Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Trichet sobie, euro sobie

Trichet sobie, euro sobie

2008-02-07 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Trichet zaznaczył co prawda, że ryzyka dla wcześniej zakładanego tempa wzrostu się potwierdzają, jednak jednocześnie zaznacza, że w zasadzie żadna z presji inflacyjnych nie ustąpiła. Może to oznaczać, że stopy w przyszłości mogą być obniżone, ale na dzień dzisiejszy jest to przyszłość odległa.
Trichet może rozczarować inwestorów

Trichet może rozczarować inwestorów

2008-02-07 Puls Walutowy FIT DM
Czwartek przynosi nastrój wyczekiwania na kluczowe informacje, które poznamy wczesnym południem. Mowa oczywiście o komunikatach Banku Anglii i Europejskiego Banku Centralnego, które będą dziś decydować o wysokości stóp procentowych.

Czwartek banków centralnych

Czwartek banków centralnych

2008-02-07 Komentarz poranny TMS Brokers
Wczorajsze osłabienie walut emerging markets jest kontynuowane. EUR/PLN wzrósł ponownie powyżej 3,6000 a USD/PLN do 2,4700. Wydaje się, że pary te zmierzają do oporów zlokalizowanych odpowiednio na 3,6300 i 2,5000.
Oczy inwestorów zwrócone w stronę EBC

Oczy inwestorów zwrócone w stronę EBC

2008-02-07 Raport poranny FMCM
Wtorkowe wydarzenia, a mianowicie gwałtowny spadek eurodolara w odpowiedzi na niepokojący sygnał spowolnienia gospodarki Strefy Euro, jakim był spadek wartości wskaźnika PMI dla sektora usług do poziomu 50,6 utwierdziły sporą część inwestorów w przekonaniu o tym, że EBC nie będzie w najbliższym czasie podnosił stóp procentowych by bardziej nie zagrozić gospodarce.
Syzyfowa praca

Syzyfowa praca

2008-02-07 Komentarz walutowy Money Expert
Walka z nadchodzącą recesją powoli zaczyna przypominać syzyfową pracę. Gdy wydaje się, że może jednak uda się – głównie wskutek działań Fed – uniknąć kryzysu, kolejne dane makro wytrącają optymistom argumenty z ręki.
Czwartek dniem banków centralnych

Czwartek dniem banków centralnych

2008-02-07 Codzienny Puls Rynku IDM SA
Wczorajsza sesja, w porównaniu do poprzednich z tego tygodnia przebiegała bardzo spokojnie i przyniosła stabilizację na większości par walutowych. Dolar pozostawał mocniejszy, jednak zgodnie z oczekiwaniami dalsze wzrosty waluty amerykańskiej zostały ograniczone w stosunku do euro, funta i jena.
Dzień będzie należał do banków centralnych

Dzień będzie należał do banków centralnych

2008-02-07 Poranny Szkic Walutowy AFS
Dziś bez wątpienia dzień będzie należał do banków centralnych, jednak warto rozpocząć od przyjrzenia się innym wiadomościom, nie mniej istotnym dla rynku walutowego. Primo, agencja ratingowa Moody’s oznajmiła, że jeśli polskiemu rządowi uda się ograniczyć wydatki – a więc deficyt budżetowy – podniesie rating naszego kraju.
Ostudzenie emocji na rynkach

Ostudzenie emocji na rynkach

2008-02-06 Komentarz popołudniowy TMS Brokers
Porównując dzisiejszą sesję do kilku wcześniejszych, można powiedzieć, że panowała względna cisza i spokój. Po wczorajszym zamieszaniu wywołanym przez niski ISM w sektorze usług (41,9) obserwowaliśmy dziś uspokojenie na rynkach.
Próba odbicia na rynku EURUSD

Próba odbicia na rynku EURUSD

2008-02-06 Raport popołudniowy FMCM
Zgodnie z oczekiwaniami dzisiejszy dzień przyniósł pewne uspokojenie po wczorajszej nerwowej sesji. Inwestorzy nie reagowali dziś już tak gwałtownie, jak w odpowiedzi na wczorajsze słabe wskaźniki aktywności w sektorze usług w Strefie Euro i USA.
Uspokojenie na rynkach finansowych

Uspokojenie na rynkach finansowych

2008-02-06 Popołudniowy Szkic Walutowy AFS
Środa minęła pod znakiem uspokojenia na rynkach finansowych. Po niespokojnej sesji w giełdowej Stanach Zjednoczonych oraz dużej wyprzedaży w Azji, większość analityków spodziewała się podobnej reakcji na naszym parkiecie.
(Wielka) wyprz?

(Wielka) wyprz?

2008-02-06 Puls Walutowy FIT DM
Tak fatalny odczyt styczniowego indeksu ISM w usługach i niepokojące dane o kondycji tego sektora w strefie euro nie mogły przejść bez echa. I tak wczorajsza sesja na Wall Street zakończyła się silnymi spadkami giełdowych indeksów, co zostało później powtórzone na rynkach azjatyckich.
Funt traci na wartości

Funt traci na wartości

2008-02-06 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Środowy poranek przyniósł silny spadek notowań GBP/USD. Kurs tej pary, który jeszcze o godzinie 8-ej testował poziom 1,9645 dolara, spadł do dziennego minimum na 1,9553 dolara. Można wyróżnić trzy źródła takiego zachowania funta.
Złoty traci na wartości

Złoty traci na wartości

2008-02-06 Komentarz poranny TMS Brokers
Na rynku krajowym obserwujemy od rana reakcję na sytuację na rynkach zagranicznych. Wczorajsze bardzo słabe dane makroekonomiczne wywołały przecenę na giełdach i umocnienie waluty japońskiej, co musiało się przełożyć na deprecjację złotego.
Japońska waluta zyskiwała na wartości

Japońska waluta zyskiwała na wartości

2008-02-06 Poranny Szkic Walutowy AFS
Wczoraj kluczowym wydarzeniem dnia byłą publikacja indeksu Instytutu Zarządzania Podażą dla sektora usługowego – jest to wskaźnik koniunktury, który przybliża sytuację prawie 90% spółek w tym sektorze. Indeks spadł o prawie 15 punktów, osiągając poziom niewidziany od 7 lat.
Zapaść w usługach rozpala awersję do ryzyka

Zapaść w usługach rozpala awersję do ryzyka

2008-02-06 Raport poranny FMCM
O ile na początku tygodnia można było mieć nadzieję na względnie spokojny tydzień z szansami na utrzymanie się pozytywnych nastrojów na światowych rynkach, to wczorajsze dane na temat aktywności w sektorze usługowym w Strefie Euro oraz w USA na nowo rozpaliły obawy o recesję pukająca do bram USA oraz negatywnie odbijającą się na sytuacji w innych częściach świata.
Recesyjne wskazanie indeksu ISM z sektora usług

Recesyjne wskazanie indeksu ISM z sektora usług

2008-02-06 Codzienny Puls Rynku IDM SA
Wtorek na rynku walutowym przyniósł istotne umocnienie się dolara i jena w stosunku do walut wyżej oprocentowanych. Waluta amerykańska korzystała po publikacji słabszych niż oczekiwano danych ze strefy euro na temat indeksu PMI z sektora usług a także sprzedaży detalicznej, która spadła zarówno w ujęciu miesięcznym jak i w skali roku dużo poniżej oczekiwań rynkowych.
Mocna deprecjacja złotego

Mocna deprecjacja złotego

2008-02-05 Popołudniowy Szkic Walutowy AFS
Dzisiejszy dzień zapowiadał się spokojnie. Nic nie wskazywało na to, że końcówka dnia doprowadzi do mocnej deprecjacji złotego oraz do wyprzedaży na rynkach akcji. Złoty rozpoczął notowania od poziomów EURPLN 3,5680 oraz USDPLN 2,4110.
Słabość sektora usług Strefy Euro źródłem przeceny EURUSD

Słabość sektora usług Strefy Euro źródłem przeceny EURUSD

2008-02-05 Raport popołudniowy FMCM
Jeszcze dziś rano wydawało się, że czeka nas kolejna względnie spokojna sesja, która co prawda miała upłynąć pod dyktando popytu na dolara na rynku EURUSD, jednak skala umocnienia amerykańskiej waluty może budzić niepokój tych, którzy liczyli na szybki atak eurodolara na psychologiczną barierę na poziomie 1,50.
Negatywny obraz gospodarek

Negatywny obraz gospodarek

2008-02-05 Komentarz popołudniowy TMS Brokers
Opublikowane dziś dane makroekonomiczne, zarówno ze strefy Euro, jak i ze Stanów Zjednoczonych, potwierdzają negatywne zjawiska zachodzące w tych gospodarkach. Od rana obserwowaliśmy dynamiczne umocnienie amerykańskiej waluty, wzrost ten był tematem dnia aż do publikacji wskaźnika ISM.
Recesyjny ISM-usługi i zmiana sentymentu do dolara

Recesyjny ISM-usługi i zmiana sentymentu do dolara

2008-02-05 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Amerykański Instytut Zarządzania Podażą poinformował, że publikowany przez niego indeks ISM-usługi (ISM Services Non-Manufacturing Index, który pokazuje aktywność sektora usług w USA, spadł w styczniu aż do 41,9 pkt. z 54,4 pkt. w grudniu.