Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy
Złoty zyskał po danych
2008-02-15 X-Trade Brokers - Puls RynkuW styczniu inflacja CPI wzrosła w Polsce o 4,3 proc. w relacji rocznej, co jest jej najwyższym poziomem od grudnia 2004 roku. W tym samym okresie dynamika wynagrodzeń sięgnęła 11,5 proc. Dane zaskakują. Analitycy zakładali wzrost cen na poziomie 4,1 proc., a wzrost wynagrodzeń o 9,8 proc.
Nowe zagrożenia na horyzoncie
2008-02-15 Puls Walutowy FIT DMWbrew oczekiwaniom Ben Bernanke nie zaskoczył wczoraj inwestorów, mówiąc dokładnie to, czego chcieli usłyszeć. I tak oczekujący dalszych cięć stóp procentowych, otrzymali zapewnienie, iż FED nadal będzie podejmował niezbędne kroki, aby wesprzeć słabnący wzrost gospodarczy.
Dalszy wzrost EUR/USD
2008-02-15 X-Trade Brokers - Puls RynkuPiątek przynosi dalsze umocnienie wspólnej waluty w relacji do dolara. O godzinie 11:55 kurs EUR/USD testował poziom 1,4677 dolara, wobec 1,4639 wczoraj na zamknięciu. Amerykańskiej walucie, która traci dziś również. w relacji m.in do szwajcarskiego franka i jena, ale zdecydowanie wzmacnia się wobec funta, szkodzi przede wszystkim antydolarowy sentyment. „Ujawnił” się on wczoraj, przy okazji publikacji grudniowych danych o deficycie handlowym w USA.
Wystąpienie Szefa FED nie pomogło dolarowi
2008-02-15 Codzienny Puls Rynku IDM SAW dniu wczorajszym amerykański dolar miał kilka możliwości, aby umacniać się w stosunku do głównych par. Dane makroekonomiczne, a więc Bilans handlowy na poziomie -58,76 mld USD oraz ilość noworejestrowanych bezrobotnych - 348 tys. były lepsze ob. prognoz.
Złoty coraz mocniejszy
2008-02-15 Komentarz poranny TMS BrokersPoczątek notowań na ostatniej sesji tygodnia rozpoczynamy w okolicach poziomów z wczorajszego zamknięcia. Obserwowane od kilku sesji umacnianie się złotego sugeruje, że w kolejnych dniach możemy być świadkami spadków kursów nawet w okolice ostatnich minimów.
Bernanke zapowiada kolejne obniżki stóp
2008-02-15 Raport poranny FMCMWczorajsze wystąpienie Bena Bernannke przed Senacką Komisją ds. Bankowości w zasadzie nie wniosło zbyt wiele do obrazu sytuacji w USA. Szef FED kolejny raz rozwodził się nad kłopotami amerykańskiej gospodarki.
Akcje na tokijskiej giełdzie odrabiają straty
2008-02-15 Poranny Szkic Walutowy AFSAkcje na tokijskiej giełdzie odrabiają straty, a wraz z nimi jen traci na wartości, po tym jak Bank of Japan jednogłośnie zdecydował o pozostawieniu stóp procentowych bez zmian. Decyzję BoJ podjął w obawie przed negatywnym wpływem globalnego spowolnienia gospodarczego na japoński eksport, mając również na uwadze wzrost kosztów materiałowych.
W Japonii stopy bez zmian
2008-02-15 X-Trade Brokers - Puls RynkuBank Japonii podjął dziś w nocy decyzję o niezmienianiu stóp procentowych. Obecnie główna stopa w Japonii kształtuje się na poziomie 0,5 proc. Ostatni raz została ona zmieniona w lutym 2007 roku. Wówczas BoJ podwyższył ją o 25 pb do obecnych 0,5 proc.
Równowaga sił na rynku eurodolara
2008-02-14 Raport wieczorny FMCMDzisiejszy dzień, który ze względu na zawartość kalendarza wydarzeń niósł ze sobą ryzyko dość gwałtownych ruchów kursów dolara okazał się jednak dość spokojny. Co prawda nerwowość i brak zdecydowania inwestorów znalazły odbicie we wzroście zmienność eurodolara w ciągu sesji w porównaniu z wcześniejszymi dniami tygodnia.
Złoty umocnił się wobec dolara
2008-02-14 Popołudniowy Szkic Walutowy AFSZłoty umocnił się wobec dolara i pozostał na niezmienionym poziomie w stosunku do euro. O godzinie 16:15 kursy testowały poziomy EURPLN 3,5860 oraz USDPLN 2,4560. Dzisiejszy dzień obfitował w dane o dynamice PKB - zarówno w Japonii jak i w krajach europejskich.
Bernanke nie zaskoczył rynków
2008-02-14 Komentarz popołudniowy TMS BrokersJuż dawno nie zaczynaliśmy dnia w tak dobrych nastrojach jak dziś. Wczorajsza dobra sprzedaż detaliczna w Stanach oraz dwukrotnie wyższy od prognozowanego wzrost gospodarczy w Japonii złagodziły obawy o stan światowej gospodarki.
Czy Ben Bernanke okaże się mniej gołębi?
2008-02-14 Puls Walutowy FIT DMOpublikowane w środę dane o styczniowej sprzedaży detalicznej w Stanach Zjednoczonych okazały się jednak lepsze od pesymistycznych prognoz, co przyczyniło się do generalnej poprawy nastrojów – spadek prawdopodobieństwa wystąpienia recesji doprowadził do powrotu zainteresowania rynkami wschodzącymi.
Funt w rozkroku
2008-02-14 X-Trade Brokers - Puls RynkuCzwartek upływa pod znakiem wzrostu notowań GBP/USD. Para ta rośnie już piąty kolejny dzień. O godzinie 13:33 za funta trzeba było zapłacić 1,9702 dolara, wobec 1,9626 wczoraj po koniec dnia.
Techniczną podstawą tej sekwencji wzrostów GBP/USD było odbicie od dołka z 21 stycznia br. na poziomie 1,9402.
Techniczną podstawą tej sekwencji wzrostów GBP/USD było odbicie od dołka z 21 stycznia br. na poziomie 1,9402.
Stabilizowanie się sytuacji na światowych rynkach
2008-02-14 Poranny Szkic Walutowy AFSPonownie przy okazji stabilizowania się sytuacji na światowych rynkach kapitałowych nasza waluta zyskuje na wartości; aprecjacja złotego jest wynikiem bardzo dobrego raportu o tempie wzrostu PKB w Japonii (aż 0,9% q/q w miejsce oczekiwanych przez rynek 0,3% - 0,4% q/q) i wyjątkowo zaskakującego, korzystnego odczytu danych o sprzedaży detalicznej w USA.
Dolar w centrum uwagi
2008-02-14 Codzienny Puls Rynku IDM SAO godzinie 16:00 polskiego czasu Szef FED Ben Bernanke wraz z Henry Poulson’em będzie przesłuchiwany przez senacką komisję bankową. Przedstawią oni sytuację gospodarczą Stanów Zjednoczonych, odniosą się także do wydarzeń na rynkach finansowych.
Sytuacja na giełdach wspiera złotego
2008-02-14 Komentarz poranny TMS BrokersPoczątek dzisiejszej sesji przynosi kontynuację procesu aprecjacji polskiej waluty. Sytuacja ta wynika głównie z poprawy atmosfery na światowych giełdach i oczekiwaniu inwestorów na jutrzejsze publikacje danych makroekonomicznych z Polski.
Dynamika PKB eurolandu i słowa Bernanke będą rządzić
2008-02-14 Raport poranny FMCMPo trzydniowej konsolidacji na rynku eurodolara przyszedł w końcu czwartek, a więc najważniejszy dzień z punktu widzenia wydarzeń natury fundamentalnej, gdyż zaplanowane na dzień dzisiejszy publikacje danych makro zmuszą inwestorów do podjęcia odważniejszych decyzji, co w końcu powinno mocniej pchnąć rynek eurodolara w którąś ze stron.
Złoty silniejszy względem dolara i euro
2008-02-14 Komentarz walutowy Money ExpertW środę na ryku walutowym panował względny spokój. Napływające dane makroekonomiczne nie wpłynęły znacząco na kursy głównych światowych walut. Niektóre z informacji mogły jednak zaskoczyć inwestorów.
W oczekiwaniu na wystąpienie Bena Bernanke
2008-02-13 Raport popołudniowy FMCMZa nami kolejny dzień bez większych fajerwerków, przynajmniej jeśli chodzi o sytuację na rynku złotego oraz EURUSD. Takie zachowanie inwestorów, tj. powstrzymywanie się od odważniejszych decyzji przekłada się na konsolidacje kursu eurodolara oraz na stabilizację kursów par złotowych kilka groszy powyżej wieloletnich dołków.
Spokojna sesja na rynku walutowym
2008-02-13 Komentarz popołudniowy TMS BrokersDzisiejsza sesja w dalszym ciągu nie przyniosła rozstrzygnięcia na rynku walutowym. Kurs EUR/USD przebywa w okolicy oporu na poziomie 1,46 i narazie rynek nie ma siły, aby wzrosnąć powyżej.