołębi wydźwięk komunikatu po posiedzeniu Fed. Rezerwa Federalna USA delikatnie obniżyła prognozy wzrostu gospodarczego i inflacji, ale podkreśliła, że sytuacja już jest bardzo dobra i stopy procentowe można wkrótce podnieść, ...
Lepiej niż można było mieć nadzieję
2016-09-23 Komentarz poranny TMS BrokersCzwartkowy rajd ulgi pod decyzjach Fed i BoJ stracił na impecie w piątek, ale nastroje w Azji są stabilne. Na rynku walutowym dolar liże rany, ale ogólnie nie widać większych wahań, a inwestorzy najwyraźniej chcą doczekać weekendu. Bliżej nas złoty kontynuuje pomyślny tydzień, dając do zrozumienia, że rynek ponownie przymyka oko na ryzyka wewnętrzne.
Jak trwała reakcja na Fed? Wkrótce odpowiedź.
2016-09-23 Poranny Szkic walutowy AFSInwestorzy bardzo pozytywnie odebrali przekaz po posiedzeniu Rezerwy Federalnej. Szczególnie kontekst obniżonej ścieżki stóp procentowych w średnim terminie. Jak trwała będzie to reakcja zdecydują najbliższe sesje. Zakładamy utrzymanie tendencji co najmniej do końca miesiąca.
Piątek – czyli PMI i głosy z Fed
2016-09-23 Raport poranny FMCMEurodolar jest obecnie w rejonie poziomu 1,12 – czyli obniżył lot w porównaniu ze szczytami notowanymi wczoraj, które wypadły w pobliżu 1,1260. Nawiasem mówiąc, tego się spodziewaliśmy – ba, w gruncie rzeczy dopuszczaliśmy nawet możliwość, że eurodolar podejdzie jeszcze trochę wyżej, do linii łączącej maksima z 3 maja, 18 sierpnia i 8 września.
Gołębi FED napędził hossę na rynkach
2016-09-22 Rynki po południuWczorajsza decyzja Rezerwy Federalnej wraz projekcjami makroekonomicznymi oraz konferencją prasową Janet Yellen wskazały na możliwość podwyżki stóp procentowych w grudniu, ale za razem z opinii członków Komitetu Otwartego Rynku mogliśmy wyczytać, że tempo dalszych podwyżek będzie łagodniejsze od wcześniejszych projekcji.
Złoty pozostawał silny w czwartek
2016-09-22 Poranny raport DM BOŚ z rynku walutObserwowana rano aprecjacja polskiej waluty była w ciągu dnia kontynuowana, w efekcie po południu byliśmy przy dziennych maksimach. To oczywiście echo wczorajszego przekazu z FED, który przyczynił się do osłabienia dolara na głównych ustawieniach.
Słabsza pozycja dolara
2016-09-22 Poranny raport DM BOŚ z rynku walutKluczowe informacje z rynków: USA: FED nie zmienił stóp procentowych na zakończonym wczoraj posiedzeniu. Trzech członków FOMC było przeciwko tej decyzji – George, Rosengren i Mester. W komunikacie dano do zrozumienia, że FED chce zaczekać na więcej danych, zanim podwyższy stopy procentowe.
Decyzja Fed neutralna dla rynku
2016-09-22 Komentarz ekonomiczny Patron FXZa nami dzień posiedzeń dwóch z trzech najważniejszych banków na świecie. Decyzję Banku Japonii w sprawie dalszej polityki monetarnej poznaliśmy w środowy poranek. Zaskoczyła ona inwestorów, ponieważ BoJ nie zdecydował się obniżyć stóp procentowych, ale zmodyfikował program skupu aktywów.
Celujemy w grudzień, a potem się zobaczy
2016-09-22 Komentarz poranny TMS BrokersFed zrobił to, czego od niego oczekiwano. Pozytywny aspekt wyższych szans na podwyżkę w grudniu jest neutralizowany przez sugestie ślimaczego tempa normalizacji w kolejnych latach. Polowanie na stopę zwrotu powinno dalej wspierać aktywa ryzykowne, do czasu aż uwaga nie przerzuci się na wybory prezydenckie w USA.
Na Zachodzie bez zmian, podwyżka stóp w grudniu
2016-09-22 Poranny Szkic walutowy AFSFed nie zmienia stóp czym poprawia nastroje na rynkach. Dolar słabszy, złoty mocniejszy i taka tendencja będzie dziś kontynuowana. EUR/PLN na drodze do spadków w rejon ostatnich minimów. USD/PLN wkrótce ponownie poniżej 3,80.
Kropki, prognozy, oczekiwania
2016-09-22 Raport poranny FMCMJeszcze o FOMC: Wiadomo, jak było – nikt wczoraj nie zmienił głównej stopy procentowej. Ani Bank Japonii, ani amerykańska Rezerwa Federalna, ani Nowa Zelandia. Jeśli jednak mówimy o Fed, to warto spojrzeć na parę kwestii.
Obietnice, które trochę osłabiają jena
2016-09-21 Komentarz poranny TMS BrokersBank Japonii utrzymał bez zmian stopę procentową, ale pomajstrował w programie skupu aktywów. Rosnące ceny akcji sektora finansowego w Tokio pomagają we wzrostach USD/JPY, co może jednak zaciemniać faktyczną reakcję rynku walutowego. Dodatkowo przed nami jeszcze decyzja Fed, a dla koneserów wydarzeń na Antypodach na koniec zostaje decyzja RBNZ.
Nowa forma łagodzenia w Japonii. Co na to Fed?
2016-09-21 Poranny Szkic walutowy AFSW bezprecedensowej decyzji łagodzenia polityki pieniężnej Bank Japonii (BoJ) ogłosił, że będzie utrzymywać rentowność 10-letnich obligacji skarbowych rządu poniżej 0 proc. Oznacza to, że wkroczy na rynek skupując wszystkie papiery o okresie zapadalności dekady, których dochodowość przekroczy tę barierę.
Fed rozdaje dziś karty
2016-09-21 Raport poranny FMCMNa światowych rynkach: Gdy piszemy te słowa, nie jest jeszcze znana decyzja Banku Japonii na temat stóp procentowych czy też ewentualnego wdrożenia lub pogłębienia narzędzi luzowania monetarnego. Pojawiły się jedynie nocne dane o imporcie (spadek o 17,3 proc. r/r w sierpniu, prognoza -17,8 proc.) oraz eksporcie (-9,6 proc. r/r, przewidywano -4,8 proc.).
Środa z bankami centralnymi
2016-09-20 Rynki po południuJutrzejsza środa to bardzo wyjątkowy dzień, gdyż rzadko kiedy mamy aż trzy decyzje banków centralnych z grona krajów walut G10. Mowa tu o decyzji Banku Japonii, o decyzji Rezerwy Federalnej USA oraz o decyzji Banku Nowej Zelandii.
Za nami dane z rynku nieruchomości
2016-09-20 Raport popołudniowy FMCMW Stanach i na świecie: W tytule raportu mamy oczywiście na myśli dane z amerykańskiego rynku nieruchomości. Podano dziś, że w sierpniu wydano 1,139 mln pozwoleń na budowę domów (przy prognozie 1,170 mln), a rozpoczęto 1,142 mln budów (przewidywano 1,191 mln).
Odbicie w polskiej gospodarce w sierpniu
2016-09-20 Poranny Szkic walutowy AFSInwestorzy ignorują potencjalnie negatywne informacje związane ze złotym, a zwiększają zakupy w reakcji na optymistyczne doniesienia. To sygnał dobrego nastawienia zagranicznych graczy i powrotu kapitału na nasz rynek. Pomagają także dobre nastroje dla aktywów gospodarek wschodzących panujące obecnie na świecie.
Każdy na coś czeka
2016-09-20 Komentarz poranny TMS BrokersKażdy na coś czeka, ale nie każdy ma na co czekać. Główne wydarzenia tego tygodnia to posiedzenia Banku Japonii i Fed. Atmosfera wyczekiwania dotyczy także innych walut: NZD czeka na dzisiejszą aukcję mleka i jutrzejsze posiedzenie RBNZ.
Eurodolar bardziej po stronie dolara
2016-09-20 Raport poranny FMCMTo już jutro, ale też i dopiero jutro wieczorem – mianowicie o 20:00 naszego czasu. Środa będzie dniem rozstrzygnięcia. Szansa na to, by doszło do podwyżki stóp w USA, nie jest duża – niemniej ogólny ton komunikatu może się okazać dość jastrzębi, sugerujący możliwość ruchu nieco później, tzn. najpóźniej w grudniu.