Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

PLN mocniejszy przed decyzją FED

PLN mocniejszy przed decyzją FED

2015-12-16 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Środowy, poranny handel na rynku walutowym nie przynosi istotniejszych zmian na wycenie złotego, gdzie inwestorzy czekają już na impulsy z szerokiego rynku po decyzji FED. Polska waluta wyceniana jest przez rynek następująco: 4,3070 PLN za euro, 3,9395 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,9785 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 5,9208 PLN w relacji do funta szterlinga.
Słabe odreagowanie

Słabe odreagowanie

2015-12-15 Komentarz giełdowy DM BOŚ
Dobre sesje wczoraj w USA dały nadzieję na zakończenie kilkusesyjnych spadków i jeśli nie odwrócenie trendu, to przynajmniej pewnej korekty. Azja zachowała się w nocy w sposób mieszany – Nikkei spadł, ale Szanghaj poszedł do góry.

Poprawa nastrojów przed wydarzeniem dekady

Poprawa nastrojów przed wydarzeniem dekady

2015-12-15 Komentarz gieldowy XTB
Przed nami wydarzenie dekady, czyli posiedzenie Rezerwy Federalnej na którym może dojść do decyzji o podwyżce stóp procentowych w USA. Wobec dobrych realiów gospodarczych oraz w oczekiwaniu na jutrzejsze wydarzenie, dzisiaj obserwowaliśmy spore odbicie na zachodnich parkietach, które widoczne było w szczególności w Europie.
FED już jutro

FED już jutro

2015-12-15 Rynki po południu
Wtorkowe popołudnie przynosi dość rzadko obserwowany ostatnio obrazek w postaci notowanej na zielono ceny ropy naftowej. Zarówno baryłka WTI, jak i Brent, rosną o około 1,2% odpowiednio do 36,75 oraz 38,38 USD.
Przetasowania przed decyzją Fed?

Przetasowania przed decyzją Fed?

2015-12-15 Raport popołudniowy FMCM
Odwrót na południe: Eurodolar zawrócił dziś na południe w kierunku mocniejszego dolara. Owszem, testowano maksima wyższe nawet niż w ciągu ostatnich dni, mianowicie 1,1060 – ale było to zwodnicze. Ruch się nie powiódł i jesteśmy w pobliżu 1,0930.
Inflacja CPI nie wsparła funta, ale poczekajmy na kolejne dane

Inflacja CPI nie wsparła funta, ale poczekajmy na kolejne dane

2015-12-15 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Wielka Brytania: Dane nt. inflacji CPI za listopad były w zasadzie zgodne z oczekiwaniami. W ujęciu miesięcznym ceny nie uległy zmianie (spodziewano się -0,1 proc. m/m), ale w relacji rocznej wzrosły o 0,1 proc. r/r (zgodnie z prognozą). Dane bazowe to 0,0 proc. m/m i 1,2 proc. r/r (przyspieszenie z 1,1 proc. r/r – tak jak oczekiwał rynek).
Dolar nadal traci, dzień z inflacją

Dolar nadal traci, dzień z inflacją

2015-12-15 Rynki o poranku
Dolar rozpoczął jeden z najważniejszych tygodni w tym roku od kontynuacji spadków. W ciągu niecałych trzech tygodni amerykańska waluta straciła na szerokim rynku już około 3%. Główną przyczyną utraty wartości przez amerykańską walutę jest oczekiwanie na gołębią podwyżkę.
Ostatnia wskazówka przed FOMC

Ostatnia wskazówka przed FOMC

2015-12-15 Komentarz poranny TMS Brokers
Dziś o godz. 14:30 poznamy ostatnią wskazówkę przed decyzją, a właściwie komunikatem i konferencją prasową po posiedzeniu FOMC. Naszym zdaniem podwyżka stóp procentowych jest już właściwie przesądzona, ważniejsze będzie to w jakie tony uderzać będą komunikat oraz Janet Yellen na konferencji prasowej.
Ucieczka z tonącego statku

Ucieczka z tonącego statku

2015-12-15 Komentarz walutowy XTB
Dolar amerykański kontynuuje spadki wobec większości walut G10. O ile ruch ten zaskakiwałby podczas przeciętnego tygodnia, to w tym tygodniu nie dziwi ze względu na niepokoje i niepewność inwestorów przed decyzją Fed w środę, co wpływa na wyraźne ruchy na rynkach finansowych.
Nieco lepsze nastroje wokół PLN, rynek czeka na FED

Nieco lepsze nastroje wokół PLN, rynek czeka na FED

2015-12-15 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Wtorkowy, poranny handel na rynku walutowym przynosi dalszą próbę lekkiego umocnienia PLN w ślad za poprawą nastrojów w koszyku CEE. Złoty wyceniany jest przez inwestorów następująco: 4,0245 PLN za franka szwajcarskiego, 3,9544 PLN wobec dolara amerykańskiego, 4,3609 PLN w relacji do euro oraz 5,9980 PLN względem funta szterlinga.
Dzień przed faktem

Dzień przed faktem

2015-12-15 Raport poranny FMCM
Napięcie rośnie: Ten "dzień przed faktem" to w zasadzie niemal dwa dni – to znaczy cały dzisiejszy i cały jutrzejszy, przynajmniej jeśli chodzi o godziny robocze według czasu polskiego. Czekamy rzecz jasna na posiedzenie Rezerwy Federalnej, a ściślej – na jego finał, wnioski i ostatecznie skutki. W istocie czekamy więc do jutrzejszego wieczoru – do godziny 20:00 (ogłoszenie decyzji o stopach procentowych; pół godziny później – konferencja).
Główna para wybija się w górę

Główna para wybija się w górę

2015-12-14 Raport popołudniowy FMCM
Znów powyżej "dziesiątki": Główna para walutowa – czyli eurodolar – lokuje się po południu, przed godziną piątą, w okolicach 1,1030. Warto wspomnieć, że notowano dziś bardzo dobry odczyt dynamiki produkcji przemysłowej w Eurolandzie (jakkolwiek największa zwyżka EUR/USD nastąpiła długo po jego prezentacji, która nastąpiła o 11:00).
EUR/USD ponownie powyżej 1,10

EUR/USD ponownie powyżej 1,10

2015-12-14 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Jeżeli przyjmiemy, że euro ma status tzw. waluty strachu, to dość dobrze tłumaczy to ujemną korelację pomiędzy wspólną walutą, a poziomem globalnego ryzyka, co ostatnio uwidacznia się w spadkach na rynkach akcji, czy też surowców.
Kolejne spadki cen ropy naftowej

Kolejne spadki cen ropy naftowej

2015-12-14 Rynki po południu
Początek tygodnia upływa pod znakiem kontynuacji wyprzedaży surowców, w szczególności ropy naftowej, która dzisiaj wyznaczyła kolejne minima na poziomie 34,60 USD w przypadku ropy WTI, spadając do najniższego poziomu do 2009 roku.
Czas przygotować się na Fed

Czas przygotować się na Fed

2015-12-14 Komentarz walutowy XTB
W bieżącym tygodniu zdecydowanie najistotniejszym wydarzeniem będzie ogłoszenie decyzji przed Federalny Komitet Otwartego Rynku w zakresie stóp procentowych w Stanach Zjednoczonych. 16 grudnia 2015 roku może stać się w pewnym sensie historycznym dniem na rynkach finansowych, gdyż Fed może podnieść stopy procentowe po raz pierwszy od 9 lat.
Wielkie emocje przed nami, FED już w środę

Wielkie emocje przed nami, FED już w środę

2015-12-14 Rynki o poranku
Obecny tydzień będzie w zasadzie podsumowaniem całego roku na rynkach finansowych i zarazem powinien być już ostatnim tak emocjonującym okresem na rynku przed świąteczno-noworoczną przerwą. Centralnym wydarzeniem jest oczywiście decyzja FOMC w sprawie stóp procentowych, ale zanim to nastąpi mamy przed sobą jeszcze wiele ważnych odczytów makroekonomicznych.
3,2,1 – start!

3,2,1 – start!

2015-12-14 Komentarz poranny TMS Brokers
Już tylko kilka dni pozostało do pierwszej od blisko dekady podwyżki stóp procentowych w USA. Spodziewamy się zgodnie z rynkowym konsensusem podniesienia kosztu pieniądza o 25 pb. Dalsze zwlekanie podniosłoby tylko poziom niepewności i przyniosło więcej szkody niż pożytku. W końcu FOMC obiecał, że w tym roku ma dojść do podwyżki.
PLN i dług pod presją, rynek czeka na FED

PLN i dług pod presją, rynek czeka na FED

2015-12-14 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Początek nowego tygodnia handlu na rynku walutowym nie przynosi większych zmian na wycenie złotego. Polska waluta wyceniana jest przez inwestorów następująco: 4,0343 PLN za franka szwajcarskiego, 3,9740 PLN wobec dolara amerykańskiego, 4,3588 PLN względem euro oraz 6,0397 PLN w relacji do funta szterlinga.
Tydzień ważnego kroku

Tydzień ważnego kroku

2015-12-14 Raport poranny FMCM
To już w środę: Już w środę (wieczorem naszego czasu, tj. o 20:00) Rezerwa Federalna podejmie decyzję w sprawie stóp procentowych dla dolara. To znaczy: dokona pierwszej od lat podwyżki tychże stóp. Ściślej rzecz ujmując: dokona jej niemal na pewno. Zawsze zostaje jakiś margines (tym razem naprawdę niewielki) dla scenariusza braku ruchu.
Ciąg dalszy spadków

Ciąg dalszy spadków

2015-12-11 Komentarz giełdowy
Główne indeksy giełdowe znowu nie mogą pochwalić się udaną sesją. Większość z nich jest sporo pod kreską w stosunku do otwarcia. Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie pomimo dobrego otwarcia również przyłączyła się do ogólnoświatowego trendu.