Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Wznowienie tendencji deflacyjnych na rynkach

Wznowienie tendencji deflacyjnych na rynkach

2016-01-20 Poranny Szkic walutowy AFS
Wyjątkowo nietrwała okazała się poprawa nastrojów na rynkach na początku sesji we wtorek. Inwestorzy z USA i Azji nie podzielili entuzjazmu Europejczyków. W tym środowisku złoty zachowuje się stabilnie. Nie ma presji na dalsze osłabienie, choć o poważniejsze wzmocnienie w takich warunkach będzie dziś bardzo trudno.
Rynki bez apetytu na ryzyko

Rynki bez apetytu na ryzyko

2016-01-20 Komentarz poranny TMS Brokers
Kolejny raz w tym roku rynkom nie udało się podtrzymać pozytywnego sentymentu do końca dnia. Popołudniowy zjazd ropy i podążający za nim rynek akcji ponownie pogrążyły inwestorów w ponurych nastojach. Japoński Nikkei wszedł w rynek niedźwiedzia, zyskują euro i jena, tracą waluty surowcowe; słabnie złoty.

Złoty – w którą stronę?

Złoty – w którą stronę?

2016-01-20 Raport poranny FMCM
Eurodolar oscyluje w okolicach 1,0950-60. Nowa, rodząca się świeca dzienna jest koloru białego, a więc wzrostowa. Rynek powoli zatem podwyższa wartość euro, redukując oczywiście cenę dolara. Inna rzecz, że nadal jesteśmy w konsolidacyjnym pasie 1,08 – 1,10 (od którego w grudniu mieliśmy małe odchylenia na północ, a u progu stycznia – na południe).
Stabilizacja na wykresach PLN, nastroje pozostają negatywne

Stabilizacja na wykresach PLN, nastroje pozostają negatywne

2016-01-20 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Środowy, poranny handel na rynku walutowym nie przynosi istotniejszych zmian na wycenie złotego, po wczorajszym lekkim umocnieniu. Polska waluta wyceniana jest przez rynek następująco: 4,4572 PLN za euro, 4,0625 PLN wobec dolara amerykańskiego, 4,0672 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 5,7558 PLN w relacji do funta szterlinga.
Złoty mozolnie odrabia straty

Złoty mozolnie odrabia straty

2016-01-19 Rynki po południu
Na rynku finansowym utracić wartość można w bardzo krótkim okresie, natomiast odrabianie strat może trwać bardzo długo. Mniej więcej z taką sytuacją mamy do czynienia na rynku złotego, który po raz kolejny odrabia straty po piątkowej decyzji agencji Standard & Poor’s. Do poziomów sprzed obniżenia ratingu brakuje sporo, ale ważne, że złoty szybko otrząsnął się po jednorazowym ciosie.
Gospodarka ponownie cierpi przez politykę

Gospodarka ponownie cierpi przez politykę

2016-01-19 Komentarz walutowy HFT Brokers
Początek nowego roku to okres pełen zamieszania dla Polski. Wydarzenia związane zarówno z polityką wewnętrzną jak i międzynarodową, dodatkowo niekorzystna sytuacja związana z obniżeniem ratingu Polski z poziomu A- do BBB+ przez agencję Standard & Poor’s.
Euro już pozycjonuje się pod Draghiego

Euro już pozycjonuje się pod Draghiego

2016-01-19 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Eurostrefa: Ostateczna inflacja w Niemczech za grudzień była zgodna z pierwszymi szacunkami (0,0 proc. m/m i 0,2 proc. r/r dla HICP), a indeks nastrojów wśród analityków ZEW spadł w styczniu mniej, niż się obawiano (10,2 pkt. wobec 16,1 pkt. w grudniu i szacowanych 8,2 pkt.). Subindeks bieżącej kondycji odbił do 59,7 pkt. z 55,0 pkt. przed miesiącem.
Złoty nie ma siły na odrabianie strat

Złoty nie ma siły na odrabianie strat

2016-01-19 Komentarz walutowy
Wczorajszy dzień na rynkach upłynął pod znakiem obniżonej zmienności oraz spokojnych sesjach w Europie. Świat z niepokojem oczekiwał na dane dotyczące chińskiego wzrostu gospodarczego, przez co trudno było o zwiększenie apetytu na ryzyko wśród inwestorów.
OPEC: w tym roku rozpocznie się równoważenie rynku ropy

OPEC: w tym roku rozpocznie się równoważenie rynku ropy

2016-01-19 Komentarz surowcowy DM BOŚ
Podczas poniedziałkowej sesji na rynku ropy naftowej szeroko komentowane było przede wszystkim zniesienie sankcji na Iran i związane z tym plany tego kraju dotyczące zwiększenia produkcji i eksportu ropy naftowej. Tymczasem w międzyczasie OPEC opublikował raport, w którym przedstawił swoje oczekiwania dotyczące sytuacji na rynku ropy naftowej w 2016 r.
Spróbujmy odbić jeszcze raz

Spróbujmy odbić jeszcze raz

2016-01-19 Komentarz poranny TMS Brokers
Po cichym poniedziałku rynki wracają do pełnej aktywności z przewagą apetytu na ryzyko. Dane o aktywności gospodarczej Chin nie dostarczyły powodów do niepokoju, co inwestorzy wykorzystują jako pretekst do szukania odbicia wśród aktywów ryzykownych. Lepsze nastroje zewnętrzne pomagają też złotemu.
Lekkie odreagowanie na PLN, dług w dół

Lekkie odreagowanie na PLN, dług w dół

2016-01-19 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Wtorkowy, poranny handel na rynku walutowym przynosi lekki wzrost wyceny PLN po wczorajszym wyhamowaniu spadków. Polska waluta wyceniana jest przez rynek następująco: 4,4561 PLN za euro, 4,0958 PLN wobec dolara amerykańskiego, 4,0655 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 5,8420 PLN w relacji do funta szterlinga.
Prosto z Pekinu i Szanghaju

Prosto z Pekinu i Szanghaju

2016-01-19 Raport poranny FMCM
Wieści nadeszły: Znamy już długo oczekiwane dane makro z Chin, które pojawiły się o trzeciej nad ranem naszego czasu. Dynamika PKB za IV kwartał roku 2015 to +1,6 proc. k/k oraz +6,8 proc. r/r, co od podawanych prognoz różni się tym, że zakładały one +1,7 proc. w relacji kwartalnej.
Reperkusje wiadomej sprawy

Reperkusje wiadomej sprawy

2016-01-18 Raport popołudniowy FMCM
Na głównej parze spokojnie: W Polsce żyjemy oczywistymi kwestiami, o których za kilka akapitów powiemy więcej – natomiast trudno sądzić, by rating Polski wstrząsnął rynkami światowymi. Na początku dnia giełdy zachodnie szły nieco w górę, niemniej finalnie widzimy, że np. CAC40 czy DAX znalazły się na minusie, zaś indeks szanghajski zakończył sesję powyżej zera.
Złoty odrabia straty, GPW wręcz przeciwnie

Złoty odrabia straty, GPW wręcz przeciwnie

2016-01-18 Rynki po południu
Tematem numer jeden podczas dzisiejszej sesji pozostaje nieoczekiwana piątkowa decyzja agencji Standard & Poor’s o obniżeniu ratingu i perspektywy dla polskiego długu. Złoty tuż po decyzji został potężnie przeceniony w czym wydatnie pomogła niska płynność, która jest charakterystyczna dla piątkowego wieczoru.
Złoty najsłabszy od lat

Złoty najsłabszy od lat

2016-01-18 Komentarz walutowy
Tak nerwowej końcówki tygodnia nie spodziewał się nikt. Poprzedni tydzień po raz kolejny upłynął pod znakiem obaw o chińską gospodarkę, jednak niespodziewanie to dane ze Stanów Zjednoczonych okazały się przyczyną dużych spadków na światowych giełdach.
Oddalają się szanse na marcową podwyżkę stóp przez FED

Oddalają się szanse na marcową podwyżkę stóp przez FED

2016-01-18 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
USA: Według wyliczeń modelu GDPNow publikowanego na „bieżąco” przez regionalny oddział FED w Atlancie szacunki wzrostu PKB w czwartym kwartale 2015 r. spadły do 0,6 proc. z 0,8 proc. To pochodna słabych odczytów makro w piątek – sprzedaż detaliczna z wyłączeniem samochodów nieoczekiwanie spadła o 0,1 proc. m/m wobec szacowanego wzrostu o 0,2 proc. m/m, ...
Zniesienie sankcji na eksport ropy naftowej z Iranu

Zniesienie sankcji na eksport ropy naftowej z Iranu

2016-01-18 Komentarz surowcowy DM BOŚ
ROPA NAFTOWA: W sobotę Międzynarodowa Agencja Energii Atomowej oświadczyła, że Iran wywiązał się z obietnic dotyczących ograniczenia swojego programu atomowego, do których zobowiązał się w lipcu ubiegłego roku w porozumieniu z sześcioma światowymi mocarstwami (Stany Zjednoczone, Chiny, Rosja, Niemcy, Wielka Brytania, Francja).
Obniżenie ratingu i rekordowa wyprzedaż złotego

Obniżenie ratingu i rekordowa wyprzedaż złotego

2016-01-18 Rynki o poranku
Trzeci tydzień handlu w nowym roku rozpoczyna się od rekordowej słabości polskiego złotego, której początek obserwowaliśmy już w piątek, kiedy agencja S&P zdecydowała się na niespodziewaną przez rynek decyzję.
Obniżka wyklucza obniżkę

Obniżka wyklucza obniżkę

2016-01-18 Komentarz poranny TMS Brokers
W piątek 15 stycznia agencja Standard & Poor’s niespodziewanie obniżyła rating Polski z A minus do BBB plus, nadając mu perspektywę negatywną. W uzasadnieniu S&P podaje osłabienie niezależności i skuteczności kluczowych instytucji. Decyzja była zaskoczeniem, gdyż rynek wyceniał jedynie podwyższone ryzyko obniżenia perspektywy z pozytywnej do neutralnej.
Zaskakująca decyzja agencji S&P uderza w złotego (PLN)

Zaskakująca decyzja agencji S&P uderza w złotego (PLN)

2016-01-18 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Początek nowego tygodnia na rynku walutowym przynosi próbę stabilizacji kwotowań złotego, po piątkowym wyraźnym spadku po decyzji agencji S&P. Polska waluta wyceniana jest przez inwestorów następująco: 4,4847 PLN za euro, 4,1141 PLN wobec dolara amerykańskiego, 4,0900 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 5,8455 PLN w relacji do funta szterlinga.