Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Spokój na początek tygodnia

Spokój na początek tygodnia

2015-12-07 Komentarz walutowy XTB
Rozpoczynamy pierwszy tydzień po jednym z najważniejszych finansowych wydarzeń tego roku. W ubiegły czwartek Europejski Bank Centralny zdecydował się na obniżkę stopy depozytowej o 10 punktów bazowych do poziomu -0,30% oraz przedłużenie o pół roku programu skupu aktywów.
Kolejny tydzień z bankami centralnymi

Kolejny tydzień z bankami centralnymi

2015-12-07 Rynki o poranku
Inwestorzy poszukujący wrażeń w ubiegłym tygodniu nie mogli czuć się rozczarowani. Czwartkowa decyzja EBC, która była pewnego rodzaju rozczarowaniem, doprowadziła do największego rajdu na EURUSD od około sześciu lat.

Spokojne odliczanie do podwyżki Fed

Spokojne odliczanie do podwyżki Fed

2015-12-07 Komentarz poranny TMS Brokers
Jesteśmy u progu wysychania płynności przed końcem roku, a w zeszłym tygodniu uczestnicy rynku w postaci zamieszania wywołanego przez ECB dostali dodatkowy powód, by trzymać się z boku. Na drodze do świąt stoi jeszcze decyzja Fed 16 grudnia, ale nawet jeśli podwyżka jest przesądzona, kupowanie USD teraz jest obciążone podwyższonym ryzykiem.
Rozgrzany rynek pracy w USA, pewna podwyżka stóp

Rozgrzany rynek pracy w USA, pewna podwyżka stóp

2015-12-07 Poranny Szkic walutowy AFS
Zachowanie złotego na przestrzeni ostatnich dwóch sesji wskazuje na bliskość odwrócenia niekorzystnego trendu wyprzedaży polskiej waluty. Na rynku międzynarodowym euro utrzymało wyższą wartość po decyzji EBC. Odczyt danych z rynku pracy w USA przesądza, że w przyszłym tygodniu Fed podniesie stopy procentowe.
Odbicie na PLN może być krótkotrwałe

Odbicie na PLN może być krótkotrwałe

2015-12-07 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Początek nowego tygodnia handlu na rynkach przynosi nieznacznie mocniejsze otwarcie na kwotowaniach złotego. Polska waluta wyceniana jest przez inwestorów następująco: 4,3080 PLN za euro, 3,9653 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,9697 PLN w relacji do franka szwajcarskiego oraz 5,9861 PLN względem funta szterlinga.
Czy sytuacja się uspokaja?

Czy sytuacja się uspokaja?

2015-12-07 Raport poranny FMCM
Między ósemką a dziesiątką: Jeszcze w czwartek rano można było mówić, iż eurodolar w najlepsze rezyduje pomiędzy „piątką” a „szóstką”, tj. w rejonie 1,05 – 1,06. Oczywiście wiemy, że Mario Draghi drastycznie odmienił sytuację poprzez to, co ogłosił, a właściwie – czego nie ogłosił (nie ogłosił zwiększenia kwoty programu QE, pozostawiając 60 mld EUR miesięcznie).
Grudzień zaczął się od wybuchu wulkanu

Grudzień zaczął się od wybuchu wulkanu

2015-12-05 Raport tygodniowy FMCM
Czwartkowy szok: Stara zasada amerykańskiego reżysera Hitchcocka mówiła, że dobry film zaczyna się wybuchem wulkanu – a potem napięcie rośnie. Trochę podobnie wygląda rozpoczynający się właśnie grudzień. Co prawda, formalnie rzecz biorąc, pierwszy i drugi jego dzień, podobnie jak 30 listopada, były dość spokojne, ale za to czwartek odmienił sytuację w sposób zgoła nieprawdopodobny.
Przesilenie

Przesilenie

2015-12-04 Komentarz giełdowy DM BOŚ
Piątkowe notowania na GPW przyniosły sesję dynamicznych wymian i równie dynamicznych zmian nastrojów. W pierwszej fazie sesji rynek kontynuował przecenę, by w kolejnych godzinach dwa razy przekroczyć próg paniki i osuwać się na południe właściwie bez obecności popytu.
Nasza waluta pod presją polityków

Nasza waluta pod presją polityków

2015-12-04 Raport tygodniowy DM BOŚ z rynku walut
W regionie CEE najlepiej zachowywała się czeska korona. Niewykluczone, że bardziej łagodny ton komunikatu Europejskiego Banku Centralnego w czwartek zmniejszył oczekiwania związane z możliwością wprowadzenia ujemnych stóp procentowych przez Bank Czech.
Dobre dane nie pomagają dolarowi

Dobre dane nie pomagają dolarowi

2015-12-04 Rynki po południu
Dzisiejszego dnia uwaga inwestorów była skupiona na publikacji danych z amerykańskiego rynku pracy, które przez cały czas są bardzo istotne w kontekście decyzji Rezerwy Federalnej w sprawie rozpoczęcia normalizacji polityki pieniężnej.
Spokój po burzy

Spokój po burzy

2015-12-04 Komentarz tygodniowy TMS Brokers
Wielkie rozczarowanie decyzją ECB i niewypał ze strony danych z rynku pracy USA kończy prawdopodobnie najciekawszy tydzień grudnia. Po weekendzie przedświąteczny marazm będzie brał górę z nielicznymi uczestnikami rynku gotowymi budować pozycję pod decyzję FOMC 16 grudnia.
Szukanie nowego chłopca do bicia

Szukanie nowego chłopca do bicia

2015-12-04 Komentarz poranny TMS Brokers
Euro po ECB silnie zyskało, runęły giełdowe indeksy. Zamykanie długich pozycji na rynku akcji przełożyło się na podtrzymanie siły wspólnej waluty zgodne ze schematem obserwowanym w wakacje (silne wyprzedaże – wzrosty EUR/USD).
Po EBC – przed NFP

Po EBC – przed NFP

2015-12-04 Rynki o poranku
Po wczorajszej decyzji Europejskiego Banku Centralnego, który zgodnie z oczekiwaniami obniżył stopę depozytową do poziomu -0,3% z -0,2%, ale nie rozszerzył wielkości skupu aktywów o zakładane przez rynek 10-15 mld euro, para EURUSD zwyżkowała o ponad 3%.
Wyważona decyzja EBC. Tsunami na rynku walutowym.

Wyważona decyzja EBC. Tsunami na rynku walutowym.

2015-12-04 Poranny Szkic walutowy AFS
Dynamika zmian wywołanych wczorajszą decyzją Europejskiego Baku Centralnego na rynku walutowym przewyższa znane w tej dekadzie epizody. Zdaje się, że duża część graczy szczerze uwierzyła, że M. Draghi wywlecze najpotężniejsze działa, choć racjonalne przesłanki tego nie uzasadniały.
Draghi luzuje, lecz za mało

Draghi luzuje, lecz za mało

2015-12-04 Komentarz gieldowy XTB
Europejska waluta przeżyła wczoraj najlepszą sesję od 6 lat, mimo że przez pierwszą część sesji para walutowa EURUSD szorowała blisko poziomu 1,05 - lokalnych minimów z marca, które to stanowią najniższe poziomy od 2003 roku.
Zmiana układu sił czy mocna korekta?

Zmiana układu sił czy mocna korekta?

2015-12-04 Raport poranny FMCM
Dziś payrollsy: Mario Draghi rozczarował wczoraj rynki, a zrobił to nie przy pomocy jakichś spektakularnych działań czy zaniedbań, a po prostu dlatego, że w szeregu dział, jakie wytoczył, zabrakło np. podwyższenia miesięcznej kwoty QE. Utrzymano ją na poziomie 60 mld EUR, jakkolwiek sam program zostal wydłużony przynajmniej do marca 2017.
Giełdy nie kochają już Draghiego

Giełdy nie kochają już Draghiego

2015-12-03 Komentarz giełdowy XTB
Kluczowym wydarzeniem dzisiaj (a być może nawet w całym miesiącu) było posiedzenie Europejskiego Banki Centralnego. Teoretycznie decyzja EBC była zgodna z konsensusem, który zakładał obniżkę stopy depozytowej o 10 punktów bazowych do -0,30%. Jednak rynek został zawiedziony zmianami wprowadzonymi do programu skupu aktywów.
Krajobraz po przejściu burzy

Krajobraz po przejściu burzy

2015-12-03 Raport popołudniowy FMCM
Zaskoczenie? Cóż, w dużej mierze tak – było to zaskoczenie. Oczywiście nikt rozsądny nie obstawiał wszystkich żetonów na to, że EUR/USD pójdzie w dół, a Mario Draghi ogłosi tezy ultra-gołębie. Zawsze pozostawał jakiś margines scenariusza odwrotnego – ale tym razem okazało się, że całą pulę zgarnął właśnie ten margines.
Czy ECB obawia się nierównowagi na rynku długu?

Czy ECB obawia się nierównowagi na rynku długu?

2015-12-03 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Dzisiejsze sygnały z Europejskiego Banku Centralnego nie korespondowały do końca z tym, co w ostatnich tygodniach próbowali przekazać rynkom członkowie tego gremium. Co ciekawe Mario Draghi podczas sesji pytań przyznał, że dzisiejsza decyzja nie była ...
EBC – jedno wielkie rozczarowanie

EBC – jedno wielkie rozczarowanie

2015-12-03 Rynki po południu
Nie tak miało wyglądać czwartkowe popołudnie. W ostatnich tygodniach nieustannie spekulowano na temat tego, co może zrobić Europejski Bank Centralny aby pobudzić europejską gospodarkę. Program luzowania ilościowego, który rozpoczął się w marcu dotarł już do swojego półmetka, tymczasem ożywienie gospodarcze w strefie euro jest symboliczne.