Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Tydzień przejściowy

Tydzień przejściowy

2015-12-11 Raport tygodniowy FMCM
Ciekawe zjawiska: Nieco ponad tydzień temu, jeszcze w czwartek rano, sytuacja wydawała się w miarę klarowna. Eurodolar spokojnie wędrował na południe, przebił 1,06 i zbliżał się do 1,05. USD/PLN wybijał się grubo ponad 4 złote, a cała sytuacja miała fundamentalne podstawy – w postaci przewidywań co do wyższych stóp w USA oraz większego luzowania w Strefie Euro.
WIG20 poniżej 1758 pkt.

WIG20 poniżej 1758 pkt.

2015-12-11 Komentarz giełdowy DM BOŚ
Piątkowe notowania na GPW zaczęły się od obiecującej zwyżki, która mocno podniosła ceny w indeksie największych spółek. Optymizm rynku była tak duży, iż w koszyku blue chipów drożały wszystkie walory, a WIG20 zyskiwał nawet 1,5 procent. Niestety, szybko dał znać o sobie znany z poprzednich sesji schemat, w którym ruch z pierwszych minut zmienia się w konsolidację.

Wyprzedaż na rynku ropy trwa w najlepsze

Wyprzedaż na rynku ropy trwa w najlepsze

2015-12-11 Rynki po południu
Dalsze spadki cen ropy naftowej oraz zbliżająca się wielkimi krokami możliwa podwyżka stóp procentowych przez Rezerwę Federalną przyczyniają się m.in. do silnych spadków na światowych giełdach.
Końcowe odliczanie

Końcowe odliczanie

2015-12-11 Komentarz tygodniowy TMS Brokers
Odliczanie do najważniejszego (przynajmniej dla USD) wydarzenia tego miesiąca przechodzi w końcową fazę. Pierwszy raz od 2006 r. Rezerwa Federalna ma dokonać podwyżki stóp procentowych, oddzielając grubą kreską okres pokryzysowy. Sama decyzja o podwyżce jednak nie wystarczy, by dać impuls dla umocnienia USD. Jak zwykle diabeł będzie tkwić w szczegółach (komunikat, konferencja).
Czy sprzedaż detaliczna zaskoczy inwestorów?

Czy sprzedaż detaliczna zaskoczy inwestorów?

2015-12-11 Rynki o poranku
Czas na kolejne ważne dane z amerykańskiej gospodarki. Tym razem uwaga inwestorów skupi się na publikacji wyników sprzedaży detalicznej, które zostaną przedstawione o godzinie 14:30. Jesteśmy coraz bliżej decyzji Rezerwy Federalnej w sprawie pierwszej podwyżki stóp procentowych, ...
Stabilnie przed publikacjami z USA

Stabilnie przed publikacjami z USA

2015-12-11 Poranny Szkic walutowy AFS
Złoty nadal nie cieszy się zainteresowaniem inwestorów. Słabnie wraz z korygującym wzrosty euro. Przed środową decyzję Fed sytuacja nie ulegnie zmianie. Rodzimą walutę obciążają czynniki lokalne – niepewność dotycząca decyzji politycznych i ich wpływu na stan finansów państwa oraz przyszłość polityki pieniężnej po wyłonieniu nowego składu RPP.
Ciężkie chwile złotego

Ciężkie chwile złotego

2015-12-11 Poranny komentarz walutowy
Końcowe tygodnie bieżącego roku są mocno niesprzyjające dla polskiego złotego, który niebezpiecznie zbliża się do magicznej granicy 4 złotych w parze z każdą z trzech głównych walut. Po wczorajszej decyzji SNB szwajcarski frank w dalszym ciągu znajduje się powyżej granicy 4 zł, a jeśli FED nie rozczaruje, to do euro i franka w najbliższym czasie dołączyć może także amerykański dolar.
Bez jasnych sygnałów

Bez jasnych sygnałów

2015-12-11 Komentarz poranny TMS Brokers
Po tych wszystkich emocjach z tego tygodnia jeden dzień spokoju jest ukojeniem, o ile nie jesteś traderem na rynku ropy naftowej. Nowe prawie 7-letnie minima pokazują, ile bólu jest w długich pozycjach. FX kręci się wokół USD, który dziś czeka na sprzedaż detaliczną, a dalej na przyszłotygodniową decyzję FOMC.
PLN pod presją, dług coraz tańszy

PLN pod presją, dług coraz tańszy

2015-12-11 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Piątkowy, poranny handel na rynku walutowym przynosi kontynuację stabilizacji kwotowań złotego. Polska waluta wyceniana jest przez rynek następująco: 4,3464 PLN za euro, 3,9720 PLN wobec dolara amerykańskiego, 4,0173 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 6,0075 PLN w relacji do funta szterlinga.
USD/PLN znów nieco wyżej

USD/PLN znów nieco wyżej

2015-12-11 Raport poranny FMCM
Co na głównej parze? Wczesnym rankiem, około godziny piątej, para eurodolarowa rezyduje w pobliżu 1,0930. Wczorajsza świeca była czarna, z maksimum powyżej 1,10 – ale jednak niższym niż szczyt przedwczorajszy. Świeca dzisiejsza zaczyna się na tym tle relatywnie nisko.
Na głównej parze zmiany, ale tylko korekcyjne?

Na głównej parze zmiany, ale tylko korekcyjne?

2015-12-10 Raport popołudniowy FMCM
Czarna świeca: Rankiem zauważyliśmy, że dzisiejsza świeca dzienna na EUR/USD rysuje się na czarno, tzn. jest spadkowa. Istotnie, poprzednia doba przyniosła maksima rzędu 1,1040, dziś po północy startowaliśmy nieco niżej, około siódmej byliśmy przy "dziesiątce", a teraz mamy mniej więcej 1,0950 z małymi odchyleniami.
Bank Szwajcarii nie zmienia poziomu stóp procentowych

Bank Szwajcarii nie zmienia poziomu stóp procentowych

2015-12-10 Rynki o poranku
Zgodnie ze wcześniejszymi założeniami, czyli po ostatniej decyzji EBC, którą to Bank nie zwiększył kwoty programu skupu aktywów, Bank Szwajcarii mógł czuć się wyręczony. Presja na SNB i na możliwe cięcie stóp procentowych w Szwajcarii rosła z każdym dniem, aż do decyzji EBC, ...
Karuzela na Antypodach

Karuzela na Antypodach

2015-12-10 Komentarz poranny TMS Brokers
Szeroka wyprzedaż dolara, ucieczka do bezpiecznych euro i jena oraz zmartwychwstanie walut z Antypodów. Za nami dość burzliwe 24 godziny handlu, które trzymają traderów w nerwowości. Nastroje pozostają słabe, co nie skłania do utrzymywania pozycji.
Co zrobią banki w Europie

Co zrobią banki w Europie

2015-12-10 Komentarz walutowy
Oczy wszystkich będą dzisiaj zwrócone na szwajcarski bank centralny oraz Bank Anglii. Prawdopodobnie żaden z tych banków nie zdecyduje się na zmiany w swojej polityce monetarnej. Z tego względu będą ważne komentarze ich przedstawicieli na temat przyszłych posunięć.
Bank Szwajcarii bez presji. Dalsza przecena juana.

Bank Szwajcarii bez presji. Dalsza przecena juana.

2015-12-10 Poranny Szkic walutowy AFS
Dzięki temu, że Europejski Bank Centralny nie wytoczył najcięższych dział, Bank Szwajcarii nie jest zobligowany aplikować nowych narzędzi, by nie dopuścić do umocnienia franka. Z ważnych wydarzeń na świecie nadal niepokojąco słabnie chiński juan, co może wzmaga obawy o kondycję Państwa Środka.
Próba stabilizacji na PLN, rynek czeka na FED

Próba stabilizacji na PLN, rynek czeka na FED

2015-12-10 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Czwartkowy, poranny handel na rynku walutowym przynosi kontynuację stabilizacji kwotowań polskiej waluty. Złoty wyceniany jest przez rynek następująco: 4,3455 PLN za euro, 3,9505 PLN wobec dolara amerykańskiego, 4,0053 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 5,9935 PLN w relacji do funta szterlinga.
Korzystnie do zakupów na USD/PLN?

Korzystnie do zakupów na USD/PLN?

2015-12-10 Raport poranny FMCM
Na eurodolarze: Strona popytowa na głównej parze walutowej nie odpuszcza. Wczorajsza świeca była biała i bardzo długa, biorąc pod uwagę fakt, że mimo wszystko nie było jakichś przełomowych wydarzeń. A jednak nocne maksima to nawet 1,1040.
Eurodolar utrzymuje dość wysokie poziomy

Eurodolar utrzymuje dość wysokie poziomy

2015-12-09 Raport popołudniowy FMCM
Co widzimy na wykresie? Niemiecki eksport skurczył w październiku aż o 1,2 proc. m/m, podczas gdy przewidywano redukcję tylko o 0,5 proc. Import zmalał aż o 3,4 proc. m/m, a zakładano, że będzie to jedynie -1 proc. Wyniki te jednak nie osłabiły euro w znaczący sposób. Przeciwnie – para idzie dziś w górę i przebyła drogę z minimów na 1,0880 do szczytów powyżej 1,0950, które widzimy w ostatnich minutach.
Nowotny podbija euro

Nowotny podbija euro

2015-12-09 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Eurostrefa: Ewald Nowotny (szef Banku Austrii) dał do zrozumienia, że zeszłotygodniowa decyzja ECB była właściwa i bank centralny nie powinien ulegać presji rynków finansowych. Naszym zdaniem: Słowa Nowotnego sugerują pewną zmianę w myśleniu ECB, o której wspominaliśmy już w zeszłym tygodniu, a która sprowadza się do tego, że maleją szanse na zwiększenie miesięcznej skali programu QE podczas ewentualnej rewizji w marcu.
WIG20 już poniżej 1800 punktów

WIG20 już poniżej 1800 punktów

2015-12-09 Rynki o poranku
Dzisiejsza sesja wyjątkowo zostanie zdominowana przez Bank Nowej Zelandii, który podejmie decyzję w sprawie stóp procentowych. Zazwyczaj patrzymy na to, co dzieje się w Europie albo Stanach Zjednoczonych, ale akurat podczas środowej sesji z tych gospodarek nie napłyną żadne kluczowe informacje i nie są również zapowiedziane przemówienia bankierów centralnych.