Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Apetyt na korektę

Apetyt na korektę

2016-01-13 Komentarz giełdowy DM BOŚ
Środowe notowania na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie zaczynały się w sprzyjających dla byków okolicznościach. Dobre zakończenie wtorkowego handlu na Wall Street uzupełniał nastrój korekty po wtorkowych wzrostach w Europie. Poprawnie zachowywała się również ropa.
Stabilizacja sytuacji na rynkach

Stabilizacja sytuacji na rynkach

2016-01-13 Rynki po południu
Środa przynosi zauważalną poprawę nastrojów na światowych rynkach finansowych, która pojawia się wraz z stabilizacją sytuacji na chińskim rynku. Zasługa w tym wczorajszych danych makroekonomicznych z Chin, które nie były tak złe jak się tego spodziewano. Bilans handlowy wzrósł w grudniu do poziomu 60,1 miliardów dolarów, ...

Dolar zaczyna się pozycjonować pod piątkowe odczyty makro

Dolar zaczyna się pozycjonować pod piątkowe odczyty makro

2016-01-13 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Zdaniem Erica Rosengrena z oddziału FED w Bostonie, jeżeli tempo ożywienia amerykańskiej gospodarki spowolni, to przełoży się to na ścieżkę zacieśnienia polityki przez FED. W dzisiejszym wystąpieniu zaznaczył on, że sporo informacji, jakie pojawiły się od czasu grudniowej podwyżki stóp nie było dobrych.
Ile ropy ma Ameryka?

Ile ropy ma Ameryka?

2016-01-13 Komentarz ekonomiczny Saxo Bank
Wyniki chińskiego handlu zagranicznego okazały się lepsze od prognoz, inwestorzy więc świętują. Nie wiadomo, jak długo to potrwa, bo wiara w nieomylność danych z Pekinu nie jest powszechna. Optymistyczne interpretacje chińskich wskaźników opierają się na słusznym skądinąd założeniu, że słabszy juan pomaga pobudzić gospodarkę.
FED upiera się, że zamieszanie w Chinach nie zaszkodzi USA

FED upiera się, że zamieszanie w Chinach nie zaszkodzi USA

2016-01-13 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
USA: Zdaniem Jeffrey’a Lackera z oddziału FED w Richmond powiązanie chińskiej gospodarki z amerykańską nie jest na tyle duże, aby mogło budzić większe obawy rynku. Dał też do zrozumienia, że ostatnia duża zmienność amerykańskiej giełdy z tytułu negatywnych informacji z Chin była nadmierna – nazwał to „przereagowaniem”.
Inwestorzy z większym apetytem na ryzyko

Inwestorzy z większym apetytem na ryzyko

2016-01-13 Komentarz walutowy XTB
Wczorajszy dzień przyniósł znaczące uspokojenie na rynkach finansowych, po bardzo burzliwym początku roku. Przełożyło się to na wzrosty większości indeksów giełdowych oraz lekkie osłabienie walut o statusie safe heaven, które zyskiwały w ostatnich dniach.
Mała jaskółka z Chin

Mała jaskółka z Chin

2016-01-13 Rynki o poranku
Tuż przed godziną 4:00 polskiego czasu poznaliśmy bardzo ważne dane z Chin. Eksport Państwa Środka spadał o 1,4%, zaś import o 7,6%. Na pierwszy rzut oka dane są zatem kiepskie, ale i tak jest to wyraźna poprawa względem listopada, a także odczyty sporo wyższe od prognoz. Rynek oczekiwał, że eksport będzie spadał w tempie 8%, a import o ponad 11%.
Poprawa nastrojów w Polsce, wzrost oczekiwań na obniżki stóp

Poprawa nastrojów w Polsce, wzrost oczekiwań na obniżki stóp

2016-01-13 Poranny Szkic walutowy AFS
Wzrost zainteresowania rodzimymi aktywami. Mocno zyskują obligacje dyskontując więcej niż jedną obniżkę stóp procentowych, które ma dokonać Rady Polityki Pieniężnej w nowym składzie. Solidne odbicie także na GPW. Złoty zaczyna zyskiwać i zakładamy, że taka tendencja potrwa co najmniej do końca stycznia.
Godzina próby coraz bliżej

Godzina próby coraz bliżej

2016-01-13 Komentarz poranny TMS Brokers
7 godzin, tyle pozostało to 15:00, czyli godziny, o której decydowały się w ostatnich dniach losy korekty na rynku ropy. Dziś ważna będzie też 16:30, kiedy zostaną opublikowane dane o zapasach surowca.
Próby umocnienia PLN wobec EUR i CHF, stabilizacja CNY w Chinach

Próby umocnienia PLN wobec EUR i CHF, stabilizacja CNY w Chinach

2016-01-13 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Środowy, poranny handel na rynku walutowym przynosi stabilizację kwotowań PLN wobec zagranicznych dewiz. W przypadku zestawienia z euro obserwujemy konsolidację blisko rocznych maksimów. Polska waluta wyceniana jest przez rynek następująco: 4,3540 PLN za euro, 4,01630 PLN względem dolara amerykańskiego, 4,0004 PLN w relacji do franka szwajcarskiego oraz 5,8059 PLN wobec funta szterlinga.
Niespodziewanie silne odreagowanie

Niespodziewanie silne odreagowanie

2016-01-12 Komentarz giełdowy DM BOŚ
Po nieznacznie wzrostowej sesji w USA i lekko na plusie zakończonych notowaniach w Chinach nastroje przed dzisiejszą sesją były lepsze, ale nadal niejednoznaczne. Otwarcie wypadło neutralnie, ale już pierwsze minuty sesji okazały się zaskoczeniem.
Powrót optymizmu na rynek

Powrót optymizmu na rynek

2016-01-12 Komentarz giełdowy XTB
Wczorajszy dzień na giełdach pokazał lekką zadyszkę niedźwiedzi, dzięki czemu kolejna spora przecena na giełdach w Chinach nie przełożyła się na zachodnie parkiety. Pomimo lepszych nastrojów, siła byków okazała się niewystarczająca, a większość indeksów zakończyła notowania w pobliżu poprzednich zamknięć.
WIG20 liderem wzrostów

WIG20 liderem wzrostów

2016-01-12 Rynki po południu
Wtorkowa sesja przynosi zdecydowane wzrosty na rynkach akcyjnych, które to rosną od Europy po Stany Zjednoczone, a liderem zwyżki jest… WIG20, który o godzinie 16:20 zyskuje 2,83%. Niemiecki DAX pnie się w górę o 2,03%, francuski CAC 40 o +2,27%, a S&P500 rośnie o +0,67%. Na warszawskim parkiecie, w indeksie WIG20, najlepiej radzi sobie PGE, drożejąc o +4,88%.
Cena ropy najniższa od ponad dekady

Cena ropy najniższa od ponad dekady

2016-01-12 Rynki o poranku
Wtorek przynosi kolejne spadki ceny ropy naftowej na światowych rynkach. Za jedną baryłkę ropy WTI zapłacimy obecnie niewiele ponad 30 dolarów, co jest najniższą ceną od 2003 roku. Utrzymująca się od wielu miesięcy znaczna nadpodaż tego surowca na rynku, generowana przede wszystkim przez państwa grupy OPEC, ...
Czy istnieją szanse na zatrzymanie spadków na GPW?

Czy istnieją szanse na zatrzymanie spadków na GPW?

2016-01-12 Komentarz giełdowy HFT Brokers
WIG20 od początku roku zanotował spadek o -8,36%, co tylko wpisuje się w dominująca na tym rynku tendencję rozpoczętą w połowie 2015 roku. Trend jest wyraźnie spadkowy, a kolejne napływające na rynek informacje nie dają powodu, aby inwestorzy zaczęli myśleć o jego zmianie.
Odpoczynek od spadków

Odpoczynek od spadków

2016-01-12 Komentarz walutowy XTB
Po tym jak wczorajsza sesja w Europie przebiegła w spokojnych nastrojach, kończąc notowania w okolicach piątkowego zamknięcia, podobna sytuacja miała miejsce w Stanach Zjednoczonych i Chinach.
W fazie nerwowego zawieszenia

W fazie nerwowego zawieszenia

2016-01-12 Komentarz poranny TMS Brokers
Rynki finansowe są jak naczynia połączone i nie ma co liczyć na odreagowanie jednych, bez udziału drugich. Próby odbicia rynku akcji zostały storpedowane przez spadek cen ropy do nowych 12-letnich minimów. Rynek walutowy pozostaje w stonowanym trybie risk-off.
Znamiona paniki na ropie zwiastunem korekty na rynkach

Znamiona paniki na ropie zwiastunem korekty na rynkach

2016-01-12 Poranny Szkic walutowy AFS
Jedenastoprocentowy spadek cen ropy naftowej od początku roku wyczerpuje krótkoterminowy potencjał przeceny, co powinno zbiec się z ogólną poprawą sytuacji na rynkach. Oczekujemy korekcyjnego odbicia notowań ryzykownych aktywów. Złoty będzie zyskiwał. Dobra okazja do agresywniejszego wejścia w długie pozycje na polskiej walucie.
PLN stabilny, w kalendarzu przesłuchania kandydatów do RPP

PLN stabilny, w kalendarzu przesłuchania kandydatów do RPP

2016-01-12 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Wtorkowy, poranny handel na rynku walutowym nie przynosi większych zmian na wycenie złotego. Polska waluta wyceniana jest przez rynek następująco: 4,0014 PLN za dolara amerykańskiego, 4,3520 PLN wobec euro, 3,9966 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 5,8022 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności krajowego długu wynoszą 2,926% w przypadku obligacji 10-letnich.
Głosy z Rezerwy i nie tylko

Głosy z Rezerwy i nie tylko

2016-01-12 Raport poranny FMCM
Co nam rzekli? Wydaje się, że dwa najnowsze głosy z kręgów Fed / FOMC były trochę rozbieżne. Oto bowiem z jednej strony wypowiedział się wczoraj Dennis Lockhart, który zasugerował, że Fed nie będzie miał wystarczająco dużo danych o inflacji w styczniu i marcu, by móc zdecydować o kolejnej podwyżce stóp.