Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Waluty w samym schyłku roku

Waluty w samym schyłku roku

2015-12-28 Raport poranny FMCM
Gdzie się budzimy? Wczesnym rankiem 28 grudnia sytuacja na interesujących nas parach walutowych nie wygląda drastycznie czy choćby dramatycznie. Eurodolar rezyduje w okolicach 1,0960-80. Para jest więc stosunkowo wysoko, to prawda – ale ostatecznie nie można mówić jeszcze o przebiciu 1,10 czy tym bardziej rejonu 1,1050-60.
Sygnały wyczerpywania trendu aprecjacji złotego

Sygnały wyczerpywania trendu aprecjacji złotego

2015-12-24 Poranny Szkic walutowy AFS
Potencjał spadkowy kursu EUR/PLN jest na wyczerpaniu. Duże ryzyko osłabienia złotego o kilka groszy. Zakładamy, że będzie to jedynie ruch korygujący wcześniejszą falę aprecjacji polskiej waluty. W perspektywie 2-3 tygodni spodziewamy się, że złoty zyska na wartości.

Rynek wigilijny

Rynek wigilijny

2015-12-24 Raport poranny FMCM
Co słychać na głównej parze? Kurs eurodolara dziś po godzinie ósmej rano to ok. 1,0930-40. Wstępnie zatem realizuje się scenariusz, w którym już linia 1,09 (a tak naprawdę 1,0870, patrząc na wczorajsze minima) zadziałała jako wsparcie. Euro zyskało, dolar trochę stracił. Co teraz?
Święty Mikołaj zawitał na giełdy

Święty Mikołaj zawitał na giełdy

2015-12-23 Komentarz giełdowy
W końcu doczekaliśmy się rajdu Świętego Mikołaja. Szczególnie dobrze radzą sobie europejskie parkiety, gdzie wzrosty głównych indeksów przekraczają ponad 2 procent. Niestety tego samego nie można powiedzieć o notowaniach spółek na warszawskiej giełdzie, której podstawowe indeksy ledwo znajdują się ponad poziomem otwarcia.
Świąteczne wyciszenie

Świąteczne wyciszenie

2015-12-23 Komentarz giełdowy DM BOŚ
Środowe notowania na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie odbywały się po mocnej sesji na Wall Street i w kontekście oczekiwania na wzrostowy początek w Europie. Z mieszanki dwóch czynników GPW zbudowała dobrą atmosferę na otwarciu, która po kilku minutach przegrała ze świątecznym wyciszeniem.
Kupujący zdominowali europejskie giełdy

Kupujący zdominowali europejskie giełdy

2015-12-23 Rynki po południu
Sesja na europejskich giełdach przebiegała pod dyktando kupujących, którzy wyraźnie zdominowali dzisiejszy handel. Przedświąteczny, optymistyczny sentyment inwestorów, połączony z odbiciem cen ropy naftowej, której cena rośnie już o ponad 2,5%, to główne czynniki wspierające dzisiejsze wzrosty, jako że kalendarz makroekonomiczny dla strefy euro pozostawał raczej skromny.
Euro (bardziej) dolar

Euro (bardziej) dolar

2015-12-23 Raport popołudniowy FMCM
Idziemy w dół: Rankiem sugerowaliśmy, że być może fala wzmocnienia euro na razie wyhamowała – i w związku z tym czeka nas powrót na południe, w stronę mocniejszego dolara. W rzeczy samej, tak się właśnie dzieje. Świeca dzienna jest (jak na razie, ale zapewne nie ulegnie to zmianie) czarna, czyli spadkowa, a kurs pary schodzi poniżej poziomu 1,09.
Świąteczne błądzenie losowe

Świąteczne błądzenie losowe

2015-12-23 Komentarz poranny TMS Brokers
Płynność na rynkach finansowych dalej wysycha, a wolny dzień w Japonii bynajmniej nie pomaga w poprawie sytuacji. Wydarzenia okołorynkowe utraciły znaczenie, a zmiany cen aktywów mają więcej z błądzenia losowego niż z faktycznego dyskontowania informacji. EUR/USD odbija się tam i z powrotem, złoty zatrzymał rajd aprecjacyjny, a ropa naftowa stara się odbić.
Stabilnie, przedświątecznie…

Stabilnie, przedświątecznie…

2015-12-23 Poranny Szkic walutowy AFS
Krótkoterminowo potencjał umocnienia złotego został wyczerpany. Dobre ceny do podkupienia walut w perspektywie końca roku. Od stycznia najpewniej wznowienie trendu aprecjacji. Na rynku bazowym stabilnie. EUR/USD dotarł do 1,10, ale nie spróbował przebić się na wyższe poziomu. Zakończy rok w okolicach tej ceny.
Jeszcze trochę danych i już Święta

Jeszcze trochę danych i już Święta

2015-12-23 Raport poranny FMCM
Co w kalendarium? O 13:00 poznamy tygodniową dynamikę liczby wniosków o kredyt hipoteczny. Ważniejsza będzie jednak publikacja na temat zamówień (na dobra liczone bez środków transportu oraz na dobra trwałego użytku). Ukaże się ona o 14:30 i będzie dotyczyć listopada, podobnie jak dane o dochodach i wydatkach mieszkańców USA, które ukażą się w tym samym momencie.
Wpływ cen ropy naftowej na rynek walutowy jest coraz większy

Wpływ cen ropy naftowej na rynek walutowy jest coraz większy

2015-12-22 Rynki po południu
Ceny ropy naftowej na światowych rynkach znajdują się na najniższych poziomach od ponad dekady. Skala spadków wynosząca około 70% od połowy ubiegłego roku w dużej mierze determinuje kursy walut tych gospodarek, które są od eksportu tego surowca silnie uzależnione.
Gdzie zatrzyma się eurodolar?

Gdzie zatrzyma się eurodolar?

2015-12-22 Raport popołudniowy FMCM
Po sesji: Podano dziś finalny odczyt dynamiki PKB Stanów Zjednoczonych za III kwartał tego roku. Wynik to +2 proc., wobec prognoz opiewających na 1,9 proc. (mówimy o ujęciu annualizowanym). Jednocześnie dobrze wypadł indeks Fed z Richmond, zaprezentowany o 16:00 – zakładano wzrost z -3 pkt do -1 pkt, a faktyczna zwyżka sięgnęła 6 pkt.
Dane z USA bez większego wpływu na rynek

Dane z USA bez większego wpływu na rynek

2015-12-22 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Bank Turcji nie zdecydował się dzisiaj na podwyżkę tygodniowej stopy repo, co było dużym zaskoczeniem. Wprawdzie w komunikacie stwierdzono, że już od styczniowego posiedzenia może rozpocząć się proces „upraszczania” polityki monetarnej, ale to nie musi sygnalizować ruchu w górę na stopie repo, ...
Nieoczekiwana hossa na złotym

Nieoczekiwana hossa na złotym

2015-12-22 Poranny komentarz walutowy XTB
Koniec roku to specyficzny okres na rynku walut. Niewiele publikacji, niewiele wydarzeń, a często spore ruchy w notowaniach. Warto przypomnieć sobie choćby rok 2014, kiedy w ciągu zaledwie 2 tygodniu kurs EURPLN wzrósł z poziomu 4,17 do 4,39, tylko po to, aby na początku bieżącego roku wrócić do wyjściowych poziomów.
Optymizm na parkietach i na złotym

Optymizm na parkietach i na złotym

2015-12-22 Rynki o poranku
Wtorkowy poranek przynosi powrót optymizmu na parkiety giełdowe głównie za sprawą wypowiedzi chińskich oficjeli. Zasygnalizowali oni dalsze kroki w stronę wsparcia wzrostu gospodarczego w drugiej największej gospodarce świata, w tym poszerzenie deficytu fiskalnego i stymulowanie rynku mieszkaniowego.
Każdy w swoją stronę

Każdy w swoją stronę

2015-12-22 Komentarz poranny TMS Brokers
USD wciąż przeżywa momenty słabości pod realizację zysków z długich pozycji w niepoukładanym, przedświątecznym handlu. Ropa naftowa dziś nieśmiało odbija, podobnie złoto i miedź. Tymczasem na rynku akcji rajd św. Mikołaja jest tak pewny, jak śnieg w święta Bożego Narodzenia w tym roku. Pozytywnie wyróżnia się za to złoty, powracając z wygnania z portfeli inwestorów.
Złoty odzyskuje należne sobie miejsce

Złoty odzyskuje należne sobie miejsce

2015-12-22 Poranny Szkic walutowy AFS
Na stabilnym rynku o obniżonej płynności złoty odrabia straty. Taka tendencja powinna się utrzymać co najmniej do końca roku. Celem na EUR/PLN jest 4,18, a na USD/PLN 3,80. Przedostatnia sesja, kiedy pracują wszystkie rynki upłynie pod dyktando publikacji danych z gospodarki USA.
PLN odrobił grudniowe spadki

PLN odrobił grudniowe spadki

2015-12-22 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Wtorkowy, poranny handel na rynku walutowym przynosi dalsze umocnienie złotego wobec zagranicznych dewiz. Polska waluta wyceniana jest przez rynek następująco: 4,2474 PLN za euro, 3,8943 PLN względem dolara amerykańskiego, 3,9197 PLN w relacji do franka szwajcarskiego oraz 5,7900 PLN wobec funta szterlinga.
Po południu wieści z USA

Po południu wieści z USA

2015-12-22 Raport poranny FMCM
Gdzie jest eurodolar? Spokojnie – eurodolar nigdzie nie zniknął, a jedynie jest nieco wyżej niż przez kilka wcześniejszych dni. Właściwie to już wczoraj po południu wykres głównej pary przebił poziom 1,09 – jakkolwiek nie posunął się przesadnie daleko na północ. Wczorajsze szczyty to niespełna 1,0940 – teraz jesteśmy trochę niżej.
Nieoczekiwanie silny złoty

Nieoczekiwanie silny złoty

2015-12-21 Raport popołudniowy FMCM
Główna para w górę: Rankiem pisaliśmy, że odbicie notowań eurodolara od poziomu 1,08 – to być może wstęp do wyższych notowań, zaś popołudnie powinno nam pokazać, czy wykres przebije 1,09. W istocie to się właśnie dzieje – dzisiejsze szczyty z ostatnich godzin to ok. 1,0925.