Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Stabilizacja na rynku walutowym

Stabilizacja na rynku walutowym

2007-11-30 Komentarz poranny TMS Brokers
Po silnej aprecjacji polskiej waluty w środę, wczorajsza sesja przyniosła próbę lekkiego odreagowania. Inwestorzy realizując zyski doprowadzili do chwilowego osłabienia złotego, lecz jego skala szczególnie w stosunku do wcześniejszego umocnienia była niewielka.
Odreagowanie, czy zmiana trendu?

Odreagowanie, czy zmiana trendu?

2007-11-30 Codzienny Puls Rynku IDM SA
Zachowanie giełdy w ostatnich dniach nasuwa pytanie, czy dotarliśmy do dna (korekty) czy obecne odbicie jest właśnie korektą w nowym spadkowym trendzie. W zasadzie od przedwczoraj sytuacja na rynkach bardzo wyraźnie się zmieniła.

Maraton danych makroekonomicznych

Maraton danych makroekonomicznych

2007-11-30 Poranny Szkic Walutowy AFS
Maraton danych makroekonomicznych na koniec tygodnia to ciekawe informacje z USA oraz Eurolandu – a także odczyt tempa wzrostu PKB w Polsce w III kwartale 2007. Pierwsze dane, które poznamy dziś to właśnie tempo wzrostu PKB, którego odczyt prognozowany jest na 5,9% r/r (publikacja o 10:00).
Kłopoty na rynku nieruchomości w Wielkiej Brytanii

Kłopoty na rynku nieruchomości w Wielkiej Brytanii

2007-11-29 Raport wieczorny FMCM
W dniu dzisiejszym kurs EURUSD poruszał się w przedziale 1,472-1,484. Publikacja danych makroekonomicznych o 14:30 praktycznie w ogóle nie wpłynęła na rynek EURUSD. Dynamika PKB w Stanach Zjednoczonych za III kwartał wyniosła zgodnie z oczekiwaniami 4,8% q/q.
Nieudane próby umocnienia dolara

Nieudane próby umocnienia dolara

2007-11-29 Komentarz popołudniowy TMS Brokers
Podczas dzisiejszej sesji obserwowaliśmy analogiczne do wczorajszego zachowanie kursu EUR/USD. Po przebiciu poziomu 1,48, kurs euro względem dolara spadł do 1,4720, a następnie wszedł w fazę konsolidacji w wąskim zakresie 1,4720-1,4760. Na rynku nie pojawiły się do tej pory jednoznacznego sygnały, który mogłyby wskazać dalszy kierunek dla kursu tej pary walutowej.
Mała flaga na USD/JPY

Mała flaga na USD/JPY

2007-11-29 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Notowania USD/JPY w ostatnich tygodniach przede wszystkim determinowane są tym jak kształtuje się apetyt na ryzyko, co wprost wynika z sytuacji na światowych rynkach akcji i przekłada się na zainteresowanie inwestorów operacjami carry trade.
Wielka Brytania zarażona kryzysem finansowym

Wielka Brytania zarażona kryzysem finansowym

2007-11-29 Przegląd rynkowy FMCM
Ostatnio jesteśmy świadkami dużych zawirowań na rynku EURUSD. Dalsze scenariusze co do zachowania się kursu EURUSD są bardzo różne. Zdaniem analityków z Saxo Bank ta ostatnia spadkowa korekta, nie daje nam jeszcze fundamentalnych podstaw do kupna amerykańskiej waluty. Według nich istnieje jeszcze duże prawdopodobieństwo dalszych wzrostów na tym rynku.
Złoty koryguje środowe wzmocnienie

Złoty koryguje środowe wzmocnienie

2007-11-29 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Czwartkowe przedpołudnie przynosi korektę środowego silnego umocnienia złotego do głównych walut. Globalny wzrost apetytu na ryzyko w dniu wczorajszym, odzwierciedlony przede wszystkim silnymi wzrostami cen akcji na świecie, sprowokował w środę umocnienie złotego w relacji do głównych walut o 2-3 grosze, kończąc tym samym rozpoczętą przed miesiącem korektę wzmocnienia zapoczątkowanego jeszcze w połowie sierpnia br.
Duża zmienność na rynku walutowym

Duża zmienność na rynku walutowym

2007-11-29 Komentarz poranny TMS Brokers
Podczas środowej sesji dokonało się silne umocnienie złotego. Kurs USD/PLN spadł do poziomu 2,45, natomiast EUR/PLN do 3,6350. Do aprecjacji rodzimej waluty przyczyniła się w głównej mierze decyzja Rady Polityki Pieniężnej o podwyżce stóp procentowych w Polsce o 25 punktów bazowych oraz „jastrzębi” komunikat i w tym samym tonie formułowane wypowiedzi członków RPP po posiedzeniu tej instytucji.
Początek kolejnej fali aprecjacji złotego?

Początek kolejnej fali aprecjacji złotego?

2007-11-29 Raport poranny FMCM
Wczoraj obserwowaliśmy znaczne umacnianie się złotówki zarówno względem euro jak i dolara. Kurs EURPLN spadł do poziomu 3,63, natomiast USDPLN do okolic 2,44. Ta nagła aprecjacja naszej waluty wynikała między innymi z poprawy sytuacji na giełdach oraz podwyżki stóp procentowych przez RPP. Nieco osłabła także awersja do ryzyka, co zdecydowanie sprzyjało polskiej złotówce.
Władze monetarne muszą być elastyczne i pragmatyczne

Władze monetarne muszą być elastyczne i pragmatyczne

2007-11-29 Codzienny Puls Rynku IDM SA
Gospodarka amerykańska w nadchodzących miesiącach istotnie spowolni. Taki obraz gospodarki amerykańskiej widnieje z opublikowanym wczoraj raporcie Fed o stanie gospodarki. Zdaniem ekonomistów pogłębią się również problemy sektora nieruchomości i sektora finansowego.
Stopy w górę

Stopy w górę

2007-11-29 Komentarz walutowy Money Expert
Zgodnie z prognozami analityków Rada Polityki Pieniężnej podniosła w środę stopy procentowe o 25 pb. Główna stopa referencyjna wynosi więc obecnie 5%. Choć w tym roku to już czwarta podwyżka, trudno oczekiwać, aby była ostatnią.
Podsumowanie złotego

Podsumowanie złotego

2007-11-28 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Będący pochodną poprawy klimatu inwestycyjnego na światowych giełdach, wzrost apetytu na ryzyko, przełożył się w środę na zdecydowane umocnienie złotego w relacji do głównych walut. W tym procesie nie przeszkodził obserwowany od rana spadek notowań EUR/USD z poziomu ponad 1,4820 dolara do dziennego minimum na 1,4710.
Złoty wrócił do łask inwestorów

Złoty wrócił do łask inwestorów

2007-11-28 Raport popołudniowy FMCM
Za nami większa część dzisiejszej sesji, która zgodnie z oczekiwaniami przyniosła ożywienie handlu oraz poprawę atmosfery panującej na rynkach akcyjnych. Wzrostowi apetytu na ryzyko, który przekładał się na wzrosty na europejskich, a popołudniu także na nowojorskiej giełdzie.
Złoty mocniejszy po decyzji RPP

Złoty mocniejszy po decyzji RPP

2007-11-28 Komentarz popołudniowy TMS Brokers
Poranną korektę spadkową kursu EUR/USD zatrzymał poziom 1,4720. Po kilkugodzinnej konsolidacji kursu euro w pobliżu dzisiejszego minimum, notowania EUR/USD odbiły się wzrastając do poziomu 1,4770. Przyczyną ponownego osłabienia dolara były kolejne niezbyt dobre dane z amerykańskiej gospodarki.
Techniczna korekta EUR/USD

Techniczna korekta EUR/USD

2007-11-28 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Kurs euro, podobnie jak kursy innych europejskich walut, w środę mocno spadł w relacji do dolara. Spadek ten, chociaż próbuje się go łączyć z czynnikami fundamentalnymi, ma przede wszystkim wymiar techniczny i jest korektą wcześniejszych silnych wzrostów EUR/USD, które w ostatni piątek doprowadziły tę parę do nowego rekordu wszech czasów na poziomie 1,4964 dolara.
Umocnienie dolara przed danymi z USA

Umocnienie dolara przed danymi z USA

2007-11-28 Komentarz poranny TMS Brokers
Koniec wtorkowej sesji przyniósł umocnienie złotego. Kurs USD/PLN obniżył się do poziomu 2,47, natomiast EUR/PLN chwilowo spadł nawet poniżej 3,67. Polska waluta zyskała nieco na wartości ze względu na oczekiwania inwestorów na dzisiejszą decyzję Rady Polityki Pieniężnej w sprawie wysokości stóp procentowych.
USD i JPY pozostaną w centrum uwagi

USD i JPY pozostaną w centrum uwagi

2007-11-28 Codzienny Puls Rynku IDM SA
Uwaga inwestorów w dniu wczorajszym była skupiona przede wszystkim na dolarze amerykańskim i walucie japońskiej. Nieco lepsze nastroje na giełdzie spowodowały umocnienie USD i większe zainteresowanie inwestycjami typu carry trade.
Decyzja RPP źródłem umocnienia złotówki

Decyzja RPP źródłem umocnienia złotówki

2007-11-28 Raport poranny FMCM
Po kilku nieudanych próbach przebicia się kursu EURPLN przez opór z okolic 3,6974 w końcu inwestorzy w większym stopniu zaufali krajowej walucie. Niewątpliwie wiąże się to z przekonaniem, że RPP podniesie dziś stopy procentowe o 0,25 pp, a popyt na złotówkę zwiększają nadzieje części (co prawda niewielkiej) uczestników rynku, że Rada zdecyduje się na bardziej drastyczne posunięcie i w obliczu ryzyka eksplozji oczekiwań inflacyjnych podniesie koszt pieniądza o 50 pkt. bazowych.
W oczekiwaniu na decyzję RPP

W oczekiwaniu na decyzję RPP

2007-11-27 Raport popołudniowy FMCM
Na podstawie analizy wypowiedzi członków Rady Polityki Pieniężnej dalsze podwyżki stóp procentowych w Polsce wydają się przesądzone. Bardzo prawdopodobne jest, że w przyszłym roku koszt pieniądza będzie wynosić nawet 5,75%. Takie „jastrzębie” nastroje wynikają między innymi z projekcji inflacji na najbliższe kilka kwartałów, która ewidentnie wskazuje na wysoką dynamikę cen w Polsce.