Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Dalsza przecena amerykańskiej waluty

Dalsza przecena amerykańskiej waluty

2007-10-25 Komentarz popołudniowy TMS Brokers
Kurs EUR/USD w ostatnich godzinach zbliżył się do swoich historycznych szczytów, osiągając maksymalnie poziom 1,4344. Do dalszej wyprzedaży amerykańskiego dolara przyczyniły się kolejne pesymistyczne dane ze Stanów Zjednoczonych. Zamówienia na dobra trwałe we wrześniu spadły tam o 1,7% m/m, podczas gdy oczekiwano wzrostu o 1,5%.
Nowe rekordy złotego

Nowe rekordy złotego

2007-10-25 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Osłabienie dolara na świecie, zapewniające większy apetyt na ryzyko wzrosty na giełdach oraz naturalna siła polskiej waluty przekładają się w czwartek na silne umocnienie złotego. Pod tym względem nie wyróżnia się ona szczególnie na tle innych walut regionu, które również zyskują na wartości.

Euro może drożeć w relacji do dolara

Euro może drożeć w relacji do dolara

2007-10-25 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Indeks klimatu gospodarczego monachijskiego instytutu Ifo, który obrazujący nastroje wśród niemiecki przedsiębiorców, spadł w październiku do 103,9 pkt. i miał najniższą wartość od lutego 2006 roku. Analitycy prognozowali, że indeks ów spadnie do 103,8 pkt. z 104,2 pkt. we wrześniu.
Inwestorzy oczekują na kolejne dane z USA

Inwestorzy oczekują na kolejne dane z USA

2007-10-25 Komentarz poranny TMS Brokers
Wczorajsza sesja nie przyniosła istotnych zmian w notowaniach złotego. Kurs EUR/PLN przez niemal cały dzień wahał się w wąskim przedziale 3,65-3,66. Kurs USD/PLN obniżył się o ok 1,5 gr. do 2,5550, przede wszystkim na skutek nienajlepszych danych z amerykańskiego rynku nieruchomości, które nieco osłabiły dolara. Polska waluta w dalszych ciągu wykazuje tendencje aprecjacyjne.
Złoty dobrze się trzyma

Złoty dobrze się trzyma

2007-10-25 Komentarz walutowy Money Expert
Środa na rynkach walutowych była dosyć spokojna, szczególnie podczas porannych godzin. Po otwarciu sesji można było zaobserwować umocnienie dolara, ale była to krótkotrwała aprecjacja. Po południu inwestorzy z niepokojem oczekiwali na kolejne dane z rynku nieruchomości w USA.
Rynki konsolidują się

Rynki konsolidują się

2007-10-25 Codzienny Puls Rynku IDM SA
Wczoraj rynki poszukiwały kierunku, lecz go nie znalazły. Rynki surowców wyraźnie czerpały inspirację z zachowania dolara, ten jednak oscylował bez wyraźnego kierunku. Giełda zachowywała się nerwowo, notując spore straty na początku sesji po publikacji informacji o kolejnych stratach w i problemach związanych z kryzysem na rynku hipotecznym (m.in. Merill Lynch) oraz niższym prognozom zysków (m.in. Amazon), lecz pod koniec sesji indeksy wróciły do poziomu otwarcia.
EURUSD właśnie zanegował sygnały korekty

EURUSD właśnie zanegował sygnały korekty

2007-10-25 Poranny Szkic Walutowy AFS
Eurodolar odbił się od 1,42 co stwarza duże ryzyko ataku na jeszcze wyższe poziomy. Jeśli jest jeszcze powód, dla którego ta para miałaby spaść do 1,40, to jest to najbliższe posiedzenie FOMC 31 października.
Sny o korekcie powoli zamieniają się w koszmary

Sny o korekcie powoli zamieniają się w koszmary

2007-10-24 Popołudniowy Szkic Walutowy AFS
Sny o korekcie powoli zamieniają się w koszmary: w umacnianiu się złotemu nie przeszkadza nawet wzrost wartości jena (2,2590 PLN za 100 JPY, 113,85 USDJPY) ani próby ataku dolara na niższe poziomy względem euro (dziś oglądaliśmy przez chwilę 1,4189, lecz atak zakończył się niepowodzeniem i obecnie kurs to 1,4216 EURUSD).
Dolar słabnie w oczekiwaniu na dane z USA

Dolar słabnie w oczekiwaniu na dane z USA

2007-10-24 Komentarz popołudniowy TMS Brokers
W pierwszej połowie dzisiejszej sesji kurs EUR/USD pozostawał stabilny. Na początku drugiej wzrósł nieco na skutek oczekiwań inwestorów spodziewających się nienajlepszych danych z amerykańskiego sektora nieruchomości Zostaną one przedstawione o godz. 16.00 naszego czasu. Według prognoz liczba sprzedanych domów na rynku wtórnym spadła we wrześniu do 5,25 mln z 5,5 mln w sierpniu.
Możliwe osłabienie złotego

Możliwe osłabienie złotego

2007-10-24 Komentarz poranny TMS Brokers
Wczorajsza sesja przyniosła kontynuację zapowiadanego przez nas procesu realizacji zysków po wygranej Platformy Obywatelskiej. Bardziej widoczne było to na parze EUR/PLN, gdzie kurs wzrósł maksymalnie do poziomu 3,6691. Stabilniejszy pozostaje natomiast kurs USD/PLN, który nadal przebywa w okolicy piątkowych zamknięć.
Jakie będą dalsze losy dolara?

Jakie będą dalsze losy dolara?

2007-10-24 Codzienny Puls Rynku IDM SA
Dolar kontynuował osłabianie się we wtorek, w dzień po dość nagłej fali wzrostu awersji do ryzyka. Waluta amerykańska znajduje się w silnym trendzie spadkowym i wszystkie umocnienia USD były krótkotrwałe i miały jak na razie charakter korekty.
EURUSD - sukcesywny ruch w górę?

EURUSD - sukcesywny ruch w górę?

2007-10-24 Poranny Szkic Walutowy AFS
Pytanie „co dalej?” pojawia się na naszych ustach w ostatnim czasie codziennie i codziennie odpowiedzi wysłuchuje się z dużą dozą niepewności. Po „co dalej?” chce się również zapytać „jak długo to potrwa?” – jak długo dolar będzie słabł wobec euro i wreszcie po trzecie – „gdzie to się skończy?”.
Dobry sentyment do złotego wciąż się utrzymuje

Dobry sentyment do złotego wciąż się utrzymuje

2007-10-23 Popołudniowy Szkic Walutowy AFS
Dobry sentyment do złotego wciąż się utrzymuje: naszej walucie pomagają nie tylko publikacje danych makroekonomicznych (zawiodła co prawda sprzedaż detaliczna, rosnąc o 14,2% r/r wobec prognozowanych 16,5%, jednak odczyt stopy bezrobocia na poziomie 11,6% wobec prognozowanych 11,7% to rzecz pozytywna).
Wrześniowa decyzja FED-u zaskoczyła rynek

Wrześniowa decyzja FED-u zaskoczyła rynek

2007-10-23 Komentarz miesięczny TMS Brokers
Pierwszy miesiąc po wakacjach przyniósł bardzo dynamiczne wzrosty kursu EUR/USD. Wartość euro wzrosła z poziomu 1,3634 USD do 1,4277 USD. Był to największy jednomiesięczny wzrost kursu od listopada 2004 roku. W ciągu całego września na rynku praktycznie nie wystąpiła żadna większa korekta.
Eurodolar koryguje wyprzedaż

Eurodolar koryguje wyprzedaż

2007-10-23 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Wtorek na rynku eurodolara upływa pod znakiem odreagowania poniedziałkowej silnej przeceny, która sprowadziła tę parę z ustanowionego w nocy nowego rekordu wszech czasów na poziomie 1,4347 dolara do dziennego minimum na 1,4125 dolara.
Dolar znów pod presją spadkową

Dolar znów pod presją spadkową

2007-10-23 Komentarz popołudniowy TMS Brokers
Dzisiejsza sesja przyniosła wzrosty kursu EUR/USD. Pokonany został opór na poziomie 1,4230 co jest sygnałem, że droga na nowe szczyt jest ponownie otwarta. Wczorajsza paniczna wręcz wyprzedaż euro, która nie była spowodowana żadnymi danymi makro, ani nawet sytuacja techniczną przestraszyła wielu inwestorów.
EURUSD ponownie zaczyna korygować wzrosty

EURUSD ponownie zaczyna korygować wzrosty

2007-10-23 Poranny Szkic Walutowy AFS
EURUSD ponownie zaczyna korygować wzrosty, jeśli ta para spadnie do 1,4150 to wówczas zobaczymy formację podwójnego szczytu która stanowiłaby zapowiedź spadku kursu do 1,3850. Póki co nie można jeszcze stwierdzić, że korekta rzeczywiście dotrze na te poziomy.
Złoty coraz mocniejszy

Złoty coraz mocniejszy

2007-10-23 Komentarz poranny TMS Brokers
Po chwilowym osłabieniu w połowie wczorajszej sesji, w drugiej jej części złoty odrobił straty. Kurs USD/PLN powrócił w okolice poniedziałkowego otwarcia, natomiast EUR/PLN ustanowił kolejne kilkuletnie minima schodząc poniżej poziomu 3,65 zł.
Dane neutralne dla złotego

Dane neutralne dla złotego

2007-10-23 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Główny Urząd Statystyczny poinformował, że we wrześniu sprzedaż detaliczna w Polsce wzrosła o 14,2 proc., wobec prognozowanego przez rynek wzrostu o 16,5 proc. i odnotowanego w sierpniu wzrostu na poziomie 17,4 proc.
Emocjonujący początek tygodnia złotego

Emocjonujący początek tygodnia złotego

2007-10-22 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Poniedziałkowa sesja na rynku walutowym była jedną z bardziej emocjonujących w ostatnim czasie. Stosunkowo niewiele się działo do południa. Polska waluta na niewielkich plusach stabilizowała się w relacji do dolara oraz powoli wzmacniała się do euro.