Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy
Rozczarowanie szczytem G-20, tydzień z rynkiem pracy
2016-02-29 Rynki o porankuInwestorzy wracają na rynek w dosyć kiepskich nastrojach, po tym jak szczyt krajów z grupy G-20 zawiódł ich oczekiwania. Rynek najwyraźniej spodziewał się czegoś więcej niż puste deklaracje bez żadnych konkretnych propozycji.
Bez przełomu na szczycie G20
2016-02-29 Poranny Szkic walutowy AFSSzczyt G20 nie przyniósł oczekiwanego wspólnego stanowiska w kwestii walki ze słabnący wzrostem gospodarczym na świecie, ani tym bardziej działań stabilizujących kursy walut. Tydzień rozpoczął się znaczną przeceną cen akcji w Chinach i osłabieniem juana. Złoty pozostaje jednak stabilny i będzie zyskiwał na wartości w horyzoncie całej sesji.
Złe miłego początki
2016-02-29 Komentarz poranny TMS BrokersKurs EUR/USD rośnie na sesji azjatyckiej do 1,0950 na fali wzrostu awersji do ryzyka, ale aprecjacja wspólnej waluty może okazać się dziś trudna do podtrzymania. Po pierwsze, przed południem poznamy wstępne dane o dynamice wskaźników cenowych w lutym. Niemal przesądzony jest powrót deflacji w Eurolandzie.
PLN bez większych zmian, rynek czeka na ECB
2016-02-29 Komentarz do rynku złotego DM BOŚPoczątek nowego tygodnia na rynku walutowym nie przynosi istotniejszych zmian na wycenie złotego po posiedzeniu G20. Polska waluta wyceniana jest przez inwestorów następująco: 4,3678 PLN za euro, 3,9951 PLN wobec dolara amerykańskiego, 4,0089 PLN w relacji do franka szwajcarskiego oraz 5,5359 PLN względem brytyjskiego funta.
Ostatni dzień lutego przed nami
2016-02-29 Raport poranny FMCMAmeryka, Japonia i nie tylko: W piątek Loretta Mester z Rezerwy Federalnej uznała, że oczekiwania inflacyjne w USA pozostają "dobrze zakotwiczone", zaś ścieżka stopniowych podwyżek wciąż jest poprawna. Jej zdaniem fundamenty gospodarcze USA pozostają silne, a marzec nadal powinien być realnym terminem przynajmniej do rozważenia kolejnej podwyżki.
Dobry miesiąc WIG20
2016-02-26 Komentarz giełdowy DM BOŚPiątkowe notowania na Giełdzie Papierów Wartościowych odbyły się w sprzyjającym dla popytu kontekście. Dobra końcówka czwartkowej sesji na Wall Street i mocna zwyżka cen ropy po informacji, iż władze Wenezueli będą rozmawiać z innymi eksporterami o stabilizacjo cen surowca, zlały się o poranku z mocnym otwarciem na rynkach europejskich i zwyżką cen miedzi.
Eurodolar płata figle
2016-02-26 Raport popołudniowy FMCMW którą stronę? Trzeba przyznać, że odpowiedź na to pytanie, jeśli chodzi o kurs eurodolara, nie jest prosta, a trudno nawet, by była jednoznaczna. Istotne jest również i to, o jakim horyzoncie czasowym mówimy.
Optymistyczna końcówka tygodnia
2016-02-26 Rynki po południuOptymizm, który pojawił się wczoraj, jest widoczny także i dziś. Indeksy giełdowe rosną, ropa zwyżkuje, a osłabia się jen oraz frank. Wczoraj sytuacja wyglądała bardzo podobnie, jednak dziś zyskuje jeszcze bardziej zdecydowanie amerykański dolar, a traci euro.
Ile dowodów jeszcze potrzeba?
2016-02-26 Komentarz tygodniowy TMS BrokersW mijającym tygodniu dane makro z USA w dalszym ciągu miały problemy z przełożeniem się na trwalsze wsparcie USD i dopiero piątkowa rewizja PKB przynosi zauważalne rezultaty. Rynek finansowy powoli pozbywa się błędnego przeświadczenia, że gospodarka USA jest na drodze ku recesji, a Fed może zapomnieć o dalszych podwyżkach stóp procentowych.
Cena ropy naftowej w USA przy ważnym poziomie oporu
2016-02-26 Komentarz surowcowy DM BOŚBieżący tydzień na rynku ropy naftowej przynosi dość dużą siłę strony popytowej. Mimo wtorkowej dynamicznej zniżki, cena tego surowca w USA w późniejszych dniach odrobiła spadki i dzisiaj rano porusza się w okolicach poziomu 33 USD za baryłkę.
Wall Street napędza odbicie
2016-02-26 Rynki o porankuAmerykanie nie zwalniają tempa i po raz kolejny wskazują kierunek światowym parkietom. Podczas wczorajszej sesji ponownie obserwowaliśmy solidne wzrosty, które wywindowały główne indeksy na siedmiotygodniowe maksima. Do odrobienia strat z początku roku jeszcze sporo brakuje, ale jesteśmy już bliżej poziomów z grudnia niż tegorocznych minimów.
Szczyt możliwości
2016-02-26 Komentarz poranny TMS BrokersDziś oczy wszystkich inwestorów zwrócone są na szczyt G20, gdzie decydenci mają możliwości, by uspokoić rynki finansowe na dłużej. Jednakże nie brakuje głosów, że po stronie polityki monetarnej i fiskalnej szczyt możliwości został już osiągnięty. Dziś komentarze z Szanghaju będą znaczyć więcej niż dane.
PLN nadal mocny na tle CEE, inwestorzy patrzą na G20
2016-02-26 Komentarz do rynku złotego DM BOŚPiątkowy, poranny handel na rynku walutowym nie przynosi większych zmian na wycenie złotego wobec zagranicznych dewiz. Polska waluta wyceniana jest przez rynek następująco: 4,3576 PLN za euro, 3,9449 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,9895 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 5,5066 PLN w relacji do funta szterlinga.
Sytuacja niejasna czy klarowna?
2016-02-26 Raport poranny FMCMObraz na głównej parze: Wczesnym rankiem eurodolar rezyduje w okolicach poziomu 1,60. Najnowsza świeca dzienna, rodząca się raptem od paru godzin, jest biała i dość wysoka, co na tym wykresie siłą rzeczy oznacza premiowanie euro kosztem dolara.
Powiew optymizmu
2016-02-25 Rynki po południuCzwartkowa sesja przynosi wzrosty na głównych europejskich parkietach oraz w Polsce, a także wyprzedaż walut „bezpiecznych przystani” czyli japońskiego jena oraz franka szwajcarskiego. Na wartości zyskuje złoty.
Główna para po odbiciu wraca na południe?
2016-02-25 Raport popołudniowy FMCMCo słychać na eurodolarze? Wczoraj główna para walutowa schodziła do 1,0960 – ale później nastąpiło odbicie. Faktem jest, że wcześniej zakładaliśmy, iż prawdopodobnie już graniczny poziom 1,10 wystarczy do korekty, okazało się jednak, że inwestorzy spróbowali poprowadzić temat umocnienia dolara dalej, niejako do lokalnej skrajności.
Świetna sesja na Wall Street wspiera Europę
2016-02-25 Rynki o porankuWysiłki amerykańskich inwestorów, którzy wczoraj w pięknym stylu odrobili mocne straty z początku sesji i ostatecznie wyciągnęli wszystkie główne indeksy giełdowe na plus, wydatnie pomagają europejskim giełdom. Odbiciu w USA sprzyjał wzrost cen ropy, która zyskiwała po publikacji tygodniowych danych o zapasach w Stanach Zjednoczonych.
Inwestorzy chcą jasnego sygnału
2016-02-25 Komentarz poranny TMS BrokersW tą i z powrotem, śledząc naftową ropę. Na rynkach wyraźnie brak zdecydowania co do przyszłego kierunku po tym, jak uszło powietrze z rajdu optymizmu z poprzedniego tygodnia. Giełdy znowu patrzą na ropę naftową, podobnie jak FX, który dla rozrywki ma jeszcze męki GBP.
PLN mocniejszy na tle koszyka CEE
2016-02-25 Komentarz do rynku złotego DM BOŚCzwartkowy, poranny handel na rynku walutowym przynosi próbę umocnienia złotego na bazie lepszych nastrojów po odbiciu na notowaniach ropy naftowej. Polska waluta wyceniana jest przez rynek następująco: 4,3690 PLN za euro, 3,9636 PLN wobec dolara amerykańskiego, 40072 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 5,5150 PLN w relacji do funta szterlinga.
Pierwszy spadek zapasów benzyny w USA od listopada
2016-02-25 Komentarz surowcowy DM BOŚPo sporej zniżce notowań ropy naftowej we wtorek, notowania tego surowca w Stanach Zjednoczonych odbiły się w górę w środę, nadrabiając część wcześniejszej straty. W pewnej mierze ruch ten był wywołany właśnie technicznym odbiciem, jednak pomogły mu także w pewnym stopniu dane makro.